Dítě Bridget Jonesové

• Nizozemsko

Bridget Jones's Baby

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Deník Bridget Jonesové byl kdysi ideálním představitelem romantické komedie, která láká partnerské dvojice k návštěvě kina, kdy ona bude nadšená a jeho to minimálně neurazí. Po veskrze (pod)průměrné a snadno zapomenutelné dvojce se třetí díl vrací na kvalitativní úroveň prvního snímku. S tím rozdílem, že zatímco soupeření dvou mužů o jednu ženu bylo v jedničce přece jen uvěřitelnější, tady se pohybujeme ve sféře romantické fikce továrny na sny. V reálném životě bych spíš věřil tomu, že nešťastná hrdinka bude marně přesvědčovat kohokoliv, aby se ujal role otce, než že by setkala s takovým zájmem o otcovskou roli. No a druhý handicap představuje věk hlavních hrdinů. Renée Zellweger získala postavení v Hollywoodu až jako poměrně zralá herečka a role bláznivých teenagerek ji minuly. Postavu Bridget Jonesové ztvárnila poprvé už jako třicátnice a po 15 letech, kdy ji navíc poznamenaly i nešťastné plastiky, vypadá už spíš, že by nemusela antikoncepci vůbec řešit. Colinu Firthovi bylo v době natáčení 56 let a na svůj věk taky vypadá. Přirozený důstojný šarm se mu upřít nedá, ale obecně je to spíš někdo, kdo by se měl připravovat na roli dědečka a aktivního důchodce, než zařizovat dětský pokoj a hrát si na tatínka. Mimochodem, kdybych se dostal do postavení filmové hrdinky, snažil bych se přesvědčit sám sebe i svého potomka, že otcem je Patrick Dempsey, i kdyby to stokrát nebyla pravda, protože je neskonale sympatičtější než chladný a aristokraticky odtažitý Colin Firth. Asi nejsympatičtější je sice malá, ale nepřehlédnutelná rolička Emmy Thompson coby gynekoložky. Každopádně jsou to poctivé 3*, v podstatě mám jen výše uvedené výhrady. V tomhle odpočinkovém žánru nemá smysl řešit detaily. Celkový dojem: 60 %.(30.10.2016)

„Měníš katastrofy ve vítězství.“ Převážně úspěšný pokus natočit vkusnou romantickou komedii pro dospělé diváky, která dá zapomenout na otřesný druhý díl a zároveň vzpomenout na to nejlepší z žánrově sblížené produkce Working Title. Tvůrci se ovšem až příliš snaží naplnit velká očekávání, což se projevuje přemrštěnou stopáží (a z ní plynoucích potíží s tempem) a hraním na jistotu (např. efektní, ale ne moc efektivní zpomalené záběry nebo samoúčelné zapojování chytlavých popových písniček). Sledujeme v zásadě třetí variaci téhož příběhového vzorce, jehož naplňování je navzdory přidání nové neznámé (nenarozené dítě) od začátku do konce velmi předvídatelné. Film ovšem dokáže překvapit alespoň drobnostmi jako je vcelku věrohodné chování všech hlavních postav (Bridget konečně jedná v souladu se svým věkem), schopných reflektovat své idiotské chování (Jackova omluva za to, že lhal Markovi). Neporozumění dnešnímu světu internetových seznamek, fotografií koček připomínajících Hitlera, hipsterů a Pussy Riot sice není tak markantní jako ve filmech Marie Poledňákové, ale stejně je místy bolestivě znát, že tvůrci uvízli v jiné době a marně se snaží dohnat vlak. Nejlépe fungují časoprostorově univerzální vtipy na téma „muži vs. ženy“, z nichž si pro sebe většinu ukradla spolu-scenáristka Emma Thompson (skvělá hláška s porodem a hořící hospodou), na kterou si vzpomenete i pár dnů po projekci. Na nic moc dalšího zřejmě ne. 70%(16.9.2016)

Dôstojné zakončenie (aspoň dúfam) celej tej ságy o trampotách s láskou jednej slečinky. Nemám rád R. Zellweger, ale tu sa to s ňou dalo vydržať, dokonca ani nevyzerala ako miešanec Číňana a opuchnutej a botulotoxínom zafixovanej maškary. Dejovo veľmi jednoduché, no zato sa tu našlo pár momentov, ktoré dokázali pobaviť a tiež aj zlepšiť náladu. Priemer. 60/100(4.2.2017)

• DwayneJohnson

Co si budeme nalhávat, Renée, už to prostě nefunguje. To kouzlo z prvního dílu je nenávratně pryč a zbyla jen velmi průměrná nostalgie, která moc nebaví a ke konci mně přišla už úplně zbytečná. Pár úsměvných okamžiků (scéna s Edem je vynikající), nějaké to trapné plácnutí a pak už jen čekání na konec. A čas už taky nezastavíš, že? To dítě to bych ještě bral, i když Tvá tvář už zdaleka není jak dřív, ale budiž, stává se to. Ale další pokračování? To už raději ne. Možná s jiným příběhem a jinou herečkou, ale s Tebou?. Nechtěl bych se někdy do budoucna dožít třeba vnoučat Bridget Jonesové. To už bych asi vážně nedal…(29.11.2016)

To si takhle člověk řekne, proč na to nezajít a až před začátkem představení se dozví, že je vlastně na předpremiéře. To trochu kazí zážitek, protože ty obří hloučky bloncek s vodkou rozhodně nevypadaly, že ocení trochu toho sarkastického britského humoru. Ten je totiž to, co odlišuje britské romantické komedie od jiných. Ano, sice vždycky jde víceméně o to jedno - najít toho pravého/pravou, ale Britové to dělají s jistým nadhledem, s hodně dobrými herci (mimochodem, nemohl jsem se ubránit srovnání Colina Firtha zde s jeho postavou v Kingsmanovi) a s fantastickou schopností sarkasticky se otřít o kde co.Uznávám ovšem, že pseudointelektuální hipsteři s ironizujícími vousy si o to přímo říkají a není to až tak těžké se do nich strefit. Někdo se může ovšem zaleknout, že jde o třetí pokračování - ale asi není proč, zde určitě neplatí, že třetí pokračování je jen snahou vyškrábat ze značky ještě trošku zlaťáků. Film by dokonce mohl bez problémů fungovat jako úplný solitér.(15.9.2016)

• - Když Bridget (Renée Zellweger) drží čerstvě narozené miminko, v jednom záběru je jen zabalené, v dalším je už oblečené a má čepičku. (klarika)

• - Děj filmu se odehrává 10 let poté, co se Bridget Jones (Renée Zellweger) seznámila s Marcem Darcym (Colin Firth). Ve skutečnosti mezi prvním a třetím dílem uplynulo let 15. (Posheidon)

• - Události ve filmu se odehrávají ještě před knihou: ''Bridget Jones: Mad About the Boy" od Helen Fielding. (zajda404)