• JohnMiller

Takéto Komunistické ČSSR poloincenácie-polofilmy nemusím. Ide o klasickú rozprávku so scenárom podobným ako väčšina povestí akurát ma na nej zaujalo obdobie v ktorom bol dej situovaný. Boje proti Turkom sú zaujímavým obdobím v našej histórií a rozhodne takýto vtipný guláš rovná sa Slovenská bedač a Turecký vojaci multi-kulti mix nebol nevyužitý. No socialistické spracovanie mi vždy prekážalo, preto 1*.(23.4.2017)

Chytľavý humor, ktorý poteší snáď každého diváka. Ústredná trojica to skvelo rozpáli a Andy Hryc je v úlohe tureckého zbrojnoša na zožratie.(17.2.2011)

Komédia, ktorá zaujme najmä neustálym zosmieňovaním Turkov a pravým slovenským folkom na pozadí boja proti tureckým nájazdom. Vlastne je to taký náš malý národný epos ;-)(21.3.2004)

Vyborna normalizacna komedia z roku 1975 z tunajsich koncin a s kopou hlasok. 84 %(5.2.2013)

Krásná rozpravka o tom, kterak se postaví Sebechlebsti Turkum, když si jdou pro sve unesené ženy do haremu zdejšího basi.. pomohou jim v tom kouzelné nástroje a hlavne odhodlání.! Moc pěkné melodie zaznívají počas celé pohádky.(24.8.2015)

• - Sebechlebskí hudci byli soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Pred rokom 1989 bol film predaný aj do takej exotickej krajiny ako je Južný Jemen. (Raccoon.city)

• - Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)