Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Maximilianus

Nápad dobrý, len spracovanie trochu uviazlo. Nie, že by to bolo zlé, ale celý príbeh bol moc priamočiary, bez iskry a vzrušenia. 6,3/10. ()

Likan7

Na chuť Wrightových filmů asi nikdy nepřijdu. Hanna je, s trochou snahy, béčkový thriller s artovými prvky. Je to dost divoká představa, a realita je ještě horší. Srovnání s Leonem se nejspíš neubráníte, a v tomhle duelu vyhrává právě kultovní starší film na plný čáře. Tady je hloupej scénář, nudná akce a Saoirse Ronan je možná solidní herečka, ale v akční poloze je příšerná. ()

BadWolf

Tvůrce by si měl vybrat: Bud točim drama a příběh zakládám na souvislostech, pocitech a hereckých výkonech, a nebo točim akční film/thiller a tim pádem nasypu do filmu spoustu akce, napětí a děj mě zas tak moc nezajímá. Kombinace obou je možná pouze v případě, že film tvořím na základě pozitivních prvků z obou případů. A ne naopak jak je tomu v případě filmu Hanna. ()

departed

Tak tohle šlo opravdu mimo mě, a to docela velkým obloukem. Kromě precizní práce s kamerou (což zahrnuje samozřejmě přehledné záběry na vcelku vydařenou akci /souboje/) a výborné hudby od Chemical Brothers, mě nic jiného nezaujalo. Doslova všichni herci byli nevýrazní a to se mi dlouho u žádného filmu nestalo (Hollander byl strašnej a Cate Blanchett to s pistolí, podle mne, fakt neslušelo). ()

Tatianistka

Neocakavala som od toho vela, ale aj to malo ma sklamalo..chybala mi tam nejaka hlbsia pointa..ale co by som asi chcela..no a ten zaver to uplne zakotvil:) ()

Lukaso1

Kdo by čekal, že se z toho vyklube takhle skvělá akce. Kamera mě připomíná snímek potomci lidí, takže jednoznačně pochvala. Herci vynikající a celkově neokoukaný příběh to je třešnička na dortu! Za mě silné 4 hvězdičky. ()

lakiboy

Malo to zopár logických chýb. Dievča, ktoré sotva pozná elektrinu a nikdy predtým nevidelo televízor, pracuje s PC a internetom tak dobre ako ja. :-) Necítil som ani príbeh tak ako by som čakal. Stále sa niekde utekalo a naháňalo až musel prísť koniec filmu a tam.... ()

coinneach

Jsou filmy, které po vás vyžadují ptát se "Proč?", a skrze malé otázky máte objevovat velká tajemství. Hanna je filmem přesně opačným, tedy základní rada při sledování zní: neptat se! Oč dějově divočejší je úvod filmu s první velikou akcí malé agentky, o to víc je samotný děj zbytku filmu poodstrčen někam za oponu, přestože kupí nové a nové motivy, které však zdaleka nemá šanci vykreslit. Logika jde stranou, respektive je divákovi, který má co dělat se vstřebáváním úžasných záběrů, šikovně utajena, pokud je vůbec schopen ve sledu až artových obrazů něco jako vnitřní logiku snímku vyhledávat. Hanna není ani tak film dobrý jako spíše dobře nasnímaný. Mírný průvan v žánru "akční" si však právě za výše zmíněné na své konto připsat může. 60 % ()

error17

Mohlo to být dost dobré svyžný začátek který se mi líbil škoda jen že v průběhu film ztrácí dech a já jsem se po slibném začátku začal trochu nudit. Nicméně Hanna jako slušný thriller rozhodně stojí za shlédnutí ale řekl bych že Unknown nebo Salt jsou o něco lepší. ()

TommyDiamond

I na tomto filmu jsem byl v kině a musím říct,že mě ohromil. Skvělý thriller,lepší jsem tenhle rok neviděl. Cate Blanchett jednoznačně potvrdila své kvality a skvěle zahrála zápornou roli. Perlička: Hlavní herečka se ve filmu jmenovala Hanna Zadek (užasné jak jsou ty jazyky rozmanité). Celkově 90% ()

ZOLTAN

První třetina vypadala hodně slibně a film měl celkově dobře našlápnuto. S přibývající stopáží ale film docela shazuje scénář, což je škoda. Hanna měla určitě větší potenciál. Africká epizoda mi sem nesedí a je slabším místem filmu. 3 hvězdičky za hlavní hrdinku, úvodní třetinu a soundtrack od Chemical Brothers. ()

Kubaaaa

Saoirse to zahrála dobře, ale vzhledem k faktu, že by Hanna neměla mít mnoho citu, ho měla až přehnaně moc. Takovýto rozpor v základu filmu je prostě špatně a od toho se pak všechno odvíjí. Ačkoli začátek vypadal hodně slibně, tak postupem času film zapadl do klasických béčkových kolejí a skoro se dostal ještě o něco níž - kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo (nechci spojlovat). Ústřední tři postavy byly v pořádku co do výběru herců. Naopak vedlejší role, to byla hrůza. Hlavně párek nácků, pronásledující Hannu, společně s nějakým úchylným homosexuálem nebudili ani trochu respektu a působili naopak celkem groteskně. Poslední věc na vytknutí je hudba. Vůbec k tomu nesedí, ale vzhledem k předešlým nedostatkům už je to jen drobnost. Buď to jsou slabé 3*, nebo silnější 2*, každý ať si vybere. ()

crjules

Joe Wright ma u me bod! :) nejen ze umi natocit romanticky film, drama, ale i paradni originalni a neokoukanou akcnarnu jako hrom! Reziserova oblibena holcicka me bavila, stejne jako Eric Bana a odporne zla, asexualni postava Blanchett. Pokud mate v sobe trochu nadsazky a chut uzit si akci , prijdete si na sve. Me trochu mrzi zdejsich dnesnich 67%. Pro me prekvapeni roku a davam *****. ()

Iddea

Celkový námět filmu je super. Ale…… Zábava to byla do doby, než se Hanna potkala s rodinkou. Pak už to byla prostě nuda. Chápu, že mělo jít vidět, jak se Hanna se vším seznamuje, jak je ze všeho unešená, vše je pro ni nové atd. Jenže po úžasném začátku jsem čekala, kam se film posune dál, ale spíše než aby se posunul, tak se zaseknul na „ničem“. Jak už jsem psala, námět je super, skvělý – miluju takové filmy, jenom tady nebyly využity možnosti, které se nabízely. Ono i to, že na dětech byly prováděny pokusy a co se všechno stalo potom je úžasné, ale problém je v tom, že než se k tomuto dostanete, tak jste tak znudění „objevováním“ Hanny, bez žádné pořádně akce, že v závěru vám to vlastně až tak super nepřijde a nakonec, co si budeme povídat, je vám to v podstatě úplně jedno. Jenom pořád čekáte, až se konečně začne něco dít. A ten závěr – ten je tak předvídatelný a vlažný. Přesto 3 hvězdy za krásnou a výbornou hlavní představitelku a za „nápad“. Nic víc, jedno podívání bohatě stačí. ()

kenileja

Takhle pořádnou jízdu jsem tedy nečekal. Byla zde zvolena excelentní rovina výcvik / akce, která předurčovala celý děj. Výbojné zamontování se do světa venku a zapřáhnutí se k dovolenkové rodince bylo funkční odlehčení situace. Výborné záběry a neuvěřitelně profesionální Saoirse Ronan mne přivedly k názoru, že Hanna si 5* zaslouží. Logiku uvažovaní a nesmyslnost vem čert. ()

datos

Tak na tenhle film sjem se upřímně hodně těšil, protože trailer mě nadchnul a písen z něho byla fantastická, ale tak to bylo jediný co na mě udělalo dojem. Vše co bylo v ukázce, tak bylo orpavdu kvalitní a výborně provedený i ve filmu, jenže to byl jenom začátek a to co následovalo dalších dvacet minutm tak to ěm opravdu nebavilo. Hanna se poflakovala a nic nedělala, tak jsem to snad ani nedokoukal....uvidíme jestli někdy najdu odvahu to dokoukat a zbytek filmu překvapí. ()

-henry-

Příběh postavy byl v principu stejný jako u série AGENTA BEZ MINULOSTI (a ten je na něm asi nejméně zajímavý), ovšem zde se jedná o 15letou holku, a tak tu máme i téma socializace. To nezní špatně. Leč zvolená forma je sice promyšlená (postavená na konstrastu častých časoprostorových zkratek a dlouhých nepřerušovaných záběrů), ale nedovolala mi film ani prožívat, ani mě nestimulovala z filmařského hlediska. Až na zajímavou práci s hudbo-zvukem. Jak Hannu tedy vystihnout: ambiciózní indie béčko? ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)