Branky, body, vteřiny (TV pořad)

• Československo

Branky, body, sekundy

Publicistický / Sportovní

Československo, 1956, 15 min

Tož Branky body tady jsou a Večerníček kurňa né???!!!Co je to za pořádek??? Ale teď vážně - obdiv a poděkování za nezměněnou podobu pořadu včetně znělky a příjemné výkony všech protagonistů. Na rozdíl od šášulů na Nově tam nikdy nebyl nikdo nesympatický, naopak vždycky příjemní, fundovaní a zapálení profíci. Kdyby byly všechny zpravodajské pořady takové!(25.5.2011)

Kontinuita trvání přes 50 let tohoto pořadu mluví za vše. Vždy ve zkratce to nejdůležitější (což je mimochodem velmi důležité slovo, neplést si s nejžádanější) ze světa sportu v podání příjemného moderátora Bernatského a když není k dispozici internet, šáhnu po ovladači s prstem na tlačítku 1 ještě dnes. A to nejen kvůli neoposlouchatelné znělce. 70%(11.11.2012)

Ze všech český stanic uměla vždy Česká televize sport nejlépe a platí to i sportovním zpravodajství. Jako velký sportovní fanda si BBV nenechám nikdy ujít, pokud je možnost nenechat si je ujít :D. Nutno dodat, že poslední dobou jde zpravodajství na ČT pořádně z kopce ale sportu se to naštěstí tolik nedotklo. 91%(24.2.2016)

Nejstarší (společně s Večerníčkem) pořad české televize a nutno dodat, že za těch více než sedmapadesát let doznal velkých změn. Pravda, původní formát zůstal zachován. Od ryze poloamatérských, nadšeneckých (berte prosím s rezervou), po poplatné době, až po ty dnešní, profesionální, snášející (nej)přísnější měřítka, tj; od „sportu zdar, fotbalu zvlášť “ aneb Víťa Holubec za dřevěným stolkem na dřevěné židly a za ním výsledková tabule s ručně psaným textem , až po dnešní moderní čtečky, ntb a velké LCD. Je otázkou, jak budou za dalších padesát let (pokud bude na co) nazírat tamější diváci na tu dnešní nabídku. Nicméně jedno se nemění. Původní vášeň, zapálení do sportu a s tím související ochota resp. potřeba zprostředkovat to i nám obyčejným (sportovním) divákům. Osobně jsem rád, že i přes dnešní velmi jednoduchou dosažitelnost těchto informací na netu, pořad nadále přetrvává.[Vidět zpětně záběry na benjamínka Pavla Čapka ve stylovém vytahananém svetříku se soby od ježíška?, se spořádaně založenýma rukama podél těla a dlaněmi na stole, doprovázející vstřelenou branku lakonickým „pěkná“, rovná se zážitek k nezaplacení. Jestli měl na mysli postávající fanynku za bránou, se můžeme už pouze dohadovat. Sorry Pavle, vím, každý jsme nějak začínali a kritizovat, narozdíl od tvoření, je tak snadné (my na csfd jsme na to specialisté), takže dneska za mě dobrý, už to má „gólové parametry“, byť na vymetenou šibenici, to ani po těch letech není].(6.11.2013)

Reportáž o fotbalové Spartě, reportáž o fotbalové Slavii, reportáž o fotbalové Bohemce, trapácký živý vstup (vykulená očka a přiblblý výraz moderátora, než za dlouhých 5-6 vteřin kašpárkovského tlemení začne žvatlat) z hokejového utkání Sparta - Slavia. Hmm, tak tenhle pořad o sportu se taky nějak propadá do jemně zapáchajících hlubin průměru. 55% a stále klesá.(27.4.2010)

• - Po autorovi původní znělky bylo nutné značně pátrat, než se podařilo zjistit, že jím byl Štěpán Koníček. Znělka je neuvěřitelná tím, že jako jediná zůstala na obrazovkách od roku 1956, přestože později mírně upravená. (sator)

• - Většina původních starých reportáží je nenávratně ztracena - zplesnivěla a byla skartována. (sator)