Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

ywo666

Prečo takéto kokotiny pozerám? Zvábilo ma meno režiséra. Filmom občas prebehne záblesk kvalitnej réžie. Ale aj tak si to môže Andrew zapísať ako najväčší omyl svojej kariéry. Ničmenej jeho réžia jedna z mála vecí, ktorá zachraňuje film od odpadu. Všetci mladý hrdinovia sú trápni, slizkí alebo proste nechutní. Celé je to patetické ako sviňa. Niektoré dialógy vo mne vyvolávali pocit na vracanie. A to myslím doslova. Romantická línia odporná. Čo vlastne film ponúka divákovy, ktorý nie je priblblá 14 ročná pipka? Pár zaujímavých vysokorozpočtových záberov, pár napínavých scén, pár zábavných scén. John Hurt a Diane Kruger sú jediní, čo vo svojich úlohách obstoja. Bez nich by to bolo o hviezdu menej. O predlohe viem len to, že ju napísala Meyerová a že existuje. Preto pevne dúfam, že nemá ďalšie časti. 25%=1* ()

noriaki

Andrew Niccol rád provokuje poukazováním na dystopické prvky naší společnosti. Tím že se chopil tohohle námětu, ale šlápl vedle. Tohle není příběh tepající do neřestí moderní doby, tohle je rozplizlé romantické sci-fi o rozháraném životě dospívajících dívek, přebírajících zodpovědnost za svůj osud. Jak z toho natočit dobrý film ví asi jenom Bůh a Stephenie Meyer. Protože ten první se do produkce nehrnul a ta druhá je prokazatelně neschopná svoje představy proměnit ve skutečnost, tak výsledek je slabší průměr. Z dialogů trčí sláma, herci jsou toporní až hrůza a tak naivně optimistickou atmosféru snad nikdo nemohl myslet vážně. Něco zachránil střízlivě minimalistický vizuál, na který má Niccol už trademark, a něco zoufale se snažící Saorise Ronan. Filmu ve kterém hraje nemám to srdce dát dvě hvězdičky. ()

venison

Předesílám, že jsem sice žena, ale rozhodně mi nic puberťácké románky neříkají.. Vampejrskou ságu jsem přečetla pouze ze zvědavosti a skoro celou jsem jí prozvracela.. Nechápu, kde jsem na to vzala sílu, ale poté jsem sáhla po knize Hostitel, která mě opravdu mile překvapila a vyklubal se z ní celkem povedený psychologický příběh s prvky sci-fi.. Velmi mě zajímalo, jak se s touto story režie popere, protože se 80% knížky odehrává pouze v hlavě a vzpomínkách hlavní hrdinky.. Musím uznat, že se předlohy drželi přesně a Melanie v hlavě Wandy (nebo to je naopak?) mi příliš nevadila.. Pokud budu hodnotit ztvárnění podle původní předlohy - dávám *.. Další * uděluji za prazvláštní neokoukanou Saoirse Ronan, která mě zaujala především ve snímku "Hanna" a dobře si jí pamatuji z "Pevného pouta" (další ujeťárna) nebo jako maličkou z "Pokání".. A v neposlední řadě hvězdička za obsazení mého oblíbeného Williama Hurta, který se tu objevil naprostým omylem :-D Trošku mi uniká, pro koho je film určen - fanynky romantických slaďáren sci-fi moc neohromí, fandy science fiction zase romantika nenadchne, ale v USA si jistě nový styl "romantické sci-fi" svého diváka najde.. Mě to nijak neurazilo, ale ani nenadchlo.. Myslím si, že místní hodnocení ponižuje zejména spojení se jménem Stephenie Mayer a vampejry z Twilight, což mě trochu mrzí, protože jít o no name, tak si podle mě bez předsudků povede o chlup lépe.. ()

lennyd

Země už není to co bývala. Alespoň její obyvatelé - většina z nich je kontrolována mimozemskou civilizací, která se snaží - dle svých slov - učinit život na zemi hezčí. Alespoň pro ty, co se podrobí a jsou ovládáni. Zbytek ostatních je jako štvaná zvěř nucena ukrývat se hluboko v jeskyních. Ale dívka jménem Melanie (Saoirse Ronan) najde způsob, jak s mimozemšťanem ve svém těle bojovat. A možná je to i cesta, jak zachránit zbytek lidstva ... Andrewe, co jsi to udělal. A nebo ještě lépe, Stephanie Meyer, co jsi to provedla. Takhle skvěle nahozené téma, na kterém by šlo vytvořit příběhy jedna báseň, a zprznit jej teenagerovskou lovestory? Chápu že u Twilightu to vyšlo, ale zneužívat k tomu - dle mého jednoho z nejgeniálnějších režisérů - Andrewa Niccola? No nic, už jsem se uklidnil, a tak se budu tvářit, že jsem tu romanticko-teenagerskou liniovou rovinu přehlédl. Pak nezbývá než chválit - téma dostatečně poutavé, natočené velmi elegantně, herecké obsazení také ucházející - myslím si, že by bylo tak na 4-5*. Ale s přihlédnutím k výše zmíněnému, dávám 3 s odřenýma ušima... ()

MikyAff

Většinu filmu jsem měla sto chutí profackovat hlavní hrdinku se slovy ,Vzbuď se sakra!" .. Hrozně mi vadilo, že ve chvíli, kdyby by měla něco říct, tak místo toho mlčela a blbě koukala. Přišla mi hrozně zpomalená. Čekala jsem od celého filmu rozhodně víc. Celé to má úžasnou myšlenku, ale zprostředkováno je to hůř. Místo toho, aby z toho vymačkali chutnou šťávu nám předhodili svinstvo plné dužiny. Půl hvězdičky za myšlenku, druhou půlku za závěrečné titulky (vesmír a Radioactive) a celou druhou za těch pár herců, co tam šli snést (Max Irons, Jake Abel). Škoda. ()

Phietros

Příjemné překvapení od autorky Twilight. Co musím říct úvodem- nečtěte nesmysly že je to adaptace Twilight ságy! S tou to má podobné tak asi jen dva frajery, kteří milují stejnou dívku, která má ovšem jinou duši, ale její vnitřní já s ní stále zápasí! Pěkně ztvárněná invaze, která se obešla i bez zbytečných investic do filmu. Kouzlo je v duších a co bylo asi tak nejdražší na filmu byla ochromovaná sportovní auta. Nevím kolik lidí to tu psalo, ale mě příběh vtáhnul, nebyl nudný ikdyž trochu natažený, ale naopak procítěný, romantický a postupně poodkrýval vše kolem a sjednocoval všechny přeživší lidi! Herecké obsazení výborné, možná bych si představil spíše Juliane Moore místo Diane Kruger, ale alespon bylo na co koukat:D za mě 70% ()

Pavlínka9

Ok - hned na začátek - Hostitele jsem již několikrát v průběhu dvou let zapla - po cca 5ti minutách jsem ho ale vždy vypla :D :D Páč jsem si říkala, že přestože beru knihu a film jako jednotlivé věci - ráda bych věděla něco více, než se dozvím ve filmu a tak jsem konečně po těch letech tu knihu otevřela a přečetla ji. K ní výhrady nemám :) K tomu filmu rozhodně ano :) Ale ne v souvislosti s knihou. Jelikož nic nesrovávám a beru to jako dvě rozličné věci. Film si hraje na něco, co rozhodně není - a hudbou - která byla téměř u všeho - a dost vlezlá - tak se to snažili asi ještě více umocnit. Je to céčkový film - jak interiéry, tak hereckými výkony - pardon - i Ronan, tak hlavně tou "velkolepostí", o kterou se film opravdu hodně usilovně snaží :D :D Režiséra Niccola mám moc ráda - z hodnocení je to dost poznat, ale tímhle u mě fakt klesnul :D :D Opravdu jsem to hodnotila ve chvíli, kdy jsem to brala jen jako film a fakt to je s*ačka :D :D Je to blbost na entou - ale tak to většina věcí, kde se snažíte znázornit nějaký "vnitřní boj" -kor když ve svém těle máte ještě jednu mysl, která s Vámi bojuje...a pak s Vámi vlastně nebojuje a tak dále...Chápu, že je to náročné, ale tak proto se na to má člověk asi více upnout a ještě více to vypíchnout,ne? :D :D ()

venalce

Natočené to není špatně, ale příběh odporuje veškeré logice a dialogy jsou stejně patetické jako prázdné. ()

Michi88

Prvně jsem se bál, že se to promění ve stejný brak, který se stal ze stmívání, ale nakonec mě film mile překvapil. Hlavní hrdinka (btw Saoirse Ronan je skvělá a talentovaná herečka) se nechová jako ta největší tupka a nerozhoduje se mezi dvěma chlapci, jak tady někteří píší (vždyť v těle jsou dvě dívky). Scény typu "Miluju tě. Neopuštěj mě" mě celkem nudili a i když soundtrack byl skvělý a v titulcích se objevila má srdcovka Radioactive, tak dávám tři. ()

VanTom

Chtěl jsem ten film nenávidět, abych zapadl mezi ostatní, ale nedal mi k tomu moc důvodů. Andrew Niccol dokázal komorní sci-fi dodat nádherně zahloubanou, éterickou, místy až hypnotickou atmosféru (s velkou pomocí hezkých obrázků, minimalistických tónů a půvabné Saoirse Ronan). Děj navíc spíše odhaloval vcelku zajímavé (byť za vlasy přitažené) motivy mimozemšťanů a fungování malé lidské komunity, na romantické pohledy, tápání a polibky tak zbylo překvapivě skromně času. A i když se pomalé tempo postupně změnilo v monotónní a závěr zdaleka nebyl vyvrcholením, o žádnou tragédii prostě nešlo. 5/10 ()

Sany33

Veľmi zaujímavý nápad a dobré prevedenie, ktoré sa však od knižných predlôh dá akosi očakávať nesklamalo ani tento raz. Ak by bol príbeh vyobrazený ako akčné scifi bolo by to snáď ešte lepšie využite danej idei. Keďže sa však hrá na romantickú lovestory musel som jednu hviezdu strhnúť. Nie že by mi romantika dáko prekážala ale od tejto aktorky som si zvykol na adolescentnú zápletku kedy je hlavná hrdinka unášaná citmi hneď k niekoľkými mužom. teda za mňa iba 67%. ()

drake31

Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie. NIE ! Oceňujem Niccolovu prácu, ktorý si dal očividne záležať na tom aby to pekne vyzeralo, uhladene, dôraz na každučký detail, ale priviezť k životu niečo tak ploché a k***vsky nezáživné to by nezvládol azda nikto. Keď som po hodine a pol utrpenia a ďalšej polhodine preklikávania filmu na koniec zistil, že príbeh pochádza od Stepanie Meyer hneď bolo jasné kde je pes zakopaný. Je to únavne, ťažný príbeh TU nefunguje, tá otrasná romantická linka už tým duplom, jedine čoho Hostiteľ dosiahol je moje absolútne vyčerpanie z jeho sledovania ... Pekne prosím, už nikdy viac. ()

Pump

Větší zklamání jsem letos ještě nezažil a docela mne zmátlo vysoké hodnocení. Ale už jsem zase za pár dní zapomněl jaké sračky se některým "lidem" líbí. Doktor mi řekl, že se mám zbavit stresu a tohle mi moc nepomohlo. Těšil jsem se na sci-fi, dostal televizní film o lidech v jeskyni a jedné nasrané paní v bílém. Škoda, asi to šlo udělat lépe nebo méně zkurvit.... ()

Mishqo

Po megaúspechu (financially speaking) Twilight ságy sa Hollywood rozhodol sfilmovať aj ďalšiu knihu od beznádejnej (a logiku popierajúcej) romantičky Stephenie Meyer. Miesto upírov a vlkodlakov tu máme mimozemské duše infiltrované do ľudských organizmov so žiarivými očami. Priznávam, že sa mi to asi páčilo o bradavičný chlp viac ako Twilight, ale inak je to v podstate o tom istom len bez strnulého ksichtu slečny Stewartovej a polonahých mužských tiel. Keď už nič iné tak aspoň zase tá hudba sa mi páčila. ()

MIGHTTREE

V tomto případě mix žánrů dopadl pro mé mozkové pochody jako něco, co "chutná" říznuté metanolem. Jistě je zde mnoho hledisek, pohledů, úhlů, stran, kladů, lesku a pravdy.... Já jsem ovšem nic z toho nehledal a taky hledat nechtěl. ()

klima777

Andrew Niccol se loučí s klubem chytrých režisérů (ostatně od In Time v něm pobýval pouze na výjimku). Definitivně? Uvidíme... Nebo taky ne... Je špatným hostitelem. Vaří z vody. Škoda. ()

Avari.73

No, těžké na hodnocení. Konverzační film, takřka bez akce, odehrávající se pomalu dvě hodiny v jeskyni. Těžko tento snímek zaškatulkovat, protože na sci-fi je málo sci-fi, na drama je tam příliš málo dramatu a ani s tou romantikou se to příliš nepřehání. Musím ale uznat, že mi film utíkal mnohem lépe než jakýkoliv Stmívání a největší pochvalu zasluhuje Saoirse Ronan. Opět táhne celý film. Stupidní scénář, "excelující" především v poslední třetině, ale zachránit nedokáže. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky