Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti. (oficiální text distributora)

lineiy

Franco se zase ukázal! Na čem jiném by měl být tento typ filmu vybudován, než na co nejdokonalejším a nejdetailnějším vykreslení psychiky (a všech vnitřních pochodů) hlavního (a prakticky jediného) hrdiny. Z technické stránky toto zajišťoval oscarový Boyle (od něhož pro mě byl snímek 127 hodin krok správným směrem), ze všech jiných právě stále překvapující James Franco. Film má hlavu a patu, nechybí mu lidskost, akorátně dávkovaná naturálnost, třešničkou je umné navození pocitu zoufalství. Prozatím za 4*, nevylučuji, že po opětovném shlédnutím to už bude za 5*. Jediné, co mi dojem kazí, je to, že Franco nedosáhl na svou první cenu akademie. Ale Colin Firth je Colin Firth, a porážka od něj není nic, za co by se měl člověk stydět. Bravo! ()

veverysiak

Pre drvivú väčšinu ľudí je nad ich možnosti pochopiť, čo ženie Arona a pár jemu podobných mimoňov k tomu, aby vystrájali takéto samovražedné kúsky, odtrepať sa Pánubohu za chrbát na menší výletík a nepovedať nikomu ani slovo o súradniciach svojej púte, na to treba skutočne parádnu dávku absencie pudu sebazáchovy, v krčme a v tom lepšom prípade na filmovom plátne títo maníci bezpochyby zožnú patričnú dávku ovácií, tie sú však rýchlo pominuteľné, predsa len obyčajní smrteľníci uznávajú úplne iné hodnoty, ničmenej, aj keď zostávajú v našich očiach ako značne vyšinutí solitéri, na ich príbehoch sa dá väčšinou pozoruhodne pobaviť, toto Boylovo spracovanie autentického zážitku jedného amíka má parádnu fazónu, postupné vykresľovanie štádií správania a myslenia hlavného nešťastníka je vierohodné a atraktívne, veľkou mierou tomu prispela kamera a hudba, takže 75%. ()

Johnysman

Tohoto filmu od Dannyho Boyla jsem se popravdě bál. Po jeho milionáři z chatrče jsem opravdu netušil, co mám očekávat. K mému překvapení, jsem shlédl kvalitní originální film s parádním spádem. Působivá kamera místy ve stylu Aronovského vás vtáhla do děje a prolínání se vzpomínkami a nebo prostě s reklamami na nápoje značící ukrutnou žízeň Arona byly zkrátka úžasné. Celkově po výtvarné stránce překvapivě dobře udělaný film. Herecký výkon Jamese Franca musím vyzdvihnout také. ()

Krocko

Trošku jsem měl obavy z toho, že Aronovým uvíznutím je tak trochu po filmu, že zbytek děje odehrávající se na jednom místě kdesi v kaňonu bude tak trochu nuda.Naštěsti jsem se ohromě se spletl, protože jsem se nenudil ani minutu! ()

Andre.w

O některých věcech je holt těžký natočit zajímavej film, jakkoliv se může jednat o fascinující osobní zkušenost (což tahle není), neboť Danny opět střelil úplně vedle co se týče výběru tématu. Už delší dobu mě nezaujal žádný jeho film a v tomto trendu bohužel pokračuje. Od Trainspottingu je jeho tvorba čím dál horší. ()

Hans07

Až na zdlouhavé pasáže plné halucinací a vzpomínek to byl příjemný film, který nám ukázal příběh jednoho sobeckého, namyšleného chlapíka, který prošel velkou životní zkouškou a myslím, že to pro něj bylo jedině dobře a myslím si, že by nás bylo víc, kteří bychom toto potřebovali, abychom si začali více vážit života, každého dne, který můžeme prožít s našimi nejbližšími a chovat se k ostatním tak, jako by to byl náš poslední den. Snadno se to říká, těžko se uskutečňuje, ale dobře každého snímku či jiného podnětu, který nám to připomene. Opravdu až na delší opakované pasáže plné halucinací nemám co vytknout. Jen malé upozornění: Pokud jste hodně slabší povahy, tak si ke konci filmu zakryjte oči, protože moje přítelkyně při detailním záběru na přetrhávání šlach málem omdlela. :) ()

da.rk

Podle mě přeceňovaný film; možná jsem byl ochuzen i o pointu, protože jsem věděl, že si tu ruku nakonec uřízne a jen jsem čekal kdy to už konečně udělá;film Pohřben zaživa byl daleko živější a méně předvídavější. ()

Georgeton

Celý film ide svojou kľudnou cestou až nenarazí na ten šťastný koniec, ktorý by mal v každom človekovi vzbudiť čosi, čo každý deň prehľadá. Čosi tu znamená pocit toho, čo každý deň máme okolo seba, ale nevážime si toho na toľko, aby v takýchto situáciach sme sa neodvolávali na citujem "Mami, prepáč, že som ti nedvíhal telefón. Prepáč, že som nebol taký aký som mal byť" atď. Rodina, šťastie a hlavne zdravie je tým, čo by si mal každý človek po pozretí tohto filmu uvedomiť, že tieto veci nikdy netreba nedoceňovať. ()

MFZB

Úžastný filmík, strašne sa mi páčia tieto filmy, kde môžeme sledovať jednotlivca bojujúceho o svoj život v nejakom prostredí mimo civilizácie. Najprv som ani nevedel, že ide o skutočný príbeh, ale až po pozretí filmu som sa v zaujímavostiach dočítal, že o čo vlastne ide. Neviem, niektoré scény mi prišli síce komické aj keď mal vlastne tragický podklad. Napínavý bol film riadne a hlavne aj to, ako hlavný hrdina sa nevzdával a dokázal bojovať aj s tým minimom vecí ktoré mal pri sebe a hlavne sa snažil si uchovať čistú hlavu a rozmýšľať, akým spôsobom čo najdlhšie vydrží. Neni to film síce z môjho súdka, ale vedel som, že od Boyleho môžem čakať nejaký kvalitný a zaujímavý filmík a tak sa aj stalo. ()

arcy666

Obdivuju sílu a odhodlání pravého Arona, překonat sama sebe a zvítězit ve velké hře o samotné přežití. Celým snímkem se táhne lilie jeho naprostého odhodlání nikdy se nezdát a zjistit jaké další zákoutí pestrého života ho čekají. Pocitová síla a chytlavost příběhu byla přenesena na plátno bezezbytku. Navíc vše je doplněno o úchvatné záběry americké přírody a citlivě podloženo hudebním složkou. Skutečně těžké něco vytknout, zvlášť představiteli hlavní role. ()

Carlos.Meo

Tak za prvé: Tohle doopravdy dokázal někdo přežít? Neuvěřitelné. Za druhé: Hrdinovi 127 hodin utíkalo asi hrozně pomalu, ale mě to uteklo rychle:-) Za třetí: Franco to zahrál skvěle. ()

Kada80

Už na začátku filmu,kdy Aron hodi masku na kole a první věc co udělá,tak tasí canon a udělá si povedenej snímeček. Tak hned jsem si říkal,to je dobrej magor.Ale on to není magor,je to velkej frajer,protože si to přiznejme.Každej z nás by tam natáh brka.To co Aron dokázal je něco neskutečnýho.Hodně silnej příběh z kterýho sálá velká beznaděj,ale naděje umírá poslední. NEZAPOMENUTELNÉ : Aronova amputace ruky tupým nožem čínské výroby.MASAKR !!!! 100% ()

sidovina

127 hodin narvaných do 94 minut a pořád je to moc dlouhé...sice silně působí fakt, že se jedná o skutečný příběh a boj o přežití je dostatečně dramaticky přiblížený (co jiného by taky měl film ukazovat?), ale jinak asi nejslabší film od Boyla co jsem viděl.. ()

skaza

Kvalitný kúsok, tento film sa podaril...bola som v napätí celý čas...pasáž, kde si tupým nožom amputuje hornú končatinu mi príde skoro neuveriteľná, avšak jedná sa o príbeh natočený podľa skutočnej udalosti...Divák sa určite nemá čas nudiť... ()

Bruce_cz

"Nesmíš omdlít" - přesně to jsem si říkal i já, když došlo na "vrcholnou" scénu filmu a já chtě nechtě zarýval své nehty do svých dlaní. Byť krev ve mě nevyvolává zvracení a násilí ve filmu (byť nevyhledávám) mě problém nečiní, nehledě na to, že sám umím rozpitvat skoro cokoliv (vysokoškolská léta), cítil jsem se opravdu špatně, sebepoškozování, byť za těchto okolností, mi opravdu nedělá dobře. Mrzí mě z toho filmu stále ten neodbytný pocit, že pouze čekám, až dojde ke krvavému vyvrcholení a užiji si (díky Bohu) happyend. Erupce emocí jsou na místě, ale celé to na mě působí umělým dojmem a filmu prostě velmi schází závan originality. Ale film jako takový má myšlenku, má hloubku a hlavně je skvěle řemeslně udělaný a byť z mého pohledu, je hodně z filmu vata, každý záběr má logiku a je výborný. Právě to jak je film pečlivě udělaný, záběr po záběru s láskou natočený, mě nutí dát 4 hvězdy, byť dílko mi k srdci příliš nepřirostlo. ()

Reloadet

127 hodin je jedním z těch filmů, které dostanou diváka do role hlavní postavy a pak už si jen pokládáte otázku " Udělal bych to samé?" Pud sebezáchovy by k tomu nejspíš člověka donutil, ale přesto je neuvěřitelné, že se něco podobného vůbec v dnešní době mohlo stát. Obdivuji vynalézavost, kterou Aron předvedl, ačkoliv mu stejně nepomohla... Po psychycké stránce náročný film, ale se závěrečnou scénou přicházíí i částečná úleva. ()

imaginer21

V první polovině filmu nás Boyle hodlá nasytit parádní vizuální stránkou, která ovšem už po zlomovém okamžiku omrzí. Franco se ale stará o nadprůměrnou studii osobnosti Aarona, a tak netřeba se bát nudy. Přesto je to ta polovina, při které si říkáte "Co je na tom tak úžasnýho, když pominu ten obraz?". Naštěstí Boyle v druhé půlce obrací list a přináší netradiční hrátky s divákem v podobě hudebně-obrazových vizí i flashbacků, které přibližují dost odvážným způsobem stav mysli Aarona. Někomu to může dost vadit, na mě to naopak působilo věrohodně a v patřičné míře originálně. A Francův výkon při žižlání byl fakt až morbidně realistický. Dle místních komentářů možná nevkusný, ale chcete-li si to prožít přesně jak Aaron, asi to tam patřilo. Závěr krásný, píseň "If I rise" se měla chlubit zlatou soškou. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (více)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání