Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Faktem je, že všichni zestárli a docela jsem se divila tomuhle třetímu projektu, ale v mých očích to vyšlo tak akorát a doufám, že naposledy. Jinak mile vtipné, Emma si taky napsala pár řádek do scénáře a dokonce si tam zahrála. Finále se mně jasně, že líbilo, ale už dost páni tvůrci. Dávám čtyřku s chvěním rukou, takže bude hodně slabá.(18.11.2016)

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý.(1.11.2016)

• cheyene

Nejsem fanouškem ani prvního, ani druhé dílu, tudíž třetí pokračování mi bylo tak nějak lhostejné a zhlédl jsem jej čistě ze zájmu jiných osob, jež nejnovější osud Bridget zajímal. Jakožto nezávislý divák tedy dávám 2*, neboť 79% se mi zdá na tuhle romantickou (ne)komediální (tam byl jako vážně nějaký humor, u něhož bych pukl smíchy?) limonádku až příliš. Herci sice předvádějí solidní výkony a námět není špatný - snímek jsem dokoukal pouze proto, že mě zajímalo, zda se potvrdí můj první tip, kdo bude otcem dítěte - avšak podruhé bych si Maguireův počin nepustil.(12.12.2016)

Deník Bridget Jonesové byl kdysi ideálním představitelem romantické komedie, která láká partnerské dvojice k návštěvě kina, kdy ona bude nadšená a jeho to minimálně neurazí. Po veskrze (pod)průměrné a snadno zapomenutelné dvojce se třetí díl vrací na kvalitativní úroveň prvního snímku. S tím rozdílem, že zatímco soupeření dvou mužů o jednu ženu bylo v jedničce přece jen uvěřitelnější, tady se pohybujeme ve sféře romantické fikce továrny na sny. V reálném životě bych spíš věřil tomu, že nešťastná hrdinka bude marně přesvědčovat kohokoliv, aby se ujal role otce, než že by setkala s takovým zájmem o otcovskou roli. No a druhý handicap představuje věk hlavních hrdinů. Renée Zellweger získala postavení v Hollywoodu až jako poměrně zralá herečka a role bláznivých teenagerek ji minuly. Postavu Bridget Jonesové ztvárnila poprvé už jako třicátnice a po 15 letech, kdy ji navíc poznamenaly i nešťastné plastiky, vypadá už spíš, že by nemusela antikoncepci vůbec řešit. Colinu Firthovi bylo v době natáčení 56 let a na svůj věk taky vypadá. Přirozený důstojný šarm se mu upřít nedá, ale obecně je to spíš někdo, kdo by se měl připravovat na roli dědečka a aktivního důchodce, než zařizovat dětský pokoj a hrát si na tatínka. Mimochodem, kdybych se dostal do postavení filmové hrdinky, snažil bych se přesvědčit sám sebe i svého potomka, že otcem je Patrick Dempsey, i kdyby to stokrát nebyla pravda, protože je neskonale sympatičtější než chladný a aristokraticky odtažitý Colin Firth. Asi nejsympatičtější je sice malá, ale nepřehlédnutelná rolička Emmy Thompson coby gynekoložky. Každopádně jsou to poctivé 3*, v podstatě mám jen výše uvedené výhrady. V tomhle odpočinkovém žánru nemá smysl řešit detaily. Celkový dojem: 60 %.(30.10.2016)

Bridget už je stará kobra a navíc je teď zbouchnutá a neví kým. Na jedné straně dokonalý milující milionář Dempsey na té druhé strohý a nesympatický (nepochopitelně pro Bridget neodolatelný) Firth. Možná až příliš dlouhé a ne tak svěží, jako bezstarostný první díl, ale pořád koukatelné a docela zábavné.(8.3.2017)

• - Když Bridget (Renée Zellweger) drží čerstvě narozené miminko, v jednom záběru je jen zabalené, v dalším je už oblečené a má čepičku. (klarika)

• - Přestože Helen Fielding roku 2011 začala znovu o Bridget Jones (Renée Zellweger) psát knihu, k čemuž podotkla: "Měla jsem zase co sdělit, věci, které mě rozesmály a věci, které neexistovaly, když jsem psala minulou Bridget, jako e-maily, SMS. Jak žijeme přes textovky a Twitter," vychází film spíše z jejích novinových sloupků. (JoranProvenzano)

• - Bridget (Renée Zellweger) použije ke zjištění gravidity těhotenský test značky Clearblue, stejně jako ve druhém díle Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004). (karolina.val)