poster

Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál)

 • Japonsko

  ガンスリンガー ガール -IL TEATRINO-

 • USA

  Gunslinger Girl: Il Teatrino

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 13x25 min

 • -Victor-
  *****

  Nedávno jsem se rozhodl, že konečně shlédnu anime seriál Gunslinger girl a Gunslinger girl: II Teatrino. V budíčku mi zvonil několik let a konečně jsem se dostal k tomu, že jsem shlédl celé dvě série. Ve výsledku jsem velmi spokojený, ačkoliv někdo může namítnout, že seriál má místy hluchá místa, mě se to netýká. Podle hodnocení a recenzí jsem si též nemohl nevšimnout, že první série zde vede před sérií druhou. Ve výsledku se nebojím, říct, že Teatrino pro mě bylo zajímavější a daleko svižnější, než první série. Ze začátku mě lehce šokovala nová animace, ale během dvou dílů jsem si na ni zvykl. Nemluvě o tom, že jednotlivé charaktery opravdu vypadají lépe (nekamenujte mě). V Teatrinu se příběh rozvíjí a zjišťujeme i více o tom, jak se některé z dívek dostali do agentury. Příběh se silně zaměřil na postavu Trieli (namísto Henriety - jak tomu bylo u první série). To ovšem neznamená, že bychom se s ostatními dívkami nesetkali. Například Claes dostala prostor sama pro sebe v díle Clae‘s Glance (epizoda 8). Ve výsledku nemohu opomenout výtečnou hudební stránku, která příběh skvěle doplňuje. Celek pro mě šlape jako švýcarské hodinky :). Co se tak dívám, jsem zatím jediný fanoušek Teatrina na ČSFD, doufám, že se to časem změní - seriál si to dle mého názoru opravdu zaslouží. Nakonec už jen doufám, že se časem dočkáme pokračování!(30.8.2012)

 • Hitman_47
  ***

  Tak se mi zdá, že druhá série je oproti jedničce velký krok dozadu... pokud si dobře vzpomínám, tak jednička byla laděná do šedých odstínl, což k ději perfektně pasovalo... tady je to až moc barvičkovité. Co se kresby a animace týče, tak taky není moc na co koukat. Děj je takový nemastný neslaný a jediná věc, co vás tu bude zajímat (a jak už ostatně zmínil i Subjektiv) je pohled do minulosti handlerů. K této sérii ještě vznikly dva OVA díly, které navazují na ukončení série a určitě stojí za zkouknutí.. nicméně ani tyhle dva kousky nezachrání celkový průměrný dojem z celku, což je obrovská škoda.(3.4.2011)

 • Hees
  ****

  Táto druhá séria nie je na takej dobrej úrovni ako prvá. Aj keď ponúka v príbehu dve proti sebe bojujúce strany. Druhá strana, ktorá bojuje proti mechanickým telám dievčat je dobre priblížená a tak neskôr držíme palce aby nikto neumrel pretože druhá strana má postavy, ktoré vo svojej podstate nie sú zlé, len sa stalo to čo sa stalo a osud ich priniesol na opačnú stranu mince. Škoda toho, že obrazová (animovaná) časť je občas trocha statická. (Hodnotenie 3,5)(30.6.2011)

 • daGGos
  ***

  Největší problém druhé série GG? Existence série první. Ta totiž pod taktovkou Madhouse dodnes vypadá a zvučí naprosto skvěle, takže namlsaný divák v prvních minutách Teatrina jen nevěřícně kouká na třesoucí se statické obrázky znázorňující bitvy v ulicích doprovázené hudbou jak z reklamy na italské těstoviny. Důvod je prostý, Artland očividně operoval s mnohem skromnějším rozpočtem a na výsledku se to dost výrazně podepsalo. S přibývajícími díly se ale vizuální stránka přeci jen zvedne a anime vykouzlí i několik kvalitních hudebních počinů (v čele bezpochyby se skvělou skladbou Doll hrající v endingu). Příběh je zajímavý hlavně tím, jakým způsobem nahlíží na obě strany konfliktu. Nepředkládá totiž typický nástin hodní policisté a fuj fuj teroristé, ale snaží se oba tábory ukázat jako obyčejné lidské bytosti, mající vlastní odůvodnění pro své činy. Lepší ***.(12.5.2011)

 • Subjektiv
  ***

  Kybernetickým slečnám s bouchačkami se začal silně krátit dech. V první sérii jsme je poznali vcelku dobře a nyní jsme jen opakováním a přeopatrným rozvíjením starých motivů ujišťováni, že je tedy už opravdu známe. Aby autory přece jen nešlo nařknout z toho, že se předkládá totéž, co dříve, dozvíme se více o instruktorech (asi ty nej pasáže z této série) a krom toho nám Teatrino milostivě věnuje i jakýsi souvislejší příběh o boji proti militantním Padánským separatistům. Ten trpí několika vadami, z nichž mně osobně nejsmradlavější přišla romantizace povolání teroristického. Osobně nevidím nic dojemně lidského v údělu člověka, který svou vnitřní rozervanost dává najevo tím, že na kusy rozervává lidi jiné. Nevidím jemu podobné jako Romey a Julie, kteří nešťastně a tragicky milují a hledají své místo v životě. Kdo by to čekal, že si při masáži slzných váčků ublinkne?(23.9.2009)

 • - Triela (Caitlin Glass) často používá legendární brokovnici Winchester Model 1897 (Trench Gun). Zbraň se mimo jiné proslavila v první světové válce, kdy ji používala americká armáda, a to především v bojích na blízkou vzdálenost a v zákopech. (-Victor-)

 • - Záložní zbraň, kterou Triela (Caitlin Glass) nosí je, SIG Sauer P230 SL. Tato zbraň je díky svým kompaktním rozměrům a váze ideální pro skryté nošení. V různých modifikacích ji v dnešní době používají různé bezpečnostní složky. (-Victor-)