Méďa Béďa

Yogi Bear

Medveď Yogi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Nový Zéland, 2010, 77 min

Samozřejmě, je to kravina. Ale ve smršti těch kravin, co jsem kdy viděl, tak tohle je jedna z těch lepších. Nikdo nemůže čekat, že to bude pětihvězdičkový film. Tohle má plnit funkci zábavné jednohubky - a já se bavil. Méďa s Bubem mohli dostat ještě o trošku více prostoru, ale i tak jejich scénky plní účel, vy se usmějete, a o to tu hlavně jde, ne? Moožná bych sáhl i po bonusové čtvrté hvězdičce nebýt té ohavné scény v peřejích - to si tvůrci vážně mohli odpustit. PS: Jako vždy kvalitní CZ dabing animovaného filmu. Méďa a Bubu jsou namluveni moc hezky.(26.8.2013)

,,Bydlela jsem půl roku v jeskyni s brtníkem!" Vedle psa Filipsa patřil Béďa k mým nejoblíbenějším zahraničním postavičkám v dětství (a jistě měl na tom podíl i geniální Bruderův dabing). Dnes mám raději horrory s medvědy (ale kvalitních se jaksi nedostává). Spíše ze zvědavosti jsem se podíval na nové zpracování. Krásná příroda, pěkná animace (Bubovy grimasy neměly chybu) a asi tři momenty, kdy jsem se zasmál. Jinak klasická agitka o lese, který chce zlikvidovat slizký starosta neštící se žádné špíny a obklopující se bezpáteřními řiťolezy (hned mě napadlo, že je to jako u nás, a pak o co je na tom Amerika lépe) a správci parku, co musí projít zatěžkávací zkouškou, aby se hadovi postavil. A nesmí chybět sladkobolná lovestory. Škoda jen, že méďa se chová po většinu času jako naprostý debil...infantilní, ale snesitelné.(4.4.2014)

Tohle se řadí vyloženě k těm stupidním animákům, kde lidi jsou retardovaný a animovaný postavičky dělaj bordel, což ve výsledku většinou přinese infantilní zábavu, což ale neznaměná, že se u toho nedá pobavit, kór když Méďa Béďa je fakt vtipnej a když tu hraje Anna Faris, u který jsem si už dávno zvyknul, že jí inteligenčně předčí i krůta. Nicméně celej ten koncept je hodně jednoduchej a typickej, ale neurazí, pokud se v tom člověk nebude šťourat.(19.3.2011)

Dobrodružstvá Yogiho a jeho priateľov sa mi vždy páčili a v podstate so mnou vyrastajú od detstva. Medvedík Yogi bola vydarená kreslená rozprávka, ktorá bežala v kinách kedysi na počiatku 70-tych rokov, preto som bol zvedavý na kombináciu počitačovej animácie so živými hercami v novej verzii. Treba priznať, že lepšie herecké výkony predviedla technika, lebo skutoční herci sa chovali na úrovni 5-ročného dieťaťa. Ich streštenosť a neustále pokusy o grotesknosť je veľkým záporom filmu a oceniť to budú vedieť len deti, pre ktoré je rozprávka predovšetkým určená. Našťastie Yogiho nový príbeh ide rýchlym tempom a neustále sa čosi deje, takže dospelým rýchlo utečie čas a čo je najhlavnejšie - nebudú mať pocit úplne strateného času.(15.1.2011)

• Tommassi3

"Co je v bezpečnostním manuálu, Bubu ??" - "Jen obrázek, jak padáme, Béďo !!" ;)(12.8.2015)

• - Jedná se o první snímek společnosti Hanna-Barbera, který byl distribuován po smrti zakladatelů Hanny a Barbery. (Terva)

• - Film byl nominován na cenu Teen Choice za nejlepší animaci. (Terva)

• - Dan Aykroyd se vyvaroval poslechu dabingu Médi Bédi v původním kresleném seriálu. Chtěl klasickou postavu pojmout co nejvíce po svém. (Zdroj: ČSFD.cz)