|| Scenár: Jon Hoeber, Eric Hoeber / Based on Battleship by Hasbro | Hudba: Steve Jablonovsky | Produkcia: Peter Berg, Brian Goldner, Duncan Henderson, Bennett Schneir, Scott Stuber | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Battleship Delta Productions, Bluegrass Films, Film 44, Hasbro Studios, Ponysound | Rozpočet: 209 miliónov $ | Tržby: 302,836,260 $ || Tupá megalománia, ktorá sa našťastie sama nebere vážne. Ajkeď Berg neni taký nápaditý obrazovo ako Bay, má ale lepší humor. Potitulková scéna tomu nasvedčuje najviac :)(18.8.2012)

Čekal jsem něco mnohem horšího. Peter Berg nevypadal jako člověk, co by dokázal natočit přehledné a přitom nadupané akční scény (tady to jde), Taylor Kitsch se nezdál být dobrou volbou (ale proč ne), film podle deskové hry pro děti zněl jako totální nesmysl (a stále je to nesmysl, ale překvapivě funkční ve svém malém světě)... Možná jsou čtyři hvězdičky trochu nadsazené, ale ty dvě hodiny a kousek mi jako promarněný čas nepřišly.(8.8.2012)

Je to taky ulet do Bayovskeho stylu, pricom sa tym Peter Berg ani netaji, ze tuzil natocit nieco podobne Transformerom. Vo svojej filmografii ma napriklad VITAJTE V DZUNGLI (2003) s Dwayneom Johnsonom, KRALOVSTVO (2007) thriller s Jamie Foxxom odohravajuci sa na Strednom vychode alebo akcny, sci-fi HANCOCK (2008) s Willom Smithom na zaklade ktoreho ukazal svoje schopnosti, ze by mohol dokazat natocit aj takyto BATTLESHIP. Je to proste tak, ze ak by takyto film vznikol este pred Transformermi, dal by som mu urcite 100%, ale ako aj POMO pise, dnes uz v tychto vodach kraluje spominany Michael Bay a okrem toho ten utok deduskov - pamätnikov na utok Pearl Harboru s metalovou hudbou AC/DC na mna neposobil tak, ako by si to Berg zelal a aj preto som znizil hodnotenie o jednu hviezdicku, avsak ako blockbuster ma vsetko co ma mat, takze staci vypnut mozog, zobrat popcorn a vychutnat si akcnu sci-fi jazdu plnu bombastickych vizualnych a zvukovych efektov. Hudba Stevea Jablonskeho je sice super, ale nie je tu ziadna pekna melodia, aka sa mu podarila vytvorit k filmom OSTROV (2005) alebo ku TRANSFORMEROM (2007, 2009 a 2011). Este malu poznamku k neznamemu hercovi Taylorovi Kitschovi, zahral si nedavno v inom fantasy filme JOHN CARTER: MEDZI DVOMA SVETMI (2012) a som teda zvedavy, ako sa bude vyvijat jeho dalsia kariera v Hollywoode. ________ Taylor Kitsch - (Poručík Alex Hopper) +++ Alexander Skarsgård - (Veliteľ Stone Hopper) +++ Rihanna - (Poddôstojníčka Cora 'Weps' Raikes) +++ Brooklyn Decker - (Samantha Shane) +++ Tadanobu Asano - (Kapitán Yugi Nagata) +++ Hamish Linklater - (Cal Zapata) +++ Liam Neeson - (Admirál Shane) +++ Peter MacNicol - (Minister obrany) +++ Produkcia: Peter Berg +++ (Videl v kine 23.04.2012) +++(29.5.2012)

"Na moři Vás také nikdo křičet neuslyší :)." Před-Trasformerovsky-Bayovské do morku kostí aneb když Mizerové bojují proti Armageddonu. Konečně reklama na Havaj jak má být - žádný George Clooney pobíhající po ostrově v žabkách za tklivých zvuků ukulele, ale mimozemšťani snažící se dobýt satelit, zatímco se na moři odehrává to pravé a nefalšované inferno. F5 - potopená - slza zamáčknuta, tak kde se podepisují papíry pro vstup do námořnictva? Ještě o chlup podvratnější a mohla to být další Hvězdná pěchota. Škoda jen, že režisérský rukopis je tak snadno zaměnitelný s tím Francise Lawrence nebo právě Michaela Baye.(21.4.2012)

Oslava amerického námořnictva, pocta jejich veteránům a honění si ega z hvězd a pruhů, že jsme stále nejlepší. Ale taky žánr naruby, kdy si z toho Berg stíhá dělat prdel, takže nabíjí děla za zvuku AC/DC a nechává staříky mentorovat digitálem odkojenou mládež nad tím, jaké ty analogové časy byly pecka. Potud dobrý. Jenže to má celé 130 minut a všechna ta šaškárna, kdy to opravdu začne bavit, se začne dít až ve druhé polovině. Do té doby ryzí utrpení a esence toho, co z čeho si pak v závěru film utahuje. Po druhé už bych to nepřežil. 3 a ½.(6.8.2012)