Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál)

• Japonsko

ガンスリンガー ガール -IL TEATRINO-

Gunslinger Girl: Il Teatrino

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 13x25 min

Nedávno jsem se rozhodl, že konečně shlédnu anime seriál Gunslinger girl a Gunslinger girl: II Teatrino. V budíčku mi zvonil několik let a konečně jsem se dostal k tomu, že jsem shlédl celé dvě série. Ve výsledku jsem velmi spokojený, ačkoliv někdo může namítnout, že seriál má místy hluchá místa, mě se to netýká. Podle hodnocení a recenzí jsem si též nemohl nevšimnout, že první série zde vede před sérií druhou. Ve výsledku se nebojím, říct, že Teatrino pro mě bylo zajímavější a daleko svižnější, než první série. Ze začátku mě lehce šokovala nová animace, ale během dvou dílů jsem si na ni zvykl. Nemluvě o tom, že jednotlivé charaktery opravdu vypadají lépe (nekamenujte mě). V Teatrinu se příběh rozvíjí a zjišťujeme i více o tom, jak se některé z dívek dostali do agentury. Příběh se silně zaměřil na postavu Trieli (namísto Henriety - jak tomu bylo u první série). To ovšem neznamená, že bychom se s ostatními dívkami nesetkali. Například Claes dostala prostor sama pro sebe v díle Clae‘s Glance (epizoda 8). Ve výsledku nemohu opomenout výtečnou hudební stránku, která příběh skvěle doplňuje. Celek pro mě šlape jako švýcarské hodinky :). Co se tak dívám, jsem zatím jediný fanoušek Teatrina na ČSFD, doufám, že se to časem změní - seriál si to dle mého názoru opravdu zaslouží. Nakonec už jen doufám, že se časem dočkáme pokračování!(30.8.2012)

Tak se mi zdá, že druhá série je oproti jedničce velký krok dozadu... pokud si dobře vzpomínám, tak jednička byla laděná do šedých odstínl, což k ději perfektně pasovalo... tady je to až moc barvičkovité. Co se kresby a animace týče, tak taky není moc na co koukat. Děj je takový nemastný neslaný a jediná věc, co vás tu bude zajímat (a jak už ostatně zmínil i Subjektiv) je pohled do minulosti handlerů. K této sérii ještě vznikly dva OVA díly, které navazují na ukončení série a určitě stojí za zkouknutí.. nicméně ani tyhle dva kousky nezachrání celkový průměrný dojem z celku, což je obrovská škoda.(3.4.2011)

Táto druhá séria nie je na takej dobrej úrovni ako prvá. Aj keď ponúka v príbehu dve proti sebe bojujúce strany. Druhá strana, ktorá bojuje proti mechanickým telám dievčat je dobre priblížená a tak neskôr držíme palce aby nikto neumrel pretože druhá strana má postavy, ktoré vo svojej podstate nie sú zlé, len sa stalo to čo sa stalo a osud ich priniesol na opačnú stranu mince. Škoda toho, že obrazová (animovaná) časť je občas trocha statická. (Hodnotenie 3,5)(30.6.2011)

Největší problém druhé série GG? Existence série první. Ta totiž pod taktovkou Madhouse dodnes vypadá a zvučí naprosto skvěle, takže namlsaný divák v prvních minutách Teatrina jen nevěřícně kouká na třesoucí se statické obrázky znázorňující bitvy v ulicích doprovázené hudbou jak z reklamy na italské těstoviny. Důvod je prostý, Artland očividně operoval s mnohem skromnějším rozpočtem a na výsledku se to dost výrazně podepsalo. S přibývajícími díly se ale vizuální stránka přeci jen zvedne a anime vykouzlí i několik kvalitních hudebních počinů (v čele bezpochyby se skvělou skladbou Doll hrající v endingu). Příběh je zajímavý hlavně tím, jakým způsobem nahlíží na obě strany konfliktu. Nepředkládá totiž typický nástin hodní policisté a fuj fuj teroristé, ale snaží se oba tábory ukázat jako obyčejné lidské bytosti, mající vlastní odůvodnění pro své činy. Lepší ***.(12.5.2011)

Kybernetickým slečnám s bouchačkami se začal silně krátit dech. V první sérii jsme je poznali vcelku dobře a nyní jsme jen opakováním a přeopatrným rozvíjením starých motivů ujišťováni, že je tedy už opravdu známe. Aby autory přece jen nešlo nařknout z toho, že se předkládá totéž, co dříve, dozvíme se více o instruktorech (asi ty nej pasáže z této série) a krom toho nám Teatrino milostivě věnuje i jakýsi souvislejší příběh o boji proti militantním Padánským separatistům. Ten trpí několika vadami, z nichž mně osobně nejsmradlavější přišla romantizace povolání teroristického. Osobně nevidím nic dojemně lidského v údělu člověka, který svou vnitřní rozervanost dává najevo tím, že na kusy rozervává lidi jiné. Nevidím jemu podobné jako Romey a Julie, kteří nešťastně a tragicky milují a hledají své místo v životě. Kdo by to čekal, že si při masáži slzných váčků ublinkne?(23.9.2009)

• - Triela (Caitlin Glass) často používá legendární brokovnici Winchester Model 1897 (Trench Gun). Zbraň se mimo jiné proslavila v první světové válce, kdy ji používala americká armáda, a to především v bojích na blízkou vzdálenost a v zákopech. (-Victor-)

• - Záložní zbraň, kterou Triela (Caitlin Glass) nosí je, SIG Sauer P230 SL. Tato zbraň je díky svým kompaktním rozměrům a váze ideální pro skryté nošení. V různých modifikacích ji v dnešní době používají různé bezpečnostní složky. (-Victor-)