Dítě Bridget Jonesové

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

"Chlapa nezaujmeš krásou, sexem nebo láskou, ale především schopností plácnout s sebou do bláta." S tímto ženským pohledem na svět zcela nesouhlasím, ale v tom plácání zůstala Bridget světovou jedničkou. Taky se evidentně chová nesystémově, ale to není důležité. To opravdu důležité je, že mne tento snímek donutil zamyslet se nad tím, zda je možné dostat z gauče rakovinu, zda může mrazák způsobit alzheimera, po jak dlouhé době praskne delfíní kondom a zda se dá porod přirovnat k požáru oblíbené hospody. A po této dvouhodinovce filozofie bych Vám rád představil pana Ariyaratna Sithamparanathana, se nímž a Dr. Rawlingsovou si při porodu hodlám zazpívat ruskou punkovou píseň s romantickým názvem Menstruace, kastrace, osvobození.(7.4.2017)

Možná je na vině fakt, že jsem původní Deník Bridget Jones viděl až nyní 15 let po natočení, ale mně se prostě a jednoduše tohle pokračování líbilo mnohem víc a mnohem víc jsem se u něj zasmál. Renée Zellweger bych po sérii plastik málem nepoznal, ale tak co už. Naopak potěšila přítomnost Dr. Dereka Shepparda - Patricka Dempseyho, který plnil roli opaku přespříliš seriózního Darcyho. Pro mne osobně je tahle komedie výrazným překvapením, jelikož jsem neočekával takřka nic a měl jsem i trochu obavy. Ukázalo se, že naprosto neopodstatněné.(5.12.2016)

• kleopatra

79%? Lidi jedou v nějaký hypnóze, do který skočili prvním budiž sympatickým dílem, nebo si to nadšení nedokážu vysvětlit. Dva starý kozlové se přetahujou o starou bižutérii a její budoucí kdo ví čí mimino a brodí se u toho nánosem bahna nejprofláknutějších klišé. Ach jo. Jediný důvod dát aspoň jednu pecku byla, na rozdíl od svých spoluhráčů nestárnoucí, Emma Thompson. Vydělala si tu svoje, ale přitom si dokázala zachovat tvář.(7.12.2016)

Deník Bridget Jones jsem nikdy neměl moc rád a dvojka byl vyloženě odpad. O to větší pro mě překvapení a troufnu si tvrdit, že nejlepší díl celé série. Film má barvitou zápletku, kde se pořád něco děje a hlavně nemá hluchá místa, neustále se něco děje a nonstop baví až do konce. Renée si comeback neskutečně užívá, nikdy jsem netušil, že může být tak sexy !!!! Ano, je to trošku přetažené, ale to se dá odpustit, zvlášť, když to i mě na konci dokázalo dojmout.......8/10(17.9.2016)

Pro mě tenhle film úplně nefunguje a rozhodně se nezařadí mezi klasiky, mezi které první Bridget rozhodně patří. Zkrátka nemá to kouzlo a švih. Bridget a její motivace nejsou chvílemi úplně zřejmé a ona se stejně jako v druhém díle jeví jako čůza. A všechny scény z televizního studia jsem na hraně trapnosti (ta moderátorka i Bridget coby producentka by už dávno letěli pro lajdáctví a nedostatek profesionality). Patrick Dempsey je sice sympaťák, ale všichni víme, že proti sucharovi Darcymu neměl šanci a já - stejně jako u Bridget - jsem často absolutně nevěřila tomu, jak se chová. Párkrát se určitě zasmějete (nejlepší je gynekoložka Emmy Thompson!), ale nemůžu si pomoct - na tenhle film se čekalo moc dlouho, až už je coby pokračování zbytečný.(28.11.2016)