Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Guzo

Parádní (trochu hororová) komedie, při které jsem se bavil od začátku do konce. Díky krátké stopáži nezačala ani nudit ani upadat trapnými fóry. Navíc Dale je sympaťák a trochu respektu a štěstí mu prostě celou dobu přejete.. ()

Dreadd

Mohla to být dobrá hororová scéna. Kdybyste však nevěděli, co se stalo těsně předtím. Tucker & Dale bodují především svým neotřelým námětem, dokonce se podařilo i pár opravdu dobrých vtipů, ale jsou tam momenty, které jsou buď absolutně nezajímavé nebo jsou blouděním scénáristů, kteří nevěděli, co s nastalou situací. Další věc jsou mladí herci, kteří absolutně nestačí ústřednímu duu Tudyk & Labine. ()

Zagi20

Horrorový příběh z vidlákova, který docela trefně paroduje všechny teen vyvražďovačky. Ale není to jen komedie, milovníci krve a trochy napětí si taky přijdou na svoje. Celkem slušně sem se bavil, dobré obsazení v čele s Alanem Tudykem, pár povedených vtípků a velmi zajímavé způsoby zabíjení mě přesvědčili o 4 hvězdách. ()

KASUGI

Zábavné a vtipné, bohužel ale taky těžce nedotažené. Spousta hluchých míst a kolísavá nadsázka. Jako by to volně točily tři štáby, přičemž jeden štáb točil přímočarou situační parodii, druhý to hnal přes skryté narážky a chytré vtipy v dialozích a ten třetí chtěl dokonce regulérní horor. Pak to dali dohromady a nějak se jim to pobilo. A to je škoda, protože z tohodle námětu mohl být kult jaksviňa. ()

Pedross800

Tomu říkám pecka na letní venkovní promítačku!!!!! Parodie co má říz i dostatek krve a je to zároveň prdel a parádní zábava! Už dlouho jsem se tak nenasmál jako tady. Ty neskutečný úmrtí a náhody jsou tak vypiplané, že tu nic nepůsobí nevhodně nebo nepřirozeně ale naopak, přesně to zapadá do bláznivého tempa, které běží hlavně zpočátku ďábelsky ruku v ruce se skvělejma hláškama. Vidláci i parta študentíku si to tu rozdávaj s velkou grácií a je to prostě pecka. Jednoduchej děj i humor a je to, někdy stačí tak málo. ()

Vercinix

První půlka je naprosto strhující, ale potom to už trošičku upadalo. Nicméně s hodnocením "kandidát na nejlepší film festivalu" jasně souhlasím! ()

spikey1

Byl by to tak úžasný film, kdyby jen byl dotažený a nejednalo se jen o debutujícího režiséra. Všechny vtípky fungují jen napůl, všechny rozhovory nejsou správně vyvážené... ach ach... ale za shlédnutí to stojí:) ()

giovanni3

Velmi vtipná komedie či spíše parodie na horory a jiné krváky s kvalitním koncem. Prohození rolí mezi ,,masovými vrahy,, a jejich ,,obětmi,, do toho taky náznak stockholmského syndromu a tolik úmrtí, kde to vše byla náhoda... Prostě to byla jízda od začátku do konce. Záporem je výkone některých herců a to ,,naroubování,, na událost co se v těch lesích měla stát před mnoha lety na den přesně (ač konci to zase pomohlo). I tak tomu nedávám 5z5 byly již lepší parodie a věřím, že i budou. ()

manonfire

Tyler Labine byl skvělou volbou, stejně jako jeho nechtěná chráněnka v podání Katriny Bowden. Jinak ale byl příběh dost schématický a předvídatelný. Prostě jste tušili, že mladí budou další a další shodou náhod padat jak hrušky na konto dvou nevinných dobračisek. Takové to schéma "Čtyři vraždy stačí, drahoušku" Po této stránce se jedná o velice průměrnou parodii na studentské eliminačky. Ústřední trojice klaďasů, však film držela v oblasti dokoukatelnosti.50% ()

Pecival

Přestože postupem času trochu dochází dech (ostatně jak je tu mnohokrát zmíněno), jedná se o super podívanou. Oba hlavní přestavitelé jsou jako epesní lonťáci dokonalí, Katrina je hezká a sympatická, což je uprímně vše co od podobné role očekávám. Zvlášt Alan Tudyk s jeho křivou hubou pobodanou vosama nemá chybu. Pošahaný magor jakožto vůdce bandy studentosmradů je taky super. Celkově nejsu žádný velký fanda hororů nebo vyvražďovaček, ale pobavil jsem se skvěle. A to jsem k filmu přistupoval s velkou nedůvěrou (resp. vůbec jsem se na něj nechtěl dívat). ()

zolo23

Debilné, ale zábavné. Už sa ani nepamätám kedy som sa tak schuti nefalšovane zasmial. Neuveriteľná zápletka o tom čo sa môže stať pri reťazovej reakcii plnej nedorozumení. "Zabudli sme zobrať pivo!" ..."niéééé" :) Kanada tentokrát prekvapila. ()

NDroo

Skvělá věc. Místy jsem myslel, že si snad pustím do kalhot! A od představitelů obou hlavních rolí skvěle zahráno! ()

Hollohlaway

Jedním slovem nádhera! Už dlouho jsem se tak nezasmál, a to horory moc nemusím. Ale žánrová klišé znám, takže vtipy a parodie v tomhle bezva filmu jsem chytal bez problému. Na to jak je to jednoduchý a levně vyhlížející, je to překvapivá zábava. Má to spád, záplavu gagů a hlášek kolikrát pomalu nestíháte. Veledílo to samozřejmě není, ale ve srovnání s kravinama typu Scary Movie je to asi padesátsedmkrát inteligentnější. "Nebudeš tomu věřit, ale ten kluk se sám od sebe rozeběh a skočil po hlavě do drtičky!" ()

deckardx

Příšerná nuda. To nejlepší a nejvtipnější je vidět už v traileru. Asi nejsem dostatečně úchylnej a nebo jsem prostě nebyl naladěnej na stejnou notu. Neměl jsem potřebu se smát a to je u komedie celkem závažnej problém. ()

Linkyc

Komedie plná nechtěných situací co pobaví, nemůžu jinak než plný počet. Královsky jsem se bavil po celou dobu. ()

Ironfood

Základní nápad je fajn, ale způsob jeho zpracování mi přiliš nesedl, působí to jako taková kombinace buranské a teenagerovské komedie, dal bych přednost realističtějšímu zpracování a inteligentějšímu a susšímu humou ()