Začněme tím, co tenhle film není. Tenhle film není chytrý. Na druhou stranu je natolik chytrý, že se nesnaží si na chytrý film hrát. Na co Dítě Bridget Jonesové (film) sází, je humor, absurditou a za vlasy přitaženou naivitou na úrovní němé grotesky, která si podává ruku s vtipy z mateřské školy. Jenže, a to je podstatné, jako se smějeme hloupým vtípkům špatně deklamovaným líbezným pacholátkem a jako se smějeme tomu, že "ten tlustej chlap zas spadl, když ho praštili žebříkem do hlavy", smějeme se i tomu, když Bridget v jehlových podpatcích zamíří na festivalové louce do blátivé zóny a tam se podle očekávání rozmázne jak žába (všimli jste si, jak hluboko do bahna musela zalézt, aby tam sebou konečně švihla?).. Film postrádá varování ´nezkoušejte ve vlastním životě!´ Samozřejmě, že náhodný sex s chlapíkem na festivalu nebude začátek romantického vztahu s charismatickým milionářem. Samozřejmě, že pokud nevíte, kdo je ze dvou kandidátů otcem vašeho dítěte, nebudete mít dva nadšené adepty na otcovství, z nichž se stanou dobří přátelé, ale budete svobodnou matkou a na světě přibydou dva hodně nasraní zhrzení chlapíci. Opravdu nevěřte tomu, že by to prodýchali, tohle ustojí tak jeden ze sta a vy toho stého prostě statisticky vzato potkat ani nemůžete. Samozřejmě, že pokud jste ve správné fázi cyklu, uroníte u některých scén slzu, za kterou si už v tu chvíli budete připadat trochu trapně a o té čokoládě, co u toho v poklidu schroupete, budeme společně mlčet před celým světem. Samozřejmě, že pokud nejste žena, tento film se vám prakticky líbit ani nemůže. No a co? Zkrátka ne každý je cílovka pro všechno. Když jsem to nakousla - na co spoléhá dítě Bridget Jonesové jako metaforický reálný člověk? Na to, že když má blbou matku, předá mu přes geny a výchovou aspoň nějaký potenciál na to být snesitelným jedincem jeho otec.(30.1.2017)

Bridget už je stará kobra a navíc je teď zbouchnutá a neví kým. Na jedné straně dokonalý milující milionář Dempsey na té druhé strohý a nesympatický (nepochopitelně pro Bridget neodolatelný) Firth. Možná až příliš dlouhé a ne tak svěží, jako bezstarostný první díl, ale pořád koukatelné a docela zábavné.(8.3.2017)

Když jsem slyšela o natočení dalšího dílu, tak jsem si říkala, že to může dopadnout všelijak. Třetí Bridget mě ale moc bavila. Ostrý, bláznivý humor, sympatická ústřední trojice a pořádná dávka nostalgie hlavně co se týče Marka a Bridget. Navíc skvěle použité písničky...např. The Hurting Time od Annie Lennox nebo Reignite od Knox Brown :) Patrick byl super, ale pan Darcy je prostě jen jeden :)(1.2.2017)

Možná je na vině fakt, že jsem původní Deník Bridget Jones viděl až nyní 15 let po natočení, ale mně se prostě a jednoduše tohle pokračování líbilo mnohem víc a mnohem víc jsem se u něj zasmál. Renée Zellweger bych po sérii plastik málem nepoznal, ale tak co už. Naopak potěšila přítomnost Dr. Dereka Shepparda - Patricka Dempseyho, který plnil roli opaku přespříliš seriózního Darcyho. Pro mne osobně je tahle komedie výrazným překvapením, jelikož jsem neočekával takřka nic a měl jsem i trochu obavy. Ukázalo se, že naprosto neopodstatněné.(5.12.2016)

Zpočátku jsem film ignoroval, ale označení nejlepší komedie minulého roku mě přece jen zaujalo a nelituji. I bez znalosti předešlých dílů, jsem si tenhle díl užíval a smál jsem se nemálo. Je to taková vyspělejší komedie s inteligentnějším humorem a velmi solidními hláškami, které si pamatuji i hodinu po projekci. Příjemná zábava a relax, tohle můžu. 85%(4.3.2017)

• - Bridgit Jones (Renée Zellweger) má v prvním dílu trilogie Deník Bridget Jonesové (2001) narozeniny 9. listopadu. V poslední části trilogie však ihned na začátku vidíme, že Bridgit Jones uvádí datum 9. květen. (kamysacek)

• - Když Bridget (Renée Zellweger) drží čerstvě narozené miminko, v jednom záběru je jen zabalené, v dalším je už oblečené a má čepičku. (klarika)

• - Byly natočeny celkem 3 alternativní konce filmu. Nikdo z herců až do premiéry netušil, který z nich byl ve finální verzi použit. (zajda404)