Reklama

Reklama

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

(více)

Videa (46)

Trailer 1

Recenze (1 664)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Neinfantilní Transformers H2O dovedení ad absurdum. Což zážitku paradoxně pomáhá, protože Berg si z klasických propriet agitačních popcornovek dělá dobrý den. A nesnažte se mi tvrdit, že to myslí vážně. Tuto (vsuvka uvědomělého já: bohužel velmi reálnou) možnost si má v druhé půli ukojená guilty pleasure dušička prostě nepřipustí. A ne a ne a ne! ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Definícia uhladenej guilty pleasure pre súčasnú generáciu metrosexuálnych teenagerov. Zároveň to chápem, v tomto prípade by som sa nehádal s nikým, kto filmu naparí odpad, či s vysmiatym svedomím šupne plné hodnotenie. Avšak osobne si myslím, film mohol dopadnúť určite o level lepšie. Berg nie je Bay, i keď od toho nemá ďaleko, chýbal mu poriadny scenár. Na druhú stranu treba povedať, že projekt o formátu Transformerov je len jeden a pravdepodobne sa mu nič nevyrovná a s tým sa treba zmieriť. Bolo treba sa zamerať na iné sféry, možno viac zainvestovať do hercov, než len do CGI, možno by tentokrát pomohol tretí rozmer. Kto vie, každopádne mňa si Berg získal aspoň svojou hravosťou, originalitou v niektorých scénach a citom pre akciu, či hlášky. 60%. ()

Reklama

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Spokojnosť. Strašne mi to sadlo, až tak, že tomu rád odpustím očakávané barličky, americké jazdy z povinnosti a zopár fakt krutých hlúpostí. Nie je to tak infantilné a narodnobuditeľské ako Bay, ani tak naleštené a celkovo menej epic. Smer District 9, ale iba trochu. Každopádne tempo drží od prvej minúty, vtipky ma bavili, Rihana je sexica a Neesona je tam tragicky málo. Hneď po skončeni dávam plnku. Sic to asi rýchlo vyprchá, ale vem to čert. Škoda, že Battle LA nerežíroval Berg. Jo a AC/DC rulez! 90% ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Tý jofka, tý akce, farbiček, lodiček, debilit....Konečně mě přesvědčili, je to tam. Letím si vyběhat zelenou kartu, ať můžu přispět svým dílkem k rozvoji té nádherné, americké společnosti. To jsou prostě řízci, ti zámořští lidumilové. Fakt vrchol evoluce, ne-li ještě víc. Nepřibrzdí je ani ufiknuté haxny, ani íkvé tykve. Nějakej emzák by jim chtěl křížit plány? Kdepak na ně, na fištróny. Nasadí kripla, duševního kripla a bloncku a invaze je v řiti! No jestli po tomhle nemáte nezřízenou touhu nastoupit k US Navy a začít házet lopatičkou do kotle jaderné letadlovky obohacený uran, tak nevím. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Oslava amerického námořnictva, pocta jejich veteránům a honění si ega z hvězd a pruhů, že jsme stále nejlepší. Ale taky žánr naruby, kdy si z toho Berg stíhá dělat prdel, takže nabíjí děla za zvuku AC/DC a nechává staříky mentorovat digitálem odkojenou mládež nad tím, jaké ty analogové časy byly pecka. Potud dobrý. Jenže to má celé 130 minut a všechna ta šaškárna, kdy to opravdu začne bavit, se začne dít až ve druhé polovině. Do té doby ryzí utrpení a esence toho, co z čeho si pak v závěru film utahuje. Po druhé už bych to nepřežil. 3 a ½. ()

Galerie (88)

Zajímavosti (42)

  • Počas futbalového zápasu, keď Hopper (Taylor Kitsch) dostane kopačkou do tváre, tak si ľahko môžeme všimnúť, že v jednotlivých záberoch má na ústach chvíľu viac krvi a chvíľu menej. V jednom zábere sa dokonca zdá, akoby krv na ústach nemal vôbec. (AxelWers)
  • Režiséra Petera Berga k látce táhla i skutečnost, že jeho otec byl námořním historikem. (NIRO)

Související novinky

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (více)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (více)

Reklama

Reklama