Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

chaometic

Schlédnul jsem díl o podzemních mimozemštanech a nesmírně poučné. Doporučuji knihu Stan Hall: Archivy Atlantidy - Zlato Tayoů ()

woodsman

najlepsi dokument o mimozenstanoch nema konkurencie niekedy to trosku prezenu ale inak davaju vecsinou kvalitne dvokazy a aj kvalitny vedci a ludia na tom pracuju ()

Movie Gourmet

I am a mysetery man. Jinými slovy, mám rád záhady, už odmala. Jsem tedy rád, že mohl vzniknout seriál zabývající se problematikou návštěvníků z kosmu, který by mohly sledovat masy lidí. Nejsem pro to, aby byly masy přesvědčovány a masírovány, že je vše přesně tak jak to popisují v tomto seriálu, ale jde o to, aby si lidé začali klást otázky a jako odpovědi na ně, možná řešení, aby byli schopni vzít potaz i ty nepravděpodobné nebo spíš neuvěřitelné a hlavně vědou nepodložené varianty. Současná věda není vůbec vyspělá a spousta výzkumu je ještě teprv v plenkách a některé věci se možná ještě ani zkoumat nezačali, zatímco jiné fungují možná zatím pouze na papíře.Rozhodně není věda všemocná, aspoň ta současná. A proto, jelikož nedokáže vysvětlit např. starověké stavitelství, obrábění atd., je to velmi pozoruhodné a kladení si otázek, je zde na místě. Pokládání si otázek a dávání současnou vědou nevysvětlitelných jevů do souvislosti s mimozemšťany je zde splněno na 100 %. Nevýhodou je, že se v tomto seriálu nedá hovořit o nezaujatosti, ale je to typický příklad absolutně zaujatého seriálu, který svou kontroverzí jde až do extrémy. Jsou zde slyšet názory pořád jedněch a těch samých lidí, což jsou v drtivé většině pouze autoři sci-fi literatury, žádní vědci. Oni sami vše podávají tak, jako, že tomu slepě věří. zvlášť Giorgio A. Tsoukalos - to je snad největší zde vystupující dogmatik, který vidí mimozemšťany na každém kroku, za každým rohem a prostě za vším. Také je pro mě nepochopitelné, jak mohli zvládnout natočit 6 sérií o tolika dílech, protože se zde vesměs řeší pořád to samé na tisíc způsobů jinak. Jelikož jsem ale ochoten některým věcem, zde prezentovaným, ochoten uvěřit, čistě pro mě má význam seriál sledovat. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Blue.Shark

Skvělá série dokumentů. O mysteriózní teorie Ericha von Dänikena jsem se vždycky zajímal a proto mně nevýslovně potěšilo, že jsem úplnou náhodou narazil na tenhle seriál. Je to vlastně takový soubor jeho myšlenek v kostce...tedy v seriálu...a je nutno dodat, že se to povedlo. Jsou chvíle, kde člověk zadrží dech a prostě si musí říct: "Sakra, na tom by něco být mohlo.". V tom se mi právě jeho teorie líbí - všechno se snaží podložit pracně dohledanými fakty a důkazy. No a i když se někdy (vlastně v docela dost případech) ony důkazy nejeví jako tak jednoznačné, je příjemné, že ještě pořád existují lidé, kteří se dokážou nadchnout pro věc a jdou proti proudu. Spousta lidí si tenhle film nepustí, protože si řeknou, že je přitažený za vlasy a že se přece tak dlouho hromaděné poznatky z historie a archeologie nemohou mýlit. Jenže ono je třeba mít trochu otevřenou mysl. Před pár stoletími si lidé byli jisti, že země je placka a upalovali za to kdekoho. Proč by nemohl mít pravdu zrovna Däniken? Je tedy pravda, že některé díly se vydávají směrem pořádných extrémů, ale stále je to zábava sledovat. ()

Geller

Příjemný mysteriózní dokument. Jo bylo by super kdyby to tak skutečně bylo :). BTW: Žárovka mě rozsekala. ()

THE_Joko

"Zbožnujem" zakomplexovaných PánBožkárov ktorý sa hrajú na filmových kritikov a vytiahnu otrepane frázy tupu: "jodnosmerne natočený výplach mozgu". (Vždy ma vedia rozosmiat) Ja vám poviem čo je výplach mozgu! Je to pravidelné či nepravidelné navštevovanie kostolov či iných ovčích salašov kde ako ovce bez vlastého úsudku si všetci potrebujú niečo ospravedlniť,vyprosiť,vymodliť...Do kedy bude existovať náboženstvo (je jedno aké), do vtedy nebude ľudstvo nikdy slobodne!!! ()

Flippy41 odpad!

Tenhle rádobydokument snad nemůže brát nikdo vážně! Nejen, že je naprostá většina teorií přitažená za vlasy a navenek vypadá jako výplod fantazie nedostudovaného středoškoláka. Jestliže hledáte další dávku teorií do náboženství/ufounů atd tak jen směle do toho, zapněte to a nechte se unášet často přehnaně vášnivými "nevyvratitelnými" (to mě dostalo nejvíc) teoriemi o spolupráci dávných pozemských civilizací s mimozemšťany. Jestliže ale čas od času používáte mozek a nechcete ztrácet čas sledováním Giorgia A. Tsoukalose (nakladatel) blábolícího a spojujícího naprosto směšné fakty, tak tenhle dokument si nechte raději ujít. ()

nessbeal

Tak sa mi zda, ze som ani nedychal 120minut... Otvorene usta, neveril som ociam, usiam a vyvolalo to vo ne tolko otazok, ze neviem, kde skor zacat... ()

Finarfin

Stejně jako u dalších dokumentů tohoto druhu je problém v tom, že není příliš rozlišováno mezi fakty a teoriemi (které se pohybují od pravděpodobných až po přitažené za vlasy), takže si divák sám musí vyfiltrovat, nad čím stojí za to se zamyslet a nad čím je potřeba se spíše pousmát, záleží pak zřejmě na míře vaší inklinace k teoriím tohoto druhu. ()

Yarwen odpad!

Fikce, nesmysly a hloupé bláboly. Spousta UFO výskytů by se možná dala vysvětlit fyzikálními jevy, tady se ovšem nikdo o nic podobného nepokouší - je přece jasné, že nás navštívili mimozemšťané a řeší se jen to, co asi tak po nás chtěli. Pokud někdo začne fantazírovat v dnešní době, zavřou ho do blázince, pokud tak ale někdo učinil v 16. století, je třeba ho brát vážně a rozvíjet hypotézy...a většina vynálezů a vědění nepřišla z lidské snahy, ale taky od mimozemských civilizací. Sečteno podtrženo, divák se zde mnoho objektivních věcí nedozví, naopak, je fabulován. Jedinou snahou tohoto seriálu je vytvářet tajemno, nikoliv přinášet korektní úvahy. ()

ddf76 odpad!

Ti radoby experti si vsechno cucaji z prstu. Dostal me dil, kde mluvi o prvku 115, takovej gulas nesmyslu a fantasmagorii si hned tak nevidi. Tihle lidi maji mimozemstany jako diagnozu :). ()

gumbo

Vydržel jsem asi 15 minut, tak je možné, že jsem o nějakou bombu, která by mě nahlodala přišel. Původní filmy ze 70.let se mi líbili, jaké malému klukovi mi přišli zajímavé a měl jsem strašně rád doprovodnou hudbu. Tohle už je jen vaření z vody, protiargumenty nedostávají téměř žádný prostor a šílené kalkulace nabívají až fantaskně vtipných rozměrů. Nejvíc mě můžou rozesmát, když se vytahují nějaké úryvky z Bible, jež je knihou starou tisíce let, od tisíce autorů, tisíckrát přepisovanou. To je, jak kdyby někdo něco vyvozoval z diplomky napsané na Právnické Fakultě v Plzni :D 30% P. S. (Toto ač nečtou obdivovatelé Dänikena) Pokud chcete znát pravý význam čar z pláně Nasca tady je : Jsou to přistávací dráhy pro rogala jež místní indiáni používali před 2000 lety pro vyhlídkové lety, kdy se kochali svými výtvory, jež vyryli do písku a skal :) . ()

agassi68

Konečne niečo zaujímavé a nie tendenčne urobené v tejto oblasti. Snahou tvorcov je prostredníctvom argumentov vyvolať otázky, na ktoré si každý divák zodpovie sám. Osobne si myslím, že nie sme dlhodobý vývoj opice ale nejaká mimozemská mutácia. Samozrejme, všetkých najprv stvoril boh.. ()

loki5 odpad!

Manipulativní dokument spojující nesouvisející události a zvyky. Viděl jsem sice jen jeden díl, ale předkládané rádobydůkazy jsou na mě trochu moc. Hlavně blábol o tom, že svatozář zobrazovaná na starých rytinách a malbách je vlastně odraz slunce na skafandru starověkého kosmonauta. Stejně tak není rituální oblek indiánů z rákosí automaticky zpodobnění skafandru. U tvůrců je jasně vidět že vidí to co vidět chtějí. V minulosti je mnoho záhad a také mnoho nevysvětlitelných věcí a úžasných staveb. Nicméně většina vysvětlení v tomto dokumentu je postaveno na vodě a někdy jsou až násilně vnucovány. Když jsem už asi po čtvrté viděl záběr na kosmonauta chtěl jsem to vypnout. Doplnění po shlédnutí dnešního dílu o dávných stvůrách. Pseudodůkazy ještě zhoustly jelikož vidět ve zobrazení mýtické stvůry požírající hady letadlo napojené na tankování hadici to chce opravdu velkou dávku fantasie. Update z 16.8. dnes jsem se dozvěděl že mor ve středověku způsobili mimozemšťani a smrtka je také mimozemšťan (mimochodem mor je bakteriálního původu a nikoliv virového jak tu říkají, ale to je možná jen chyba v překladu) Dozvíte se také to, že Kolumbus byl také pozorovatel UFa. Jo a Noemova archa byla ve skutečnosti "spermobanka" :-D A také jsem se dozvěděl že potopou světa se mimozemšťani zbavovali neandrtálců jak prosté, že mě to nenapadlo hned (že to neudělali morem jako ve středověku :-D). Už se těším nového se dozvím příště. Tak nakonec můžou mimozemšťani i za výbuchy sopek a jiné přírodní katastrofy. A také jsem se dozvěděl že lidé jsou z 80% mimozemští hybridi. Už vím proč mi včera nevyšla čísla do sportky za to můžou mimozemšťani :-D Ještě jeden update: Docela se tím už bavím jelikož dnes jsem se dozvěděl že každý člověk který byl trochu chytrý nebo něco vymyslel byl ve spojení s mimozemšťany. A to, že teorie relativity připouští možnost vzniku červí díry je podle autorů nezvratitelný důkaz, že na zemi jsou nebo byly mimozemšťani. Navíc celé díly jsou až neskutečně zmatené a ani se nedrží nějakého tématu. 74% je výsměch všem kdo používají hlavu. 4% je tak maximum ()

char_t

Pěkné obrázky. Zpracování obecně nedělá tvůrcům ostudu, i archeologická půlka programu je fajn, ale problémem zůstává, že tvůrci každý díl začínají s tím, že tu mimozemšťani byli, a tečka. A zkusíme najít cokoli, co s naší teorií bude aspoň trochu souhlasit. Mytologie je samozřejmě bohatá a nabízí kupu interpretací, ale umanutost, se kterou tvůrci i v těch nejméně nápadných náznacích vidí důkazy mimozemské přítomnosti, občas uráží mou inteligenci. ()

Larsis

Můj oblíbený dokumentární seriál o návštěvnicích z kosmu a jejich zásazích do lidské rasy. První série byly skutečně výborné. Témata, která všichni známe. Od planiny Nazca přes pyramidy až k Třetí říši. Nepopíratelné důkazy a spojení, které každému soudnému člověku musí vrtat hlavou. Co se mi však na tomhle dokumentu toliko líbí je fakt, že vše nepokládají za dogma a spíše si kladou řečnické otázky Co kdyby? co když? Mohl by? To se ale posledních pár sérii změnilo a to podle mého názoru k horšímu. Mám pocit, jakoby seriál začal na diváka vyvíjet až přílišnou pasivní agresi a zabíhá až k opravdu fantasmagorickým scénářům ničím nepodloženými, ba naopak překroucenými fakty a důkazy. Výsledkem potom je, že za vše mohou mimozemšťané. Tak nebo tak je to svého druhu jedinečný dokumentární seriál a já jakožto velký fanda von Dänikena, ufounů a tohoto tématu obecně jsem si jej prostě zamiloval. ()