• pan Hnědý

Milovníci TRANSFORMERS budou spokojeni. Všechno se na nás tváří královsky vizuálně a hned se nostalgicky všechno změní na komerční podprůměrný klišé sci-fi, které nemá absolutně co nabídnout. Všechno co "obsahuje" BATTLESHIP už jsme měli v TRANSFORMERS, VÁLKÁCH SVĚTŮ, nebo v DISTRICT 9. A ještě o třídu výš. Tam kde se v novodobém sci-fi žánru pohybují Spielberg, nebo Bay tam se nemůže pohybovat Berg. Aspoň ne s tímhle scénářem, který je nejslabší za posledních pár let v tomhle žánru. Pokud by BATTLESHIP dostal Spielberg neochutnal bych popcorn, co jsem si objednal v kině, pokud Bay šlo by o velkolepý Hollywoodský sci-fi velkofilm, který všichni milujeme (s nádechem Transformers 4). V BATTLESHIP se všechno táhne strašně pomalu (mučení) + vyumělkované tváře hlavních postav (nevěřil jsem jim to), že musím dát podprůměrné hodnocení. Dvě hvězdičky za vizuální efekty a pro Jesse Plemonsa tvářící se Damonovsky :)) .(4.9.2012)

Oslava amerického námořnictva, pocta jejich veteránům a honění si ega z hvězd a pruhů, že jsme stále nejlepší. Ale taky žánr naruby, kdy si z toho Berg stíhá dělat prdel, takže nabíjí děla za zvuku AC/DC a nechává staříky mentorovat digitálem odkojenou mládež nad tím, jaké ty analogové časy byly pecka. Potud dobrý. Jenže to má celé 130 minut a všechna ta šaškárna, kdy to opravdu začne bavit, se začne dít až ve druhé polovině. Do té doby ryzí utrpení a esence toho, co z čeho si pak v závěru film utahuje. Po druhé už bych to nepřežil. 3 a ½.(6.8.2012)

"Na moři Vás také nikdo křičet neuslyší :)." Před-Trasformerovsky-Bayovské do morku kostí aneb když Mizerové bojují proti Armageddonu. Konečně reklama na Havaj jak má být - žádný George Clooney pobíhající po ostrově v žabkách za tklivých zvuků ukulele, ale mimozemšťani snažící se dobýt satelit, zatímco se na moři odehrává to pravé a nefalšované inferno. F5 - potopená - slza zamáčknuta, tak kde se podepisují papíry pro vstup do námořnictva? Ještě o chlup podvratnější a mohla to být další Hvězdná pěchota. Škoda jen, že režisérský rukopis je tak snadno zaměnitelný s tím Francise Lawrence nebo právě Michaela Baye.(21.4.2012)

• D.Moore

Naprostá zbytečnost (a všichni by se měli omluvit Kovbojům a vetřelcům). Myslím, že větší mimozemšťí idioti nás ve filmové historii ještě nenapadli, protože tak moc, jako tentokrát, jsem hlavou nekroutil ani při nedávné Světové invazi. Ne, Bitevní loď z mého pohledu není snímek, který by si utahoval ze stylu Michaela Baye (a jiných), není to ani tak blbé, aby to bylo vtipné, ale prostě se jedná o další hloupou podívanou, která si špičkové triky od ILM (za něž dávám hvězdu) ani nezaslouží. Na jedinou sympaticky nadsazenou scénu jsem musel čekat hodinu a půl (ano, nástup veteránů a vyplutí Missouri mělo vážně něco do sebe) a to čekání nebylo nic moc. Takže hvězda a půl.__P.S. Zcela nesympatickým hercům vévodí zpěvačka Rihanna, kterou sice neznám, ale působí na mě dojmem, že ji casting objevil kdesi na stromě a k účasti na natáčení přemluvil košem plným banánů.__P.P.S. Liama Neesona se předchozí poznámka samozřejmě netýká.(9.9.2012)

• Zíza

Jestli chcete vidět loď ze druhé světové, jak driftuje po vlnách Pacifiku... myslím, že byste se do toho měli pustit. Možná je to na pohled pěkné, ale to je tak všechno. Příběh je slabý, dost to tlačí patriotismus; má to všechno – vlajky, slunce v pozadí, vojenskou hrdost, veterány, invalidy, ... Prostě skvělý americký film o vojenském prostředí. Dojde tam k nějakým bojům, k přátelství, ke ztrátě, výbuchům. Jo a taky jsou tam emzáci, ale vlastně nikdo moc neví, co chtějí. Asi jako vytěžit Zemi, nebo co? Nikdo neví.(10.6.2019)

• - Postavu podplukovníka Micka Canalese hrál skutečný podplukovník dělostřelectva Gregory D. Gadson, který byl 7. května 2007 raněn v Bagdádu. Jako jeden z prvních používal prostetiku nové generace, která umožňuje téměř přirozenou chůzi. (grisos)

• - Otec režiséra Petra Berga je nadšencem do námořnictva, hlavně toho z druhé světové války. (Brousitch)

• - Ve scéně, kdy mimozemšťani útočí na loď Stona Hoppera (Alexander Skarsgård), v jednotlivých záběrech šála a rukavice ze Stonova těla mizí a zase se objevují. (glumka)