Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

BigDeal

Po 20 minútach som sa sám seba pýtal, ako chcú preboha tvorcovia utiahnuť ďalších 70 minút bez toho, aby neopustili drevenú rakvu a zároveň nezačal byť film nudný. Ale oni to nejakým spôsobom dotiahli, pričom udržali film nepredvídateľný, atmosféru stiesnenú a napätie vygradovali až niekam za možné hranice. A na to všetko si vystačili so zopár telefonátmi, jedným výborným hereckým výkonom a kopou presýpajúceho sa piesku. No, a jedným hadom, ale toho by som radšej nespomínal. ()

fishki

Nadpriemerná adrenalinová konverzačka, ktorá mne ako klaustrofobikovi zvýšila frekvenciu srdca na dvojnásob. Teší ma, že Reynolds utiahol celých 90 minút sám bez hluchých miest. Navyše uspokojivý koniec. Poctivých 80%. ()

brutale

Mucha zavretá v zápalkovej krabičke, akurát netelefonuje :) Ale napätie bolo viac ako 220 V. V zhľadom na to, že rozpočet bol menší ako cena zippa, pre mňa good. ()

Hismael

Originální snímek hlavně v tom, že odolal pokušení vykouknout ven z rakve a ukázat něco víc. Několik hovorů hlavně ze začátku mě celkem vytočilo stylem komunikace a některý jiný byly zase dost zbytečný. Na druhou stranu bůh ví kam bych volal já. Telefon chcípal rychleji než Ryan a slitování nad baterkou bylo minimální. Zahrané je to skvěle, jen scénář má pár mínusů. Na to co Pohřben zaživa nabízí je to celkem dobrý film na jedno shlédnutí, kde hodina a půl uběhne docela rychle. ()

Terva

Celkem povedená úvodní titulková grafika. A pak začne děj - situace - probudíte se ve tmě, kolem je málo prostoru, asi je to bedna, možná je to rakev, samozřejmě nemůžete ven. Máte dokonce plně nabitý mobilní telefon a je tu i signál. Co uděláte, koho zavoláte a proč ho zavoláte ? On je pracovník pro rozvozovou firmu v Iráku, je přepaden a pohřben za živa, tady se jedná o výkupné. Když ho za vás nedostanou, chcípnete jako pes. Dlouhý, velice dlouhý film, kdy je vlastně jen záběr někam do tmy na ležícího muže, který skoro pořád telefonuje. Někdy mě to šíleně nudilo a ikdyž jsem vlastně tušil jak by to mohlo asi dopadnout, stejně jsem vydržel až do konce. CITÁT - Za tři minuty poslat video........... Trochu mě štvalo, že tu arabštinu si v telefonu přeinstaloval na angličtinu až tak pozdě a také mě mrzelo, že když už se někam dovolal byl tam záznamník, tady to mohli tvůrci trochu rozšířit. Okolo 60 minuty se to mohlo vydat trochu jiným směrem, ale nakonec ne. Já se hodně nudil a ten adrenalin ke konci to už moc nespravil. CITÁT - Jsem situovanej v rakvi a stabilizovanej.......... ()

moviesfan

Tohle mohla být pěkná nuda, ale nebyla. Film má sympatického herce, napínavý děj a "vydařený" konec. Určitě doporučuju. Pro mě příjemné překvapení. ()

Suzie05

Tak tomu říkám "dostat se do pořádného průseru". Stát se tohle mně, tak fuckuju určitě víc. (Třeba ta situace kolem Donny mě málem dostala na lopatky). No a ten konec... co minuta, to hustý zvrat. Kdyby to ze začátku nebylo tak táhlé a místy nudné, určitě by to bylo i na těch 5. Právě jdu do obchodu, nemám čas... ()

corpsy

Vynikajúca práca kamery, ktorá môže u niektorých vyvolať klaustrofobické pocity, Ryan Reynolds, ktorý zdatne hraje svoju one man show a svižná réžia. Snáď ešte scenár sa dal trošku viac vykresať, pretože v niektorých okamžikoch sa zdá byť pritiahnutý za vlasy. ()

Cubinho

Je zajímavé, že v Iráku chytnete signál i nějaký ten metr pod zemí. Je zajímavé, že ve 2,5 x 1 x 1 metrové rakvi vydrží kyslík déle než nabitá baterka na moderním mobilu (jediným důvodem může být snad to, že mu baterka ubývala na úkor paušálu). Je vůbec zajímavé, že se hlavní hrdina (a režisér rovněž) vůbec netrápí tím, že oheň "žere" kyslík. Je zajímavé, že se zničehonic objeví v nohavici hlavního hrdiny had, kterého pak opravdu "promyšleným" způsobem (viz předchozí věta) vypudí z rakve pryč... Abych jenom nekřivdil - velikým plus je kamera, osvětlení - tedy prostředky, které dokáží vytvořit "nepříjemnou" klaustrofobickou atmosféru filmu. Tu však narušují všechny již výše zmíněné nesmysly a potom také vše-odsuzující chování pohřbeného. A co víc, tento malý prostor si nedokázal uchovat pocity napětí po celou dobu (narozdíl od 127 hodin nebo Telefonní budky) a zbavit mě pocitu, že se nudím. 5,5/10 ()

Torision

Tak to byla síla. Nejen, že je to minimalističtější než Dvanáct rozhněvaných mužů a dokonce i 127 hodin, tohle vytvořilo tomuhle žánru úplně novou úroveň. Buried je hodina a půl v rakvi a nepracuje ani s žádnáma flashbackama!!!!!! A to ani nemůžu pořádně ohodnotit výkon Ryana Reynoldse, protože celej film ani nebyl pořádně vidět!!!!! Po celej film jsem cejtil úzkost a napětí a čekal, jak to dopadne. A bylo to napínavý až do úplnýho konce, po němž jsem bral jako naprosto fantastický, že si můžu dojít na záchod a skočit si do supermarketu pro rohlíky a normálně se pohybovat. A kritika určitějch částí americkýho systému byla taky bomba, stejně jako hudba. Dávám pět hvězd, protože tenhle film ve mně vyvoval emoce jako málokterej, ačkoliv si ho už asi v budoucnu znovu nepustím. ()

Kevin 3171

Rakev? dřevěná rakev! Nikam jinam se v tomto filmu nepodíváme a to je také zvláštností. Herec Ryan Reynolds je zakopán pod zem do dřevěné rakve. Je mu vyhrožováno jakým si teroristou a pro přežití je požadováno 10 milionů $. Ve vnitřku má pár věcí, s kterýma je možnost pro přežití alespoň trochu nadějná, bohužel má ale omezený čas. Pomocí telefonního mobilu se spojí s pár lidmi, kteří se mu snaží zachránit život. Bohužel se tak nestane. 75% ()

Ten Druhy

Filmov na tému "buried alive", rôznej úrovne, bolo natočených už plno. Najmä okolo roku 1990 sa s nimi roztrhlo vrece. Španielsky Buried si prekvapivo vystačí s jedným hercom a hlasmi telefónnych operátorov. Čas filmu sa prakticky kryje s časom prežívania jedinej postavy. Buried začína presne tam, kde skončil Spoorloos (1988), v rakve, hlboko pod zemou. Keď Paul Conroy (R. Reynolds) zistí, že je pochovaný, vie, že plameň, ktorý vyšľahol z jeho zapalovača, nebude horieť večne. Oproti Rexovi zo spomínaného filmu Spoorloos a ďalším zaživa pochovaným postavám z filmov 80. a 90. rokov je však vo veľkej výhode. Má mobil. Čo by sme bez neho boli. Displej aj zapalovač len matne osvetľujú Paulovu tvár a stiesnený priestor rakvy, obraz je preto mizerný, ale atmosféra naozaj príšerná. Sám sebe sa čudujem, že ma to pohltilo. ()

PauloZ

Nikdy bych nevěřil, že někdo dokáže natočit 95 minutový šlahot o jedné postavě, která je zavřena v bedně pod zemí! Telefonní budka je skvělá, ale tohle je možná ještě lepší. Není ani jedne záběr mimo tu posranou bednu, ani jeden a to je neuvěřitelný mazec, žádný pohled na dění venku, nic! Na filmu jsou skvělé jěšte dvě věci, 1. kamera a za 2. představivostní tlak na diváka, jak asi vypadá jeho manželka, co se děje venku, jak vypadá terorista a celé dění co nevidíme si můžeme situovat v hlavě podle sebe. Neuvěřitelně napínavý a strhujcí zážitek! Ryan zahrál naprosto geniálně a Rodrigo to neuvěřitelně ukočíroval, film postupně graduje a závěr je naprosto skvělý. Za posledních 20 minut dávám hvězdu navrch! "Přivedl nás k Markovi Whiteovi" !!! ()

Marsik

Nenapadá mě film, co jsem viděl, který se po úplně celou dobu odehrával na jednom a tom samém místě. Takže toto je v tomto druhu pro mě premiéra. Buried je velice povedený horor, který i přes to, že se odehrával pouze na jednou místě, byl velmi dobře proveden. Ryan zahrál bravůrně a závěr filmu...k tomu není co dodat. To se musí vidět, spíš slyšet. Určitě se na něj podívám ještě někdy, abych se znovu vcítil do té stísněné atmosféry. Zatím je to za 75%, ale po dalším shlédnutí to půjde nahoru. ()

Tryskomyš

SPOILER. To jako vážně? Celý film o tom, jak je chlap pod zemí v rakvi? To je snad nejnízkorozpočtovější film všech dob. Téma dobré, koukat se na to dá, ale stejně...Konec tedy hodně napínavý a pro mě překvapivý. ()

ledzepfan

Když do kin vpadla telefonní budka, ledaskdo si dělal srandu z toho, že na menším prostoru se film už natočit nedá--No tak Buried ukázal, že dá a kupodivu to i docela funguje..Je fakt, že jde asi o jednorázovou záležitost, která už při druhém zkouknutí bude docela nudit ale pokud napoprvé vypnete rýpavý, mozkový okruh(který bude napovídat,že je to celé reálně nemožné)tak vás možná překvapí vcelku napínavá jízda skoro až Kafkovsko/zámkových rozměrů, absolutně nevhodná pro klaustrofobiky....Je to někde na cestě mezi třetí a čtvrtou hvězdou....spíš teda blíže k té čtvrté ;) ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová