Dítě Bridget Jonesové

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 123 min

• Rosana

Renée jako podivná vyhublá existence naprosto ztratila kouzlo zmatkářky s nadváhou. Myšlenka, že je už x let rozvedená s jejím idolem, mě naprosto zklamala a že se zase dávali dohromady díky dítěti, které jsme nevěděli, čí je... Proč? Proč nám to dělají? My chceme věřit na dokonalou lásku, ne se dozvědět, že po 10 letech je po lásce a romantice...(4.11.2017)

Byl jsem vskutku zvědavý na pokračování příběhu o Bridget Jones, jelikož první díl je pro mě srdcovka a dvojka byla rovněž povedená komedie. Musím uznat, že tvůrcům se návrat po dlouhých dvanácti letech povedl opravdu s grácií. Hodně tomu dozajista pomohla i herecká a scenáristická výpomoc od Emmy Thompson, avšak ani původní aktéři nebyli nijak v pozadí. Film obsahuje spoustu vtipných scén, narážek a trapných situací, u kterých jsem se nejednou opravdu od srdce zasmál, což je u komedie zásadní úspěch. Zkrátka jsem odcházel z kina vážně spokojený a jsem zvědavý, jestli bude nějaké další pokračování, jelikož "cliffhanger" na konci filmu k tomu doslova vybízel.(22.9.2016)

Dôstojné zakončenie (aspoň dúfam) celej tej ságy o trampotách s láskou jednej slečinky. Nemám rád R. Zellweger, ale tu sa to s ňou dalo vydržať, dokonca ani nevyzerala ako miešanec Číňana a opuchnutej a botulotoxínom zafixovanej maškary. Dejovo veľmi jednoduché, no zato sa tu našlo pár momentov, ktoré dokázali pobaviť a tiež aj zlepšiť náladu. Priemer. 60/100(4.2.2017)

Když mně má drahá polovička řekla, že by šla se mnou ráda do kina a že by to měl být tento film, vybavila se mi jedna reklama na nejmenovaný vůz tovární značky jež má ve znaku modrý ovál a jejímž sloganem je - zasloužím si ho? Hrdina reklamy totiž sedí v kině plném plačících žen se svojí přítelkyní, ta mu pláče na rameno a on jediný neplačící vážně pokyvuje hlavou a odpovídá si - zasloužím! Tak takhle jsem se viděl. První Bridget jsem skoro neviděl, resp. jen v krátkých pasážích když běžela v TV a nebyl to šálek mého earl greye. Nicméně tento film po rozpačitém rozjezdu kdy jsem si - zasloužím - řekl hned v páté minutě, začal sem tam i obsahovat vtipné a humorné situace a já si posléze všiml, že se kupodivu celkem dobře bavím. Hlavní zápletku tvoří trojice Zellweger, Dempsey a Firth. Hlavně ta mužská část byla dobře zvolena protože sympatický otevřený a žoviální Amík Dempsey je skvělým protipólem aristokratickému a britsky správně strnulému Firthovi. Humor v Bridget osciluje velmi zvláštně od vyložených trapností po skutečně dobré seky. Samozřejmě dojde i na dojemné momenty a vážnější chvilky. Překvapilo mne, že právě ty se mi z filmu líbily nejvíce, snad proto, že byly nejblíže životní realitě. O těhotenství a porodu už bylo natočeno nespočet komedií a toto velmi zvláštní období tak silné na emoce nejen pro pár čekající miminko, ale i pro nejbližší okolí je velmi vděčným námětem. Ačkoliv jsme již viděli na toto téma mnohé, v tomhle filmu se mi to podání zmatků před porodem a při samotném porodu opravdu líbilo a po dlouhé době jsem se u komedie zase celkem zasmál, což u současných komedií nezažívám často. Pokud tedy vaše drahá polovička projeví zájem aby jste ji doprovodili do kina, učiňte tak bez obav, protože film vpohodě přežijete. A navíc si si HO - zasloužíte! :-) . Dávám za tři vlasy na DNA testy. * * *(30.10.2016)

Přiznám se, že jsem i přes mou velkou radost, že se dočkáme nové Bridget, měl strach. Bál jsem se, zda se návrat jedné z mých oblíbených postav podaří. A ono se to povedlo. V dnešní době se točí pokračování snad všeho. Z trilogií se dělají série, ze sérií se dělají ještě další, sequels, prequels.. hlavně, že to přiláká diváka. Strach a napětí šly stranou při první vteřinách tohoto filmu. Bridget je fajn a v plné síle. V době přeplácaných komedií, které se snaží tlačit na pilu, chrlit vtip za vtipem, snažit se pozvednout laťku snesitelnosti o další stupeň je Bridget překvapivě lehká, uvolněná a přesto nadále vtipná. Je to milá, usměvavá podívaná se skvělou dávkou humoru. Musím ještě dodat, že absence Hugha Granta snímku jen prospěla - sympatický mi nikdy nebyl - a podobnému trojúhelníku bych nevěřil. Patrick Dempsey přinesl něco nového a skvěle do tohoto snímku zapadl. Nemohu jinak jak plný počet bodů.(11.11.2016)

• - Když Bridget (Renée Zellweger) drží čerstvě narozené miminko, v jednom záběru je jen zabalené, v dalším je už oblečené a má čepičku. (klarika)

• - Bridget (Renée Zellweger) použije ke zjištění gravidity těhotenský test značky Clearblue, stejně jako ve druhém díle Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004). (karolina.val)

• - Herečka Sally Phillips (Shazza) se ve filmu neměla vůbec objevit, jelikož bylo natáčení původně naplánováno na období, kdy byla sama těhotná. Nakonec byl ale termín přesunut, a tak se mohla ke své roli vrátit. (zajda404)