Reklama

Reklama

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt)

(více)

Videa (12)

Trailer 4

Recenze (609)

silentname 

všechny recenze uživatele

Tak takto som sa naposledy nasmial v kine, keď som si bol pozrieť film Deadpool. "Bridget Jones's Baby" je podľa mňa absolútne svieži, vtipný a neskutočne energický film skoro počas celých dvoch hodín. Stojí to za to odsedieť, lebo ani raz sa človek nenudí. Sú tu skvelé postavy, ktoré už poznáme a sú skvelé. A celý humor vyplýva zo situácií a nikdy to nie je trápne. Je pravda, že občas sa tu nájdu fóry, ktoré dokážeme predpokladať a nie všetky vtipy padnú na úrodnú pôdu, ale 90% z nich funguje a pobaví presne tak, ako film chce pobaviť. Je skvele sledovať tieto postavy, všetky situácie plynú akosi samé od seba a človek absolútne netuší kam to bude ďalej smerovať. Humor a postavy teda fungujú, čo príbeh? Podľa mňa je to dobre napísané, spracované a funguje to vo všetkých aspektoch. Myslím si, že je prekvapivé, že tu máme tretiu časť filmu, ktorú by som dokonca mohol asi ohodnotiť ako najlepšiu z celej série. A aby toto dokázal tretí film, to je skutočne veľmi obdivuhodné. A v druhom rade je to podľa mňa veľmi dobré vzkriesenie týchto filmov po tom, čo sme mali možnosť vidieť. Bridget Jones: The Edge of Reason, čo bol proste len okey film, na ktorý si človek po rokoch skoro absolútne nespomenie. Toto bude film, na ktorý sa bude spomínať ešte dlho. A je to skvelé oživiť. Dokonca úprimne viem povedať, že by som si tento film niekedy v budúcnosti pozrel znovu. Určite. A jediné čo môžem povedať, choďte si tento film pozrieť. Nebudete ľutovať. Ja sám neľutujem. Čo sa týka mínusov, tak ako som spomenul, nie všetky vtipy fungujú a plus má Bridget novú šéfku, ktorá teda rozhodne mne ako postava nesadla. Otravná, nepríjemná...egh. Ale ak to sú moje najväčšie problémy, tak nemám sa moc na čo sťažovať. Hodnotenie: A ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Před patnácti lety jsem Bridget Jones vysloveně nemohl vystát, ale mám pocit, že tenhle díl ubral hlavní postavě tak padesát procent z její hlouposti a vtip tvůrci nasměřovali spíš do jednotlivých scén. A víte co? Hodně dlouho jsem se tak nenasmál a zároveň ještě déle jsem se nesetkal s komedií, která by byla hodně vtipná a hlavně vůbec ne sprostá. A pokud ano, tak na přiměřené hranici adekvátnosti. Tudíž naprosto v pohodě. Přitom vtipu v tomto filmu bylo tolik, že ho asi vstřebám až v momentě, kdy se na film podívám znova v televizi. Přiznávám tedy, že se mi do kina na tento film moc nechtělo, ale nakonec jsem si film naprosto užil. Parádní britský humor, který jsem ve filmu nebo seriálu dlouho nezažil. ()

Reklama

eileen 

všechny recenze uživatele

Plná rozporů jsem se těšila na třetí pokračování s tím, že to nemůže dopadnout dobře. Nastal čas premiery a já neměla kdy jít, tak sleduji alespoň hodnocení zde a nemůžu uvěřit svým očím - 84%??? Buď se náš národ opravdu zbláznil, a nebo se trojka opravdu povedla, tomu jsem ale moc nevěřila, jednoduše, nestává se to. Konečně jsem se do kina vypravila a jsem vcelku nadšená, skvěle jsem se bavila od začátku do konce, ano je to trošku střeštěnější, než jednička, ale rozhodně to není trapné a přesto, nebo právě proto, že jsem generace Bridget Jones, se mi to líbilo. Nevadilo mi, že všichni tři aktéři vypadají již trošičku postarší - vždyť sama autorka předlohy porodila své dvě děti v 46 a 48 letech!!!! Tak proč by to nebylo možné. Líbily se mi výkony všech a Emma Thompson byla jen třešínka na dortu, její vstupy neměly chybu. Jsem ráda, že zrovna tato výjimka potvrdila pravidlo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Chtěla jsem být tvrdá a dát o hvězdičku méně, ale proč bych to dělala? Protože je úplně o něčem jiném, než je knížka? No a? Příběh byl stejně dobrý, i když ne tak uvěřitelný. Ale zase se v něm tolik nepšoukalo, což je fajn. Zkrátka, i tenhle díl je lahůdkou pro milovníky britského humoru a fanoušci Jonesové dostanou minimálně to, co čekali. A možná i víc. Perfektní je i soundtrack, jedna pecka za druhou. Sice jsem tradičně uprostřed filmu Bridget nechápala a proklínala za její nerozhodnost, ale ona si mě nakonec stejně udobřila. Protože je to prostě stará dobrá Bridget. 4,5* ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Třetí pokračování osudů osamělé tloustnoucí zoufalky bylo jasným zklamáním. Tvůrci zřejmě stejně jako já vyhodnotili první díl jako zábavný a doufali, že bude stačit, dostatečně ho vykrást, aby vznikl podobně zábavný díl třetí. Nemohli se mýlit víc. Dvouhodinová stopáž byla v tomto případě přímo vražedná, celou dobu jsem se nudil, hvězdičku tomuto dílu zajistila Emma Thompson, která mě jako jediná dokázala občas pobavit. Chápu, že od prvního dílu nějaký ten čas uběhl, ale sledovat značně opotřebované herce, kteří řeší stále stejné problémy, mi prostě nepřišlo zábavné, bylo to spíš smutné, navíc jsem absolutně nepochopil použití příšerného disco soundtracku, který by se hodil možná do nějaké teenage komedie. Předpokládám, že se dá za nějakých deset let očekávat čtvrtý díl, v němž bude stěžejním tématem výměna kyčelního kloubu. Juj, to bude bžunda! ()

Galerie (64)

Zajímavosti (23)

  • Děj filmu se odehrává 10 let poté, co se Bridget Jones (Renée Zellweger) seznámila s Marcem Darcym (Colin Firth). Ve skutečnosti mezi prvním a třetím dílem uplynulo let 15. (Posheidon)
  • Přestože Helen Fielding roku 2011 začala znovu o Bridget Jones (Renée Zellweger) psát knihu (k čemuž podotkla: "Měla jsem zase co sdělit. Věci, které mě rozesmály a věci, které ještě neexistovaly, když jsem psala minulou Bridget, jako e-maily, SMS, jak žijeme přes textovky a Twitter."), vychází film spíše z jejích novinových sloupků. (JoranProvenzano)

Související novinky

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Reklama

Reklama