Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

filmharmony

...ano, v blázincích se s oblibou říká, že blázinec je venku... ...v blázinci se potkávají dobří lidé... ...nenajdeme tam mizery... protože blázinec sdružuje citlivky v tom nejlepším smyslu slova... tak ať žijí milé filmy o blázincích v našich hlavách... PS. mapa mozku se hodí... ()

dr.fish

Romantická komedie z blázince. Příběh je jednoduchý. Craig má depresi a vetře se do léčebny, aby se zachránil před skokem z mostu. Tam zjistí, že všichni jsou na tom daleko hůř, a že řešení jeho potíží není až zas tak složité. Dělej co tě baví, buď sám sebou a štěstí se dostaví. To je i hlavní poselství tohoto filmu. Můžeme se bavit o realističnosti celého pobytu v léčebně atd., ale o tom to není. Léčebna je prostředkem, jak nacpat film zajímavými lidmi, a to se myslím povedlo. Snímek není nijak vyjímečný a většina nápadů už tu byla, je ale hlavně zábavně poskládanou koláží, nedělá ze sebe bůhvíjakou složitost , ale taky není blbý. A po něm tu zůstane pocit, že žít má přece jen cenu...80% ()

spitr

It's Kind of a Funny Story je založen na knize stejného názvu, ve kterém Ned Vizzini vypráví o svých zkušenostech se suicidními stavy a hospitalizaci na psychiatrii pro dospělé. Film Anna Boden a Ryan Fleck je lehčí než jejich předchozí dva filmy, "Half Nelson" a "Sugar". Je to závan čerstvého vzduchu z obvyklého proudu nesmyslů, míchání černé komedie a suchého humoru s určitou špetkou originality s empatickými kotletami. Zatímco Zach Galifianakis obvykle hraje výstřední hovada v nejrůznějších komediích, zde odvádí skvělou práci jako psychiatrický pacient. Máme tu tedy pouze trochu zábavný film, takže nečekejte, že se vám smíchem vyvrhnou vnitřnosti. Je to skoro dospívající romantická komedie umístěná v jiném prostředí než je běžné. Dobrý film, natočený přibližně za 6 týdnů, s nízkým rozpočtem, nízkým obchodním očekáváním, ale s velkou zpětnou vazbou. Přestože se zabývá otázkami deprese, atmosféra je pozitivní a přináší dobrý pocit. Doufejme, že Muktada je stále z postele :). ..//Pane, dej mi sílu změnit věci, které změnit mohu. Odvahu příjmout věci, které změnit nemohu. A moudrost, abych je od sebe rozpoznal.// ()

Susinnon

Páčilo sa mi spracovanie aj herci, ale to, prečo nemôžem dať vyššie hodnotenie je, že také klišé a hlúposti ohľadom psychických problémov a psychiatrickej liečebne som už dávno nevidela. Autor knihy a filmu asi nikdy nemal žiadne problémy, ktoré by sa približovali depresii. A že sa takmer všetky chlapcove problémy vyriešili v 5-dňovom pobyte v liečebni? WHAT?!? Hej, bežne to tak býva, že tam nájdeš super kamošov, čo majú vždy v rukáve nejaké dobré rady, vďaka ktorým zrazu uvidíš život z tej lepšej stránky, zistíš tam o sebe, čo vlastne chceš v živote robiť a stretneš tam lásku svojho života. Akurát tak by tam stretol divných ľudí, ktorým by bolo totálne u prdele, či zbalí nejakú babu a či ho hnevajú rodičia. Ale chlapča to bolo sympatické, akurát by som mu poriadne naložila na zadok. ()

URBAN

Člověk by se divil jak toto téma lze zpracovat. Divák se zasměje problémům kterým není se proč smát a zároven souzní s problémy. Nemyslím že by toto téma bylo zpracováno reálně, ale rozhodně originálně a Zacha Galifianakise bych ve filmu tohoto typu opravdu nečekal. ( 18.7.16/MAC ) ()

Jaňo

5 * pre Zacha Galifianakisa, 5* filmu, 5* životu... To je 15. Viac než dosť na to, aby ste si to pozreli... ()

FilMiki

Kdo za sebou nemá zážitek z psychiatrický léčebny, uberte jednu (někteří pokrytci i dvě) hvězdy:-) Čirou náhodou jsem k tomu filmu prišla a ikdyž to bylo přespříliš přikreslený a postavy příšerně zidealizovaný, příjemně jsem se ponořila do příběhu a soundtrack mě dostal. ()

kjakob

Feel-good snímek, který vás svojí tematikou z klinické deprese asi nevyléčí, ale přesto má nesmírně pozitivní poselství a partičku sympatických neokoukaných herců. ()

markuc

Prumerny prumer, v nicem nevycnivajici, akorat Zach je trosku vtipny (ale to si radeji zkouknu nejaky dil Mezi dvema kapradinami), jinak to ani neni komedie. 50% ()

SG_ever

Skoro až nečekaně účelový film, který i přes to, že snad v každém vyvolá takřka stejné pocity a je jasné, že vás to svým způsobem dojme, donutí k zamyšlení nad vlastním životem, nad Světem okolo či vás to dokonce nasměruje k bilancování tak netlačí zas tolik na pilu a prostě si tak nějak "je". Vcelku upřímné, pohodové, své a tak celkem zajímavé dílko, které se nestane nikdy hitem mas, ale lidi, kteří ho dokoukají v něm najdou to, co autoři zamýšleli a většinu to i pozitivně naladí. Po filmařské stránce nijak dokonalé, žánrově dost vratké - těžko jednoznačně říct zda je to komedie s vážným podtextem nebo drama o dospívání, životních změnách, probouzení a životě jako takovém. Každopádně jedno z toho nejlepšího co rok 2010 nabídl a to i přes drobnou řádku nedostatků. (80%) ()

bubun

Je fajn, že se film věnuje tématu deprese, ještě lépe této formě deprese, a za to má u mě body - ovšem příběh je slabší, zvlášť konec body zas ubírá, protože začne být předvídatelný, protože začne být sentimentální, a protože léčba i tohoto druhu deprese je tak trochu běh na dlouhou trať a nemoc rozhodně nevymizí za pět dní. Na druhou stranu je nutné si připomenout, že jde o americkou mainstreamovou produkci. Vzhledem k tomu, že jsem se dokonce párkrát zasmála, nechávám tři hvězdičky. ()

Mr.Husts

I přes zavádějící název je snímek opravdu spíš dramatickým příběhem chlapce, který je nespokojen ze svým životem a tak se proti depresím rozhodne bojovat. Líbilo se mi, že se s vtípky šetřilo a když už nějaký byl, tak byl decentní a nikdy neurazil, žádné násilné cpaní jednoho ftípku za druhým, jak mají dnešní americké komedie ve zvyku. Spolu s vynikajicím Zachem, kterého jsem si konečně vychutnal v poměrně seriozní roli vznikne velmi příjemná nenucená podívaná, která snad neurazí nikoho. A Emma Roberts je dost sympatická a příjemná slečna na kterou se moc hezky dívalo, nikoli s fapovacími úmysly ale prostě s tím, že jsem se dobře vžil do chemie mezi ní a hlavním hrdinou. :) ()

kinghome

Skvělé herecké výkony a docela slušný scénář. Hlavní problém tohohle filmu je, že není pořádně ani komedie ani drama. Dal bych asi 3*, kdyby tam nehrála Emma Roberts, tu holku začínám mít rád a příjde mi, že tam hrála snad nejlíp ze všech herců. Škoda že je příběh tak předvídatelný a nenastane žádný překvapení, prostě to jede pořád, což by potěšilo u akčního filmu, ale ne u dramatu. Je to škoda, dalo se z toho vytěžit mnohem více. 70% ()

terunka003

Uvolňující, hezké, přátelské, psychiatrické. Pohodový a odlehčený film o psychických problémech, pacientech a jejich osobních problémech. Děj jednoduchý a předem jasný. ..mně se prostě takový film z takových prostředí strašně líbí.. ()

rowdys

Neisté reakcie z festivalových premietaní ma presvedčili aby som filmu ubral na priorite a odložil si ho na vydavateľské suchá, no ako sa ukázalo, tak som bol zbytočne nedôverčivý a duplom tak pri duu, ktoré má na konte skvelý Half Nelson. Síce tentoraz zvolili skôr dejovo epizodickejší prístup, príhody z psychiatrie nemožno neľúbiť. Tam kde príbeh miestami smeruje k nezvrátiteľnej klasickej omáčke, pracuje skvelý strih, ktorý i hroziacemu klišé dodá svieži dych. Feel-good indie tohto roka, ktorý si s radosťou pozriem i v budúcnosti. ()

geklon

Všechno tady funguje....nebudu to vyjmenovávat. Až na skvělej scénář, příjemnej a dost vkusnej soundtrack(chyběli mi tam akorát The Cure a zmínění Joy Divisione),brilatní kamera a střih, hravé a hřejivé vypoentování alá Ally Mcbeal, fantastickej casting......smekám před pro mě momentálně nejoblíbenějším HERCEM(tady to snad všem pochybovačům dokázal, s kým mají tu čest) Zachem Galifianakisem, jen ať takovýhle HERECKÝCH příležitostí dostává víc.No a je to. Nezavislá něco jako komedie roku.... u mě snad první filmový dojem předčil i velkolepou 500 dní se Summer. ()

Tomik.

Řeknu to stručně. Zach Galifianakis, Keir Gilchrist a Emma Roberts - > 5*, je třeba se dále rozepisovat? No tak dobře, i když už mé hodnocení nemůže jít výše, pár slov ještě napíšu. Je to skvělý film. A to není ani tak moc o ději jako spíše o pocitech. Rozhodně nám poskytne více než dost "materiálu" na přemýšlení. Osobně si myslím, že každý z nás někdy zažil či se dostal do podobné situace jako hlavní hrdina. Možná v méně extrémní podobě, ale přeci jen. A jaké je řešení, které z filmu vyplynulo? Užívat si života plnými doušky, žít na plno, prostě žít! Opravdu myšlenkově mimořádně silný film. To prostředí psychiatrické léčebny, všechny možné charaktery lidí, jejich životní příběhy. Uhm, všechno to bylo tak reálné a silně se mě to dotklo & dojalo. Nemyslím si, že existuje člověk, kterého by tento film dokázal nechat v klidu. Tomu prostě nevěřím. A ta hudba byla taky výborná. Ne přímo soundtrack, který bych si zařadil do svého playlistu, ale pro navození té správné atmosféry to zajisté byla ta nejlepší možná volba. A k tomu všemu již výše zmíněný trojlístek postav, kde každý jeden z nich podal obdivuhodný herecký výkon. Co víc říct, jasných pět hvězdiček (a upřímně jsem dost překvapen chabým hodnocením zde). No co už. Doporučuji všem, kteří hledají myšlenkově kvalitní film a nemohou žádný najít. Tady to bude ono. A i když se Vám může chvílemi zdát, že z toho máte depresi, je to jen chvilkový pocit. Ano, místy působí depresivně, ale to je jen situační prvek. Celkově je nálada vesměs pozitivní a vždy, když se na scéně objeví Emma Roberts, je to jako když se rozsvítí slunce :) ()

marvan

Chvíli to vypadalo, že se tvůrcům podařilo natočit film pojednávající v lehkém tónu o nelehkých věcech, v závěru naneštěstí sklouzl z téhle lehkosti do sentimentu. ()