Reklama

Reklama

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

(více)

Videa (46)

Trailer 1

Recenze (1 651)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Respekt pro Petera Berga, který ze sebe neváhá udělat idiota před celým světem. Sice zachraňuje co se dá, ale ani to v tomhle neskutečně republikánským bijáku nestačí. Emzáky z Unreal Tournament ještě přežiju, méně pak onu surreálnou linii s důchodci a beznohými veterány. V závěru jsem už čekal jenom na to, kdy nám dá produkce pocítit digitálně restaurovanou verzi Johna Waynea. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jurskí transformeri. Rozpočtom prežraný blockbuster so všetkými samozrejmými prešlapmi (klišé a demencia) i potrebnými popovými prvkami: mega-akcia, sebairónia, mladý hrdina usilujúci o dcéru kapitána, G.I. Rihanna, beznohý černoch hrdina, aj geronto-námorníci zachraňujúci svet. Pred rokom 2007 by to bola bomba. Dnes už ale v týchto vodách kraľuje Michael Bay, v ktorého vizuálnom pojatí je to proste iná pastva pre oči - od akcie, cez západy slnka až po ženské krivky. Berg je oproti nemu vizuálne statický a neoriginálny. Navyše, existencia rovnako veľkolepých, ale inteligentných blockbusterov (X-Men: First Class) Battleship tiež nepomáha. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

C2? Voda. E9? Voda. B7? Voda! Co to meleš? Kurva, dyť ti tam vidím, máš tam loď! Ježíš, sorry, jsem se spletl! Tak zásah, no. To opravdu nechápu! Buď se snažíš fixlovat, nebo jsi takový ufon, že si neumíš na deseti centimetrech spojit souřadnice! Aby ses neposral, říkal jsem ti, že jsem se spletl! Jenom, aby to nebylo jako posledně, když jsme skládali na čas z Bamblbýho kamión a tys mi schoval převodovku. Dobře vím, co jsi za hajzla! Kolikrát ti mám ještě vysvětlovat, že jsem ti nic neschoval a ta posraná převodovka ti jen někam zapadla, protože tu máš bordel! Jo, jo, metr nad zem mezi Heryho Potrata a komiksy s Transformerama, že?? Nedělej ze mě idiota! Víš co? Serem na to. Naši nejsou doma a včera jsem viděl fotra, jak stahoval nějaké nové péčko. Betlšit! Na Assbookách psali, že je to děsný nářez o prsaté blokařce! Super! Proč jsi to neřek hned a otravujem se tu u nějakých debilních lodí? ...................... Hele, kdy už začnou šukat nebo tak?? Už na to čumíme hodinu a půl a zatím na sebe dvě předražené hromady šrotu v jednom kuse unyle prcaj akorát tak výbušné konzervy. Nuda! Kdyby aspoň ta luxusní bloncka sem tam ukázala kozy! Jo, máš recht, je to strašná sračka, dem hrát lodě. Tak jo. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Oslava amerického námořnictva, pocta jejich veteránům a honění si ega z hvězd a pruhů, že jsme stále nejlepší. Ale taky žánr naruby, kdy si z toho Berg stíhá dělat prdel, takže nabíjí děla za zvuku AC/DC a nechává staříky mentorovat digitálem odkojenou mládež nad tím, jaké ty analogové časy byly pecka. Potud dobrý. Jenže to má celé 130 minut a všechna ta šaškárna, kdy to opravdu začne bavit, se začne dít až ve druhé polovině. Do té doby ryzí utrpení a esence toho, co z čeho si pak v závěru film utahuje. Po druhé už bych to nepřežil. 3 a ½. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Úchvatně tupé prvosignálně zábavné dívání v duchu hesla "ty zasr... vědátorský hipísáci zase nepřemejšleli, takže je na nás, hoši vod maríny, abysme s tim šmejdem z vesmíru zatočili tak jak to umíme jenom my". Buďto je pro vás samotný popis filmu dostatečně varující a víte, že by Battleship pro vás byl jen ztracený/protrpěný čas.... anebo víte do čeho jdete a co můžete očekávat, a akceptujete to. Ale i tak budete prskat smíchy, až si to beznohý veterán rozdá na pěsti a titanové protézy s dvouapůlmetrovým emzákem v bitevním exoskeletu, nebo až banda frajerů ponese půltunovou střelu napříč bitevní lodí Missouri (která je jen tak BTW stejně důstojná jako v Přepadení V Pacifiku...kde to vlastně nebyla Missouri, ehm...:)). Battleship má atmosféru (a ukazuje souvislost se svojí stolní/kapesní předlohou), když dojde na ostřelování cílů naslepo, nebo když nad kopci vystřelí první sluneční paprsky a Barrett M82, muhehe:) - bohužel jsou tu ale další skoro dvě hodiny vyplněné jednak neskonale blbou linkou s možná silikonovou (hledal jsem, ale vedou se tom spory;)) blonckou, druhak s fotrovskoadmirálsky hustým Neesonem, a treťjak hlavně s floutkovským divným klonem Timothyho Olyphanta, který je ale horší herec než jeho originál. Ale na druhou stranu, jak chcete v mozek deaktivujícím popcornovém spektáklu vyvrhujícím hektolitry patriotického a militantně politicky korektního patosu se ctí ztvárnit nezodpovědného frajírka, který skrze smrt pár tisíc spolubojovníků a hlavně svého až na půdu skrznaskrz čestného a dokonalého bratra (námořního kapitána) nalezne pravou cestu a sebe sama? Zvlášť když ještě k tomu se svým japonským nově nalezeným partnerem uloví krom několika tisíc tun mimozemského kovu ještě nějakého toho Sum-Ce:) Globálně se dá Battleship shrnout asi jen tak, že buď je Berg takový frajer, že se rozhodl pro jeden z nejdražších sociálních experimentů v historii - a ve výsledku riskoval svoji kariéru natočením věci tak neskutečně blbé a přepálené a absolutně se vysmívající všem armádním agitkám, Transformerům atd. za tak neskutečné prachy... anebo to prostě on nebo někdo v producentském křesle (z kůže pravého, tj. hodnoty za sebou zanechávajícího, pracujícího) nezvládl a ten teror divákových mozkových buněk nejtrapnějšími z trapných béčkových klišé nebyl záměrný. Při nejlepší snaze se nemůžu rozhodnout, co je pravdě bližší. Vím jen, že jediná možnost, že bych se na to podíval ještě jednou, by byla spjata s hodně dlouho do noci trvající párty, která by se zakončovala promítáním nějaké ve své příšernosti zábavné "bayoviny". 60% a díky bohu, že se tenhle strašidelný patriotický slepenec podle posledních čísel ani omylem nemá šanci zaplatit - což jen tak BTW znamená druhý brutální finanční propadák starring Taylor Kitsch:) ()

Galerie (88)

Zajímavosti (35)

  • Projektily, vystřelované mimozemskými loďmi, připomínají ty ze stolní hry, na jejíž motivy byl film natočen. (Matej.Krajci)
  • Písně australské hardrockové skupiny AC/DC se objevily na playlistu stovek filmů, seriálů a televizních pořadů, ve válečném snímku však díky Bitevní lodi zazněly poprvé. Konkrétně šlo o legendární písně „Thunderstruck“ a „Hard as a Rock“. (Segrestor)

Související novinky

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (více)

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (více)

Reklama

Reklama