Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Zápletku komedie je nutno brát jako velkou nadsázku. V opravdovém životě by to samozřejmě takhle nefungovalo a nevyšlo. Zato na plátně to funguje skvěle. Byla jsem ke shlédnutí donucena a děkuji za to své parťačce, která mě takřka násilně vytáhla na premiéru. Vtipné, svižné, zábavné. Obdobně jsem se dlouho nebavila, ač to z člověka brzo vyprchá (bez silné vzpomínky) jako jedno dobře chlazené pivo. Naivní vtípek na příjemný večer, když už oddech, tak klidně v mile potřeštěném balení se jménem Bridget . Videoukázka vypadá na nic moc, ale je to slušná práce. Samozřejmě "pouze" v rámci žánru romantická komedie, tvrději řečeno fantasmagorie, pro ženy.- ((( Já to říkám furt, sentiment se musí umět. Filozofky, nepátrejte zbytečně po tom, co ti V.I.P. muži na té Bridget vidí a bez předsudků relaxujte)))(16.9.2016)

Exhumace pro komerční účely. Science fiction žánr olizující syžet soupeření dvou pohledných, galantních a finančně velmi zabezpečených kohoutů o dětinskou, alkohol milující a často vykolejenou cuchtu zůstal zachován, akorát se přidal status „geriatrické rodičky“. Nadhled gynekoložky Emmy Thompson a pár vtipů spojených s porodem vyvažují přehnanou ujetost některých scén, křečovitost vážných momentů a na Bridget až nečekaně velké množství klišé. Soutěž mezi Firthem a Zellweger o to, čí obličej více připomíná paviání prdel, vyhrála přesvědčivě Renée o sedmnáct injekcí botoxu..(16.12.2016)

Plná rozporů jsem se těšila na třetí pokračování s tím, že to nemůže dopadnout dobře. Nastal čas premiery a já neměla kdy jít, tak sleduji alespoň hodnocení zde a nemůžu uvěřit svým očím - 84%??? Buď se náš národ opravdu zbláznil, a nebo se trojka opravdu povedla, tomu jsem ale moc nevěřila, jednoduše, nestává se to. Konečně jsem se do kina vypravila a jsem vcelku nadšená, skvěle jsem se bavila od začátku do konce, ano je to trošku střeštěnější, než jednička, ale rozhodně to není trapné a přesto, nebo právě proto, že jsem generace Bridget Jones, se mi to líbilo. Nevadilo mi, že všichni tři aktéři vypadají již trošičku postarší - vždyť sama autorka předlohy porodila své dvě děti v 46 a 48 letech!!!! Tak proč by to nebylo možné. Líbily se mi výkony všech a Emma Thompson byla jen třešínka na dortu, její vstupy neměly chybu. Jsem ráda, že zrovna tato výjimka potvrdila pravidlo.(3.11.2016)

Zatímco dvojka byla natolik slabá, že si ji v podstatě vůbec nepamatuju, tohle pokračování, které po letech nejspíš stejně jako já nikdo nečekal, nás přesvědčí o tom, že třetí díly nemusí být vždy zbytečně nastavovanou kaší, ale naopak výborným novým zážitkem. Tenhle film má v sobě velký elán a dokáže fungovat, i kdybyste snad první díl neviděli (o druhém ani nemluvě). Vůbec nevadí, že Bridget je o mnoho starší a že pan Darcy je stále stejně škrobený ve své britské kultivovanosti, naopak je to velmi svěží a zábavný počin. Samozřejmě tomu přispívá postava nově příchozího nápadníka, ale nejde pouze o něho, ale o všechny ty vtipné nápady kolem. Humor je to navíc vkusný a nikde nezabředává do trapnosti. A nade všechno je nutné říct, že samotná dějová linka o tom, že Bridget se konečně dočká svého prvního potomka, je podaná velmi lidsky, citlivě a dojemně (v těch správných mezích). Zkrátka ideální harmonie humoru, romantiky a lidskosti. Pro mě velmi hřejivý film, na který se někdy ráda podívám znovu. ~(4,3)~(18.10.2016)

Pro člověka, co příliš nevyhledává romantické komedie, je to překvapení jako hrom. Bavil jsem se po celou dobu, příběh je ucházející a některé momenty byly opravdu velmi zábavné. Kdyby u toho ženské v kině nevzdychaly a netlemily se až přespříliš, byl by zážitek z filmu možná ještě větší. 80%(26.11.2016)

• - Snímek se měl původně začít natáčet již v roce 2010, což bylo ale kvůli nedostatkům ve scénáři zamítnuto a musel se nechat přepracovat. (zajda404)

• - Scény na festivalu, ve které sedí Bridget Jones (Renée Zellweger) na ramenou tajemného muže, krátce předtím, než se jí ujme dav, který ji posléze unáší na rukou, se natáčely během skutečného koncertního vystoupení Eda Sheerana v Croke Parku v Dublinu, v srpnu 2015. Nicméně v této scéně Renée Zellweger z důvodu bezpečnosti zastupuje dublerka. (Posheidon)

• - Herečka Sally Phillips (Shazza) se ve filmu neměla vůbec objevit, jelikož bylo natáčení původně naplánováno na období, kdy byla sama těhotná. Nakonec byl ale termín přesunut, a tak se mohla ke své roli vrátit. (zajda404)