Fantom opery

• Velká Británie The Phantom of the Opera

Z legendární dílny studia Hammer (nesmrtelné série o Draculovi a Frankensteinovi) a jeho dvorního režiséra Terence Fishera pochází adaptace slavného díla Gastona Lerouxe. Londýnská opera chystá pod vedením šéfa souboru Harryho Huntera a za dozoru vychytralého majitele lorda Ambrose d'Arcyho nové představení Johanky z Arku. Pro titulní roli je vybrána půvabná a mimořádně talentovaná dívka Christine, která však ještě netuší, že na ní za zdmi Opery čeká tajemný „Anděl hudby“. Muž s maskou místo obličeje, jenž v sobě skrývá staré křivdy. Křivdy, které právě nyní vyjdou na povrch. (oficiální text distributora)

Daae

Gaston Leroux by byl pyšný. K jeho "classic gothic tale of horror" byl konečně natočen film, který tomu popisu i odpovídá. Jako u každé filmové adaptace Fantoma, i zde si tvůrci překroutili nejrůznější detaily. Příběh se odehrává v Anglii, nehraje se Faust, nýbrž Johanka z Arku ... Fanoušci se však nemusí děsit, neboť jde o vcelku zdařilou adaptaci. Fantom konečně hraje na varhany a to dechberoucí Tokátu a fugu d moll od Bacha, postavě Raoula (zde Harry) konečně věřím, že je tak inteligentní a schopný, jak se ho tvůrci vždy snažili podat. Jen Hearther Sears je v roli Christine trochu nemastná, neslaná. Je sice správně plachá, ale chybí jí přirozený půvab Emmy Rossum či Susanny Foster. Občas se setkáme s nesrovnalostmi v příběhu (záhadná smrt Krysaře či odmaskování při pádu lustru), ale nechybí humor ani napětí. Největší chybou ale opět je... Erik nemiluje Christine, jen chce ospravedlnit své dílo. ()

Asmodin

Jediná slabá stránka tohoto filmu jsou operní árie, které běžného diváka nemohou zaujmout. Stejně přehnaný a nezajímavý byl i soundtrack. Film mě začal bavit až, když Henry objevil fantoma. Líbil se mi fantomův příběh a chtěla bych vědět na kolik je podobný knižní předloze rozhodně je to zajímavější než když se jenom zamiluje do Christiny. ()

helraiser

Jedno z nejlepších zpracování. Když k tomu připočítáme Hammerovskou atmosféru tak si nikdo nemůže stěžovat. Já byl jak u mě bývá zvykem i s touto Hammerovskou podívanou spokojenej. ()

elho_cid

Místo pařížské opery tu máme Londýn, z původního díla se ztratil smysl a adaptace se spíš jen volně inspiruje, než aby opravdu adaptovala předlohu. Ta inspirace pak vyústila ve film plný lapsů a klišé, kde i jinde dobrý Lom nějak ztrácí lesk. Postavy příběhu, archetypální zloun, hodňous, nepochopená zrůda a krásná trpitelka jsou předvídatelné, nezajímavé a ploché. Dalo se na to koukat, ale podruhé určitě vidět nemusím. ()