Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Esinti

Strach, hrdinství a nedostatek komunikace. To vše vede k omylem způsobenému masakru. Já se na to díval dvakrát. Poprvé s kamarády a bavil jsem se dokonale. Smál jsem se celou dobu. Pak jsem se na to koukal jeste doma sám a byla to neuvěřitelná nuda. Závěrem...tohle je super film na kalby ale doma samy na to nekoukejte ()

Scaevola

Prvoplánově směšné a zdaleka ne tak promyšlené jako nedávnější "Cabin in the Woods". Přesto směle potvrzuji, že žánr teenagerovských vyvražďovaček si právě tohle zasloužil. ()

Nominant

Podarená hororová komédia, kde sa dvojica "vidlákov" a partia teenagerov snažia, užiť si prázdniny. V dôsledku náhodných udalostí a konšpiračných teórií, sa príbeh zmení na "jatka". -- Bolo tam dostatok vtipných scén, takže som sa veľmi nenudil. Jednoducho som si film vychutnal ako jednohubku a dávam preto five star - 5*! ()

Donutss

Povedený horor s humorem. Chcete v klidu odpočívat na své nové chatě, dělat si tam svoje, ale to by nebyl horor, kdyby tam netekla krev a neumírali lidé. Ale jak umírají? Vlastním přičiněním. Neuvěřitelné. Vryla se mi do hlavy nejlepší scéna z filmu, jak Tucker má v ruce motorovou pilu a utíká před včelami a před ním utíká studentík, co si myslí, že ho honí maniak s pilou :-) ()

kolodej1

nebylo to vůbec špatné, v některých momentech velmi vtipné, především ta střední pasáž filmu se povedla, to jsem se zasmál. Bohužel ta poslední třetina filmu už byla viditelně slabší, nápady se tak trochu vyčerpaly a už to bylo tak maximálně na úsměv, závěr moc originální nebyl. Ústřední dvojice nicméně byla podařená a jejich dialogy zábavné. Jasně, bylo nutné dát mozku trochu volno, ta nešťastná úmrtí byla poněkud hůře propracovaná než v Nezvratném osudu, ale coby oddychovka na sobotní večer naprosto ideální ()

blekekeke

Nic, ani chlup. Prostě nic. Žádný emoce, žádný promoce, žádný vtip, žádný blechy, prostě nic. Bezduchá letní honička s motorovou pilou. ()

SlepeOcko

Jedna z mála parodií, která stojí za shlédnutí. S přáteli jsme se u této komedie smáli neustále. Ve filmu vznikala řada legračních situací a (sebe)vražd nedorozuměním, hlavní hrdinové neustále "perlili" a sypali z rukávu jednu vtipnou hlášku za druhou. Tucker a Dale jsou proto ideální volbou na "filmovou noc" s kamarády, chipsy, pizzou a flaškou alkoholu. Doporučuji. ()

Desmond04

Čekal jsem trapnou komedii s kyselým úsměvem, to vám řeknu na rovinu. A ono ejhle... od začátku jsem se bavil, tak jak dlouho předtím ne. Příjemný nenucený humor na volné notě to diktoval celou dobu. Velkou roli v tom hrají i dvě hlavní postavy tedy samotný Tucker a Dale, které jsou povedeně napsané a ještě lépe zahrané. Takto skvělé herecké výkony jsem od podobného žánru rozhodně nečekal. Nebýt překombinovaného závěru ala TwoFace s motorovkou, nebylo by o pětihvězdičkovém ohodnocení pochyb. Stačí mě jen si vzpomenout na šipku do drtiče pařezů, na nevinné debaty Tucker a Dalea na téma sebevražedných studentů, nebo setkání s policistou tváří v tvář, zatímco oba mistři drží v rukou osaměle odříznuté dolní končetiny :D ()

ProfiDivak

Blbý a blbší v krvavom prevedení a proti nim blbí a ešte blbší "študenti". No proste horor. Kto vyhrá princeznú a zvyšnú polovicu chaty? ()

PatrikP4

Chvilku jsem si myslel že radši skočím z okna ale ono se to rozjelo a překvapivě spíš k lepšímu... Skvělý nápad, proč by se nemohlo stát nedorozumění? A když se člověk na to dívá trošku s nadsázkou... Rozhodně existují horší filmy než je tohle... ()