Sebechlebskí hudci

Komedie

Československo, 1975, 75 min

Ten film má všetko, vynikajúcu výpravu, chytľavú a skvelú hudbu, famózny a pútavý príbeh, legendárne a kvalitné herecké obsadenie, nezabudnuteľné repliky... U mňa jednoznačne plný počet a teším sa na ďalšiu reprízu na jednej z našich TV. A tento film by mohol už konečne výjsť aj na DVD/Blu-ray, veľmi si to zaslúži.(24.6.2011)

Popri Perinbabe najoriginálnejšia rozprávka z našich končín. Ako decko som hltal nevýdaný dobrodružný náboj, dnes ma neprestáva fascinovať úroveň vierohodnosti tureckých palácov a kostýmov nevynímajúc. Báťa Klimo čoby vševed je pre mňa predstaviteľ hrdinu onej doby, jeho dve doprevádzajúce uchá mu obstojne sekundujú a z ukradnutých dievčatiek stojí minimálne Katka za záchranu. Za rytmickú a nepríjemne návykovú hudbu siaham aj po poslednej piatej hviezde.(6.4.2015)

• radektejkal

Zachar má sklon k přehánění až do trapnosti. Z této komedie nevyšel bez ní asi nikdo. Snad jen ta kosa, neboť: "Ej, ta kosa veru dobre kosí..." Ani jako klip k " Ej, z tej lúky mám dve fúrky sena, / ej, z mej milej je už moja žena" v podání Elánu, by to asi němělo žádný (nanejvýš modrý) Effect. Ale ani jako pohádka to nefunguje. Chybí tu morální poučení - die Moral. Pokud za ni budeme brát zesměšňování Turků, pak nebudeme dělat nic jiného než, ti kteří, už pomalu stol let, zesměšňují Hitlera, a přitom si život bez něj už vůbec nedokážou představit.(5.12.2018)

....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné.... moja zaujímavosť:Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)(21.6.2013)

Dvaja hudci a jeden bača na impossible oslobodzovacej misii až v Carihrade, aj takéto bizarnosti ponúkajú slovenské ľudové povesti od Jozefa Horáka. Nie že by to nejako vadilo, ako komediálna rozprávka to môže byť, len som očakával trochu viac súvislého deja. –––– Husle a píšťalka, to je vaša zbraň!(31.3.2018)

• - Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)

• - Natáčelo se i u minaretu v Lednici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Pred rokom 1989 bol film predaný aj do takej exotickej krajiny ako je Južný Jemen. (Raccoon.city)