Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

holyvac

Tak trochu "jiný" akční film, vlastně tak trochu "jiný" film vůbec. Přiznám se, že takový pocit z akčních scén a bitek jsem snad od Bournova mýtu ve filmu nezažil... Naprostá paráda...umělecké pojetí v kombinaci s příběhem o prchající, dozrávající dívce neuvěřitelně skvěle funguje. Je vidět, že hudba je více pod taktovkou p. Wrighta než samotných mnou velmi oblíbených chemických bratrů...těch přechodů mezi efektními zvuky filmu a rozjíždějící se melodií jsme si mohli totiž všimnout již v Pokání ( údery psacího stroje volně přechází v hudbu : http://www.youtube.com/watch?v=SXoFtTZTJAw )...Wright přesně věděl, co chce natočit a podle mě stvořil kult ! Pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

jony5

Zaujímave využitie mladej Saoirse Ronan, kde film od prekrasnych scen zivota uprostred zasnezeneho lesa (Finsko), prenesie viac na jej dlhu cestu do Berlina, namiesto nekonecnej akcnej prestrelky. Pritom sa snazia viac o zobrazenie jej udivu z spoznavania noveho sveta ktory po rokoch zivota izolacii vidi, jednoduchosti je krasa. Kto pozna spominanu herecku vie co od filmu cakat, iny su trocha sklamany pocte mrtvych (6) alebo ze nemala super schopnosti (kedze bola projekt vyvoja super vojakov). Film je jednoducho sam o sebe originalny hudbou, obradenim aj spracovanim. ()

Ladas6

Jelikož jsem viděl trailery k filmu, věděl jsem, na co jdu a tudíž mi fakt, že malá blondýnka přejede několik týpků a to bez jakékoli zbraně, až tolik nevadí. Co mi ale vadilo hodně (narozdíl od většiny zde přispívajících uživatelů), byla hudba! Prostě mi to k tomu filmu vůbec nejelo a to ne proto, že bych celkově takovou hudbu zrovna nemiloval. Cate Blanchett si roli zjevně užila, ale ostatní herci mě teda příliš o svých kvalitách nepřesvědčili (hlavně Bana - ten mě ale ještě nepřesvědčil nikde, takže jsem asi zaujatej). Abych ale pořád jen nekritizoval a taky vysvětlil, proč jsem vlastně dal 3 hvězdičky, tak je nutno podoknout, že mi film utekl celkem rychle a manželce se to líbilo, což je hlavní :-) ()

Kikina33

Celkem zajímavý film připomínající Jasona Bournea v sukních. Obsazení hlavních rolí je výborné, škoda jen, že si nedali trochu víc záležet na scénáři, který mohl být pestřejší a trošku více specifický u závěrečné pointy, jelikož konec mi přijde malinko nedotažený. Každopádně na své si přijdou milovníci akčních řežeb, na kterých tenhle film dost stojí. ()

StressMode

Na tenhle film sem se hodně těšil. Jasně tenhle námět jako bych už někde viděl, ale podle traileru to mohla bejt skvělá akční jízda ve stylu Bourna. Nekonalo se. Začátek parádní.. Prostředí hodně atraktivní. No a přál sem si, aby se na tom severu odehrála větší část filmu. Nekonalo se. Někdo tu psal, že nemůže vstřebat filmy kde to malá holka nandá chlapovi a dvě hlavy většímu. To mě fakt netrápí. Celé je to přece vysvětlený Hanninou vyjímečností a tak se to musí brát. Akce? Je dobrá ale je jí tu fakt málo. Většinou se furt utíká, pomalu nahání, nelogicky sleduje... prostě nuda. Část filmu s rádoby zajímavou rodinou a hledání Hanniny vlastní identity je jeden velkej omyl. Dalo se to zpracovat líp. Hlavně mi tu chybí nějaký vžítí se do postav, protože jejich minulost je tu vylíčená jen hodně chudě. Hudba dobrá, ale taková, že je jí na tenhle film škoda. Seděla by přestě k tomu co sem já očekával. Záporačka Cate Blanchett nevěrohodná, nepřitažlivá, bez šťávy. Konec mě neuspokojil. Ale 3 hvězdy zasloužený. Zvlášť kvalitní režií... Nebránil bych se dvojce, která by mohla bejt lepší a konečně by se věci mohly rozhejbat.... ()

xxxdvorixxx

Nejdříve přichází nadupaný začátek, kdy vám pomalu dochází celá zápletka. Bylo jich tady už mnoho. Eric Bana má prapodivný přízvuk, kde do toho míchá snad ten německý a pak zase ten svůj australský... Nejlepší jsou chvíle, kdy je kamera jako přibitá na hlavní hrdince a k tomu hraje dost podařený soundtrack. Snaží se zachytit složité myšlenkové pochody Hanna, která je hozená do spárů vykonstruovaných staršími, jenže od ní mi nepřichází skoro žádná odezva až do dvou výkřiků do tmy na konci filmu. Občas nedokončení všech náznaků dává smysl, někdy bych si ale klidně utrhl vlas, aby už konečně někdo řekl "něco od srdíčka". ()

meeow-glee

Tedy, na tenhle biják se podruhé nemrknu. Proč proboha někdo nevěnoval trochu pozornosti scénáři??? Že by se všechna vyčerpala na obstarávání superhvězd typu Cate Blanchett (své superhvězdství bez nejmenšího zaváhání potvrdila), zjišťování, kdo asi tak umí udělat nejvíc cool soundtrack současnosti (opravdu je cool), nebo jak udělat jednotlivé scény, aby se cinefilům v průběhu celého filmu klepaly kolena a sliny tekly proudem??? Ano, je to skvěle udělaný akční film, ale děj by se dal odvyprávět v deseti minutách předfilmu (kde jsou, kde jsou???) a pak bych se rád mrknul na něco, co opravdu vypráví nějaký silný příběh. Btw pozadí hlavní hrdinky (scénáristické, nikoli zadeček) je nachlup shodné s životním příběhem postavy detektivky Olivie Dunham ze seriálu J.J. Abramse Fringe. Dvě hvězdičky- film stál za jedno shlédnutí beze vzteku. ()

Vsacan

--- upoutávky jsem viděl asi 2x.. o filmu to řici nemohu --- 1. hvězdu navíc si domyslete za herecké hlavní obsazení,.. a chladnokrevnost ()

camomilla

Kdyz si budu chtit divat na dobrodruzny film plny prirody, zvolim Utek do divociny. Kdyz se budu chtit divat na akcni, zvolim Bournea. Kdyz se budu chtit divat na film se Saorise, zvolim Pokani. Kdyz se budu chtit nudit u prumerneho a nicim prekvapiveho fimu, zvolim Hannu. ()

hiroito

Jako celek to nebylo špatný. Jen jsem měl pocit, že pan střihač toho vystříhal více než bylo nutné. Někdy to úplně nedávalo smysl. Ale jinak režisér J.Wright prokázal opět talent na promyšlené obsazení. ()

complex

musím povedať, že režiséra Joe Wright som doteraz vôbec nepoznal a ani nepočul o ňom žiadnu zmienku, ale Hanna ma celkom prekvapila, od prestrihou v deji, po solídny výkon mladej nádejnej herečky... celkom zaujímavo napísaný film, a solídny koniec, aj keď to donúti rozmýšlať... až na pár detailov sa tento filmík dá naozaj pozrieť s pohodou na tvári... ()

shinlove

Průměrný film s nadprůměrnou Saoirse, který ale ničí nepřekvapil, ani nic nového nepřinesl, proto dávám průměrnou známku 3* ()

BeaVV

Na zhodnotenie tohto filmu stačia len dve vety ktoré si požičiam z hodnotenia Superpera a Malarkeyho. Takže: "Pořád nechápu, proč ze začátku mačkala to tlačítko, který na ne upozornilo. Přesto je Hanna dobrý film, který se ale posral koncem." ()

dudel3333

slubny začiatok a mega dogabany koniec.Cely dej nejaky monotonny chybala tam akcia.A ked tam bola tak aj rychlo skončila.Konanie niektorych postav bol totalne nelogicke až hlupe.Skoda,velka škoda ()

dwarwen

Příběh nebyl pravda nic průlomového, ale všechno ostatní bylo jak se patří a hudba byla naprosto famózní. K té akci to byl doslova koncert. Jinak můj první film, co jsem viděl se Saoirse Ronan a její výkon mě mile překvapil. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)