Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě. (oficiální text distributora)

Glukoza

Velmi milý film s velkým přesahem. Bonham-Carter ta role velmi slušela, líbila se mi daleko víc než ve svých obvyklých rolích. Na kapesníček to nebylo, přesto je to jeden z filmů, který jsem dlouho chtěla vidět a který za to opravdu stál. ()

Muff

Příliš nechápu ta nadšená hodnocení. Celý film byl prvoplánovitý, klišoidní, sentimentální a romantický až běda, scénář jak z pera Rosamunde Pilcherové a ještě k tomu si pohrává s historickými fakty, taková hloupoučká pohádka. Ano, herecké obsazení hvězdné a výkony brillantní, výprava monumentální, ale jenom na tomhle snad filmy nestojí, nebo ano? ()

J.Mayen

Po vysokém hodnocení Nespoutaného Djanga pro mě další podpásovka 86%? Ani omylem, přetrvávající nuda, návštěva logopeda, další strašná nuda, otřesný dialogy, logoped, nuda, hádky s logopedem, nuda, závěrečná řeč, konečně konec. Blbost na Ntou. ()

Vojtas12

Králova řeč je v první řadě hereckým koncertem Colina Firtha (o Oscarovi tady rozhodně není pochyb) a filmařsky dobře odvedenou prací. Po stránce obsahové však nemá moc co nabídnout, příběh by se dal shrnout do jedné věty a celkově mě nezaujal tolik, jak bych od snímku s podobnou režií čekal. Komu ale příliš nezáleží na příběhu, když se jedná o po všech ostatních stránkách skvělý film, tomu můžu The King's Speech jen doporučit. In this grave hour fuck fuck fuck perhaps the most fateful in our history bugger shit shit. ()

jfaba

Nehodnotím. Jsem cynik. Nic to se mnou neudělalo. Dokonce jsem u toho usnul, ale to se mi u takových filmů stává. Proto nezasedám v Akademii. ()

macco33

Solidní, ale pokud jde o nominace a nakonec i získané Oscary, poněkud nadhodnocený film. Skvělé výkony Rushe i Firtha, věrně zachycené prostředí i dobové kulisy... Také český dabing se docela povedl. Za pár let ale asi bezvýhradné nadšení z tohoto snímku poněkud opadne. 85 % ()

Matamoroz

Někdy jsou ty malé soukromé bitvy právě ty největší. Kdo si myslí, že mocní tohoto světa to mají lehké, protože mají spoustu nohsledů a poskoků, nemá pravdu. Osobně bych s Jiřím VI. neměnil ani za nic. Solidní film, který sice nebude patřit mezi mých top 20, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

Jadro

Film neminul svoj cieľ ani o milimeter. Takto rafinovane podať dosť zložitý príbeh s takou svojskou atmosférou, to sa často nevidí :-) ()

fimler

Místo filmu o hovnech (Závist) jsem narazil na film o do slova koktání.Tenhle film vychází přímo z názvu a ve filmu vás nemá co překvapit.Helena tomu dodával šmrnc, který tento film hodně potřebuje. ()

Metal.God

Film má výbornou atmosféru, která ukazuje myšlenou nadřazenost, ale i lidskost šlechtických rodin v Británii. Colin Firth a Geoffrey Rush předvádějí nejen mezi sebou hereckou vytříbenost, kterou zastiňují i Helenu Bonham Carter. Ale film se může pyšnit více skvělými hereckými výkony, s občasným objevením nějakého špatného. Filmařsky velmi povedený film, který ale ztrácí na rozmělněném příběhu. ()

Petr59

Hodně pěkný film, který patří v historickém žánru ke své špičce. Herecké výkony jsou skvělé, film má i atmosféru a skvělý příběh i velmi povedený a nezapomenutelný závěr. A G.Rush měl za toto dílo dostat bezpochyby Oskara. Všechny ostatní (byť také dobré herce) přehrává po všech stránkách! ()

Luckyboy

(typicky) Kvalitní britská konverzačka/zadrhovačka podpořena hereckým koncertem Colina Firtha a Geoffrey Rushe. Radost koukat i poslouchat. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.06.2022

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)