Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Celkově to tak špatné není, i když jsem to čekal lepší. Jenom málokdy se rozhodnu vidět třetí díl rozjeté série, aniž bych nakoukal ty dva předchozí, ovšem v tomto případě s tím ani spěchat nebudu, pokud se k tomu vůbec někdy po miliontém opakování v tv odhodlám. Humor funguje, herci jsou fajn, sympatičtí, ačkoliv se nechovají jako z téhle planety, jenom ta nudná první půlka to rázně shazuje na úroveň těch 3 hvězdiček. Ztráta času to pro mě však rozhodně nebyla a třeba soundtrack jsem si jako příjemný podkres vyloženě užíval...6/10(3.12.2016)

Bridget už je stará kobra a navíc je teď zbouchnutá a neví kým. Na jedné straně dokonalý milující milionář Dempsey na té druhé strohý a nesympatický (nepochopitelně pro Bridget neodolatelný) Firth. Možná až příliš dlouhé a ne tak svěží, jako bezstarostný první díl, ale pořád koukatelné a docela zábavné.(8.3.2017)

Před patnácti lety jsem Bridget Jones vysloveně nemohl vystát, ale mám pocit, že tenhle díl ubral hlavní postavě tak padesát procent z její hlouposti a vtip tvůrci nasměřovali spíš do jednotlivých scén. A víte co? Hodně dlouho jsem se tak nenasmál a zároveň ještě déle jsem se nesetkal s komedií, která by byla hodně vtipná a hlavně vůbec ne sprostá. A pokud ano, tak na přiměřené hranici adekvátnosti. Tudíž naprosto v pohodě. Přitom vtipu v tomto filmu bylo tolik, že ho asi vstřebám až v momentě, kdy se na film podívám znova v televizi. Přiznávám tedy, že se mi do kina na tento film moc nechtělo, ale nakonec jsem si film naprosto užil. Parádní britský humor, který jsem ve filmu nebo seriálu dlouho nezažil.(10.10.2016)

Exhumace pro komerční účely. Science fiction žánr olizující syžet soupeření dvou pohledných, galantních a finančně velmi zabezpečených kohoutů o dětinskou, alkohol milující a často vykolejenou cuchtu zůstal zachován, akorát se přidal status „geriatrické rodičky“. Nadhled gynekoložky Emmy Thompson a pár vtipů spojených s porodem vyvažují přehnanou ujetost některých scén, křečovitost vážných momentů a na Bridget až nečekaně velké množství klišé. Soutěž mezi Firthem a Zellweger o to, čí obličej více připomíná paviání prdel, vyhrála přesvědčivě Renée o sedmnáct injekcí botoxu..(16.12.2016)

Zápletku komedie je nutno brát jako velkou nadsázku. V opravdovém životě by to samozřejmě takhle nefungovalo a nevyšlo. Zato na plátně to funguje skvěle. Byla jsem ke shlédnutí donucena a děkuji za to své parťačce, která mě takřka násilně vytáhla na premiéru. Vtipné, svižné, zábavné. Obdobně jsem se dlouho nebavila, ač to z člověka brzo vyprchá (bez silné vzpomínky) jako jedno dobře chlazené pivo. Naivní vtípek na příjemný večer, když už oddech, tak klidně v mile potřeštěném balení se jménem Bridget . Videoukázka vypadá na nic moc, ale je to slušná práce. Samozřejmě "pouze" v rámci žánru romantická komedie, tvrději řečeno fantasmagorie, pro ženy.- ((( Já to říkám furt, sentiment se musí umět. Filozofky, nepátrejte zbytečně po tom, co ti V.I.P. muži na té Bridget vidí a bez předsudků relaxujte)))(16.9.2016)

• - Herečka Sally Phillips (Shazza) se ve filmu neměla vůbec objevit, jelikož bylo natáčení původně naplánováno na období, kdy byla sama těhotná. Nakonec byl ale termín přesunut, a tak se mohla ke své roli vrátit. (zajda404)

• - Snímek se měl původně začít natáčet již v roce 2010, což bylo ale kvůli nedostatkům ve scénáři zamítnuto a musel se nechat přepracovat. (zajda404)

• - Byly natočeny celkem 3 alternativní konce filmu. Nikdo z herců až do premiéry netušil, který z nich byl ve finální verzi použit. (zajda404)