Dokonalý smysl

• Česko Perfect Sense (více)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

jsemzuzu

To byl zvláštní film.... u pár scén jsem jen zírala a v hlavě mi jelo CO?? je fakt, že nápad, jak lidstvo postupně přijde o všechny smysly, tady ještě nebyl, takže palec hore ;) chladné až dokumentární vyprávění mi nevadilo, dodávalo tomu punc opravdovosti, ale horší byla chemie mezi Ewanem a Evou - moc mi k sobě neseděli a těžko jim věřit nějakou lásku... :) každopádně po shlédnutí tohoto filmu jsem velmi silně vnímala chuť, čich, hmat, zrak a sluch ;) a děkovala Bohu, že vše dosud funguje, jak má ;) ()

siloalampa

Naozaj výnimočný nápad, ale nedovolil odhaliť režisérov šiesty zmysel dejovej pointy, ktorá mizla postupne s minutážou. Aj tak veľmi príjemná "podívaná" napitá zvláštnou atmosférou... ()

AngelG

Po téměř celý film jsem cítila jednu opravdu obrovskou depresi, kterou mi téměř žádný jiný katastrofický film neuměl v takové míře navodit.. protože Prefect Sense se zaměřuje na tu (pro mě rozhodně) nejhorší možnou variantu konce lidstva, kterou si člověk umí představit anebo spíše neumí.. ()

TommyGun89

Nejdříve přijde pláč:'(.......poté hlad:(...... pak vztek:/....... a v neposlední řadě štěstí:)) IT's THE END of THE WORLD ()

pkungfu

Konečně jiné uchopení námětu pandemie a konce dosavadního lidského žití. A mnohem duchaplnější a emocionálně nabytější, než většina amerických slátanin na podobné téma (žádné super efekty a záběry na rozpadající se svět, ale naopak jemnější, jakoby intimní a niterně intenzivnější zpracování). Alespoň, že ten poslední emoční záchvat byl takový, jaký byl - takové štěstí ve velkém neštěstí. ()

frype odpad!

Strašná sračka. Doslova ma film urážal, tým ako sa mi snažil nanútiť určité pocity a veci na zamyslenie, nad ktorými som si uvažoval už asi ako 10-ročný. Všetky postavy sú pre mňa bez chuti, sluchu a zraku vlastne už od začiatku filmu. Navyše sú pomerne aj dosť nemé a ako celok to na mňa pôsobí príliš umelo. ()

Miki68

Zajímavý film. Celosvětová apokalypsa po několikáté znovu, ale zase trochu jinak. Love story na pozadí světové epidemie. Kuchař a jeho nová láska odvedle (jak na potvoru) epidemioložka. Trochu z toho ční greenpeace - "můžeme si za to sami tím, jak se chováme z Matce Zemi..." Na druhou stranu se tvůrci snažili vyvarovat klasických apokalyptických klišé. Hvězdičku ubírám za to, že se u mě nepodařilo na konci vyvolat ty správné emoce. Celé je to takové chladné, nahlížené s odstupem. A přitom námět je skvělý - i důsledky apokalypsy, kde si lidstvo ověří, že žít se dá i obrovskými handicapy. Perfektní kamera, slušné herecké výkony. Sice trochu depresivní, ale moc zajímavé. 85% - 4 hvězdy ()

Cinematrix

Po dokoukání Dokonalého smyslu jsem se zamyslel, jaký má vlastně lidský život smysl. Ano, dokážeme přežít a adaptovat se, i když postupně přicházíme o všechny své smysly, protože naším nejdokonalejším smyslem je láska, jak se nám snaží tento film namluvit ve své romantické lince. Ale to dokáže i ten nejzákeřnější virus jakékoliv z mnoha námi s láskou vyprodukovaných smrtonosných nemocí, které ničí naši obranyschopnost úplně stejně, jako my ničíme obranyschopnost naší planety jen pro to, aby naše láska vzkvétala. Jsme tedy tou nejagresivnější formou nákazy, nad kterou v tomto případě Modrá planeta zvítězila. Zkrátka Dokonalý smysl je jeden z těch filmů, kdy vám váš abstinující, polepšený kamarád s játrama v hajzlu neustále uvědoměle připomíná, že tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až zavřou hospodu. ()

Razzor_82

"Není ani dost času aby ta nemoc dostala jméno." Perfektní propojení apokalyptické a hluboce romantické linie. Celé je to vsazeno do období propukající globální pandemie, která pomalu ničí smysly. Nádherná a postupně se rozvíjející chemie mezi McGregorem a Green, která dodá filmu sugestivní zážitek. Skvělý střih i režie a velmi poutavá kamera. Glasgow navodí ponuré a depresivní prostředí beznaděje. Závěr je pak děsivě chladný. Fupz dokáže silně upoutat diváky a donutit je zamyslet se nad tím co máme. 9/10 ()

aR3Zz

Kruté a nekompromisní. Ale abych nepředbíhal... Začátek trochu nepřehledný, chvilku mi trvalo se zorientovat, o čem, resp. o kom, to celé bude. Pak už se drama začalo dávkovat v odměřených porcích. Velká škoda, že se zcela zahodil potenciál Susan jakožto epidemioložky. Její povolání působí spíše jen jako náhoda. Chápu, že nebylo smyslem divákovi cokoli vysvětlovat, ale stejně... Takhle zůstal nepříjemný pocit nenaplněného rozuzlení, které tam zkrátka po všech indiciích být mělo. Nebo právě že nemělo? Jinak se velmi líbil výkon Evy Green a Ewana, ta chemie fungovala dobře. 70% ()

stratocasta

Asi se mi nebudete divit, že mi to občas nedávalo smysl *laciné*. Chudák malý Cole, který přišel na řadu první a už "nevídá mrtvé lidi". Za to Zdenda Pohlreich by mohl skákat radostí a na další řadu Ano šéfe! by zaručeně kývnul. Ještě jsem se chtěl podívat na jméno režiséra... Cože? Mackenzie? Samec? Kutcher? Tak to o hvězdu míň. ()

fool-mood

3 až 4 hvězdy. stále váhám. jak píše J*A*S*M, námět je perfektní. Od začátku jsem měla pocit, že se dívám na něco výjimečného, nicméně ve výsledku jsem byla trochu zklamaná, asi jsem díky počáteční fázi čekala víc. ()

High.Hopes

Námět je výborný, nevšední, dobrý k zamyšlení. Filmu bohužel chybí vlastnost víc vtáhnout diváka do děje a zaujmout, pořád si drží odstup. Vše je technicky dobré, ale kromě námětu není nic přímo vynikající. Každopádně i tak doporučuji vidět. ()

Margarettka

Srovnání s Nákazou rozhodně není na místě. Zde je na celosvětovou nákazu neznámým virem nahlíženo z pohledu začínajícího milostného vztahu, což vytváří vcelku příjemnou intimní atmosféru – tu však bohužel kazí absence chemie mezi hlavními postavami. Konec jsem vytušila, takže se žádné velké překvapení nekonalo. Mno - docela milý, komorní film, ale zajímavý námět v sobě skrýval určitě větší potenciál. ()

josieaddms

Nebylo to úplně špatné. Celkem zajímavý nápad! Musím říct že si docela potrpím na apokalyptické filmy, plus to když se do toho přidá nějaký ten vztah o kterém to je, mívám trochu sklon k tomu aby se mi to líbilo. Ovšem hodně mi vadili ty nahé scény, je to samoúčelové a hrozně hloupé. Samozřejmě že film má logické mezery, a že by se to dalo udělat ještě daleko originálněji a drzeji, ale mezi novými filmy mi to nepřišlo až tak úplně hrozné. Škoda že se toho nechopil někdo víc nebojácný který by z toho dokázal udělat úplně skvělý film, a ne jen pohádku kterou člověk nepotřebuje vidět víckrát než jednou. ()

Elii

Jeden z nejdepresivnějších filmů, co jsem viděla. Jako film jako takovej je to určitě pěkný, ale ty hnusný pocity z toho? Ne, děkuji, už se nikdy nepodívám. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech