Puddle

Takový malý, perfektně zahraný letní úlet. Ale pořád jen úlet – docela fajn a „free“, ale s nepochopitelně useklým koncem a bez výraznější pointy. 3,5* ()

fisikk

Tento snímek mě příjemně překvapil svými harmonickými přechody. Žádné přehnané citové výlevy jako z telenovel, prostě život. Hlavně mi ale připomněl nelehkost udržení si vztahu. Jak se na něm musí opravdu celou dobu pracovat a jak snadno se na to ve víru každodenních, ale hlavně dlouholetých starostí zapomíná. ()

Eluin

Určitě dobrý film, u něhož mi ale 4 nominace na oscary přijde jako docela nemístný vtip. Chyběla tam větší a silnější dějová linie, takhle je to zejména o postavách, které navíc neprochází žádnými extra zajímavými změnami. Film určiě doporučím, protože herci v něm jsou velmi přesvědčiví a vůbec nepřehrávají, i samotný příběh se mi líbil, ale něco tam přesto chybí. ()

Mortishka

Veľmi krásna romantická dráma. Krásne sa na to dívalo. Dobrý výber hercov . Potešila Julianne Moore je to nádherná žena. Len ma troška prekvapil koniec..alebo skôr zamrzel. Joni sa mohla troška krajšie zachovať k svojmu biologickému tatinovi a predsa dovoliť mu ešte sa stretnúť. Inak odporúčam , oplatí sa pozrieť si tento filmík. ()

Wargoo

Musím priznať, že najväčším dôvodom, prečo som si tento film chcel pozrieť bola Mia Wasikowska. Po Jane Eyre som si povedal, že si musím pozrieť všetky jej filmy :) Film je sympatický, s netradičnou americkou rodinkou. Scenáristickú jednoduchosť vyčítať nebudem, takýto druh filmu sa nemusí zbytočne zamotávať a komplikovať, ale film ma očaril minimálne. Z pôvodných 106 minút sa dalo kľudne okresať 10 - 15 minút a bolo by to stráviteľnejšie. Ale k vyššiemu hodnoteniu by to asi u mňa nepomohlo. A opäť som raz nepochopil akademikov... 4 nominácie na Oscara ? Mark Ruffalo a Annette Bening nominovaní ??? WTF ? 3*** , 70,578% ()

gombarix

- - - Aneta už ve věku, kdy si herečka "může dovolit mít brýle", ale ještě šik (uf, ta Můrová je vedle ní tak... kontrastní) ... Co vím už druhý obsažný film Lisy Cholodenko (samy brýlaté), náhoda? ()

Akana

Takový mainstream v rámci americké nezávislé produkce. Protimluv? Asi ano, ale čert to vem. Mě je hlavně u tohohle druhu filmů příjemně a sousloví "typicky americké" díky nim pro mě získává i pozitivní zabarvení. Nakolik jsou všechny situace a dialogy věrohodné těžko posoudím. Co já vím, v Americe nežiju, třeba se tam rodinné trable opravdu řeší tímhle "příručkovým" stylem. Koneckonců my máme ironii, Američané patos, to je prostě věc národní povahy. Pikantnost ohledně sexuální orientace hrdinů je spíš spouštěčem dějových zápletek, než objektem nějakého moralizování, což je dobře. Ale největším kladem filmu jsou luxusní herecké kreace Julianne Moore, Annette Bening, Marka Ruffala i obou mlaďasů. Civilní, srozumitelné, sympatické. ()

Adm.Nelson

Presne takéto filmy mám rád. Najprv som tomu nedôveroval, keďže režisérkino meno mi nič nehovorilo a po zoznamovacom úvode som si myslel, že pôjde o nezáživný film o nezáživnej rodine, no potom, čo na scénu vstúpil Mark Ruffalo, som celkom spozornel, a postupne ma to do deja poriadne vtiahlo. A to predovšetkým z dôvodu, že tu vystupovali REALISTICKÉ POSTAVY. Tento prvok hľadám v x filmoch, a málokedy ho skutočne nájdem (naposledy tu). Nejde o charaktery podľa šablóny, ale o reálnych ľudí s reálnym správaním, deti nevynímajúc. Ruffalo, Moore, Benning, všetci sú na Oscara. Na záver sa ešte vrátim k Markovi Ruffalovi, jeho postava je jedna z najzaujímavejších, aké som v poslednej dobe vo filme videl, a vďaka jeho vynikajúcemu hereckému výkonu som si ho okamžite pridal do rebríčka mojich najobľúbenejších hercov. 10/10 ()

Harts

perfektní scénář, solidní drama a já se docela i v některých chvílich bavil, je to výjimečný snímek ()

Yojimbo

Spíš za herecké výkony než celkově za film dávám 4*. Počáteční zápletka je zajímavá, ale na konci jsem skutečně nevěděl, o čem ten film chtěl vlastně vyprávět. ()

..Anya

Děj filmu lze shrnout do dvou souvětí. Ok, chcete-li do tří krátkých vět. Nicméně zpracováno pěkně a veškeří herci na placu jsou sympatičtí, až na bráchovo kámoše. Velice lehce stravitelné rodinné drama pokud od něj nic neočekáváte. ()

Miki68

Tak myslím, že jsem dnes viděl žhavého kandidáta na Oscara. Tenhle film má všechno, co by měl mít úspěšný divácký spektákl. Ačkoliv se na první pohled může díky námětu tvářit "alternativně", je cílen na nejširší publikum. Ne že by byl scénář nějak extrémně děravý, naopak, myslím že námět je dobře zpracovaný, dialogy i děj jsou uvěřitelné. Všechno by ale bylo nanic, nebýt výtečných hereckých výkonů všech zúčastněných. Julianne Moorové i Anettě Beningové od prvních vteřin uvěříte, jak to mezi nimi je (některé problémy dlouholetého soužití jsou lehce přenosné i do heterosexuálních vztahů), Mark Ruffalo je přiměřeně machistický a o nadané Mie Wasikowské ještě určitě vbrzku uslyšíme. Film má vyváženou vtipnou, dramatickou i "dojemnou" složku, soundtrack koresponduje s náladou filmu a vyznění je lehce pozitivní bez zbytečného mentorování. Prostě - jeden z nejpovedenějších filmů poslední doby. Chcete-li strávit příjemnou hodinku a půl (nejlépe v páru) a nechat se chytře bavit, doporučuji. ()

Zoidlord

velmi přirozený, pravdivý a hezký film. Jůů-faktor se sice nekonal, ale všechno v tom filmu bylo jako ze života.... ()

xxxleo

Velice zajímavý příběh, nadprůměrné herecké výkony. Celou dobu jsem myslel, že ohodnotím ***** ale ke konci ten náboj, příběh, prostě něco... vyšumělo. ()

wata

Keď som v úvode zbadala, že film natočila Lisa Cholodenko, spomenula som si na skvostný High Art a moje očakávania boli zrazu naozaj vysoké. A vyplatilo sa. Film ako sa hovorí netlačí na pílu, príjemne sa naňho pozerá. Chvíľu som sa smiala a chvíľu som plakala, v niektorých chvíľach oboje. Krásne lesby, sympatický straight guy a v pohode decká... ()

truby

Ikdyž je to drama, tak ubíhá ve velmi příjemném a pohodovém tempu. To, že je pojednává o dvou lesbách, bych si málem ani nevšiml. Nesnaží se tento "problém" vybalit a diváka s ním konfrotovat natvrdo a okamžitě, ale je to bráno jako samozřejmost, nebo spíše jen tak mimoděk, což je přístup chytrý a velmi působivý. Navíc režie zde dokáže vytvořit pár opravdových momentů k zamyšlení a celkově to působí upřímně a věrohodně. ()

Adiemus

Dost velké zklamání. Dobré tři čtvrtiny filmu jsou v pohodě (na rozdíl od děcek, která pohodu ztratí daleko dřív), ale pak se děj bez katarze rozplizne; děcka, která zápletku vyvolala, dávají od jejích následků ruce pryč (vždyť jsou to přece děcka, i když Joni zdůrazňuje svou dospělost); Julesinu obhajobu vlastně nikdo neposlouchá a nejmíň Nic, které je určena. Nemohla jsem si nevzpomenout na jinou postavu Julianne Moore, která měla větší pud sebezáchovy – na Lauru Brownovou z filmu Hodiny. Inu, Lisu Cholodenko ani Stuarta Blumberga nelze ve vší úctě srovnávat s Michaelem Cunninghamem. ()