Taylor Kitsch je smoliar roku. Battleship má pritom navzdory reklamnej kampani ala Transformers čo ponúknuť a Peter Berg ukazuje že má remeslo v malíčku. Možno to chcelo zacieliť kampaň inak, možno obsadiť nejakú celebritu a hlavne určite neriskovať pri novej značke s tak obrovským rozpočtom. Veľmi slušná oddychová zábava, ktorá síce neprinúti pracovať mozog diávaka na maximálne otáčky ale v rámci svojej konkurencie si miesto na veľkom plátne zastáva bez problémov. A že ho pravdepodobne neskazia ďalšie sequely je možno len dobre.(29.5.2012)

Pro me hodne prijemny prekvapeni, nic moc jsem necekal a dostal jsem pribehove sice stupidni, ale jinak paradni akcni sci-ficko. Musi se sice pretrpet uvodni pulhodinka, kde neni navic ani moc jasny, jestli to tvurci berou vazne nebo ne, ale po pulhodine se to konecne rozjede. Je trochu skoda, ze emzaci prilitnou jen v peti lodich a hlavni posadka tak nema nejak moc cilu k niceni, takze je to vzdy vicemene o tom, presunout se k dalsi lodi a kratka bitva. Ale ty bitvy jsou naprosto perfektni, vizualni orgie s bezchybnejma trikama a obzvlast akcicka u pobrezi, kdy to do smejdu z vesmiru perou ze vsech kanonu, je naprosto epicka. Konec je sice takovej lehce patetickej az usmevnej, ale nic, co by zkazilo zazitek z filmu. Herci tady slouzi vicemene jen jako doplnek k lodim, drsnackej Neeson moc prostoru nedostane, Kitsch rozhodne neni zadnej hrdina a Rihanna se snazi celou dobu tvarit desne drsne. Ale i kdyz to svy mouchy ma a rozhodne se to neda oznacit za neprerusovanou rezbu, ja se ty dve hodinky skvele bavil.(7.8.2012)

Oslava amerického námořnictva, pocta jejich veteránům a honění si ega z hvězd a pruhů, že jsme stále nejlepší. Ale taky žánr naruby, kdy si z toho Berg stíhá dělat prdel, takže nabíjí děla za zvuku AC/DC a nechává staříky mentorovat digitálem odkojenou mládež nad tím, jaké ty analogové časy byly pecka. Potud dobrý. Jenže to má celé 130 minut a všechna ta šaškárna, kdy to opravdu začne bavit, se začne dít až ve druhé polovině. Do té doby ryzí utrpení a esence toho, co z čeho si pak v závěru film utahuje. Po druhé už bych to nepřežil. 3 a ½.(6.8.2012)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,702 // Otvárací Víkend USA: $25,534,825 // Nádherná audio-vizuálna a akčná žranica vytvorená presne pre moje oči. Peter Berg je môj kamarát, ktorý očividne vedel čo chcem, pretože som dostal presne to čo som chcel. Akcia - 100% , Sci-fi - 100% , celkový dojem - 100%.(26.7.2012)

"Soudruzi a soudružky, imperialistický šmejd z vesmíru opět vztahuje své smrduté pařáty po naší matičce vlasti, tentokrát se mu zachtělo cachtat se v našich odborářských letoviscích na Havaji. Na hrdý odpor se mu vedle našich urostlých herců, dlouhonohých národních umělkyň a krásných lodí staví i soudruzi veteráni a soudruzi kriplové. Do kroku nám hrají zasloužilí umělci z AC/DC." Přísahám, že už jsem se v kině dlouho tak upřímně nenasmál. Bitevní loď se sice mariňácká agitka poskládaná z těch nejpitomějších žánrově-ideologických klišé, ale je tak přepálená, že budí jisté pochybnosti nad tím, zda si z vlastenecké zakázky neudělal Berg a jeho scenáristé tak trochu prdel. Neudělali, samozřejmě, v americkém blockbusteru je možné dělat si švandu z židů, katolíků, žen, gayů a vládních úředníků, ale rozhodně NE z mrzáků a důchodců s metály (takže se smiřme s tím, že to, čemu se my nevěřícně smějeme, bere běžný americký divák odkojený přehlídkami a patriotickým výkladem dějin zcela vážně). Základní tabu "kripla ani ufonem nepokosíš a veterána ani kusem děla neuhodíš" tudíž ctí, příběh dotahují k patřičně ráznému vyznění a divák si z kina odnese hřejivý pocit, že u maríny je švanda a dobrá parta, i když horda vousatých ještěrek z Green Lanterna plení přímořská letoviska (a navíc se poblíž Pearl Harboru kamarádí Amík a Japonec a snaží se pochopit Sun-C´ovo Umění války). Berg prostě vzal všechno, co na podobných filmech nesnáším a poskládal to do poměrně přehledného a hravého nesmyslu, který je přesně tak sarkastický, aby člověk pobral i jeho "impérium stále žije" message. Podobně hodnotím nakažlivé vrcholy realismu socialistického, tak proč ostrakizovat žánr agitky v tom kapitalistickém, že?(17.4.2012)

• Rihanna

• - Závěrečnými titulky snímek nekončí, po jejich skončení následuje ještě jedna scéna. (glumka)

• - Autoři se při tvorbě filmu nechali inspirovat známou, stejnojmennou deskovou hrou firmy Hasbro, jejíž první verze se objevila už před rokem 1900. (Socraates)

• - Počas futbalového zápasu, keď Hopper (Taylor Kitsch) dostane kopačkou do tváre, tak si ľahko môžeme všimnúť, že v jednotlivých záberoch má zakaždým na ústach chvíľu viac krvi a chvíľu menej. V jednom zábere sa dokonca zdá, akoby krv na ústach nemal vôbec. (AxelWers)