Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

karolec.com

Ano! To je přesně ono, je dobře, že nás Jiří Vejdělek nechal nahlédnout do situací, ve kterých se mnohá žena, i mnohý muž poznají. Skvěle natočeno, prostředí je též nadmíru příjemné a k tomu všemu naprosto dokonalá hudba! ()

AmericanX

5* bez komentáře Zajímavost: Při rozhovoru s novináři Eliška Balzerová prozradila, že se při hraní nechala inspirovat svou bývalou kolegyní, neuvěřitelně živelnou herečkou a zpěvačkou Laďkou Kozderkovou. Ta prý byla celá Vilma. ()

stuj

Ze začátku čistokrevná česká komedie. A pár vtípků by tam i bylo. Od půlky se to ale změní a kupodivu to už moc komediálně nepůsobí. Dobrá změna. Na to, že je to české, to celkem ušlo. Sice ne silné, ale přece jen 4 hvězdičky. ()

StarFsh

Oba filmy, Ženy v pokušení aj Muži v nádeji prinášajú hlbšiu myšlienku, než sa na prvý pohľad zdá. Nebolo to zlé, ale mohlo to byť lepšie. Hlavné nedostatky u oboch filmov vidím v slabšom scénari a nevyrovnaných hereckých výkonoch. Napriek tomu dávam obom filmom po 4 hviezdy. ()

Zetkee

Velice poutavá romantická komedie, která vás dokáže rozesmát. V tomhle filmu vás nejvíce dokáže překvapit jak můžou být vztahy zvláštní a hlavně hodně zamotané. Oproti Mužích v naději, zde najdete méně smutných části a já si film rozhodně užil. Ve filmu hraje jednu z hlavní roli Vojtěch Dyk, který byl ale na můj vkus moc mladý na vztah s Lenkou Vlasákovou. Hledáte-li dobrou českou komedii s romantickým námětem, rozhodně neváhejte a zhlédněte tento film. ()

wamaku

Skvělá oddechovka. Vždy jsem měl slabost pro Elišku Balzerovou - fascinující dáma. Ale co předvedla v tomto filmu je dokonalý herecký koncert, v českém filmu naprosto ojedinělý a vzácný! Ale neříkám že jediný. A přitom je to celé docela jednoduché... ()

wendy221

Film jsem poprvé viděla na začátku května, ale i když dřív, když ho dávali v televizi, jsem kousíček viděla. Tenkrát mě nebavil. Teď je to moje droga. :-) Babi Vilma se svým svérázným přístupem byla super. Vtipy, originální zápletka, napětí... To všechno tu bylo a musím říct, že to bylo lepší než leckteré americké sračky. Tohle je jeden z českých filmů, který má úroveň. Super. Čtyři hvězdy červený:-) Ale dala bych i zlatý;-) ()

lebi

Hrůza. Trapná šl.apka, její ještě víc trapný pohřeb, škaredá Kubařová a Vlásáková spuštěná s Dykem - co to proboha je?? 1 * dávám jen proto, že Muži v naději jsou ještě horší. ()

bratr_jezek

Pokud jste žena asi nějakou hvězdu přihodíte, protože na tomto filmu se více baví ženy než muži, snad proto, že je to o nich. Průměrná zápletka (žena, živící se jako poradkyně v manželské poradně, zjistí, že jí muž podvádí s mladší) by asi zapadla, kdyby nebylo sympatického pojetí díky Lence Vlasákové. Po prvotním šoku si najde taky partnera, paradoxně kluka své dívky (pro ženy pohledného, pro ostatní aspoň uličnicky sympatického) Vojtu Dyka. Hlavní díl na humorné stránce má však Eliška Balzerová v roli bývalé herečky Vilmy se svérázným přístupem k životu (užít si až do konce). Ostatní jsou ve filmu zbyteční nebo působí až trochu "vlezle" - citově i rozumově rozháraná dcera dcera nebo Macháček jako český "playboy". Navíc s některými závěry nebudete souhlasit (režisérův pohled na vztahy může být pro někoho přece jen svérázný), takže tři hvězdy jsou myslím odpovídající. ()

len.tilka

První půlka filmu nehorázně perfekt, všechno šlape, je to nadupaný, poprvý a naposled v životě mi Dyk přišel roztomilej, Balzerová je naprosto bezkonkurenční. Pak se to nějak zlomí a mě to přestalo tolik brát. A ten konec? *Spoiler* Jakože Dyk si nejdřív podá dceru, pak vyzkouší máti a po pohřbu babi se zas vrátí k dceři? Ahaha, se divim, že nezvládl i Balzerovou. ()

vikiii

Eliška Balzerová v životní roli. Alespoň pro mě ano. Vtipné, neotřelé, i diváky oceňované za nadhled, vtip, osobitost a glanc. Proč se jednou nepřestat tvářit haperintelektuálsky a přiznat, že je to fajn. Ženy v pokušení - 75% ()

marek1972

Skvelá Eliška, objavená Veronika, trapne milá Lenka. Zábava od začiatku do konca. A Vojta sa pridal k skvelým výkonom troch žien. A hudba..výborná. Pripomenula mi Samotárov,Jan P. Muchow vie skladať hubdu k filmu skvele. ()

Vlad

Príjemná ani nie tak komédia ako oddychovka, ktorá rozhodne neurazí, miestami pobaví možno i trochu dojme. Vejdělek si pri tomto kúsku nacvičil to čo neskôr zúročil v Mužoch v nádeji. Čo do obsahu aj formy filmy identické, muži sú podľa môjho názoru kvalitatívne aspoň o 20% lepší a je pre mňa nepochopiteľné, že ženy majú naopak dokonca o 1% viac, ale budiž. 70% ()

krejciitomas

Kdybych mohl dat vic nez pet hvezdicek sel bych s chuti do toho. Elisku Balzerovou by meli obsazovat do vice filmu jako dabingerka je neprekonatelna. ()

andydufrsn

Generační střet na třetí i když pojatý velice lehce a oddechově. Má pravdu přestudovaná, ale mimo knížky se moc neorientující matka? nebo její, i přes svůj věk si života a jeho slastí užívající, matka? nebo její tak nesobecká až je vlastně velikým sobcem dcera? Excelentní výkon Elišky Balzerové ()

Widlicka4

V kategorii současná česká komedie to nepochybně patří k tomu lepšímu, na co je možno narazit. Ne že by to byl nějaký strhující megafilm, ale nebije to hned na první pohled do očí svou naprosto stupiditou, neřku-li debilitou, což je jinak v uvedené kategorii spíš pravidlo, než výjimka. ()

hofiktom

Geniální herecký výkon Elišky Balzerové v roli postarší dámy s mladistvým apetitem je "trademarkem" této skvělé komedie, u které jsem se skvěle bavil i přes lehké střídání vážnosti situací, které postavy v průběhu řešili. Celkově film působí velmi příjemně, zábavně a komplexně ukazuje sílu vztahů. 90% ()

SONNY07

České filmy nemám moc v lásce, ale Balzerová je fakt úžasná a Vlasáková nádherná. Film není ani horší průměr ! ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků