Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

I když Bridget už není oplácaná, pořád je dostatečně nemotorná a nezařaditelná. Holka s humorem, co se nebere tak vážně ani po čtyřicítce, přesto už je rozumější a skvělá ve své práci. Darcy je snad ještě škrobenější, čímž skvěle vyniká kontrast - upjatý Brit vs. pohodový Američan. Film má pohodovou atmosféru, vtip, charismatické postavy ... a divák má právem radost, že může existovat i pokračování, které překoná oblíbený první díl.(27.11.2016)

Myslela som, že po toľkých rokoch bude z tohto prúser, ale mýlila som sa. Bola to stará dobrá Bridget - so super trapasmi, neoddeliteľnými kamarátmi, nezabudnuteľnou rodinkou a starými rokmi nezhrdzavenými citmi. 5tu hviezdu zobrala nereálnosť jednej postavy/situácie (**SPOILER: ako nehnevajte sa, ale chcem vidieť chlapa, ktorý v skutočnosti po prvom "rande", na ktorom oplodní ženu, bude nadšený z tohto vzťahu a dieťaťa, a bude normálny a nie psychopat**). Inak som sa bavila - film na dámsku jazdu s kamarátkami ako vyšitý.(1.11.2016)

Škoda prvních dvou dílů, protože ani dohromady nepobaví tak jako tenhle. Inteligentní, vyspělý, nenásilně humorný. Maguire servíruje film, ve kterém hlavní hrdinka časem uzrála, zanechala infantilních gagů a trapných vtipů, stejně tak hořekování nad tím, jak je vlastně strašně stará a tlustá, single atd. Začala řesit životní milníky, které jsou důležité. Pánské herecké duo je trefa do černého a tvoří rovnocený protipól tradičně vynikající Renée. Jejich hašteření a zajímavě nastavené charaktery jsou přesně to ozvláštnění, které tahle série potřebovala. A ten odstup let jenom prospěl. Na pokračování to už není, není kam jít dál, ale jako důstojné zakončení jedné filmové komedy trilogie super.(24.9.2016)

"Chlapa nezaujmeš krásou, sexem nebo láskou, ale především schopností plácnout s sebou do bláta." S tímto ženským pohledem na svět zcela nesouhlasím, ale v tom plácání zůstala Bridget světovou jedničkou. Taky se evidentně chová nesystémově, ale to není důležité. To opravdu důležité je, že mne tento snímek donutil zamyslet se nad tím, zda je možné dostat z gauče rakovinu, zda může mrazák způsobit alzheimera, po jak dlouhé době praskne delfíní kondom a zda se dá porod přirovnat k požáru oblíbené hospody. A po této dvouhodinovce filozofie bych Vám rád představil pana Ariyaratna Sithamparanathana, se nímž a Dr. Rawlingsovou si při porodu hodlám zazpívat ruskou punkovou píseň s romantickým názvem Menstruace, kastrace, osvobození.(7.4.2017)

Co udělá každý správný superhrdina, když se mu blíží konec trvanlivosti? Udělá dítě a show must go on! To pochopila Renča velice správně, až teda na to, že není superhrdina a že chudák dítě by v jejím současném stavu vypadalo jako plastová mísa na botox. Pak tam prosím vás měl hrát ještě Colin Firth, toho jsem ale taky nepoznal... Jinak to překvapivě bylo přijatelné natolik, abych v letním kině vydržel i přesto, že jsem poslední půlhodinu kvůli prasácké kose musel dělat dřepy. P.S.: Bláto na festivalech skutečně sbližuje. Minimálně s prodejci holinek.(6.8.2017)

• - Když Bridget (Renée Zellweger) drží čerstvě narozené miminko, v jednom záběru je jen zabalené, v dalším je už oblečené a má čepičku. (klarika)

• - Ve filmu se dozvíme, že má Mark Darcy (Colin Firth) také prostřední jméno - Fitzwilliam. To je jeden z mnoha odkazů na ''Pýchu a předsudek'', které v sérii o Bridget Jones můžeme nalézt. Křestní jméno pana Darcyho z pera Jane Austen je též Fitzwilliam. (zajda404)

• - Snímek se měl původně začít natáčet již v roce 2010, což bylo ale kvůli nedostatkům ve scénáři zamítnuto a musel se nechat přepracovat. (zajda404)