Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)
Trailer 4

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (Cinemart)

Trailer 4

castor

Všechno tak nějak muselo uzrát a díky tomu je třetí díl tak milý. Nevnucuje se, není násilně humorný. Je prostě vyspělý. Třetí pokračování nepláče nad rozlitým mlékem, naše milá Bridget neřve, jak je tlustá a sama (což ji ale paradoxně proslavilo) a hlavně udělala čáru za kvalitativně slabší dvojkou. A navázala na první díl, za kterým rovněž stála Sharon Maguire. Bridget vzkřísila i Emma Thompson (coby lékařka navíc skvostná), ceněná britská herečka, která se výrazně zasloužila o scénář. Námět je prostý. Bridget přirozeně zestárla, má atraktivní práci a řeší, kdo je otcem jejího očekávaného dítěte. Prachatý Američan s podlamujícím úsměvem Patricka Dempseyho nebo její životní láska Colin Firth? Tvůrci to jí ani divákům moc neusnadňují, protože oba mají své kouzlo a charisma. Nicméně než se dostaneme na porodní sál, bude to moc fajn. Mnohé dialogy a situace jsou skutečně milé, laskavé a vtipné, prostě britské. Herci jsou moc fajn, v případně samotné Renée nás před časem vyděsil výsledek jejích plastik, pod kterým dál (i když už jen lehce) zůstává ten roztomilý kukuč, potěšující je i to, že Zellweger po mdlém období snad znovu nasedla do náměty slušně vybaveného vlaku. Výsledek není útokem na divákovu peněženku, je to nostalgický návrat, který tvůrci dělali (snad hlavně) s láskou. Ač sází na proklepnuté vtipy a snazší řešení. Za mě ale spokojenost. ()

Pethushka

Chtěla jsem být tvrdá a dát o hvězdičku méně, ale proč bych to dělala? Protože je úplně o něčem jiném, než je knížka? No a? Příběh byl stejně dobrý, i když ne tak uvěřitelný. Ale zase se v něm tolik nepšoukalo, což je fajn. Zkrátka, i tenhle díl je lahůdkou pro milovníky britského humoru a fanoušci Jonesové dostanou minimálně to, co čekali. A možná i víc. Perfektní je i soundtrack, jedna pecka za druhou. Sice jsem tradičně uprostřed filmu Bridget nechápala a proklínala za její nerozhodnost, ale ona si mě nakonec stejně udobřila. Protože je to prostě stará dobrá Bridget. 4,5* ()

Ainy

Film nabitý od začátku do konce nejen bestiálním humorem, ale i vulgarismy a dvojsmysly. Slovíčka jako třeba "šukat, vymést kotec apod." se pravidelně nesla z letního kina vysoko a daleko noční Ostravou. Bridget opět perlí svými ostrovtipnými myšlenkami a třešničku na dortu tomu všemu dává její cynicky hláškující gynekoložka Emma Thompson. Tu chci taky! Colin tady ale tentokrát měl velmi silnou konkurenci. Patrick, jakožto expert na algoritmus lásky, je k ňakoušnutííí! Perfektní troječka ;-) ()

hansel97

V první polovině jsem se lekl, že se Bridget Jones změnila na komedii s vtipem "z kanálů" plné urážek, jak už to bývá u komedií s Melissou McCarthy. No, nakonec jsem byl příjemně překvapený, protože po otěhotní nabírá film novou krev a přestože si nejsem úplně 100% jistý, zda hodnotit průměrně nebo nadprůměrně, tak to pro mě bylo příjemné zavzpomínání na jeden z mých oblíbených filmů a myslím, že dělá menší ostudu než díl druhý. ()

Jara.Cimrman.jr

"Chlapa nezaujmeš krásou, sexem nebo láskou, ale především schopností plácnout s sebou do bláta." S tímto ženským pohledem na svět zcela nesouhlasím, ale v tom plácání zůstala Bridget světovou jedničkou. Taky se evidentně chová nesystémově, ale to není důležité. To opravdu důležité je, že mne tento snímek donutil zamyslet se nad tím, zda je možné dostat z gauče rakovinu, zda může mrazák způsobit alzheimera, po jak dlouhé době praskne delfíní kondom a zda se dá porod přirovnat k požáru oblíbené hospody. A po této dvouhodinovce filozofie bych Vám rád představil pana Ariyaratna Sithamparanathana, se nímž a Dr. Rawlingsovou si při porodu hodlám zazpívat ruskou punkovou píseň s romantickým názvem Menstruace, kastrace, osvobození. ()

• Než se Emma Thompson (doktorka Rawlings) objevila v prvním traileru, nebylo její jméno s filmem vůbec spojováno. Ve skutečnosti se ale kromě role gynekoložky podílela také na scénáři. (zajda404)
  • Bridget Jones je prvá filmová trilógia, v ktorej každý diel bol režírovaný ženou. (dwdb)
  • V určitých fázích vývoje se zdálo, že půjde o první film série, který nebude režírovaný ženou. Na vůdčím postu se totiž průběžně vystřídali zkušení tvůrci Paul Feig a Peter Cattaneo. (NIRO)

Související novinky

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)