Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

ilemas

Filmy z vězení mám hodně rád, ale tady to nějak nefunguje. Schází mi víc akce, je to takové nijaké, trocha brutality tu je, ale film působí jak tv zpracovaní. Ale zas je tu pár dobrých hlášek...Možná, kdyby to bylo podbarvené písní od Manowar El Gringo a bral to jako parodii tak bych hodnotil o jednu více, ale jako akční thriller? Slabota. ()

M.i.k.e

solidní žánrovka,která nechá zavzpomínat na Melovi slavnější role.Po několika šlápnutích vedle je tady Gibson opět tím správným,hláškujícím a ironickým "gringem" a srovnání s Odplatou je tentokrát určitě na místě.Povedený kousek,který zaručeně neurazí...80% ()

Hennes

Mel Gibson stále ve formě, ale už nám chlapec trochu zestárnul. V roli povedeného zlodějíčka mu to celkem seklo, ale například to chytání granátu si mohl odpustit. Mexické vězení jsem nezažil, takže nemůžu posoudit, nakolik pracovala fantazie hollywoodských autorů a nakolik je možná realita. Po pravdě, jestli nějaké takové zařízení existuje, pak je to pro mě, pro evropana nepochopitelné a v tom případě: "tě prdel" !! Vězení připomínalo spíš burzu na tržnici v Maroku, než nápravné zařízení. Jako vzpomínka na staré filmy s Gibsonem je to OK. ()

Martin741

Od Umucenia Krista sledujem uz len Gibsonovu rezisersku tvorbu, lebo si furt myslim, ze ta herecka od Smrtonosnych Zbrani stoji za hovno. A pomaly, ale isto sa mi treba zmierit aj s faktom, ze Gibson uz asi na novodoby Braveheart proste nema. A rozhodne nenatoci ani film na sposob Braveheart. Bud sa uchlastal, alebo kvoli tomu, ze to prehana s nabozenstvom, dosli napady. No nic to, chvalaMenkauremu objavujem filmy Orsona Wellesa, Johna Forda, Howarda Hawksa a Zlatu Eru Hollywoodu, takze cely Gibson ako herec mi moze byt u prdele. Co aj je. Neviem len jedno, preco ja debil furt cumim na kadejaku kravovinu, v ktorej sa objavi ...... 40 % ()

Rocky88

Tak se nám australskej antikrist vyspal z opice a zavzpomínal na léta, kdy mu ještě na záchytce neměřili podíl krve v alkoholu. GtG nemá sice takovej říz, jakou měla Odplata, kterou se GtG nechal ve větší míře inspirovat, ale i tak obsahoval vyvážené množství hlášek, keců, chytrosti a akce. Nevšední centrum příběhu dodalo na atmosféře. 78 %. ()

bourec

Nevim,co na tom všichni viděj,ale mě to příliš nezaujalo.Průměrný až běda.Je pravda ,že je to hodně ve stylu Rodrigueze,a toho já moc nemusim.zpocený mexický držky,trocha toho nudnýho střílení,a podobnost s Odplatou je dost vzdálená,protože to je silná pětihvézda,kdežto prázdniny jen stěží atakujou průměr.A že to někdo prásknul do kina.Vzhledem k tomu,že distributoři zaměstnávaj samý čůráky,se ani nedivim.Navíc návštěvní čísla mluvěj za vše.Mele,mám tě rád,ale tohle neni dobrý!40%. ()

starbrejkr

Budiž prokleti antigibsonovští předsudkáři!.-) Gringo je totiž parádní jízda, která si jednoznačně zaslouží červenou barvu a to nejen proto, že si červené tekutiny dostatečně užijeme i ve filmu. Gibsonova postava je jednoduše výborná a byť o ní tolik nevíme, díky jejímu projevu filmu si nejde neoblíbit (zvláštní mix Bryana Millse, Jurije Orlova a jakékoliv Eastwoodovy westernové postavy). Někomu možná děj přijde jako divný slepenec několika žánrů, ale mně to naprosto sedlo a zejména velice speciální věznice El Pueblito je něco, co jsme ve vězeňských filmech ještě neviděli. Tudíž palce nahoru a já dávám silné čtyři hvězdy, kterým do pěti chybí větší punc výjimečnosti, pro který by to potřebovalo asi víc břitkého humoru typu "Clint Eastwood a deštník". Jen tak dál Mele, dokud na to máš, drž se nekompromisních nejednoznačných charakterů! ()

Dannysek4U

Mexicka jizda po veznici Carandiru s temer westernovym bezejmennym lone wolfem ze stary skoly za volantem? Ve finale kupodivu docela fajnovej zamer i tvar. Ale sympatie k nemu neprichazeji hned stejne jako sympatie ke Gibsonove postave, ktera z pocatku pusobi vsema tema radoby drsnejma kydama spis jako karikatura lepsich casu se Smrtonosnou zbrani. Nicmene nakonec se to usadi a clvek se nad tou malou krvavou pomstickou vlastne i docela bavi. Ovsem s vedomim, ze obcas drhne jak dej, tak vyuzivani +/- cernyho humoru, jejich kombinace, sem tam do oka bodne klise jako krava (zkorumpovana policie a byrokracie, statecna mamka, co nechce, aby syn kouril, statecnej syn, co se chce mstit, celkove otcovskej nadech, sam hlavni hrdina, atd.),,, no proste tenhle film neni bez chyb. Ale umi chytnout. Jen by mu asi vic sluselo, kdyby se nesnazil hrat na tolika hristich naraz. Na druhy strane si ale bajecne uziva unikatni prostredi El Puebla, ktery ma rozhodne atmosferu a kule. 75% ()

Wormboy

Velmi slusny akcny thriller, ktory nicim neurazi, ma poctivy tah, no na druhej strane neponuka nic, co by vyzadovalo opatovne zhliadnutie. Z mojho pohladu by to chcelo najma vyraznejsieho zaporaka v mexickom prostredi, ktory by bol aspon trosku ekvivalentom prekvapujuco naozaj slusnemu, hoc prestarnutemu Gibonovi, kedze Peter Stormare ma zalostne malo miesta. ()

asinus

Gibson se jako Gringo otáčí ve vesnické věžnici El Pueblito a jestli odsud vyvázne živý a zdravý je otázka pro hodinku a půl filmařského řemesla, které uteče jako voda. Osvěží, vyšumí, s příjemnou nikterak intenzivní chutí odplaví trochu stresu, nic víc. Snad jen pro fanoušky El Mela by to mohla být trošku působivější dovolená. Gibson ukazuje, že ve třetích Expendables se při troše štěstí ztratit nemusí, pořád na to má. ()

Martrix

Svět mexické "věznice" El Pueblito byl natolik bizarní, že tam postava Portera perfektně zapadla. Tato šestáková kriminálka je provázena hlasem hlavního hrdiny, který frajersky promlouvá k divákovi, což mi většinou docela vadí, ale k tomuto příběhu se to hodilo. Beru to mmj. i jako přiznání autorů, že záměrem nebylo vytvořit realistické vězeňské drama, ale spíš povyprávět o tom, jak si jeden vyčuraný gringo poradil v prostředí, které je peklem i pro tipos duros locales. A mám za to, že se jim to povedlo docela dobře. Žádná hluchá místa, napínavé to občas bylo, Gibson si svoje odvedl a i když nebyl scénář nijak originální co se týče zápletky, vynahrazovalo to atraktivní prostředí a solidní režie. Takže taková vězeňská jednohubka. Slabší 4*. ()

Juto

Gibson vie, ako hrať na kameru, a režisér Grunberg je dostatočne dôvtipný na to, aby maximalizoval to, čo hviezda dáva, a roztočil elegantný balíček okolo bláznivého scenára. 7/10 ()

bartias

Mel Gibson oprášil image bastarda, který může být pro změnu sympatický. Lehce střelená podívaná se starými dobrými béčkovými kvalitami, ve které si hezky hraje na Eastwooda, se asi nejvíce blíží neexistující Smrtonosné zbrani 5. Ale nakonec začne být jedno, jak to všechno dopadne, protože Mým letním prázdninám něco chybí. Co? To už je právě taky jedno... ()

okkac

Konečně po delší době film, ve kterém Mel Gibson opět mlátí a střílí lidi, a navíc i celkem povedený. Škoda jen toho levnějšího digitálního looku. Body k dobru za povedenou přestřelku, celkem slušný masakr. ()

WinnJets

Není to nic náročného a ještě k tomu je to dost přehnané. Na druhou stranu však docela vtipné (alespoň já se bavil) a bez jakýchkoli hluchých míst, tudíž se na to vcelku slušně kouká a ta relativně krátká stopáž vám uteče jak voda. Jóóó a Mel, to tu rozparádil jako za starých dobrých časů..:) ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)