Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

nalevka

Fúú. Těžké rozhodování mezi 1 hvězdou a dvěma, ale nakonec dám přeci jen dvě. Teď jsem přišel z kina z Muži v naději, které mělo být cosi na způsob právě tohohle filmu, ale tenhle film mi připadal takový...pomalý. Bez jakékoliv akce, bez vtipu, zatímco u Mužů v naději jsem se nasmál jak už nikdy. Každopádně na český poměry docela slušný film. :) ()

tomkat

Ano, jsou tam klišé o ženách, mužích a vztazích mezi nimi. Ano, ne všechny vtipy znějí/vyvstanou přirozeně. Ano, příběh má svá slabá místa a občas to působí trochu vyumělkovaně. Ale musí být klišé nepravdivé? Musí jeden špatný vtip zkazit tři jiné dobré? Musí příběh s pár kazy být bez sdělení divákovi, bez kouzla a spádu? Nemusí - a tady máte důkaz. ()

petruska777

Tak tato komedie se J. Vejdělkovi opravdu povedla. Příjemná oddechová komedie, vyvážené komické i tragikomické momenty, výborné herecké výkony - zejména E. Balzerová v roli Vilmy. Tento film mě překvapil a rozhodně pobavil. ()

medulinka

Eliška Balzerová tu je prostě jednička. Ani chvilku jsem se nenudila.Obsazení dokonalé .Lenka Vlasáková mě mile překvapila a zařadila se mezi dobré herce. Příjemně strávený čas v kině. ()

rodl

Očekávání byla poměrně velká, skutečnost poměrně mrzutá. Pár vtipů dobrých, ale jak stárnu, stále víc předem čtu zápletky, zde rovněž. A to mě nebaví. ()

mondyM

Tak mě teda taky trochu překvapilo, že se jednalo nejen o komedii, ale - aspoň pro mě osobně - trochu i o drama. O Ženách v pokušení jsem předtím slyšela jen kusé informace a v podstatě jsem si veškerý obrázek o filmu udělala jen z klipu, který běží na Óčku, ale rozhodně nelituju, že jsem ráno obětovala těch 112 minut a na Ženy se koukla. Moc příjemná podívaná, navíc mám ráda Lenku Vlasákovou a role Heleny se zhostila výtečně. Asi to nebude film, který bych musela vidět každý měsíc, ale tři hvězdy si určitě zaslouží, možná i víc. ()

Aktamix

Vůbec jsem se nebavil...česká kinematografie má zlomenou nohu a jak vypadá její pahýl demostruje Vejdělkův kus. Proč? Již od prvního záběru, žena a závěsy, poradna, psycholožka podle přísloví "kovářova kobyla..." Vše šablonovité, poselství úchylné...hardcore šlapka je sice emočně vyprázněná, ale užívá si to. Prcejte s kde kým, ale na druhou stranu chceme být s někým napořád...Záznamy o milencích jsou jako deníky Johna Doeva...Děj má dvě kvalitativní poloviny....první je rozhodně lepší...druhá již děsná. Vojta Dyk celkem dobré, ale když se potápí loď jedna záchraná loďka to nespasí. Panebože Macháček....celkem kvalitní herec, kterého na Damu učil Krobot, hrál ve Sklepu....a zase hraje toho stejného idiota...kolikrát ještě.... Jinak prostředí a výprava jak z tuctového dílu Ulice nebo podobného škváru...obsah taktéž. Celkově je to film pro rozvedenou čtyřicátnici z maloměsta, která na ten svůj zkažený život chce na dvě hodiny zapomenout...chápu...přeju...mně to minulo. ()

Two.Swallow

Nikdy jsem si moc nelibovala v české kinematografii a když to šlo, spíš jsem se novým trhákům kin vyhýbala velkým obloukem, protože každý nový film se mi zdál horší, ale náhodou jsem se na Ženy v pokušení narazila a docela jsem byla zvědavá, jak se rozvíjí Dykův herecký talent. Ale v závěru filmu jsem vlastně jeho roli ani tak moc nepostřehla a uvědomila si, že během filmu už mě ani tolik nezajímala. Zato E. Balzerová mě v roli cáklé, sexuálně nabité babičky doopravdy potěšila a rozesmála. Takže, zvažuji svůj postoj k českým dílkům a uznávám, že tady jsem se původně sekla. ()

pupidup

čím vícekrát to vidím, tím víc hvězdiček bych tomu dala, zatím jsem to viděla 4 x, dávám 4 hvězdy, výborná zábava a když se najde film, ve kterém pokaždé najdu něco nového a pochopím něco starého....to je prostě super film, to je prostě život...přála bych simít takovou matku!!!! Díky :o))) ()

PeterLBerger

Děj, který by v pohodě stačil pro 20 minutovou epizodu, ale pro ne celovečerní film. Herci nevýrazní, postavy neuvěřitelně psychicky ploché, spousta klišé (v ději, dialozích, světle, kulisách...ostatně, to téma bylo za poslední roky zpracováno snad 20x. Pokaždé lépe) v polovině filmu už divák přesně ví, jak to bude do konce. Stárnoucí erotominka v podání Elišky Balzerové, která by v normálním filmu mohla být zajímavou epizodní vedlejší postavou, je v tomhle celém "díle" to nejvýraznější. To jen ukazuje, jak extrémně nízkou úroveň to celé má. Je v pořádku, že se některé filmy točí pro prvoplánový komerční efekt, ale takhle neumělé to snad být nemusí. Celé to působí spíš dojmem, že parta filmařů drancuje státní fond podpory kinematografie a je jim úplně jedno, co vytvářejí. ()

Pucmeloud

Oddechová podívaná, pár dobrých hlášek "babičky Balzerové", docela přitažlivá Lenka Vlasáková, ale to je tak asi všechno...více utahaná nuda, notoricky známé zápletky. Nejlepší na filmu byla muzika....krásné kytarové duety. ()

Puslanka

Nejdřív jsem se bavila a řekla jsem si, že čeští tvůrci natočili konečně trošku lepší oddechový film a ne obyčejnou trapárnu, ale pak se to nějak zvrtlo a celkově nevím, co bych si měla o tomhle filmu myslet. První část filmu má lehký vtip, druhá je spíše tragická... Vlastně se i začínám divit, že mě tenhle film lákal. Asi mi bylo v danou chvíli blízké téma... :) ()

Clar

Tohle má být renesance české komedie? Film, který se během pěti minut vykouří z hlavy, film který má rozhodně blíže k nedělní TV inscenaci, než k filmu pro kina a komedie u které se člověk nesměje? ()

ToddB

Mně to nějak extra nezaujalo a mou manželku ano. Takže jasný kandidát na prime time na Prima Love. Jo a on ten slaďák o neuvěřitelně se chovajících lidech vážně nenapsal Viewegh ??? ()

Michalski

Ze začátku netradiční, občasným kvalitním vtipem obohacená komedie, ideální pro relaxační nedělní večer. Co mě ale opravdu dostalo, byl scénář zhruba od poloviny filmu. Realita sice jistě není v tomto žánrů důležitá :-), ale to, že dá matka přednost chvilkovému poblouznění před vlastní dcerou, je pro mě tvrdá kůrka. Navíc když se nakonec černá obloha poznenáhlu vyjasní a oba bývalí partneři se k sobě vrátí jako by se nic nestalo. Jako kdyby se trojici Vlasáková - Kubařová - Dyk čas od času vymazala dlouhodobá pamět. ()

Katzi

Film pro "celou rodinu", takže jsem se fakt pobavila - Vlasáková skvělá, Vojtěch Dyk prostě zlatíčko a Eliška Balzerová naprosto úžasná... Zahrála roli, kterou bych od ní nečekala a zahrála jí skvěle! Přesto při hodnocení to musím porovnávat s filmy, které mě jasně posadily na zadek a tohle je taková oddychovka - i když si jí ráda někdy pustím k žehlení znovu... Za mě jasných 70 % a protože to nejde, jsou to prostě ***+ :-)... ()

bajunta

Pohodová, nerušivě lechtivá komedie, nejlépe na víkendový večer pro mamky s dcerami :-). Že je zde tematizováno ženské používání zbraní, to ale ještě neznamená, že snímek nerozesměje i druhé pohlaví (a že se smějete nahlas). Situační komika, herecké obsazení i úroveň provedení (především Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková) pravděpodobně potěší diváka bez rozdílu. Z mého pohledu vytýkám dvě věci: 1) snímek je možná až zbytečně dlouhý a 2) za velký nedostatek u filmů tohoto typu pokládám to, že ještě před půlkou filmu dokonale odhadnete, jak to všechno dopadne. A nakonec – třeba by ad 2) nevadilo, kdyby byl snímek kratší a naopak. Celkové hodnocení z atmosféry celého filmu ale zůstává na zasloužených 70 %. ()

Lonelybiker

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Sice je to přehnané, jak to tu všechno funguje a těžko by to tak bylo v reálu, ale na komediálně laděné filmy se jdeme pobavit a tenhle to přesně splňuje. Není třeba přemýšlet, co a jak mohlo být natočeno líp, když to dohromady takhle skvěle pobaví ... Po dalším shlédnutí musím ubrat hvězdu, není to až taková pecka. ()

Persephone95

Na první pohled mě tato komedie příliš nezaujala, ale jsem ráda, že jsem po dalším shlédnutí mohla změnit názor. Absolutně zde exceluje Eliška Balzerová a velmi příjemně mě herecky překvapili Veronika Kubařová a Vojta Dyk. Skvělá oddychová komedie - 90% ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků