Konspirátor

Sprisahanie

Drama / Historický

USA, 2010, 122 min

• TeeAge

|| Scenár: James D. Solomon / Story by James D. Solomon, Gregory Bernstein | Hudba: Mark Isham | Produkcia: Robert Redford, Brian Falk, Bill Holderman, Greg Shapiro, Robert Stone | Distribúcia: Roadside Attractions | Štúdio: American Film Company, Wildwood Enterprises | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 11,494,027 $ ||(21.8.2011)

// Velmi všední drama, nicméně s úžasnou výpravou, silně vypjatým příběhem a perfektním hereckým výkonem Jamese McAvoye. Sakra, nebýt jeho tak ten film není z poloviny tak zajimavý jako s ním. Závěr měl trochu hořčí příchuť, obzvlášť pro někoho, kdo trpí komplexem "stěžování si na neustálou nespravedlnost vůči němu" a všichni víme, že to je "real thing" ! Já za tu rozbitou vázu vážně nemůžu ! No ale k hodnocení, k dokonalosti chybí trochu kratší stopáž a možná větší prostor pro soudní místnost, stále to je ale za solidních 8/10.(24.8.2011)

Plné amerického nacionalizmu, ústavy, morálky, hľadania spravedlnosti... tradičný Redford. "Dôverihodná" rekonštrukcia udalosti, ktorá otriasla USA a navždy sa tak zapísala do jej histórie. "Suché" vykreslenie z právnického prostredia, vtedajšie výlohy stáli za to. James McAvoy ako severan obhajujúci južanov. Priznám sa dosť dobre nechápem danú nevraživosť, no Robert áno. 6/10(28.8.2011)

Nechávám pozdravovat.. Redfordova tvorba posledních let se vyvíjí, ač se to třeba na první pohled nezdá, stejným směrem.. Mohu-li vzít za příklad jiného barda, srovnám Roberta se Spielbergem.. Dokonalá, léty vypilovaná režie ve službách vlasteneckého vymáhání spravedlnosti.. Ne náhodou sahá po látce, vracející se k politickým kotrmecům, za účelem osvětlit dějinné události.. Jen je holt třeba počítat s rozpaky na ostatních kontinentech.. Mějte se filmově! Woo.(28.4.2013)

Co je důležitější - spravedlnost pro jednoho, nebo historická nutnost pro všechny? Kdo to rozhodne a jaké k tomu použije prostředky? Aktuální téma se Redfordovi podařilo natočit naprosto nevzrušivě, jako vybledlou fotografii ze starého alba z půdy. Většinu filmu jsem postrádala emoce, přitom příběh samotný jimi musel přímo překypovat. Režisér se příliš soustředil na rozumovou, vysvětlovací dějovou linku, jakoby zapomněl, že city bývají přesvědčivější. /11. 4. 13./(11.4.2013)

• - Vo filme možno počuť, ako je Aiken (James McAvoy) označený celým menom "Frederick Aiken Sebastian". V skutočnosti však bolo jeho prostredné meno "Augustus". (MikaelSVK)

• - James McAvoy je alegický na koně, a proto nemohl v jejich blízkosti trávit příliš dlouhou dobu. (hellstruck)

• - Během scény polapení a zastřelení má J. W. Booth stále svůj pověstný knír. Skutečný Booth si ale oholil tvář bezprostředně po vraždě prezidenta, aby bylo těžší ho poznat a identifikovat. (Morien)