Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Chenso

A teď vážně ? proč to má tak málo procent ? Mám snad tak malé nároky,nebo jsem snad přehlédl něco co rozhořčilo zdejší posádku kritiků ?  Za mě teda uplně vpohodě filmek s Endželínou a Džonym.. ()

McGuffin

Falešnou stopou má být Cizinec, The Tourist, kterého si snad náhodně vybere žena gaunera jako jeho náhradu, aby policie a další gauner uvěřili, že kopie je originál a po originálním gaunerském manželovi dál pátrali jinde. Víc než policie a pátrající gauner je z téhle situace zmatené publikum a nelze vyloučit, že přesně to scenáristé Florian Henckel von Donnersmarck a Christopher McQuarrie a autor původního scénáře Jérôme Salle zamýšleli. Jestli oni svůj úkol splnili, pak jen kvůli tomu, že matoucí manželka, matoucí manžel, zmatená policie i zmatený gauner vytvořili skupinu natolik výraznou, že na jejich zmatené a matoucí, i když úspěšné jednání není radost pohledět. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()

Verdolin

Tak tento film mě dokonale uspokojil. Oba hlavní protagonisté jsou krasavci k pohledání, a ani v tomto filmu si tuto reputaci rozhodně nezkazí, jak spolu celý film laškují. Elektrizující spojení mezi nimi bylo cítit z obrazovky. I když tak do první třetiny filmu jsem si říkala, že je to o ničem, vůbec mi to nevadilo, nenudilo a naopak přikovalo ke gauči, jak to, to nevím :D Zápletka je opravdu originální a neočekávaná závěrečná pointa mě krásně odrovnala, a příjemně film vytahla na pět hvězdiček. Romantické, velmi napínavé, krásní herci, co opravdu umí hrát, navíc obohacené krásnou hudbou. ()

PORTER44

Jednu hvězdu za Angelinu slušelo jí to ,jinak to byla nuda,tváří se to trochu jako špionážní,agentů všude jak máku , čekal jsem nějakou akcičku ale marně. ()

EricNor

To si jeste nikdo nevsiml, jak je Angelina spatna herecka. Neda se na to divat krome tech pasazi, kde neni Anželýna. Bettany je super, ale je tam poskrovnu. Depp je ok, ale s Angelinou tam nema zadnou chemii. S ni by nemel nikdo🙂. ()

leafroller

Film je opravdu pěkně natočený. Angelina i Johny podávají standardně vysoké výkony a to vše na pozadí nejkrásnějších měst Evropy. Po skoro až akčním začátku a setkání ve vlaku ale začíná zpomalovat. Tajemný nadhled ženy však kompenzuje zpomalení zvědavostí a napětím. Střídání těchto poloh udržuje diváka v pozoru (v mém případě vzhůru). Postupem času se ale stejně neubráním tlačítku přetáčení. Já prostě potřebuji buď rychlost nebo přemýšlení. Hudba je vyloženě bondovská a vůbec si nejsem jistý, jestli je to dobře nebo špatně. Spokojme se tedy s konstatováním, že je to hudba dospělá a docela se hodí. Film je také velmi realistický či reálný. Angelině uvěříte cokoli, co vypustí z pusy. Fakt se mi v tom líbila. Moc. Proto mě docela mrzel konec. Je sice očekávatelný, nicméně poněkud neuvěřitelný a překombinovaný. ()

tein

A Krásné Benátky a krásná Angelina, navíc k tomu příjemný Depp, a celkově hezké zpracování. Ano není to nic zcela přelomového ale určitě to patří mezi ty lepší akční, romantické, krimi filmy jež nám tvůrci za posledních 20 let servírují. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)