Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Rozpočet $35miliónovTržby USA $24,252,420 Tržby Celosvetovo $211,952,420Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ nakoniec celkom podarené, dá sa povedať že najlepší diel z celej trilógie, herecky fajn, aj soundtrack poteší /70%/(30.1.2017)

Začněme tím, co tenhle film není. Tenhle film není chytrý. Na druhou stranu je natolik chytrý, že se nesnaží si na chytrý film hrát. Na co Dítě Bridget Jonesové (film) sází, je humor, absurditou a za vlasy přitaženou naivitou na úrovní němé grotesky, která si podává ruku s vtipy z mateřské školy. Jenže, a to je podstatné, jako se smějeme hloupým vtípkům špatně deklamovaným líbezným pacholátkem a jako se smějeme tomu, že "ten tlustej chlap zas spadl, když ho praštili žebříkem do hlavy", smějeme se i tomu, když Bridget v jehlových podpatcích zamíří na festivalové louce do blátivé zóny a tam se podle očekávání rozmázne jak žába (všimli jste si, jak hluboko do bahna musela zalézt, aby tam sebou konečně švihla?).. Film postrádá varování ´nezkoušejte ve vlastním životě!´ Samozřejmě, že náhodný sex s chlapíkem na festivalu nebude začátek romantického vztahu s charismatickým milionářem. Samozřejmě, že pokud nevíte, kdo je ze dvou kandidátů otcem vašeho dítěte, nebudete mít dva nadšené adepty na otcovství, z nichž se stanou dobří přátelé, ale budete svobodnou matkou a na světě přibydou dva hodně nasraní zhrzení chlapíci. Opravdu nevěřte tomu, že by to prodýchali, tohle ustojí tak jeden ze sta a vy toho stého prostě statisticky vzato potkat ani nemůžete. Samozřejmě, že pokud jste ve správné fázi cyklu, uroníte u některých scén slzu, za kterou si už v tu chvíli budete připadat trochu trapně a o té čokoládě, co u toho v poklidu schroupete, budeme společně mlčet před celým světem. Samozřejmě, že pokud nejste žena, tento film se vám prakticky líbit ani nemůže. No a co? Zkrátka ne každý je cílovka pro všechno. Když jsem to nakousla - na co spoléhá dítě Bridget Jonesové jako metaforický reálný člověk? Na to, že když má blbou matku, předá mu přes geny a výchovou aspoň nějaký potenciál na to být snesitelným jedincem jeho otec.(30.1.2017)

Dôstojné zakončenie (aspoň dúfam) celej tej ságy o trampotách s láskou jednej slečinky. Nemám rád R. Zellweger, ale tu sa to s ňou dalo vydržať, dokonca ani nevyzerala ako miešanec Číňana a opuchnutej a botulotoxínom zafixovanej maškary. Dejovo veľmi jednoduché, no zato sa tu našlo pár momentov, ktoré dokázali pobaviť a tiež aj zlepšiť náladu. Priemer. 60/100(4.2.2017)

• Xmilden

Mikrosvět téhle britské trubky mě nikdy nebavil a ani třetí díl s tím nedokázal nic udělat. Prostě naše stará Bridget čeká dítě. Nerad to říkám, ale Hollywoodská fabrika vyplivne každý rok zcela určitě lepší romantiku než je tahle zoufalost, ve které divák musí přetrpět otrávený obličej Renné Zellweger. 40%(8.12.2016)

"Chlapa nezaujmeš krásou, sexem nebo láskou, ale především schopností plácnout s sebou do bláta." S tímto ženským pohledem na svět zcela nesouhlasím, ale v tom plácání zůstala Bridget světovou jedničkou. Taky se evidentně chová nesystémově, ale to není důležité. To opravdu důležité je, že mne tento snímek donutil zamyslet se nad tím, zda je možné dostat z gauče rakovinu, zda může mrazák způsobit alzheimera, po jak dlouhé době praskne delfíní kondom a zda se dá porod přirovnat k požáru oblíbené hospody. A po této dvouhodinovce filozofie bych Vám rád představil pana Ariyaratna Sithamparanathana, se nímž a Dr. Rawlingsovou si při porodu hodlám zazpívat ruskou punkovou píseň s romantickým názvem Menstruace, kastrace, osvobození.(7.4.2017)