Poslední mise (festivalový název)

• Austrálie

Scénografie:

Bruce Curtis

Kostýmy:

Kari Perkins

Další Linklater. Někdo tu psal "zdlouhavé, ale skvěle zahrané, typický Linklater". Nedá se úplně nesouhasit. Stopáž je poněkud přepálená. Zápletka je v pohodě, jen jsou tu do krajnosti tlačeny rozdíly v povahách postav. Co mě zaujalo, nebo mi to tak aspon připadlo - Carrell tu má nejméně prostoru a mnohem víc mluví Cranston s Fishburnem. Střídání komických momentů s melodramatickou rovinou filmu taky nemusí sednout každému. A jestli je film zdlouhavý? Pro mě až tak ne, ale je to holt Linklaterova road-movie s tím, co k tomu patří. (Ale třeba hudba byla v Chlapectví zajímavější.) 70 %(25.3.2018)

Ak vám počas sledovania filmov nevadí pomalšie tempo a v konverzačných drámach plných dialógov, ste jednoducho doma, Last Flag Flying bude pre vás tou pravou voľbou. Nedočkáte sa žiadnych veľkých dobrodružstiev ani stupňujúceho sa napätia, ale môžem vám zaručiť, že ak vás osudy týchto troch vojenských veteránov chytia už zo začiatku za srdce, až do samotného záveru vás budú mať pevne v hrsti. Snímka takmer výhradne ťaží zo svojich pútavých dialógov a silného hereckého obsadenia a pokiaľ vám tieto dva výrazné klady budú stačiť na to, aby ste sa bavili až do samého konca, máte vyhraté. Ak nie, nemožno vylúčiť, že sa už v polovici snímky budete cítiť ako v rutinnom a zdĺhavom začarovanom kruhu. 7/10(13.1.2018)

Linklatera znám hlavně jako režiséra snímků, ve kterých není tolik důležitý příběh, ale spíše proměna hrdinů v čase (to platí jak pro trilogii "Před úsvitem", tak pro oscarovku "Chlapectví"). Jeho nový film mě proto svým poselstvím mile překvapil. Tři veteráni (neplést s Werichovou pohádkou) se sice také sejdou po letech, ale řeší spolu závažnější problémy než postavy předchozích Linklaterových snímků - tragické úmrtí v rodině a kritiku americké armády. Herecké výkony byly skvělé, oblíbila jsem si hlavně sprosťáka Sala (Bryan Cranston ze seriálu "Breaking Bad"). Rozhodně by bylo záhodno trochu krátit, ale ve výsledku jsem vlastně spokojená. Nečekala jsem od téhle návštěvy Febiofestu na poslední chvíli nic a dočkala jsem se sympatické podívané, ve které nechybí zábavné ani dojemné okamžiky.(25.3.2018)

Richard Linklater je podle mě filmový vizionář, který dokáže přijít s takovým způsobem natáčení filmu, který je prostě zajímavý. Asi proto od něj očekávám víc, než mi dal snímek "Last Flag Flying". Herecky výborné, ale dějově je to prostě nudné. Kritika je zde velmi slabá, což mě docela mrzelo. Čekal jsem víc.(26.1.2018)

"STAND AT EASE, WILL YOU? YOU'RE GIVING ME A FUCKIN' STIFF NECK." ------------ Kvalitná komédia s hŕstkou pochmúrnych momentov. Herecká trojka si svoje odohrala poctivo. Najviac vytŕčal rozhodne Cranston, so šiškami bol úplne geniálny. Humor, dialógy a hlášky boli prirodzené, akoby sa skutočne stretla po rokoch parta troch priateľov s rôznymi osobnosťami a spoločnou minulosťou. Film mohol byť pokojne kratší, vynechanie pasáží ohľadne viny z ich služobnej histórie by mi osobne viac padlo. Celkovo je však Last Flag Flying skvelou oddychovkou a ten typický americký vojenský pátos bol tak minimálny a dobre zvládnutý, že sa o ňom ani nevedelo.(17.1.2018)

Po čistém vizionářství, které Linklater prokázal v Chlapectví a byl za něj náležitě oslavován, přichází poměrně nemastná neslaná sonda do americké společnosti. Sledujeme nepravděpodobné setkání trojice bývalých mariňáků z Vietnamské války, kteří se dají dohromady za účelem převzetí a pohřbení syna jednoho z nich. Kritika americké armády a společnosti, která zaujme tak maximálně výbornými hereckými výkony ústředního tria - Carell, Cranston, Fishburne. Forma i obsah docela v pořádku, jenom mě to absolutně nebavilo.(19.1.2018)

Rutinné, zdĺhavé a skvelo zahrané - typický Linklater.(25.12.2017)

• M.i.k.e

slušně zahraná,ale jinak nevýrazná a lehce unylá podívaná,která nenabídne nic objevného ani nijak extra nechytne u srdce.Linklater umí lépe a já doufám,že někdy se dočkám kousku podobnému Boyhood,nebo Before trilogii...40%(31.1.2018)

Kdybych si měl vybrat tři lidi, s kterýma budu chodit v pátek večer na pivo Steve Carell, Bryan Cranston a Laurence Fishburne ve svých rolích v Last Flag Flying by byli jasná volba. Richard Linklater tyhle citově procítěné dramedie prostě umí a dokáže dokonale spojit smutek a komedii bez toho, aby film působil v jednom nebo druhém směru přehnaně. Vytváří příjemné lidské prostředí, které s se s každou přibývající minout víc a víc dokáže divákovi zalíbit, bez toho aniž by si toho pořádně všiml, dostavuje se klasické splynutí, které umí Linklater navodit jako nikdo. Last Flag Flying je přesně tím filmem, který když skončí zahřeje u srdce a vy víte, že to nebylo nic epického, ale zároveň víte, že si tenhle film můžete pustit kdykoliv znovu a budete se zase královsky bavit a to je někdy mnohem víc, než umělecký dojem. Je to prostě ten tip filmu, který můžete pustit kdykoliv a komukoliv a vždycky se bude líbit. Trojice válečných veteránů Carell, Cranston, Fishburne je naprosto skvělá a Linklater to moc dobře ví. Nechává je proto zářit na plno a vytváří až neuvěřitelně povedené prostředí, kdy si připadáte jako by jste s nimi opravdu tuhle štaci prožívali. Je tady hned několik scén, jako příklad bych uvedl tu ve vlaku v nákladovém prostoru, kdy film dokáže naprosto přirozeně vyvolat smích a je to přesně tahle scéna, kdy si člověk uvědomí o čem tenhle film je. Last Flag Flying je film od srdce a komentuje nejen vojenskou službu daleko lépe než nějací American Snipeři a podobné filmy a to nás ani nemusí vzít do válečné vřavy. 82%(10.1.2018)

Překvapení. Linklater umí natočit film!(31.1.2018)

Jedna z nejlepších Cranstonových rolí od Breaking Bad. Závěr lehce zavání americkým patriotismem, což ale patří k tématu.(10.3.2018)

Prvá hodina a niečo bola skvelá. Realistický a zdravý pohľad na americké vojny a ich následky na vyslúžilých ľudí ktorých postihli. Potom sa dej odklonil od hlavného príbehu a film stratil atmosféru ktorú znovu našiel až v minútach na konci. Aj som sa zasmial aj som si poplakal. Trio hercov bolo dobré kombo. Dávam slabé štyri hviezdy.(18.1.2018)

Richard L. opět nezklamal...výborně napsané dialogy a herci dělají z tohoto dramatu i satiry na americkou politiku zážitek.(20.1.2018)

Príjemná konverzačka o troch veteránoch, ktorá balancuje medzi komédiou a drámou. Všetci traja herci tam sadli dokonale a ani by som sa nečudoval keby im boli napísané na telo. Pomalé tempo sa k celkovej atmosfére filmu hodí, ale na mňa to bolo niekedy pomalé až moc. Možno som to nemal pozerať unavený. A na konci v titulkoch Vám zahrá Bob Dylan. ... 70%(6.2.2018)

Nebylo to špatné, ale trochu příliš dlouhé. Vlastně se tam pořád dokola opakovaly situace dané povahovými odlišnostmi tří hlavních hrdinů. A také mě trochu zmátlo celkové vyznění, celou dobu se to tváří pacifisticky, proti zahraničním misím, no a nakonec je tak trochu všechno jinak.(7.2.2018)

v prvom rade, toto komédia, nie je určite. je to čistá dráma s cranstonom, ktorý robí komédiu. a ide mu to že k_rva parádne. ale film je pomalá dráma, a to je neodvrátiteľný fakt, a preto sa mi prvýkrát stalo, že som pri linklaterovi zaspal. u mňa je to najvác režisér, ale tu ma mierne sklamal. téma filmu je šupa, postavy su mega, no celé to je ozaj príliš smutné. niečo iné ako som u richarda zvyknutý. nevadí, stálo to za to, lebo vidieť spolu linklatera, heisenberga, morfeusa a do počtu carrella, ktorý ale nehrá to čo mu ide naj, je predsa len kool zažitok :)(3.3.2018)

Tri hviezdy za ústrednú hereckú trojicu.(22.1.2018)