Dítě Bridget Jonesové

• Nizozemsko

Bridget Jones's Baby

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

70% Nemusíte to nikomu spomínať, ale čítal som predlohu... A film s ňou (a jej negatívami) narába bravúrne. Vtipný film, ktorý si len tak plynie aj bez nejakých kultových momentov či zázračných romantických scén (ale s našliapaným OST). Omnoho uvoľnenejšie ako dvojka, aj na Renée sa oveľa lepšie pozerá... Emma Thompson rulez...(6.3.2017)

Zápletku komedie je nutno brát jako velkou nadsázku. V opravdovém životě by to samozřejmě takhle nefungovalo a nevyšlo. Zato na plátně to funguje skvěle. Byla jsem ke shlédnutí donucena a děkuji za to své parťačce, která mě takřka násilně vytáhla na premiéru. Vtipné, svižné, zábavné. Obdobně jsem se dlouho nebavila, ač to z člověka brzo vyprchá (bez silné vzpomínky) jako jedno dobře chlazené pivo. Naivní vtípek na příjemný večer, když už oddech, tak klidně v mile potřeštěném balení se jménem Bridget . Videoukázka vypadá na nic moc, ale je to slušná práce. Samozřejmě "pouze" v rámci žánru romantická komedie, tvrději řečeno fantasmagorie, pro ženy.- ((( Já to říkám furt, sentiment se musí umět. Filozofky, nepátrejte zbytečně po tom, co ti V.I.P. muži na té Bridget vidí a bez předsudků relaxujte)))(16.9.2016)

Zatímco dvojka byla natolik slabá, že si ji v podstatě vůbec nepamatuju, tohle pokračování, které po letech nejspíš stejně jako já nikdo nečekal, nás přesvědčí o tom, že třetí díly nemusí být vždy zbytečně nastavovanou kaší, ale naopak výborným novým zážitkem. Tenhle film má v sobě velký elán a dokáže fungovat, i kdybyste snad první díl neviděli (o druhém ani nemluvě). Vůbec nevadí, že Bridget je o mnoho starší a že pan Darcy je stále stejně škrobený ve své britské kultivovanosti, naopak je to velmi svěží a zábavný počin. Samozřejmě tomu přispívá postava nově příchozího nápadníka, ale nejde pouze o něho, ale o všechny ty vtipné nápady kolem. Humor je to navíc vkusný a nikde nezabředává do trapnosti. A nade všechno je nutné říct, že samotná dějová linka o tom, že Bridget se konečně dočká svého prvního potomka, je podaná velmi lidsky, citlivě a dojemně (v těch správných mezích). Zkrátka ideální harmonie humoru, romantiky a lidskosti. Pro mě velmi hřejivý film, na který se někdy ráda podívám znovu. ~(4,3)~(18.10.2016)

Bolo fajn po toľkých rokoch vidieť všetky tie známe tváre a zase s nimi pobudnúť. Všetci zostárli prirodzene a s gráciou, len na tú Renée sa nedalo pozerať. Nič to ale nemení na tom, že to bolo zase príjemné, vtipné a hlavne tie vtipy nešli za hranicu nevkusu. Ja som sa zase bavila. A muzika ako vždy výborná. https://www.youtube.com/watch?v=yFE6qQ3ySXE Project 52 Films by Women (17.9.2016)

Plná rozporů jsem se těšila na třetí pokračování s tím, že to nemůže dopadnout dobře. Nastal čas premiery a já neměla kdy jít, tak sleduji alespoň hodnocení zde a nemůžu uvěřit svým očím - 84%??? Buď se náš národ opravdu zbláznil, a nebo se trojka opravdu povedla, tomu jsem ale moc nevěřila, jednoduše, nestává se to. Konečně jsem se do kina vypravila a jsem vcelku nadšená, skvěle jsem se bavila od začátku do konce, ano je to trošku střeštěnější, než jednička, ale rozhodně to není trapné a přesto, nebo právě proto, že jsem generace Bridget Jones, se mi to líbilo. Nevadilo mi, že všichni tři aktéři vypadají již trošičku postarší - vždyť sama autorka předlohy porodila své dvě děti v 46 a 48 letech!!!! Tak proč by to nebylo možné. Líbily se mi výkony všech a Emma Thompson byla jen třešínka na dortu, její vstupy neměly chybu. Jsem ráda, že zrovna tato výjimka potvrdila pravidlo.(3.11.2016)

• - Herečka Sally Phillips (Shazza) se ve filmu neměla vůbec objevit, jelikož bylo natáčení původně naplánováno na období, kdy byla sama těhotná. Nakonec byl ale termín přesunut, a tak se mohla ke své roli vrátit. (zajda404)

• - Bridget Jones tu oslavuje 43. narodeniny. Jej predstaviteľka, Renée Zellweger, je v skutočnosti o 4 roky staršia. (peiton)

• - Scény, které se odehrávají na (ve filmu) nejmenovaném britském letním hudebním festivalu, se natáčely v hrabství Somerset v Anglii. Konkrétně v místě, kde se odehrává legendární hudební festival Glastonbury. Scény odehrávající se na letním hudebním festivalu Glastonbury, který se koná vždy na konci června, se ve skutečnosti natáčely v prosinci a lednu. (Posheidon)