Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Yalka

Vtipný doplněk ke klasickým adaptacím P&P. Doporučuju minimálně kvůli hercům, ti jsou zde vybraní dokonale. Matt Smith je nejlepší pan Collins ever. Pro ultimátní fanynky: vystřižené scény (hlavně tanec v Netherfieldu a setkání v Pemberly) se dají dohledat na internetu. ()

Hadush

Jakoze coze? Zoufalej pokus jak privest ke klasice mouly co bez pohledu na strikajici krev neudrzej myslenku?:) Nicmene chvalim vypravu a herecky vykony.... ()

Skylwalker42

Moje hodnocení zdobí nemilosrdně jedna hvězda. Komedie? Jako fakt? OMG! Jeníček s Mařenkou byla zábavná originální jízda! Tohle nemastný, neslaný...a už vůbec ne komediální. ()

Martin29

Podle traileru jsem čekal něco jiného úvodní scéna je dobrá pak už je to horší.Bohužel je to hodně konverzační a akce je tam hodně málo (Na 107 minut cca 35 minut a to ještě zhruba 20 minut z konce).Navíc mě přišlo, že se to strašně táhne. Jít na to do kina (mělo to původně jít do kin i k nám) litoval bych peněz. ()

mad.dog

Totální pitomost už jen podle názvu, ale velmi silný v romantických momentech. Skvěle vybraní herci, zombie byly fajn, ale prostě se z tý ujetý myšlenky dalo vytřískat daleko víc. Je to škoda, protože tvůrcům materiál fakt nechyběl. ()

sun.eagle

Zkombinovat jedno z nejslavnějších literárních děl s fimovým žánrem zombie filmů to je hodně silná káva a spousta lidí už při názvu filmu muselo kroutit očima- mě nevyjímaje, a další se museli otáčet v hrobě. Ta celková stupidita by se filmu dala odpustit kdyby to celé posunuli do více absurdní parodie, protože jen salvy smíchu to mohli zachránit a dát tak vlastně existenci filmu opodstatnění. Já se zasmál asi tak ...ani jednou. Jedna hvězda je za okouzlující Lily James a za odvahu tvůrců. ()

kuku1223

Škoda, pozměnit pár věcí a film se mohl stát docela zajímavým. Takhle je to jen brak, který vychází nenadchne a po pár dnech si na něj člověk ani nevzpomene. ()

Jimclark

Přišlo mi to vtipné, svižné, dobře zahrané i natočené a celkově takové příjemné. Čtyřhvězdičkový film to sice není ani pro mě, ale já jej tak hodnotím právě navzdory nemála těch, co mu udělili odpady nebo jednu hvězdu a označili ho za „stupidní“, „hodně silná káva“, „hovadinu“, "ztrátu času" a já nevím jak ještě. A zbytečně tím shodili celkové hodnocení. Je to nadprůměrný film, i když jen mírně. Zaslouží si 60%. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /vývoj milostné linky mezi Lily a Samem americky přiblblá, některé romantické pasáže + dialogy naprosto o ničem/, + /Lily jasně nejhezčí, žádné nechutné a lekací scény, slušná akce, občas to bylo i vtipné docela/, hodnocení - slušná akční volovina, co smíchala nesmíchatelné, docela to bavilo, ušlo to ()

Filmyx

Spojení zdánlivě nespojitelného se překvapivě nepovedlo:) zombíci byli udělaní pěkně, historická romance se také zadařila, ale dohromady se to tluče.... A jelikož jsem čekala zombie horor, hodnotím: malo akce, humor žadný, námluvy hlavnich postav zdlouhavé, ukecané a nudné... ()

Tomoso18

Tento film je strašný... Ale zároveň musím povedať, že tak dobre som už dávno nezrelaxoval. Ak poznáte pôvodnú verziu (t.j. bez zombie), určite sa pobavíte na novom pojatí postáv. Plukovník Darcy je tvrďas na svojom mieste a zlatou čerešničkou na torte je Matt Smith... A na to sa človek musí chcechtať prakticky bez prestávky. A Lena Headey... Cercei v trochu brutálnejšej podobe :) ()

Korra

Bylo to divné, ale svým způsobem zábavné. Sam Riley je asi nejtopornější a nejméně přitažlivý pan Darcy, jakého jsem viděla. Za mužskou část obsazení to naštěstí vyrovnává Matt Smith, který podává jinak nesympatickou postavu pastora Collinse s odzbrojující roztomilostí a vynikajícím citem pro komično. Historické adaptace zhusta využívají přednosti korzetů, které umožňují ukazovat "ňadra dmoucí" a vosí pasy slečen Bennetových, bohužel mají v těchto šatech i bojovat na profi úrovni se zombieky, což působí poněkud směšně. O nějaké hlubší psychologii nemůže být řeč; ona je krásná, on je nafoukaný blbec, a jak už to bývá, nakonec spolu skončí před oltářem. ()

kiva

Ani ryba ani rak, nemastné, neslané a hlavně nudné. Možná by stačilo víc akcentovat jednu ze složek -Komedie / Horor / Romantický / Thriller- nebo to rovnou pojmout jako parodii, nevím. Hodně slabé dvě hvězdy. ()

hovadko.bozi

Docela vtipná a nenásilná parodie především seriálové verze s Colinem Firthem a filmové verze s Keirou Knightley. Obzvlášť žádost o ruku byla dost zábavná. :) ()

kratajirka odpad!

Kdo by to byl řekl, že se někdo pokusí oprášit přes 200 let staré velkodílo z pera Jane Austenové. Tenhle remix je jistě jen dozvuk kinematografie 21. století, kdy jsou na svět vypouštěny filmy s tematikou konce světa. Ne vážně - já se fakt směju. Jestli tenhle trend bude pokračovat, můžeme se dočkat třeba coveru Romeo se zombíJulií nebo třeba Pravidla zombíMoštárny! Well done! ()

Evan7 odpad!

strašná zlátanina hororu s historickým filmom, romantikou s prvkami komédie, kde ženy ovládajú bojové umenie a narábajú s puškami ()

Lemralina

Pýcha a předsudek je moje oblíbené čtení i koukání. Mám zmáknutý snad vše, co se na motivy této předlohy natočilo a teda pokud bych měla hodnotit ujetost, tak tohle je na 5 hvězdiček :-D Co se týče obsazení, Lily James je snad nejlepší Elizabeth. Škoda, že některé dialogy zněly tak jako dost šroubovaně. Chápu, že osekat je tak, aby se zvládl odvykládat plus mínus celý příběh a ještě do toho zakomponovat zombie apokalypsu, to muselo být těžké-ale v některých místech to trochu vázlo. Přitom by jen stačilo trošku ten dialog pozměnit, aby dával lepší smysl. Některé hlášky mě ale dost pobavily :-) Druhá polovina se už méně držela předlohy, bylo tam více akce a napětí, příběh lépe odsejpal a celkově jsem se víc bavila. Chci filmové zpracování Rozum a cit a mořeské příšery! :-D ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)