Branky, body, vteřiny (TV pořad)

• Československo

Branky, body, sekundy

Publicistický / Sportovní

Československo, 1956, 15 min

Jediná sportovní relace, kterou má smysl sledovat, protože se na ní podílí lidi, co mají co do činění se sportem. Člověk by řekl, že to bude samozřejmost, ale třeba Poulíček s Tittelbachem se k tomu dostali tak, že NOVA tenkrát hledala dva sporťáky a přihlásili se jim celí dva lidé. Hádejte kteří... A ruka byla v rukávu. 95%(6.8.2016)

Ze všech český stanic uměla vždy Česká televize sport nejlépe a platí to i sportovním zpravodajství. Jako velký sportovní fanda si BBV nenechám nikdy ujít, pokud je možnost nenechat si je ujít :D. Nutno dodat, že poslední dobou jde zpravodajství na ČT pořádně z kopce ale sportu se to naštěstí tolik nedotklo. 91%(24.2.2016)

• kingik

Ten se zranil, tomu se nepostavil, ne, mělo tam být toho nepostavili, ta smrděla na kurtu dvě hodiny, pak smrděla i mimo něj, protože se neosprchovala, ti vyhráli, ti obraceli západ, vlastně zápas, ti prohráli v poslední kundě, vlastně sekundě. Pořád dokola. Tenhle souhrn je tak nudně splácaný, až bych raději Nově dal za jejich zpravodajství tři * . Není tady žádná pořádná grafika ani něco pro zatraktivnění relace. Moderátorka je bu buď široká v ramenou, že by mě snědla po obědě, a moderátor vypadá jak starý mladý z mlýna. Co jiného můžu dát než 0%. Já bych ty moderátory rovnou vyhodil všechny, pořad zrušil a hotovo.(28.4.2012)

Tenhle "seriál" téměř nesleduji, neboť jako dítě jsem ho sledovat musela a hlavně jsem u toho musela být potichu, protože se třeba zrovna hlásily výsledky bratří Pospíšilů. Z té doby si taky pamatuju zadýchaného Petra Vichnara, který málem nestihl vstup a po dobu celých BBV funěl jak když jde prase z bukvic.(13.1.2016)

• Volos

Sportovní zpravodajství je formát, ve kterém není zdánlivě co zkazit. Opak je ale pravdou. BBP se soustředí pouze na domácí události (které v určitých dnech jsou naprosto banální) a často zcela vynechává události ze světa, které se nás velmi často nepřímo týkají. Jako příklad uvedu poslední boxerský zápas Vitalije Klitschka, který vůbec pořad nezmínil a to i přes to, že to byla světová událost ( vysílalo to asi 30 stanic a sledovalo desítky milionu lidí). A další a další, stává se to skoro každý týden. V momentě, kdy budeme obklopeni jenom našimi zprávami, často nepodstatnými, tak se nám postupem času velmi sníží obzory. Zkrátka s časem, který mají BBV vyhrazeny je špatně naloženo a to je zásadní problém.(31.1.2014)

• - Po autorovi původní znělky bylo nutné značně pátrat, než se podařilo zjistit, že jím byl Štěpán Koníček. Znělka je neuvěřitelná tím, že jako jediná zůstala na obrazovkách od roku 1956, přestože později mírně upravená. (sator)

• - Většina původních starých reportáží je nenávratně ztracena - zplesnivěla a byla skartována. (sator)

• - V roce 1980 dochází k přejmenování pořadu, slovo „vteřiny“ nahrazuje „sekundy“. Z důvodu změny názvu přijetím systému jednotek SI („Le Système International d'Unités“) roku 1974. V lednu 1993 se Česká televize vrací k tradičnímu názvu se slovem „vteřiny“. (sator)