Dítě Bridget Jonesové

Bridget Jones Baby

Dieťa Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Irsko / USA, 2016, 118 min

Za mě je film poměrně zklamáním. Nejen kvůli absence Hugha Granta alias Daniela Cleveara, ale hlavně kvůli Patricku Dempseymu alias Jackovi. Chyběl tomu šmrnc a lehkost jak přechozích dílů, tak i trochu zazdili literární předlohu. A taky mám pocit, že Renée se už po všech těch plastikách nemůže (přestat) smát...(18.12.2016)

Zpočátku jsem film ignoroval, ale označení nejlepší komedie minulého roku mě přece jen zaujalo a nelituji. I bez znalosti předešlých dílů, jsem si tenhle díl užíval a smál jsem se nemálo. Je to taková vyspělejší komedie s inteligentnějším humorem a velmi solidními hláškami, které si pamatuji i hodinu po projekci. Příjemná zábava a relax, tohle můžu. 85%(4.3.2017)

Plná rozporů jsem se těšila na třetí pokračování s tím, že to nemůže dopadnout dobře. Nastal čas premiery a já neměla kdy jít, tak sleduji alespoň hodnocení zde a nemůžu uvěřit svým očím - 84%??? Buď se náš národ opravdu zbláznil, a nebo se trojka opravdu povedla, tomu jsem ale moc nevěřila, jednoduše, nestává se to. Konečně jsem se do kina vypravila a jsem vcelku nadšená, skvěle jsem se bavila od začátku do konce, ano je to trošku střeštěnější, než jednička, ale rozhodně to není trapné a přesto, nebo právě proto, že jsem generace Bridget Jones, se mi to líbilo. Nevadilo mi, že všichni tři aktéři vypadají již trošičku postarší - vždyť sama autorka předlohy porodila své dvě děti v 46 a 48 letech!!!! Tak proč by to nebylo možné. Líbily se mi výkony všech a Emma Thompson byla jen třešínka na dortu, její vstupy neměly chybu. Jsem ráda, že zrovna tato výjimka potvrdila pravidlo.(3.11.2016)

To si takhle člověk řekne, proč na to nezajít a až před začátkem představení se dozví, že je vlastně na předpremiéře. To trochu kazí zážitek, protože ty obří hloučky bloncek s vodkou rozhodně nevypadaly, že ocení trochu toho sarkastického britského humoru. Ten je totiž to, co odlišuje britské romantické komedie od jiných. Ano, sice vždycky jde víceméně o to jedno - najít toho pravého/pravou, ale Britové to dělají s jistým nadhledem, s hodně dobrými herci (mimochodem, nemohl jsem se ubránit srovnání Colina Firtha zde s jeho postavou v Kingsmanovi) a s fantastickou schopností sarkasticky se otřít o kde co.Uznávám ovšem, že pseudointelektuální hipsteři s ironizujícími vousy si o to přímo říkají a není to až tak těžké se do nich strefit. Někdo se může ovšem zaleknout, že jde o třetí pokračování - ale asi není proč, zde určitě neplatí, že třetí pokračování je jen snahou vyškrábat ze značky ještě trošku zlaťáků. Film by dokonce mohl bez problémů fungovat jako úplný solitér.(15.9.2016)

Dôstojné zakončenie (aspoň dúfam) celej tej ságy o trampotách s láskou jednej slečinky. Nemám rád R. Zellweger, ale tu sa to s ňou dalo vydržať, dokonca ani nevyzerala ako miešanec Číňana a opuchnutej a botulotoxínom zafixovanej maškary. Dejovo veľmi jednoduché, no zato sa tu našlo pár momentov, ktoré dokázali pobaviť a tiež aj zlepšiť náladu. Priemer. 60/100(4.2.2017)

• - Scény na festivalu, ve které sedí Bridget Jones (Renée Zellweger) na ramenou tajemného muže, krátce předtím, než se jí ujme dav, který ji posléze unáší na rukou, se natáčely během skutečného koncertního vystoupení Eda Sheerana v Croke Parku v Dublinu, v srpnu 2015. Nicméně v této scéně Renée Zellweger z důvodu bezpečnosti zastupuje dublerka. (Posheidon)

• - Kniha „Dítě Bridget Jonesové“ a film se stejným názvem mají sice stejnou zápletku (Bridget neví, kdo je otcem jejího dítěte), ale v knize se rozhoduje mezi klasickou dvojkou Mark vs Daniel, zatímco ve filmu je Markovým sokem úplně nová postava - cizinec Jack. (sonnie)

• - Bridget (Renée Zellweger) použije ke zjištění gravidity těhotenský test značky Clearblue, stejně jako ve druhém díle Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004). (karolina.val)