Lise se zhroutil svět. Po letech dřiny a tvrdého tréninku neprošla výběrem a byla vyřazena z národního softballového týmu. Schází se s profesionálním baseballistou Mattym a není si jistá, kam jejich vztah směřuje. Lisa má pocit, že by si měla najít partnera mimo sportovní okruh. Tak jí kamarádka domluví schůzku naslepo s obchodníkem Georgem, jehož složitý vztah s otcem se ještě více zkomplikuje poté, co je obviněn z finančního zločinu, přestože nic neudělal. Rande Lisy a George probíhá v neveselé náladě, on je z obvinění vystresovaný a ona je zdrcená náhlým koncem své sportovní kariéry. George ví, že neudělal nejlepší dojem, a zdráhá se ji pozvat na další schůzku. Lisa zase nepředpokládá, že by se jejich setkání mělo dál rozvíjet, a raději hledá útěchu u Mattyho. Když pak Matty navrhne, aby se k němu nastěhovala, souhlasí. Jednoho dne se George s Lisou potkají ve výtahu a on se omlouvá za své chování na jejich nedávné schůzce. Pomůže jí s nákupem domů, když dorazí Matty, tak udělá scénu, že Lisa pozvala George bez jeho svolení do bytu. Dívka si uvědomí, že se v něm spletla a okamžitě odchází... (TV Nova)

dalziel

Bieda,bieda,bieda....Neviem kto mal nastarosti casting ,ale toto je tragický výber obsadenia.Toľko nesympatických postáv na kope som snaď ešte ani nevidel.Ufňukanci. A Jack to vytrhnúť sám samozrejme nezvláda.No more. ()

pepa3rd

Takové trochu nemastné neslané. Triviální příběh, bez překvapení, emocí i vtipu. Na druhou stranu jsem docela ocenil skutečnost, že autoři nezklouzli ke karikaturám jednotlivých postav, čehož jsem se z počátku trochu obával. Příjemné na podívání, vcelku milé, hezký závěr, ale nic, co bych chtěl vidět znovu. 50 % ()

PEZ

49%? Tak ja teda naschvál prihodím pol hviezdičky. Ja som sa bavil, i keď má film až dve hoďky. Ale herci boli fantastickí a celá romantická línia okolo zlatučkej Reese Witherspoon mala dačo do seba. Dokonca aj pár superných scén a dialógov sa našlo. Nie je to nič svetoborné, ale v rámci žánru film v pohode plní svoj účel. Inak sa jedná o štvrtú spoluprácu medzi Jamesom L. Brooksom a Jackom Nicholsonom, pričom pre obidvoch to boli ich posledné filmy v kariére (a bohužiaľ film aj v kinách mrte prepadol). ()

liberator

● mal by existovať zákon, že takéto povrchné a banálne filmy nesmú mať viac ako hodinu - maximálne hodinu aj štvrť. každopádne ľutujem Jacka Nicholsona, že sa na staré kolená musí takto znižovať (ale platí tu asi niečo podobné ako u Morgana Freemana - mladé milenky stoja kopec peňazí). ()

Zuzzka

Zprvu jsem tomuto filmu dala jednu hvězdičku - nebavil mě, nechápala jsem, proč tam tak detailně rozebírají situaci Paula Rudda, proč je tam tolik jeho otec (asi proto, že se jedná o Jacka Nicholsona?) , jaký smysl mají postavy jako je těhotná Annie. Ale i dva dny po zhlédnutí jsem ten příběh měla stále v hlavě spolu s některýma zajímavýma myšlenkama. Nějak se mi i ty postavy dostaly pod kůži. Začala jsem chápat, že to bylo takové zamyšlení nad životem, a některé ty scény a postavy tam prostě být musely. Myslím, že za deset let, až toho prožiju o něco víc, hodnocení ještě zvýším. :) ()

E lan

Nikdy jsem neřídil čínský vůz, ale dovolím si tvrdit, že tento film určitě podobá této zkušenosti. Ne a ne se rozjet, když už si myslíte, že příběh zařadí dvojku, zmizí vám výkon a všechno kolem vás začne blikat, ve chvíli, kdy čekáte pointu vtipu najednou skončí scéna a tak to jde celý film. Wilson je vcelku roztomilý, Rudd je úplně mimo a Nicholson jede tak na půl plynu. Ne, tohle opravdu nestojí za to. Je s podivem, že to točil tak zkušený režisér... ()

Psycho.R

Reese kouká, jako, kdyby nevěděla, která bije, Owen je klasickej případ vrcholového sportovce, který v hlavě nemá víc, než skóre a Rudd... ten je stejnej, jako, v přátelích :-). Ale na večer to stačí :-). ()

Petulka88

Soudě podle hodnocení (a to nejen tady) jsem očekával těžký průšvih. Dostavilo se ale překvapení a mě se tahle romantická komedie vcelku líbila. Pravda, od týmu Witherspoon, Rudd, Wilson, Nicholson, Brooks bych očekával ještě o třídu větší pecku, ale i tak mě scény s mile pitomoučkým Owenem Wilsonem a cholerickým Jackem Nicholsonem dokázaly pobavit. ()

josieaddms odpad!

Hodně podprůměrný. Nevím proč, film se celý rozpadal. Obsazení je přitom podle lidí dobré, ale i přes to, snímek to nijak nezachraňovalo. Reese je docela dobrá herečka, takže tomu trochu držela vkus. Jinak příběh je roztahaný, bez pointy, předvídatelný, nepřekvapivý. Pár fórků s tam možná povedlo. Jenže charaktery byli neuvěřitelné, hrozně vycucané z prstu a vůbec nepůsobily jako skuteční lidé. To pak hrozně ubírá na uvěřitelnosti. Tohle zase jeden z tisíců snímků z továrny na prázdné blbiny kterými nás zásobí Hollywood. ()

quip

Jako ani jeden z uvedených žánrů to nedává smysl. Film je zbytečně dlouhý a nelogický, takže se na něj nikdy nikdy nedívejte, tedy pokud nemáte slabost pro baseball/female athletes nebo je vám úplně jedno, o co ve filmu jde, jen když v něm Reese Witherspoondobře hraje. ()

mira.l

Mno, s tímhle filmem jsem měl trochu problém před puštěním a mám ho i po něm. Na jednu stranu jsem se rád podíval na Reese Witherspoon, Jacka Nicholsona a koneckonců i na Paula Rudda, Reese s Paulem mi docela sedli, na druhou stranu je tady Owen Wilson a tenhle ksicht já fakt nemusím. Celkově z toho nakonec díky výše zmíněným třem vyšly takové ušmudlané 3 hvězdičky, ale nebýt Reese, možná bych to ty dvě hodiny ani nevydržel, táhlo se to jak těsto na štrůdl. ()

jiriks

Na začátku jsem Lisu miloval. Sportovkyně, hodně silná, nic s ní nezamává. Postupně když nevěděla, co chce, stěhovala se, pak zase odcházela, už jsem přestával mít trpělivost. Na druhou stranu začínám mít, v amerikánském stylu, o všem si promluvit, sdílet pocity, zalíbení. ()

Bezmenny

Beznápadité, veľmi málo vtipné, miestami nudné. Videl som to minulý týždeň a pamätám si len to, že tam niekto utekal, že tam niekto podvádzal a že tam niekto dlho nevedel, čo vlastne chce.... ()

BodlinkaV

Romantická komedie, u které jsem se nenudila, především díky báječným hercům. Oproti ostatním komentátorům jsem neměla pocit, že by někde film váznul, asi je to o tom, jak je člověk zrovna naladěný. A taky mi nepřipadalo, že by byli Rudd a Wilson nějak jasně vymezeni jako "dobrý" a "špatný". Ba naopak, každý měl svá pro i proti. Slaďáky nemusím, ale tady jsem dostala to, co jsem očekávala. Rozhodně mohu doporučit třeba na zpříjemnění sychravého odpoledne. ()

DadysGirl

Po druhém shlédnutí musím uznat, že to není až tak hloupý... Reese je jako vždy skvělá, Paul Rudd by se měl objevovat víc a Owen je prostě blbej... A láska prostě všechno překoná - první špatný dojem, druhý ještě horší i prachatýho, bláznivýho přítele :) ()

Nijura

Příšerné dialogy...Připadalo mi, že věty, co hreci říkají ani nedávájí smysl a ani herecké výkony se zde moc neobjevily i když je film nabitý hvězdným obsazením. Líbila se mi jední scéna asi 10s z celého filmu a za to je ta 1*. ()

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

Z Jacka Nicholsona bude Toni Erdmann

08.02.2017

Snad žádná festivalovka se letos neřešila tolik jako Toni Erdmann. Německo-rakouská dramedie sice vydělala jen půl milionu dolarů, málem ale vyhrála Zlatý glóbus pro nejlepší cizojazyčný film (v… (více)