Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

Bolo fajn po toľkých rokoch vidieť všetky tie známe tváre a zase s nimi pobudnúť. Všetci zostárli prirodzene a s gráciou, len na tú Renée sa nedalo pozerať. Nič to ale nemení na tom, že to bolo zase príjemné, vtipné a hlavne tie vtipy nešli za hranicu nevkusu. Ja som sa zase bavila. A muzika ako vždy výborná. https://www.youtube.com/watch?v=yFE6qQ3ySXE Project 52 Films by Women (17.9.2016)

Když mně má drahá polovička řekla, že by šla se mnou ráda do kina a že by to měl být tento film, vybavila se mi jedna reklama na nejmenovaný vůz tovární značky jež má ve znaku modrý ovál a jejímž sloganem je - zasloužím si ho? Hrdina reklamy totiž sedí v kině plném plačících žen se svojí přítelkyní, ta mu pláče na rameno a on jediný neplačící vážně pokyvuje hlavou a odpovídá si - zasloužím! Tak takhle jsem se viděl. První Bridget jsem skoro neviděl, resp. jen v krátkých pasážích když běžela v TV a nebyl to šálek mého earl greye. Nicméně tento film po rozpačitém rozjezdu kdy jsem si - zasloužím - řekl hned v páté minutě, začal sem tam i obsahovat vtipné a humorné situace a já si posléze všiml, že se kupodivu celkem dobře bavím. Hlavní zápletku tvoří trojice Zellweger, Dempsey a Firth. Hlavně ta mužská část byla dobře zvolena protože sympatický otevřený a žoviální Amík Dempsey je skvělým protipólem aristokratickému a britsky správně strnulému Firthovi. Humor v Bridget osciluje velmi zvláštně od vyložených trapností po skutečně dobré seky. Samozřejmě dojde i na dojemné momenty a vážnější chvilky. Překvapilo mne, že právě ty se mi z filmu líbily nejvíce, snad proto, že byly nejblíže životní realitě. O těhotenství a porodu už bylo natočeno nespočet komedií a toto velmi zvláštní období tak silné na emoce nejen pro pár čekající miminko, ale i pro nejbližší okolí je velmi vděčným námětem. Ačkoliv jsme již viděli na toto téma mnohé, v tomhle filmu se mi to podání zmatků před porodem a při samotném porodu opravdu líbilo a po dlouhé době jsem se u komedie zase celkem zasmál, což u současných komedií nezažívám často. Pokud tedy vaše drahá polovička projeví zájem aby jste ji doprovodili do kina, učiňte tak bez obav, protože film vpohodě přežijete. A navíc si si HO - zasloužíte! :-) . Dávám za tři vlasy na DNA testy. * * *(30.10.2016)

Nikým nevítaný přívažek dávno zapomenutého vtipu, ze kterého se vyklubalo sebejisté překvapení. Na pár místech je to samozřejmě přes čáru, protože Bridget to už ani jinak neumí. Ale ten zbytek? Umírněná Renée, dokonale vyzrálý Colin a konečně i zase jednou můj milovaný Patrick Dempsey tak, jak ho mám nejradši, tedy v poloze vysněného chlapíka se vším všudy. Tenhle trojlístek funguje dokonce ještě o třídu lépe, než když s panem Darcym soupeřil Hugh Grant a to je při romanticko-komediálních zásluhách britského neřáda co říct. Poslední kapitola eskapád jedné tuze střelené holky od vedle je totiž po všech stránkách romantická, dojemná a na pár místech opravdu neuvěřitelně vtipná. Nejlepší díl série jsem nečekal ani náhodou, o to víc mu teď můžu současný kritický úspěch přát. 90%(20.9.2016)

Čekal jsem, že druhý díl, kde tvůrci z Bridget udělali úplnou blbku, sérii zlomí vaz. Třetí díl jsem tedy nejdříve ignoroval, ale pak jsem se vydal přesvědčit, zda se opravdu povedl. A vlastně ano. Sice mi Patrick Dempsey nepřijde jako opravdová náhrada za Hugha Granta, ale zase je tu výborná Emma Thompson, která perlí snad v každé scénce. S hodnocením mám ovšem problém – tři hvězdičky mi přijdou málo, ale čtyři moc.(25.10.2016)

I když Bridget už není oplácaná, pořád je dostatečně nemotorná a nezařaditelná. Holka s humorem, co se nebere tak vážně ani po čtyřicítce, přesto už je rozumější a skvělá ve své práci. Darcy je snad ještě škrobenější, čímž skvěle vyniká kontrast - upjatý Brit vs. pohodový Američan. Film má pohodovou atmosféru, vtip, charismatické postavy ... a divák má právem radost, že může existovat i pokračování, které překoná oblíbený první díl.(27.11.2016)

• - Byly natočeny celkem 3 alternativní konce filmu. Nikdo z herců až do premiéry netušil, který z nich byl ve finální verzi použit. (zajda404)

• - Herečka Sally Phillips (Shazza) se ve filmu neměla vůbec objevit, jelikož bylo natáčení původně naplánováno na období, kdy byla sama těhotná. Nakonec byl ale termín přesunut, a tak se mohla ke své roli vrátit. (zajda404)

• - Když sebou Bridget (Renée Zellweger) plácne do bahna na festivalu, tak se mezi záběry změní pozice jejího kufru. (Patrik256)