• bastardius

Viděl jsem toto slovenské dílko, ve večerním klidu, dobře naložen a díky vysokému hodnocení pln očekávání. Po úvodní čtvrthodině vzájemného oťukávání mi Viliam Polónyi nasadil ostrý bodyček ze kterého jsem se nevzpamatoval až do konce. On za to vlastně ani nemůže, ale jeho postava je vyloženě nesympatická a celý scénář je jako šitý horkou jehlou. Trávníček a Matyáš byli obsazeni asi proto, aby tomu dali punc československé tvorby. Zvláště u Trávníčka mi to připadá divné že dva roky po popelce vzal takovou roli. Třeba jsem tomu neporozumněl, nemám rád rádoby bodré postavy. Za mě **(26.12.2012)

....jedna z mála pekných slovenských rozprávok,pekný príbeh ,výprava a nechýba ani humor-tie šabľou odseknuté fúzy turkovi,ktorého hrá Andy Hryc - nezabudnuteľné.... moja zaujímavosť:Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)(21.6.2013)

Popri Perinbabe najoriginálnejšia rozprávka z našich končín. Ako decko som hltal nevýdaný dobrodružný náboj, dnes ma neprestáva fascinovať úroveň vierohodnosti tureckých palácov a kostýmov nevynímajúc. Báťa Klimo čoby vševed je pre mňa predstaviteľ hrdinu onej doby, jeho dve doprevádzajúce uchá mu obstojne sekundujú a z ukradnutých dievčatiek stojí minimálne Katka za záchranu. Za rytmickú a nepríjemne návykovú hudbu siaham aj po poslednej piatej hviezde.(6.4.2015)

• JohnMiller

Takéto Komunistické ČSSR poloincenácie-polofilmy nemusím. Ide o klasickú rozprávku so scenárom podobným ako väčšina povestí akurát ma na nej zaujalo obdobie v ktorom bol dej situovaný. Boje proti Turkom sú zaujímavým obdobím v našej histórií a rozhodne takýto vtipný guláš rovná sa Slovenská bedač a Turecký vojaci multi-kulti mix nebol nevyužitý. No socialistické spracovanie mi vždy prekážalo, preto 1*.(23.4.2017)

Ten film má všetko, vynikajúcu výpravu, chytľavú a skvelú hudbu, famózny a pútavý príbeh, legendárne a kvalitné herecké obsadenie, nezabudnuteľné repliky... U mňa jednoznačne plný počet a teším sa na ďalšiu reprízu na jednej z našich TV. A tento film by mohol už konečne výjsť aj na DVD/Blu-ray, veľmi si to zaslúži.(24.6.2011)

• - Sebechlebskí hudci byli soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)

• - Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)

• - Pred rokom 1989 bol film predaný aj do takej exotickej krajiny ako je Južný Jemen. (Raccoon.city)