Rozvedená Meg Altmanová a její dvanáctiletá dcera Sarah se nastěhují do luxusního newyorského domu, jehož zvláštností je tajná místnost, kterou si nechal vybudovat jako nedobytný úkryt předchozí majitel. Hned první noc vnikne střechou do domu černoch Burnham a vpustí do domu komplice Juniora, jenž si neplánovaně přivedl posilu, ozbrojeného Raoula. Meg se náhodou probudí a zjistí, že v domě jsou lupiči. Podaří se jí vzbudit dceru a zavřít se s ní v úkrytu dřív, než je lupiči chytí. Netuší, že to, co chtějí, je ukryto právě v nedobytné místnosti. Lupiči začnou hledat způsob, jak se dostat dovnitř. Zatímco se Burnham dohaduje s komplici, Meg se odváží opustit úkryt, vydá se do ložnice pro mobil. V úkrytu však není signál. Meg se podaří napojit na pevnou linku, policie má však obsazeno, a tak jediný, komu se jí podaří zavolat, je bývalý manžel. Sarah se udělá špatně. Je diabetička a léky zůstaly venku. Meg marně hledá v zásobách cukr. Situace se vyhrocuje i venku. Junior se pohádá s Raoulem, který ho chladnokrevně zastřelí. Když se náhle ve dveřích objeví Megin manžel Stephen, Raoul ho zmlátí, a pak vyhrožuje Meg, že ho zabije, pokud neotevře. Sarah dostane záchvat a Meg se vydá ven pro inzulínovou injekci. Burnham s Raoulem se konečně dostanou do úkrytu. Meg zůstane venku a souhlasí, že nezavolá policii, pokud lupiči dají její dceři okamžitě injekci. Zatímco Burnham se věnuje otevírání sejfu, oba sledují na monitoru Meg, jak se snaží přesvědčit policii, že vše je v pořádku. Potom se začne připravovat k boji. (TV Nova)

El-Barto

Menší a neprávem nedoceněný filmeček. Úkryt ve Fincherově tvorbě nepatří mezi špičku, ale mě se líbil o něco víc než Zodiac. I tady se dá spolehnout na bezchybnou atmosféru, výbornou Jodie Foster a taky na přesvědčivého Foresta Whitakera. Moc se mi líbilo, že Koepp ve scénáři jen nastínil nějaké osobní Whitakerovi problémy a ušetřil nás zbytečností typu "štípnu dluhopisy za dva miliony, dcerka potřebuje rovnátka". Hned od začátku mně zaujmula výborná kamera. Ale přeci jenom Úkryt neni taková klaustrofobická depresárna jak by mohla být, 7/10. ()

Helldo

Nedívat se na jméno režiséra, asi bych hodnocení i přilepšil, ale od Finchera bych čekal trochu víc. Zde hraje spíše druhé housle za kamerou a Howardem Shorem. Bohužel 3*, těch chvil, kdy vrtíte hlavou, co to Jodie dělá za nesmysly bylo přece jen nadbytek...Zajímavé komenty: petaspur, Hunt ()

Petrus1

My, kteří jsme chodili do turistickýho oddílu, ovládáme morseovku i bez zhlédnutí Titaniku a naše znalost se neomezuje jen na pouhé vyslání SOS. Evidentně ale ani tento kasovní trhák neviděli všichni Američané, takže je blikající baterka asi spíš otravuje. Ale uznávám, že holčina má krom cukrovky i dobrý nápady. Asi to zdědila po mamince, která dělá co může, aby jim zachránila život. Teda až na tu akci s plynem - ta se mi jevila jako krajně nezodpovědná. :-) Pak tu máme trojku lupičů, jejichž role a charaktery jsou jasně dané - hodnej, zlej a blbej. Spojuje je jen touha po penězích. Ty jsou ale ukryty v sejfu v naprosto nepřístupné místnosti. A protože jsou Meg a Sarah šikovný holky, dokáží se v panikárně před zlodějíčky schovat. Zdá se, že by se tam mohly tetelit tak dlouho, dokud je někdo nezačne postrádat, jenže je tu jednak diabetická dcerka a jednak nevítaní hosté, kteří čekat na nic nebudou a snaží se je z úkrytu vyhnat. Vůbec nevím, kde bych se před lupiči ukryla s děckama já. Žádnou takovou místnost nemáme. Asi se začnu v noci bát. Ale ne...nevím, kdo by u nás co hledal. Nejcennější jsou naše ratolesti, ale ty by zloději zase rychle vraceli zpátky. :-) Musím se opět (už ani nevím pokolikáté) opakovat, že Fincher má pro thrillery cit. I když film není nervy drásající a obejde se bez zásadních dějových zvratů, musím říct, že utekl jako nic a že mi celkově prostě sedl. Škoda jen toho konce, s tím si mohli Davidové dát víc práce. Bezchybným výkonem byla ovšem práce kameramanů. Tleskám. ()

Košoun

Fincher patří k mým nejoblíbenějším režisérům a Úkryt se mi dlouho vyhýbal. I když jde o filmařsky skvěle odvedenou práci, nějak mě to celé nevzalo. Jodie Foster je skvělá, Kristen Stewart mi je nesympatická v jakékoliv roli a můj oblíbený Jared Leto vyklidil pole moc brzy. Celkově mi to ale přišlo příliš neuvěřitelné, abych se nechal do domu a děje vtáhnout. A korunovalo to podivné rychlé finále. Úkryt není špatný film a patrně si nezaslouží ani ty průměrné 3*, ale v kontextu Fincherovy tvorby mi přijde nejslabší a nejméně výrazný. ()

tomashrabek

Extrémne chladná forma bez náplne, ale tak skvele natočená, že mi to vlastne ani nevadilo. Najviac to zaškrípe na konci – ten najviac prezrádza, že tu Fincher vlastne nemá čo povedať. Ako jeho technologická a strihová exhibícia je to ale veľmi dobré. ()

warrenur

Zopakoval som si tuto "Jodie" po 20tich rokoch. Uz pri uvodnych "plastickych 3D" titulkoch a velkolepej hudbe som mal husiu kozu. :) Uz v prych zaveroch, ked si clovek uvedomi, ze Kristin Stewart tam mala len 12rokov a hrala samu seba. Teda okrem toho tricka..heh. Treba vsak uznat, ze napriek stale celkom fungujucej atmosfere to na plny pocet uz nie je. Vtedy som vsak uneseny. Stale velmi dobry a napinavy film. Uz vtedy boli deti vo filmoch zobrazovane ako nadpriemerne inteligentne. ;) ()

Snape

Pokud vám někdo bude tvrdit, že je tento snímek nudný tím, že se celý odehrává jen v jednom interiéru, nevěřte tomu. Filmaři si s dějem ve zmíněném domě opravdu vyhráli, i milovníci trikových sekvencí si při průletech domem přijdou na své. Scénář je výborně napsaný, není chvíle, kdy by se příběh nevyvíjel. Ve chvíli, kdy lupiči dosáhnou svého, nenastává konec, ale vše se obrací. Jodie Foster hraje dle svého standardu, což znamená výborně. Úkryt zkrátka patří k nejlepším thrillerům, co jsem kdy viděl, nemám mu v postatě co vytknout. ()

Filmárik

Vynikajúci thriller so všetkým čo k tomu patrí.Jednochá ale perfektne fungujúca zápletka,pohlcujúca atmosféra (hoci takmer celý film sa odohráva v jednom dome) perfektní herci (obzvlášť neurotik v podaní Jareda Leta nemal chybu) a hlavne pôsobivé kamera robia s Panic room napínavú lahôdku.Ale je tu jedno ale. Od Davida Finchera je to oproti 7 a Fight club len slabý odvar rutinérstva. Napriek tomu vysoký nadpriemer. ()

Prolog

Poprvé mě tenhle film fakt dostal. Poté co sem ho viděl podruhé už sem tak nadšený nebyl. Těžce předvídatelný snímek. A ta dcera hlavní hrdinky o které sem si 1. půl hodinky myslel, že je to kluk je fakt úděsná. Mám Fincherovy filmy moc rád, ale tenhle mě trošku zklamal.... ()

tragos

Perfektní režie, horší už samotný příběh -- na Finchera relativně normální -- a hlavně konec, který je totálně nefincherovský. V rámci žánru samozřejmě nadprůměr, jenom se nemohu ubránit dojmu, že Fincher plýtvá svým talentem na průměrný námět. Nebo z toho šlo vytěžit více? Zapamatujete si titulky, pár kamerových hrátek a samozřejmě lehkou paranoiu :) 7/10 ()

Mbeast

Napínávý, dobře natočený thriller. Výborný Whitaker, akorát je škoda Jareda Leta, moc dlouho si tam nezahrál. Fincher dokázal, že prostě filmy točit umí! ()

bulbasaur

Fincher vie točiť filmy... o tom niet pochýb. typicky pochmúrna atmosféra sa nesie celým filmom = tmavé farby a neobývaný obrovsky dom. Sympatické charaktery matky a dcéry su skvele zvládnuté ako aj herecky tak aj scenaristicky. pomalší rozbeh filmu kompenzuje neustále napätie, ktoré režisér bravúrne vygradoval. Kamera a strih taktiež na vysokej úrovni. umňa 4,5 ()

mala_kea

Fincher se se svojí osobitou kamerou nezapře. Jeho kamerové toulky klíčovou dírkou jsou k nezaplacení. Čekal jsem, že co Fincherův film, to skok o příčku nahoru, ALE ještě, že jsem se nevsadil. Panic Room je rozhodně koukatelný, ale spíše tak ve dvou dnech. První část filmu je velice sympatická, ale druhá polovina je jen zbytečná opakovačka jen s jinými herci, kteří si zkouší, ve které části jim to jde lépe. To si měli zkoušet určitě někde jinde. Navíc scéna s policií a závěrečná scéna je spíše k pláči. Každopádně nápad je to DOCELA zdařilý a herecké výkony až na pár vyjímek též.Ale víc jak 60% ze mě nedostanete. ()

DHDV

Velmi dobře natočený akční thriller. V jednoduchosti je síla a to Fincher věděl. Nesnažil se zbytečně s této látky dělat drama nebo něco psychologického. Tento film se mu povedl, přesto je to jeho netypický styl (umí drsněji a líp) a herecké obsazení je také výborné…Ale i přesto tomu nemůžu dát plné hodnocení, něco to mu prostě chybělo (možná až taková velká vtíravost v některých scénách) ()

TETŘEF

To bylo zase drama...teda, spíše nebylo, protože už dopředu všichni ví, že Fincher na pohodu udělá z jakéhokoliv filmu velkou parádu. A tak si mohl i zašpásovat se svobodomyslnou kamerou, nechat Letovi udělat cool copánky a Foresta zase jednou předvést velký humanistický výkon. A všichni byli spokojeni. A ty co nebyli, byli taky, protože Kristin Stewart dostala pořádnou mordu do obličeje. Takže se jí pomstili za Stmívání ještě dříve, než za něj mohla. ()

Wolvie

Klaustrofobický thriller se špičkově budovanou atmosférou a skvostnou Jodie Foster.Nejslabší Fincher? I kdyby,pořád špička žánru. ()

WillyMarks

Vskutku napínavý a rychle plynoucí snímek, u kterého se na chvilku nezastavíte. Fincher ukázal, že režisérká stolička je jeho domovem. Film má úchvatnou kameru, skvělé odpovídající hudbu a naprosto úžasné herecké výkony. Jodie Foster je opravdu vystrašená, plná adrenalinu, vzteku a slabosti. Záporáci jsou skvěle zmatení a v pořadí: jeden šílený, druhý zlý a třetí hodný, dávají dohromady slušnou partu. Děj se prakticky neodehrává mimo než v jednom domě a ještě v zajímavějším "bunkru" uvnitř. Dalo by se říct, že jde o špičkový Thriller se vším, co ho definuje, ale bohužel trošku zaostává ve finále, které mohlo býti trošku více epic. Nicméně nutno dodat, že je to Fincherův nejnormálnější film vůbec.,,,Krásných 75% ()