Epizody(16)

Mladá žena předstírá, že je dvojče svého bratra z chlapecké kapely. Časem si získá srdce spoluhráčů i fanoušků a při tom všem pátrá po své dlouho nezvěstné matce. (Netflix)

Webgirl

Má to všechno, co mám na korejskejch seriálech ráda, atraktivní herce, krásnou hudbu, milej příběh i vtipný momenty. A docela mě dostal odkaz na Oldboye :-) ()

Chinese Ashio

Naozaj je nad moje chápanie ako je možné že táto dorama má okolo 80%! Naozaj nad moje chápanie! Povedzme si to predsa úprimne... mne osobne rozhodne nič neponúkla. Už len tá myšlienka je absurdná. Mníška sa pridá do kapely namiesto svojho brata ktorý sa lieči z nevydarenej plastiky, a aby sa mu nezničil sen a ona sa teda vydáva zaňho. Ale naozaj - mníška? A tiež aby sa vydávala za chlapca? Ved tá herečka je naozaj krásna a aj ked má na sebe chlapčenské oblečenie a aj ked má krátke vlasy, kľudne by som ju rozpoznala že je dievča, aj keby bola 2 kilometre odo mňa. Ani newiem prečo dávam 1*, no na odpad je to až moc úbohé, a budem dobrá pretože sa mi páčila "až" jedna pieseň a to - Without words a tiež kvôli tomu hercovi ktorý stvárňoval toho najmilšieho chalana z tej skupiny. Ten, ktorý bol zamilovaný do hl. hrdinky už od začiatku... škoda že si tie koorejské mená newiem zapamätať no to je jedno. V tomto momente robím za touto doramou veľkú čiernu bodku. ()

KlarushO

Toto dorama, jsem si zamilovala hned od prvního dílu. Herecké obsazení bylo vynikající. Abych pravdu řekla, dokud jsem neshlédla toto dorama, ani jsem nevěděla, že něco takového jako dorama vůbec existuje- a že by se mi to mohlo líbit. Myslím, že moje první dorama jsem nemohla vybrat lépe. Možná jsem jen čekala jiný konec, tím nemyslím že byl špatný ale možná by mohl být trochu delší. Co mě ale natchlo nejvíce, byla hudba- jak by taky ne, když hlavní postavy byly samí dobří zpěváci. Moje nejoblíbenější dorama. :) 5* ()

SilentMemory

Nebavilo ma to. Nechápem to hodnotenie. Toxické vzťahy, ktoré sa romantizujú a dost divný dej. Hlavná dvojica má nezaujala a nefungovalo to nějak. Moc dopletné. A otravne opakujúca hudba skrze celú sériu. Cringe. Ale určite je zaujímavé vidieť že aj rehoľníci sú len ľudia a koľkokrát to Božie vedenie je veľmi  zaujímavé. ()

Roucky

Tae Kyungovo úsměv je jedna z nejrozkošnějšíc věcí na světě, co jsem kdy viděla. Po druhém shlédnutí o hvězdičku víc, už mám oblíbenou korejskou herečku a přeju si za nejlepšího kamaráda Jeremyho. ()

Elio

Byl to příběh romantický, laskavý, s cílovou skupinou teen lidiček. Asi tak bych celý seriál zhodnotila z pohledu dospělce, který se, i když pocity typu „Usmál se na mě a já celá zářím“ dávno nezažívá, neubránil příjemným mrazivým pocitům, když se ti dva konečně rozhoupali k něčemu víc než jen k výměně argumentů. Výstavba seriálu je typická jako u ostatních doram: hlavní crush má hrdinka na nejnepříjemnějšího chlapa, kterého si nakonec více či méně oblíbíme, je zde samozřejmě kluk, který je do hlavní hrdinky zamilovaný, ale ona si toho nevšimne, nebo po jeho náklonnosti netouží, samozřejmě je tu nepřítel, který se to hlavní dvojici snaží znesnadnit jak jen to jde, no a nakonec je zde humorná složka, kterou bravurně zastává Jeremy (a samozřejmě Jolie), jehož si po několika scénách jednoduše zamilujete. Paradoxně, i když se nejedná o postavu, jež by měla screentime prostoru mnoho, byl Jeremy pro mě nejmilejší postavou, která dokázala všechny scény rozzářit svým milým naivním dětským přístupem, ale zároveň mi přivodila největší záchvat pláče při scéně s autobusem. On byl totiž tak čistou a uvěřitelnou postavou, že si jeho přínos a přístup odnáším s sebou nejen jako seriálový zážitek, ale jako poučení, že bych chtěla být v mnoha ohledech jako on. Prostě vystoupit z autobusu a být zase sama sebou. Pokud není herectví o tom předávat divákům podobná poselství, pak už nevím. Hlavně díky této postavě dávám, s mírným váháním, seriálu 4 hvězdy. ()

Amalberga

Celou dobu jsem fandila Shin Woovi a ne nafoukanci Tae Kyungovi. Hlavní hrdinka je příšerně naivní a hloupoučká, časem mě otrávily její omyly, problémy a přešlapy, ze kterých ji vždycky musí tahat ostatní. Samozřejmě ji všichni milují a snesli by jí modré z nebe a ona si vybere nejarogantnějšího a nejotravnějšího ze všech. Seriál mohl mít méně dílů a zápletka se nemusela zbytečně natahovat. ()

LilySever

Tento seriál míří k dokonalosti a v mnoha ohledech je jedinečný, ovšem má i svoje velmi slabé stránky. Námět: ***; zpracování příběhu: ****; postavy: *****; vtip: *****; roztomilost: *****. Z počátku mi dělalo problém akceptovat zákonitosti tohoto seriálu, ale stejně jako víno i doramata mají schopnost postupně uzrávat. Velkým kladem jsou neopakovatelné postavy, ty jsou vytvořené jako neměnné charaktery, u nichž je vývoj povolen jen omezeně, což je jen k dobru. Hlavní pár oplývá úžasnou živelností a živostí. Hlavní hrdinka působí sice nevěrohodně, ale v konečném výsledku mě to ani trochu nerušilo, herečka je velmi sympatická, korejsky nesamostatná a zranitelná, většina komických situací vychází právě z její nešikovnosti a dětskosti, takže její výměna za inteligentnější, světaznalejší, drsnější či prudší hrdinku by spíše celý záměr podkopala (viz K-POP, sice očistili You’re beautiful od některých chyb, ale rozmnožili námět o množství dalších a podstatně horších, že jim vymizela roztomilost). Zatím jsem nikdy neviděla přesvědčivěji ztvárněného sebestředného sobce – boha, který se sklání k smrtelníkům, než jak ho zahrál Geun-seok Jang. Nicméně i zbytek skupiny měl jedinečný náboj, který v ostatních dramatech sester Honkovým postrádám. Korea klade důraz na práci s detaily (např. opakovaný motiv hvězd), která je pro populární tvorbu Evropy a Ameriky téměř neznámá. Postavy ani scénář hlavní linie rozhodně chyby neměly, to ovšem neplatí o vedlejší linii, kdy si scénáristky neodpustily nezaplést do příběhu tajemný původ, ztrátu rodičů, postupné odhalování,... Musím říct, že tato linie seriál hodně sráží, ostatně už v 19. století si z toho dělal Oscar Wilde legraci: „Ztratit jednoho rodiče lze považovat za neštěstí, ale ztratit oba - to už je nedbalost.“ Tato zápletka mi nechala na jazyku nepěkně telenovelovou příchuť. Přesto nemůžu tento seriál jinak než doporučit, je to nádherný zážitek nefalšované zábavy, nadto okořeněný obdivuhodným soundtrackem. Nejsem si jistá, jestli je pro začátečníky s korejskou tvorbou ideální, toto byl můj druhý seriál (první byl Playful kiss, kterému jsem hned dala pět hvězd) a málem jsem mu po prvním shlédnutí dala odpad. ()

KeskarM

Není možné, že moje úplně první zhlédnutá dorama pro mne zůstává vrcholem tohoto žánru i po čtyřech letech. Předně hodnotím-li v kontextu žánru korejské doramy, jde o nesmírně vtipné romantické vyprávění s jednoduchým dějem, u něhož si lze dokonale odpočinout od všední reality, soundtrack zpívaný povětšinou samotnými herci je dokonalý. Jedná se sice o střelenou a tisíckráte omílanou zápletku s hrdinkou, kterou okolnosti donutí předstírat, že je kluk, a která se v rámci této své "role" zamiluje do někoho, kdo ji zná pouze pod touto klučičí identitou, You're Beautiful však vyniká především hereckým obsazením: Jang Geun-seok a Park Shin-hye jsou oba excelentní herci, i přes typicky korejsky nadsazené a exaltované herectví jednoduše umí, což se o mnoha korejských hereckých idolech, kteří svoji popularitu postavili spíše na své hezké (a mnoha plastickými operacemi zdokonalené) tvářičce, říci nedá, Uee a Yong-hwa mi prominou. ()

Bumkybunny

Začínám mít pocit, že jakmile se někde v korejském dramatu objeví jakýkoli milostný mnohoúhelník, vždycky to skončí tam, kde si nepřeju. Někdy to nemusí být až tak výrazné, ale tady mi to vyloženě vadilo. Ze začátku to mělo našlápnuto docela dobře, dlouho jsem se takhle nezasmála. Pak se ale pozornost začala soustředit na člověka, který mi byl silně nesympatický a já jen doufala, že se z tý hrůzy vyhrabe, nebo si to ta holka ještě rozmyslí. Bohužel mé naděje nebyly naplněny a já odcházím docela zklamaná a vůbec tomu nerozumím. ()

aboj

Je mi ľúto, ale musím sa pridať k skeptikom. Park Sin Hye podala podľa mňa lepší výkon v Tree of heaven. Tu to bolo slabšie a najviac ma rozčúlili tí traja trpáci, čo pobehovali okolo nej. Tých päť častí, ktoré som bol schopný dopozerať, bolo vlastne len kvôli nej. Keď to porovnám napr. s My girl alebo 1st shop of coffee prince, tak je to prepadák. ()

vett

Omlouvám se všem fandům, které zaslepila pěkná tvářička Geun Seok Janga, ale tohle je tak šedivý průměr, že už šedivější být nemůže. Dobrá hudba? A kde jste ji slyšeli? Teď z hlavy vyjmenuju aspoň pět kdramat s lepší hudbou, která ani o hudbě nebyla. Sin Hye Park nehraje špatně a mnohé zachraňuje, ale proboha to už spíš věřím, že Geun Seok Jang je holka než že ona je kluk. Geun Seok Jang hrát umí a dokázal to všude jinde jen ne tady - a mimochodem on je jeden z těch herců, který skutečně má nějaké charisma, ale v téhle sérii ho zjevně chtěli ještě vylepšit přidáním té šílené černé patky přes oko a udělali z něj karikaturu Tokio Hotel. Tak nicneříkající vedlejší postavy, no to se hnedtak nevidí (a teď mi prominou i fandové Jeremyho, ale i jeho postava, ikdyž velmi miloučká, byla totálně zbytečná). Komedie? No já se mockrát nezasmála a i scéna s prasetem je totálně prvoplánová. Tři hvězdy, protože koukat se na to rozhodně dá a rozhodně to neurazí, ale hodnocení přes 80% je bláznovství. ()

sara93

Konec by podle mě měl být víc epic , ale odpouštím mu to za tolik úžasných scén . Je to opravdu kouzelnej a vtipnej seriál . ()