Méďa Béďa

Yogi Bear

Medveď Yogi

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Nový Zéland, 2010, 77 min

Viděno v 3D Kině. Na to, že jsem jako malý Méďu béďu přímo miloval moc jsem si v kině nepošmákl.. První trhlinou celého filmu je bezpochyby dabing.. Hlavně v případě Méďi Béďi, který zní jako nepovedený Scooby Doo. Druhá "trhlina" je krátká stopáž. Je sice jasné, že je to dětský film a autoři chtěli aby u filmu děti vydržely, ale pro mě to bylo prostě příliš krátké. Klidně by se to vešlo do 12 minutové grotesky. Film mi nedal žádný zážitek, až na některé 3D scény.. Pokud vám není pod 15 nebo pokud nemáte děti je to škoda peněz. 57%(6.2.2011)

• seth82

Pokiaľ by som to mal vyjadriť jedinou anglickou vetou, bolo by to "Oh, my eyes!" Tento pokus o transformáciu dnes už legendárneho animovaného seriálu do filmovej podoby je zatiaľ to najhoršie, čo som za posledný rok videl. Otrasná animácia (všimnite si časti lesa v záberoch s Yogim a Bubu, pohyb konárov je hodený do loopu, prípadne iné časti lesa sú zjavne iba statickým obrazom), doslova iba pokusy o hereckú činnosť, neskutočne tupé, banálne postavy a na dôvažok aj riadne gýčovitý dej...Naskytla sa mi otázka - čo na tomto odpade stálo 80 miliónov USD?? Škoda času...(5.3.2011)

asi začínám být poněkud infantilní, když si vybírám takové filmy, ale zrovna Fun&Relax nenabízel nic lepšího. A navíc tomu dávám až tři hvězdičky, ale na moji obhajobu jsou jen slabší ;-). Stejně si myslím, že pro děti to bude zábavné až až a neměli by si z filmu odnést žádnou újmu, či špatný návyk. A dospělím neublíží a trapně se nebudou cítit až tak často. Nejlíp si to užijí všichni dohromady - aspoň jednou. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](10.1.2013)

,,Bydlela jsem půl roku v jeskyni s brtníkem!" Vedle psa Filipsa patřil Béďa k mým nejoblíbenějším zahraničním postavičkám v dětství (a jistě měl na tom podíl i geniální Bruderův dabing). Dnes mám raději horrory s medvědy (ale kvalitních se jaksi nedostává). Spíše ze zvědavosti jsem se podíval na nové zpracování. Krásná příroda, pěkná animace (Bubovy grimasy neměly chybu) a asi tři momenty, kdy jsem se zasmál. Jinak klasická agitka o lese, který chce zlikvidovat slizký starosta neštící se žádné špíny a obklopující se bezpáteřními řiťolezy (hned mě napadlo, že je to jako u nás, a pak o co je na tom Amerika lépe) a správci parku, co musí projít zatěžkávací zkouškou, aby se hadovi postavil. A nesmí chybět sladkobolná lovestory. Škoda jen, že méďa se chová po většinu času jako naprostý debil...infantilní, ale snesitelné.(4.4.2014)

Medveď Yogi je zaujímavým filmom, ktorý prišiel do kín. Človeka príjemne pobaví, možno sa aj pousmeje, uvoľní sa. "Herecké" výkony boli výborné, námet bol originálny, réžia bola v podstate výborná ... No zároveň film človeka neuspokojí natoľko, aby mohol vravieť o umeleckom diele. Niektoré veci v tomto filme mi pripadali ako nejaké sci-fi, niektoré scénky boli zbytočne prehnané ... No mňa film nesklamal, celkom slušne som sa bavil a preto ***. Myslím, že presne to si tento film zaslúži.(13.3.2013)

• - Jedná se o první snímek společnosti Hanna-Barbera, který byl distribuován po smrti zakladatelů Hanny a Barbery. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně na Novém Zélandu. (Terva)

• - Film byl nominován na cenu Teen Choice za nejlepší animaci. (Terva)