Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Furmi

Do takej prvej polovice veľmi svižný a múdrymi nápadmi chrĺciaci "horor". Malo to náboj aj vtip, odkazov toľko že sa hororový fanúšici v nich museli kúpať. Ale od polovice to už šlo nejak s filmom s kopca a začal som sa už aj nudiť a osud hlavných postáv mi bol už dosť ukradnutý. Škoda, mohli sa autori zamerať práve na toto, pridať viacero fórkov a svižnejšie tempo resp. by som tomu dal bláznivejší ráz keď sa už ide točiť paródia na staré horory. 62% ()

Vitaminy

Výborná komedie, která ukázala, jak některý horový filmy jsou uplně dutý. V podstatě se ve filmu objevují všehny klišé zaběhlých teenage hororů až na hlavní hrdiny, kteří jsou jen obyčejní vidláci a ne pošahaný vraždící mašiny. Pro mně za 80% za skvělou zábavu. ()

waits

Teenagerská vyvraždovačka trochu jinak. Parta nesympatických vysokoškoláků se ocitne v lese s dvěma provinčními burany (roztomilý Dale) a oběma skupinkám to stačí k tomu, aby se plně zabavili. Nejde o kdovíjakou podívanou, ale horrorový fanoušek tuhle parodii jistě ocení. ()

Trakot57

Klasická hororová situácia: mladí teenagery c/a dvaja masoví vrahovia na odľahlom mieste v lese. Tento krát je to, ale z pohľadu dvoch vidlákov, ktorí prišli iba na ryby a vzniká z toho vtipná absurdná komédia, ktorá pobaví. Dalo sa ale z námetu, ktorý mi príde originálny vyťažiť možno aj viac. ()

bolan

Hororové komedie jsou obvykle dost hloupé a tahle splňuje všechny předpoklady zařadit se do jejich průměru. ()

PhillM.

Žánr, ze kterého si to utahuje, není mým šálkem čaje. Žánr, který to představuje, naopak mým šálkem je. A Tucker a Dale vs. Zlo je podle mě vynikajícím příkladem povedené parodie. Samozřejmě, čím blbější je parodovaná předloha, tím jednodušší práci "parodátor" má. Navíc se Tucker s Dalem o prsa vyhnuli pubertálním stupiditám á la Scary Movie. Vtipnější, než jsem čekal. ()

Stocki

Ti studenti byli tak vylízaný, až to hezké nebylo. Světlou výjimkou pochopitelně byla Katrina Bowden jako Allison. Kdyby se tam místy mihnul Jason Voorhees, a o někoho se postaral, vůbec bych se nezlobil, ale oni se o sebe vlastně postarali sami. A že tento nápad stál za to. Tento snímek stojí jistě za zhlédnutí, ale že bych na něj dlouze vzpomínal, to nejspíše ne. Jedná se spíše o solidní komedii než nějaký horor, rozhodně se místy zasmějete, a budete jen čekat až se ti študáci povraždí... ()

Flopik

Neviem priemerná komédia ktorá neurazí ani nenadchne:Dvaja vydláci sú vtipný ale nie až tak akoby som očakával.Hlavná hrdinka krásna . Priemer 3*a 60%. ()

Smisek

Tenhle film je naprostá povinnost pro všechny fanoušky parodií. Naprosto dokonale napsaný scénář, střídání dvou pohledů z rádoby průměrného amerického hororu plného umírajících studentů. Čeká vás spousta doslova mind fuck scén, humoru i příjemného napětí..ale spíš vrcholícího humorem. Film postupně ztrácí grády, ale není se co divit, když samotný úvod filmu je naprostá pecka. Nedokážu film asi k ničemu přiřadit, s podobným nápadem jsem se zatím nesetkal, takže jasných 80%. Skvělý zážitek, spousta zábavy a určitě budou Tucker a Dale patřit k filmům, které si rád pustím častěji než jednou. ()

Raimok

Kdyby byl celej film ve stylu první půlky, nemělo by to chybu. Takhle se to po nějaké době trošku zvrtne, ale stejně to stojí za to. Některy scény jsou k popukání. 72 % ()

andio

Perfektní záležitost! Dokázali vypíchnout snad každý cliché co se v tomhle typu slasherů vyskytuje. Bavil jsem se od začátku až do konce, i když druhá polovina si přestává docela dělat srandu z hororů a přesouvá se spíš k akčňáku. Jinak ale dokonalá parodie, která v mnohých ohledech překonává i svoje seriózní předlohy. 10/10 ()

kamil.i

Väčšina scén je prvoplánová, ale silno oceňujem nápad prevrátiť hororové klišé naruby. Síce to miestami pôsobí až amatérskym dojmom, no inak je to pohodová oddychovka vhodná na sobotný večer. ()

arcticsky

Jo...moc dobrý! Hezky zparodovaná a zpřevrácená klišé z všelijakých provařených a nudných hororů s vypatlanými puberťáky, potažmo postpuberťáky... ()

nessbeal

Perfektné, skvele som sa bavil. A želám si, aby takýchto filmov natočili viac. Allison je skvelé dievča, ktoré si zaslúži môj obdiv, spoznal, oblúbil, zaľúbil. Super príbeh, skvelé srandovné scény, pri ktorých nie je možné sa nesmiať, a nakoľko pozerávam aj horory často, úplne ma to dostalo. Dale je fajn chalan, ktorý si pamätá "blbosti" ale tie blbosti mu nakoniec ľahko zachránia kožu. U mňa 90%. Bomba ()

KOZEL84

Americkým děckám je opékání buřtů a zpívání trampských odrhovaček málo a je jasné,že když se vydají tábořit neskončí to jen u ranního bolehlavu.Sem taky poloviční hillbilly a až se budu vracet někdy z táboráku s tím,že nikdo nezavřal a ani ze mě nelezou střeva,budu asi trochu zklamaný.Co teprve v Americe.Co by to bylo za túru,kdyby si manekýn(ka) neužil(a) pořádnou tortúru.To pak jde chudák Leatherface na šichtu a děcka mu sami skáčou na pilu.Jo na tenhle výsměch já slyším.Myslím,že postavy se tady nechovají o nic víc debilněji,než když se jede vážně.Celkem vtipná blbost.Jo a mimochodem Blbý a Blbější-jasných 5 hvězd.Co to je málo intelektuální puso?! ()

Móó

původně jsem chtěla dát tři hvězdičky jako průměrnou komedii, ale jako milovník černého humoru, originality a člověk, který si ze všech filmů dělá srandu, musím dát téhle parodii prostě čtyři :) ()