Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

monsumo

Na tenhle film jsem šla jen kvůli spolupráci svých oblíbených herců -Alexander Skarsgård a Liam Neeson.Kvůli jim jsem i přežila Rihannu ,jaké však přišlo zklamání.Mí oblíbenci celkem nebyli na plátně ani hodinu k tomu přičtu Rihannu ,která má vizáž drsné holky ,spoustu tupých scén, kdy herci jen čumí okolo jako ve Stmívání a vyjde neskutečná nuda s několika dobrými scénami ,jako například gentlmanská výprava pro buritos na začátku.Dávám proto 2 hvězdy. ()

chytri

Jaj tak tohle je pro mě zklamáním roku. Nechápu, jak někdo může s takovým rozpočtem natočit takovou blbost. Vrcholem bylo, když bitevním křižníkem dělali stejné kousky jako při smyku auta. No prostě FUJ ()

mire.k

Náborová sračka za velké peníze. Proti tomuhle je Top Gun špičkové a intelektuálně náročné umělecké dílo. Scénář stupidní, Nelogičnosti, patos a klišé. Nebýt pár vizuálních efektů a akcí neměl bych za co dát hvězdičku. Bohužel to je asi budoucnost akčního filmu. Neradostná. ()

sha.piro

Docela zábavná sci-fi podívaná s příchutí válečného filmu. Jistě se místy nemuselo tolik přehánět a jinde zase šetřit, ale já se vcelku příjemně bavil. ()

Naby

Velice zajimave scifi tema ponořene do reálného času. Bohužel zkažené nedokonalou fyzikou a pridanym romantickým nesmyslem. Na jedno podívání to ale urcite je, takze 3,3* pro scifi/akční fandy. Jinak tak 2,5*. ()

Filatov

Tam, kde ostatní lodě selhaly musela nastoupit babička USS Missouri a zachránit svět před emzáky - mimochodem se super technikou, zbraněmi a loděmi a já se královsky bavil při pohledu na ně. Asi jako když se staričkej tráboš utká s nejmodernějším bávem a totálně ho zaskočí. Ze začátku se to zdálo jako nerovný souboj a musím říct, že mě bavily všechny bitvy, které byly podpořené skvělou hudbou. Ve správných místech dramatickou a v pravý čas také odlehčující. Úvodní bitva byla asi nejlepší. Jenom mě trochu vadila naivita mimozemské rasy, která by se evidentně nechovala tak pitomě jako tady a až moc přitažený závěr, ale body za to sundavat nebudu. Ty bitvy a technika to všechno královsky vynahradí a i když jde o pohádku, mě to oslovilo a jenom trochu lituju, že jsem si triky nemohl užít na velkém plátně. Ale i tak královský zážitek a pobavení. ()

M+M

Az na velke mnozstvi nelogicnosti a pro me hrozne nesympatickou postavu Hoppera, se na to dalo koukat. ()

ledofredo

No...,co napsat teď se mi hlavou honí divoký myšlenky, sotva co film začal, začalo se to vyvíjet docela slibně poslaly signal někam pryč a čekaly mrtě asi let než se něco začalo dít. A najednou se ocitáme v suprovým dění jedna akce stíhá druhou pozor začíná to být trošku i napínaví kdy marina začne pátrat co to vlastně přistálo v moři za zkroucenej vrak. Film je dobře "navrženej"..., jenže když už sem se začal kochat tím co se mi dostává na monitor začne se najednou objevovat americká hrdost kdy na plovoucím muzeu najednou se kde se vzali tu se vzali vylezou veteráni snad ze všech válek co amerika poslala do světa, no a tam se nám to začíná pomaličku naklánět na pravobok, nebo levobok? netuším kam protože to co se na moři dá pořídit s několikaset tunovou lodí to snad ani nejde provést. kdyby si odpustily svou americkou hrdou vztyčenou hruď kde se americká vlajka opět třepotá na bílém stožáru tak by se to dalo ještě zkousnout ale může mi proboha někdo vysvětlit co tam dělá Rihana??? to ji někdo zavolal hele mám tu chlapka co shání nějaký koště do filmu? Tam si myslím je ten kámen úrazu, film je dobře obsazenej nemůžu si stěžovat ale zpěvačka co za to dostala zaplaceno asi víc než já vydělám za jeden rok i za více roků tak si myslím že to nebyla správná volba. Kdyby to bylo hodnoceno na procenta je to někde okolo 50% jak já říkám na zkouknutí dobrý ale jinak žádná sláva. ()

Anub1s

Tento film je kravina, aku sum už dlho nevidel a verím že už ani dho neuvidím. Stále sa pýtam čo to ku.va ako malo byť? ()

Apofis28

Bože můj, tolik nelogičností, tolik těžkých rozhodnutí, která byla nakonec správná a tolik zajebaných amerických keců, já už si začínám myslet, že tyhle filmy se snad dělají na objednávku US army, aby mohli naverbovat další amíky a vyrazit na válečná tažení za svobodou...no a skočit do rozpadající lodě, která se dokáže potopit 50m od břehu celá, skoro kolmo na hladinu, to musí bejt nátřesk, stejně tak jako dát do chodu plovoucí muzeum během pár minut, to je prostě něco... :-( no ale abych tu jen nepomlouval, z hlediska vizuálnosti a zábavnosti je to velmi povedené, takže tak průměr. ()

ScooobyDooo

Dve slová - "Efektová sra*ka" … celý amíci.. dej mal niečo do seba ale lietajúce kolesá, "umenie války" a herecký výkon to ukameňovali. Ešte že Rihanna to zachránila.. ~45%~ ()

Xinn

Typickej americky stupidní film s ještě stupidnějším a američtějším koncem. Ke scénáři nemá smysl se rozepisovat, takže jedna hvězda za efekty, druhá za AC/DC. Jako pozitivum vidím to, že na rozdíl od Cloverfieldu jsem na to aspoň mohl koukat bez bolení hlavy. ()

RoxaNie

Som príjemne prekvapená. Príbeh nenudil, hudba či už dramatická, alebo známejšia nadchla, obsadenie super, napätie parádne.. Odporúčam milovníkom scifi. :) ()

Chlo0opek

Tak se na to podíváme, z čeho bysme měli úžasem sednout na .. však víte. To, že bojujeme proti oooobroooovskéééé mimozemské příšeře už dnes asi nikoho neohromí - to tu již bylo mockrát. Navíc zpracováním bych to taky neviděl jako přímo zázrak. Moc statečný hrdina, který zachrání skoro celý svět, ale bojí se svého nastávajícího tchána požádat o ruku jeho dcery, už tu také bylo mnohokrát. Banda staříků, kteří namísto trénovaných mladých vojáků zachrání svět pomocí starého vraku, nás už také nepřekvapí, to tu už bylo také mockrát.. Tak máme žasnout nad neuvěřitelným zázračným bojovým uměním beznohého vysloužilce, který zlikviduje nabušeného obrněného mimozemšťana? No, tak taková konina tu zas tak často nebývá, to je pravda.. Holt, když si to zrekapitulujem, film o tom, jak nás před mimozemskou chátrou zachrání stařící, jeden mrzák a jedna tak dobrá řidička, že to o sobě i řekne (proč jen o sobě profesionální řidiči či závodníci neříkají, že umí dobře řídit, ale každá druhá americká blbka to v těchto přitroublých filmech ot o sobě tvrdí, jen tak mezi řečí?). To, že výbuch roztrhá půl lodě, ale s lidma, kterí stojí pár metrů odsud to ani nehne, se skoro nemá cenu zmiňovat.. i to tu však mimochodem bylo stokrát:(. Zkrátka bych těm americkej vojákům nedával žádnou výzbroj a ani žádný trénink - stejně tu záchranu svéta za ně nakonec udělá někdo jinej, takhle to je jen zbytečné plýtvání penězi.. Ale koupil bych ji balón a točil bych dlouhý filmy o tom, jak jim na hřišti ubližují ostatní soupeři - to jim šlo, v tom byli dobří;)! ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu