Méďa Béďa

Yogi Bear

Medveď Yogi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Nový Zéland, 2010, 77 min

asi začínám být poněkud infantilní, když si vybírám takové filmy, ale zrovna Fun&Relax nenabízel nic lepšího. A navíc tomu dávám až tři hvězdičky, ale na moji obhajobu jsou jen slabší ;-). Stejně si myslím, že pro děti to bude zábavné až až a neměli by si z filmu odnést žádnou újmu, či špatný návyk. A dospělím neublíží a trapně se nebudou cítit až tak často. Nejlíp si to užijí všichni dohromady - aspoň jednou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](10.1.2013)

Kedže som nikdy nepatril k obdivovateľom amerického, animovaného seriálu o prefíkanom medveďovi Yogim z Jellystoneského parku, tak som od tohto celovečerného snímku nečakal takmer vôbec nič. A možno práve preto som sa nakoniec celkom dobre zabavil. Práca animátorov na postavičkách Yogiho a jeho malého kamoša Boo-Boo je odvedená na výbornú. Kombinácia animovaného a klasického hraného filmu dala tomu pre mňa velice prijateľnú formu. Scenár je však hodne plytký. Ale ku tomu musím hneď podotknúť, že tento produkt je určený predovšetkým deťom. ***(30.6.2013)

Nebýt to 3D a být to o dvacet minut kratší, člověk by si i našel momenty, které pobaví... Ale takhle... Třeba ten začátek je strašně utahaný, prvních dvacet minut je v podstatě nuda. Pak přijde nabitější prostřední část, pak ještě honička za želvou, a tím nápady hasnou, zbývá už jen povinných patnáct dvacet minut tradičního a očekávatelného zakončení.(19.2.2011)

• VasaX

Blbost. Hloupost. A dětem to kazí dobrý vkus. A nejen jim. Hrozivá částečně CGI blbost, s tou nejprostší zápletkou a otravnými charaktery kam se podíváš. Vlastně ani nevím, proč dávám tu jednu hvězdičku, snad z lítosti. Přistupoval jsem k tomu, že je to děsná blbost, ale dával jsem tomu šanci. A je mi líto, že ji Méďa Béďa nevyužil a zůstal blbostí, která je nudná a otravná i na poměrně krátkých osmdesáti minutách.(5.6.2011)

• Dado

Medveď Yogi mal oproti obdobnému projektu so Šmolkami výhodu v tom, že už pôvodný kreslený seriál bol zasadený medzi ľudí a tak jeho vyčíňanie nepríde človeku okamžite ako umelá snaha o niečo, čím nikdy hlavný hrdina nebol. Ani to však filmu veľmi nepomáha, tých pár v celku podarených vtipov nemá šancu zakryť hlúpy scenár, slabé herecké výkon živých hercov a všeobecnú snahu tvorcov vyžmýkať zo známeho mena čo najviac peňazí za málo muziky. (40%)(30.6.2013)

• - Jedná se o první snímek společnosti Hanna-Barbera, který byl distribuován po smrti zakladatelů Hanny a Barbery. (Terva)

• - Dan Aykroyd se vyvaroval poslechu dabingu Médi Bédi v původním kresleném seriálu. Chtěl klasickou postavu pojmout co nejvíce po svém. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film měl původně režírovat Ash Brannon. (Terva)