Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

masiko

Dalsi Clooneyho film ala Michael Clayton, navic skvely Ryan Gosling. K dokonale spokojenosti mi vsak narozdil od Claytona neco malo schazelo. ()

Salmayo

Opět výtečný RG tentokrát jako ambiciózní mladý mluvčí, který v touze po úspěšné kariéře postupně využije rad svých zkušenějších kolegů, soupeřů a nadřízených. V politice a jejím zákulisí se mohou opravdu pohybovat jen lidé, kteří na to mají koule. "Jsem v tomhle byznysu 25let a viděl jsem hodně demokratů polykat prach, protože se nesnížili ke špinavostem soupeře." ()

Florfila

Věřím, že přesně takhle život funguje. Člověk se snaží jak hovado, musí být dravý a ambiciózní, jak nám mistrovsky ukazuje Gosling, ale nakonec to stejně záleží všechno jen na štěstí. Mlýnské kolo všudypřítomného politického bordelu. Herecky dobré, ale nijak zvlášť výrazné. Závěrem bych řekla, že je to hodně dobrá komerční podívaná. ()

Nolanofil

Spočiatku som sa nudil, ale po zoznámení s postavami a ich prioritami som bol nadšený. Goslingov charakterový prerod je výborný, tak isto ako réžia Georgea Clooneyho, je to šikovný režisér, ktorý vie pracovať s hercami. Inak je každému jasné že politika je veľký chliev pre inteligentné svine bez chrbtovej kosti. ()

husokachna

Vždyť to je normální politický zrání.....na mě to Žorž ve stoličce režisérské servíroval člověku až moc polopatě a až moc mu šlo o to, ukázat jak tě politika změní. Ideály -> zlomová událost -> ztráta ideálů a proměna v to, čím jsem pohrdal = nic moc novýho pod sluncem. OK, slušně natočený....na to že začínal jako dochtor na pohodovosti. ()

KOZEL84

Není to špatné a není to ani nudné,ale je to přesně jak vystihnul Botič.Myšlenku by to ještě možná zvládlo,ale emoce i přes výborné obsazení,nikde.Kromě toho,že Goslingova postava je kokot křížem krážem.No s poctivostí prej nejdál dojdeš...,ale kdo by se na tu zbytečnou štreku nevysral!A potřeba některých nadhodnocovat aby vypadali na úrovni,je stejně otravná jako Clooneyho angažovanost a okaté pokusy o Oscara.Na co si to furt hraje?! ()

Tred2

Učebnicová ukázka toho jak by měl vypadat politický film. V rámci žánru velmi dobré po všechn stránkách. Nicméně žánr to nikam neposouvá, hranice neboří. Ačkoliv vše funguje jak má, tak pomyslnou hranici 4 bodů nepřekračuje. ()

simon84

Mám rád politické thrillery ale tohle byla proste nuda o intrikach mezi dvema tabory demokratu... bylo by to zajimave, kdybych to same nevidel uz dvacetkrat. ()

ashtangi

Dobře zrežírovaný film s vynikajícími hereckými výkony, hlavně Ryana Goslinga, má jen jednu malou vadu, chvilkami nudí. ()

ellegrey

Den zrady. Nové drama z prostředí americké politiky s Ryanem Goslingem a Georgem Clooneym, který tentokrát kromě hereckého působení usedl i na režisérskou stoličku. Jak už název sám vypovídá, jedná se o drama s politickou zápletkou, která sebou přináší již trochu ohrané klišé, přesto ale na kvalitě filmu nic nemění. Herecké obsazení, které je výborné, zde hraje velkou roli. Hlavním tahounem filmu je bezpochyby Ryan Gosling (Drive, Crazy, Stupid, Love), který svoji roli zvládl skvěle. Důkazem jsou nedávno vyhlášené nominace na prestižní americká ocenění v čele se Zlatými Glóby a Nejlepším mužským hereckým výkonem v hl. roli pro tohoto kanadského herce. George Clooneyho tu vidíme v trochu jiném světle. Jeho role typického politika, který není tolik pošpiněný intrikami a nabízí jisté zlepšení do budoucna, přesto ale nepředstavuje takový ideál, jaký se na první pohled může zdát. Hlavní Clooneyho úlohou je ale režie, která se mu doopravdy povedla a díky které byl on a celý snímek nominován na Zlaté Glóby a představuje tak poměrně tvrdý oříšek pro ostatní kandidáty. Den zrady (The Ides of March) nejspíš nebude snímkem pro každého, ale přesto zůstává povedeným dramatem, které reálně divákovi zobrazuje prosředí politického života. 76% Více zde ()

El-Barto

Nemám tomuhle filmu jaksi co vytknout, což jsem u politického dramatu nečekal. Politika je totiž nuda, ale to co se (možná) děje v zákulisí amerických voleb (který mě jsou se vší úctou u zádi) a v několika momentech se skoro až blíží thrilleru, dokáže udržet pozornost celých sto minut. Clooney je za kamerou dostatečně schopný a pro sichr si do každé role vybral perfektní herce a vyplatilo se. Goslingovi patří rok 2011. Když Steven konečně pochopí, že si taky musí ušpinit ruce, dostává film grády a na ty zákulistní praktiky jsem taky začal nahlížet trochu jinak (bez ideálů), 8/10. ()

blazenka

Ač mě politické klání nezajímá, na tento film jsem se těšila. Vymydlený Clooney se do role guvernéra Mika naprosto hodil a přesvědčil by i mě, abych ho volila. Gosling byl ještě o grády lepší a jeho role poradce Stephana neuvěřitelně uvěřitelná. Přerod naivního chlapečka s ideály v nekompromisního žraloka mě dostal a jeho výkon považuji za jeden z nejlepších v uplynulém roce. Tleskám také jako vždy skvělému Seymourovi, jeho slizký vzhled byl působivý. Nemohu opomenout ani brilantní výkon Paula Giamattiho, a vyzdvihuji scénu, kdy Goslinga kopne do pr... . Fakt dobré. Za mě 85% ()

Flagg

Režijně a herecky naprosto precizní podívaná, které se těžko něco vyčítá, přesto zůstává po shlédnutí určitá pachuť. Tenhle film prostě okolo mně tak nějak proplul, a nezanechal nějakou výraznější stopu. Možná je to dáno celkově tématem filmu, nebo mi prostě Den zrady zrovna nesedl. Popravdě řečeno všechno, co mi utkvělo v paměti, jsou herecké výkony - teď už musí být každému jasné, že od Goslinga se ještě můžeme dočkat (a já doufám, že dočkáme) velkých věcí. To, že je Clooney borec, to už všichni víme, že :) ()

Blackhawks

Jo tak v tomhle filmu bylo pozadí volebních kampaní ukázano asi zatím nejlépe, co jsem kdy viděl. Herecké obsazení je naprosto úžasné. A pro mě zatím nejlepší role Ryana Goslinga, ve které se představil. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)