Dítě Bridget Jonesové

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Deník Bridget Jonesové byl kdysi ideálním představitelem romantické komedie, která láká partnerské dvojice k návštěvě kina, kdy ona bude nadšená a jeho to minimálně neurazí. Po veskrze (pod)průměrné a snadno zapomenutelné dvojce se třetí díl vrací na kvalitativní úroveň prvního snímku. S tím rozdílem, že zatímco soupeření dvou mužů o jednu ženu bylo v jedničce přece jen uvěřitelnější, tady se pohybujeme ve sféře romantické fikce továrny na sny. V reálném životě bych spíš věřil tomu, že nešťastná hrdinka bude marně přesvědčovat kohokoliv, aby se ujal role otce, než že by setkala s takovým zájmem o otcovskou roli. No a druhý handicap představuje věk hlavních hrdinů. Renée Zellweger získala postavení v Hollywoodu až jako poměrně zralá herečka a role bláznivých teenagerek ji minuly. Postavu Bridget Jonesové ztvárnila poprvé už jako třicátnice a po 15 letech, kdy ji navíc poznamenaly i nešťastné plastiky, vypadá už spíš, že by nemusela antikoncepci vůbec řešit. Colinu Firthovi bylo v době natáčení 56 let a na svůj věk taky vypadá. Přirozený důstojný šarm se mu upřít nedá, ale obecně je to spíš někdo, kdo by se měl připravovat na roli dědečka a aktivního důchodce, než zařizovat dětský pokoj a hrát si na tatínka. Mimochodem, kdybych se dostal do postavení filmové hrdinky, snažil bych se přesvědčit sám sebe i svého potomka, že otcem je Patrick Dempsey, i kdyby to stokrát nebyla pravda, protože je neskonale sympatičtější než chladný a aristokraticky odtažitý Colin Firth. Asi nejsympatičtější je sice malá, ale nepřehlédnutelná rolička Emmy Thompson coby gynekoložky. Každopádně jsou to poctivé 3*, v podstatě mám jen výše uvedené výhrady. V tomhle odpočinkovém žánru nemá smysl řešit detaily. Celkový dojem: 60 %.(30.10.2016)

Deník Bridget Jones jsem nikdy neměl moc rád a dvojka byl vyloženě odpad. O to větší pro mě překvapení a troufnu si tvrdit, že nejlepší díl celé série. Film má barvitou zápletku, kde se pořád něco děje a hlavně nemá hluchá místa, neustále se něco děje a nonstop baví až do konce. Renée si comeback neskutečně užívá, nikdy jsem netušil, že může být tak sexy !!!! Ano, je to trošku přetažené, ale to se dá odpustit, zvlášť, když to i mě na konci dokázalo dojmout.......8/10(17.9.2016)

Překvapení století (nebo teda alespoň tohohle roku), vůbec nic jsem od toho nečekala a byla jsem z toho vyloženě nadšená. Po děsivé dvojce si Bridget vylepšila reputaci asi tak o 150%. Sympatické staro(nové) obsazení dobře fungovalo, Daniel Cleaver tam přespříliš nechyběl a absurdních scén a vtipů tam bylo až až. Opět naprosto boží soundtrack a zasmála jsem se tak, jak jsem ani nedoufala. 5*(17.9.2016)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $24,252,420 Tržby Celosvetovo $211,952,420Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ nakoniec celkom podarené, dá sa povedať že najlepší diel z celej trilógie, herecky fajn, aj soundtrack poteší /70%/(30.1.2017)

Zápletku komedie je nutno brát jako velkou nadsázku. V opravdovém životě by to samozřejmě takhle nefungovalo a nevyšlo. Zato na plátně to funguje skvěle. Byla jsem ke shlédnutí donucena a děkuji za to své parťačce, která mě takřka násilně vytáhla na premiéru. Vtipné, svižné, zábavné. Obdobně jsem se dlouho nebavila, ač to z člověka brzo vyprchá (bez silné vzpomínky) jako jedno dobře chlazené pivo. Naivní vtípek na příjemný večer, když už oddech, tak klidně v mile potřeštěném balení se jménem Bridget . Videoukázka vypadá na nic moc, ale je to slušná práce. Samozřejmě "pouze" v rámci žánru romantická komedie, tvrději řečeno fantasmagorie, pro ženy.- ((( Já to říkám furt, sentiment se musí umět. Filozofky, nepátrejte zbytečně po tom, co ti V.I.P. muži na té Bridget vidí a bez předsudků relaxujte)))(16.9.2016)

• - Filmové postavy mají na Twitteru své vlastní účty: @bridgetjoneshf (Renée Zellweger), @markdarcylegal (Colin Firth) a @danielcleaverxx (Hugh Grant). A to od března roku 2011. (KNicole)

• - Bridget (Renée Zellweger) použije ke zjištění gravidity těhotenský test značky Clearblue, stejně jako ve druhém díle Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004). (karolina.val)

• - Přestože Helen Fielding roku 2011 začala znovu o Bridget Jones (Renée Zellweger) psát knihu, k čemuž podotkla: "Měla jsem zase co sdělit, věci, které mě rozesmály a věci, které neexistovaly, když jsem psala minulou Bridget, jako e-maily, SMS. Jak žijeme přes textovky a Twitter," vychází film spíše z jejích novinových sloupků. (JoranProvenzano)