MatchencoSouth

Zábavná smršť vysokoškolských zážitkov zhustená do príjemného filmu. Je síce jednoduchší, ako pôvodné Príšerky, ale okrem malých detí sa na ňom zasmejú aj študenti. ()

Metal Lord

O víkendu jsem neváhal a vyrazil podruhé do kina. Po chvíli uváh, jestli jít na Revival, World War Z nebo na Univerzitu pro příšerky, padla volba na osvědčené Příšerky. A můžu říct, že není čeho litovat. Nečekal jsem, že Pixar, jakožto majetek držgršlové firmy Disney, která zničila všechno co mohla, dokáže ještě stále vytvořit vyborný snímek, navíc pokračování-prequel k jednomu z mých nejoblíbenějších animáků od této společnosti. Bylo vidět, že animace za těch 12 let značně pokročila a že Sully má snad ještě víc chlupů, až se člověk zaráží nad tím, jak se to tvůrcům povedlo. Film postupně stupňoval, my jsme se mohli postupně setkat s většinou postav z původního filmu. Uvidíte, jak se hlavní hrdinové stanou rivaly, až se průběžně během soutěžení zpřátelí, dokonce uvidíte moment, od kterého Randal Boggs, v té době stejný šprt jako Mike, začne brát Sullyho jako konkurenci. Od filmu jsem určitě, že budou 3 momenty, ve kterých jsem očekával konec, který jen vždy vygradoval v další scénku, která pomohla propojit děj prequelu s prvním filmem. Za mě musím dát 5* (85%) ()

danca044

Od filmu jsem čekala hodně a přiznávám se, že mě příjemně překvapil. Mike Wazowski je prostě třída, na něj nikdo nemá a také mi nikdo nevymluví, že je hrozně roztomilý. Prostě super pokračování, které vypráví o životě dvou příšerek, když byli ještě na univerzitě. ()

KR4T4S

Krásná pestrobarevná vizuální vypiplanost, z které ale nehorázným způsobem čiší kalkul a touha shrábnout co nejvíc doláčů (schválně kolik dětí asi po zhlédnutí začne vyměňovat kartičky?). Zároveň nejméně vtipná Pixarovka (příšerek bylo mnoho, ale tak nějak na jedno brdo; v celém ději je plno narážek a odkazů, ale tak 1/3 je úderná - zbytek vyzní nuceně nebo vyšumí; gagy příliš dětské), po cca půl hodině se sází jen na morální hodnoty, ponaučení a poselství, které v jiných Pixarovkách byly lépe schované, tudíž nebyly tak otravné a doočíbijící. Jako dítě bych byl nejspíš unešen a rozhodně bych dětem film doporučil, ale za mé aktuální 2013 Já dávám (i z nostalgie za výbornou jedničku) 55 ze 100. ()

Sdoom

Podobný fail jako minulý sequel od Pixaru - Cars 2. Veškerá originalita je ta tam, povedené vtípky by se daly spočítat na prstech jedné ruky a předvídatelné je to až hrůza. Jasně, animace je naprosto neskutečná, ale to v dnešní době už opravdu nestačí. Očekávám od animáku (zejména od Pixaru!) něco víc než 3 povedené vtípky pro dospělé a od začátku nudný a předvídatelný děj. Pixar by se měl raději zaměřit na nové věci, než recyklovat staré. (Blu-ray, orig.) ()

tempus

Přistupoval jsem k ní s opatrnosti a předtuchou, že se bude opakovat zápletka. Ta naštěstí je nová, dětštější ale velmi vhodně jsou tu umístěny odkazy na navazující snímek, z toho dělá zážitek i pro dospělé. Mě osobně se to celkem líbilo, jen to nemělo stejnou atmosféru, která byla v jedničce citlivější a pohodovější. ()

Melios

Pre nostalgikov a pre moje mladše ja to bol perfektný film ,ale už niesom decko a viem rozmýšľať triezvo. A jednoducho.....to okrem animácie nie je také dobré. Priemerný príbeh so super hlavnými postavami ,ktorý už niesú taký akých sme si ich pamätali ,pretože to ešte niesú oni. Zhrniem to - zlé to nie je ,skvôr ok ,ale 10 rokov čakania na toto sa nevyplatilo. No a nesmiem zabudnúť na to ,že Pixar sa už lepšie predviedol ,prečo mu teda tolerovať priemer? 64% ()

charlie_ando

Z Pixaru se pod taktovkou Disneyho stal dojič, sice velmi výkonný dojič, ale od mistra animovaných kouzel jsem čekal víc. Ne jen nízkotučnou rutinu. Je to prosté bez výrazného nápadu a inovace. Jednoduchý příběh o hledání přátelství a poctivé práci neurazí, ale ani nenadchne. Oba hlavní hrdinové učenlivý Mike a frajírek Sullivan jsou nejprve zarputilí nepřátelé, ale okolnosti je donutí spojit svoje tak rozdílné síly a táhnout za jeden provaz. Dramatické události jim ukážou, že můžou být přátelé. Zápletka se skupinkou outsiderů “Ošklivá káčátka“, kteří jdou přes překážky za svým cílem tu byla snad stokrát naposledy u Harry Pottera, ale abych jen nekritizoval. Film je dobře řemeslně zvládnutý. Animace je povedená, oplývá nápady a barvami. Můj celkový dojem je ale neuchopitelný a navrch získává zklamáni s otázkou to je všecko? Není to špatný film, ale prostě tomu chybí původní lehkost. Je to takové upachtěné a upocené, bývalá genialita Pixaru se ukazuje jen ve střípcích. Prostě jsem čekal víc. Univerzita, ale svůj úkol splnila, děti zabaví a rodičům vytáhne peníze z peněženek. ()

sQelle

Tohle můžu pořád. Ať je mi kolik chce příšerky mi ze života nikdo nevezme. Tohle prostě žeru a samosebou mě ani dvojka(nebo jednička??) nezklamala. Prostě boží. ()

Kuny27

O něco slabší než díl první, pochopitelně. Každopádně obrovsky super film. Mile mě překvapil, a vychytali i to, jak se dostali do strašárny :) Nejlepší scéna, když se Mike se Sallim dostanou do dveří a nemohou ven. Sranda velká a příjmeně strávený čas :) ()

honzii

Žádný průser Auta 2 se nekoná, Monsters University je velmi příjemný animák, který rozhodně sám sobě ostudu nedělá. První díl samozřejmě překonaný není, najdeme zde asi tucet klišé, ale přesto jsem se moc příjemně bavil, příběh měl hlavu a patu a bylo zábavné pozorovat propojení s předchozím dílem. ()

Seti

Prequel Příšerek je sice fajn a rád jsem se s Mikem a Sullym v jejich monster světě opět setkal, ovšem stále to na mě působí, jako že Pixar jede pod Disneyho diktátem na neutrál. Přeci jen od kluků s lampičkou ve znaku člověk očekává něco víc než jen ucházející sequel/prequel. Doufám, že s dalším projektem už přijdete zas s něčím novým a alespoň trochu originálním. ()

joora1

Opět další zábavná pixarovka. Sice opět trošku klišé v ději se školní a nerdskou tématikou, ale čert to vem. Jde přeci o zábavu pro děti, u které se však ani dospělí nebudou nudit. Naopak, Univerzita je zábavná až dost a členové spolku OK se mi do jednoho líbili. V momentě kdy začaly "strašidelné hry" měl film opravdu spád a mohli jsme sledovat jeden gag vedle druhého. Doufám, že mě dnes v noci Sulley taky tak pěkně vystraší. ()

islanzadi

Snažit se oživit Příšerky nebyl podle mě úplně nejlepší nápad. Příběh zachraňuje konec, jinak je dost jednoduchý, což je podle mého názoru největší slabina filmu. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013