Klasickej americkej blockbuster. Já byl ale zvědavej, jak se s tím poperou. A jelikož mám takové typy filmů rád, docela jsem se i na tenhle film těšil. Výsledek se mně ale popravdě moc nelíbil. Klasický blockbuster zajišťuje kvalitní porci efektů. To by odpovídalo. Také ale zajišťuje herce, kteří budou vysloveně sympaťáci a divák bude mít radost je pozorovat a bude mít ještě větší chuť jim fandit. Jenže to tenhle film už tak dobře zajistit nedokázal. O příběhu ani nemluvě. I když u něj se také žádný zázrak čekat nedal. Měl jsem plný zuby, jak po plátně poletovala Rihanna a myslela si, jak je celá hustá, když rozstřílí nepřítele. Taky mi vadilo, že mi v takovém filmu chybělo víc vtipu, protože v takovém filmu toho je potřeba dvakrát tolik. Jediným plusem tak nakonec zůstaly efekty. Hezké, ale kvalitu filmu prostě nezajistí.(18.9.2012)

• flanker.27

"Navrhuju vzít laserová děla napálit to do nich. - Je to velmi dobrý nápad, pane, ale má jen dvě malé, drobné vady. - Tak jo, nic jsem neřek`!" Kdysi někdo popisoval Evžena Oněgina takhle: Na začátku odmítne on ji, na konci ona jeho. A mezi tím je balet. To by se dalo užít přeneseně i pro tenhle film. Na začátku to nandavaj oni nám. Na konci to nandáme my jim. A mezi tím je nuda. Netušil jsem, že to řeknu, ale loňská Světová invaze je chytřejší (rozuměj o něco míň blbá), než lodičky. A to mě mrzí, páč lodičky já rád. Nevadí mi adorace US Navy, ukázka československo sovětského - totiž pardon, americko japonského přátelství, ani to, že ve fotbalovým turnaji 14 zemí jsou ve finále USN a IJN (tedy zástupci zemí, které v kopané právě nevynikají). Překousnu i to, že v hlavní roli je důstojník, který by v každém kompetentnim námořnictvu světa mohl tak maximálně drhnout palubu. Vadí mi, že je to blbé a hlavně nudné. Cokoliv bych na adresu filmu psal hanlivého by asi nebylo tak vtipné jako film sám, tak jen pár takticko technických pozn. Dobu letu signálu k cizákům a jejich let k nám na přátelskou návštěvu řešit nebudu, to je klasický sf klišé. Stupidní dialogy a všeobecně veselej příběh taky vynechám. Kámen úrazu je nijaká akce. A když jsme u ní, dáme se trochu do zbraní, kterejma se to hemží, ale zas tak moc se z nich nevystřelí. Obranný systém Phalanx má účinný dostřel asi 3 km, což s ohledem na reakční čas není dostatené pro bezpečné vykrytí ani sovětských střel moskit nebo granit z 80. let, natož proti třeba současným oniksům (vzdálenost 3 km ulétnou tyto střely asi za 3s). I v případě záchytu je kinetická energie trosek střely natolik velká, že je sto ohrozit loď, krom toho hlavice moderních střel bývají opancéřované, aby vydržely tu 1-2s postřelování. Jak si to chtělo poradit s mimozemskou technologií? No asi tak, že ta "úžasně vyspělá" technologie nedokáže pořádně zaměřit, ale pro jistotu na nás pomalu hází horní skupinou úhlů jakési nikoli protipancéřové soudky připomínající čudlíky z prodejní verze hry Battleship (jo, použít čtverečkovanej papír, když si to můžu koupit, je tak příšerně provinciální). Systém palby naslepo komentovat radši nebudu, i když bych se pozastavil u účinku dvou střel harpoon na mimozemské hopsací lodě. Jako obvykle v podobných filmech jsou nejdřív nepřátelé nezničitelní, aby v zápětí padali jako hrušky (a stačí k tomu třeba rána beznohýho černocha). No a zprovoznění "zmuzejnělý" USS Missouri za pomoci veteránů, mno, nevim jak si vyložit, že v celym PH se nenachází dost živé námořní síly, nota bene aby se tam řešila nějaká invaze (poplach? Na co). I v Battlestar Galactica působilo znovuzprovoznění vyřazený lodě přesvědčivějc než tady. Manévr na kotvě, takzvaný trojitý odpíchnutý Jack Sparrow, působí u skoro 60 000tunový lodi hnaný cca 212 000 koňskejch sil dost vesele. BTW francouzskej bitevní křižník Strasbourg se dokázal při polovičním výtlaku a pohonný síle v Mers-el-Kébir utrhnout pod britskou palbou z kotev, aby se nezdržoval jejich vytahováním, takže by mě zajímalo, jak by kotva působila na plně rozjetou loď velikosti a síly Missouri. Krom toho proč při dělech s dostřelem skoro 40 kilometrů je potřeba bejt k nepříteli na vzdálenost coby mimozešťanem dohodil. No, jsem si postěžoval, musel jsem, je to totiž asi jako kdyby doktorovi o medicíně vypravoval ten filipínskej podvodník, co "léčil" rukama. Ve světle tohohle snad jednou omilostním Den nezávislosti, kterej měl aspoň v rámci vnitřních pravidel jakous takous úroveň a logiku.(21.4.2012)

Paroubkovi potencionální koaliční partneři opět napadnou naší milovanou Ameriku . Za Amíky tentokrát nebojuje prezident , ale beznohej černoch a nějakej mladej chlapec s vyníkajícím účesem a bílejma zubama, co vypadá že si právě odskočil od stript tyče z gay clubu a aby toho nebylo málo, tak tuhle těžce drsnou partu doplňuje ještě Rihanna, která váží 20kg i s mejkapem a skupina bojechtivej důchodců. Fakt vostrej film.(2.5.2012)

Další pohádka o tom, jak hodní Amíci zachraňují svět před bubu emzáky. Tentokrát si to emeryčaňy ještě vystajlovali tím, že příběh šoupli na Havaj (v rámci trvalého vyrovnávání se s Perlhárbr trautamtem) a nechali hochy z jú es nejvy end kampeny bojovat na moři za takovou divnou záclonou proti přesile bubáků, vyzbrojených krom (ne)konvenčních zbraní i takovýma fajnyma cirkulárkama, které pořezaly fšecko, aji to, co nemusely. Bubáci neměli klasický dizajn emzáků z posledních let (tzn. že tvar jejich těla neevokoval krtečka, pavouka, ještěrku, chobotnici, ba ani křížence těchto čtyř druhů). Vypadali spíše jako něco mezi transformerem a robocopem (to když byli hezky zabalení ve skafáči), no a když se trochu odkopali, připomínali hlavou a xichtem spíše cosi jako zmutovanou trashmetalovou hvězdu s rukama podprůměrného stolaře (aneb O prstíček méně). Story měla teda brutální stopáž, tak ňák mi film přišel delší, než celá nejvy flotila dohromady, ale zase na druhou stranu skoro furt se něco dělo, pyrotechnické efekty, ohňostroje a prckavky tvořili dokupy asi třetinu záběrů, takže člověk skoro ani neregistroval občasné stupidní bláboly a humorné záběry typu "potopení lodě v titanikovském stylu přídí dolů... na útesech 50 metrů od břehu!". Downgrade na 3 hvězdy si film zasloužil i enormním nasazením cca poloviny domova důchodů do akce proti alienům, kdy vetší stařečkové průměrného věku 90+ dokázali kotvící muzeum během páru minut uvést de facto sami do bojové pohotovosti a ani si přitom nemuseli vyměnit pleny za suché. Na to se dá říct jen WOW - kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat! Co dodat k hercům? Noooo... Snad jen, že během natáčení nebyla zabita, zraněna ani znásilněna žádná zvířata, ani ta mimozemská. A ani Rihanna nedošla újmy.(2.3.2014)

Spokojnosť. Strašne mi to sadlo, až tak, že tomu rád odpustím očakávané barličky, americké jazdy z povinnosti a zopár fakt krutých hlúpostí. Nie je to tak infantilné a narodnobuditeľské ako Bay, ani tak naleštené a celkovo menej epic. Smer District 9, ale iba trochu. Každopádne tempo drží od prvej minúty, vtipky ma bavili, Rihana je sexica a Neesona je tam tragicky málo. Hneď po skončeni dávam plnku. Sic to asi rýchlo vyprchá, ale vem to čert. Škoda, že Battle LA nerežíroval Berg. Jo a AC/DC rulez! 90%(25.4.2012)

• - Úlohy niekoľkých vojakov stvárnili skutoční veteráni. (Sufferer)

• - Film nebyl natočen ve 3D také díky tomu, že jeho sledování nedělá Petru Bergovi dobře. (Brousitch)

• - Záběry rabování ve zprávách jsou ve skutečnosti reálné záběry z protestů v Londýně v roce 2011. (HellFire)