...a Bůh stvořil ženu

• Francie Et Dieu... créa la femme (více)
TV spot

Osmnáctiletá Juliette je nejkrásnější ženou v Saint-Tropez. Zná ji každý, muži ji obdivují, ženy pomlouvají a Juliette žije tak, jak cítí, bez přetvářky a bez předsudků. Svou nevázaností provokuje každého ve svém okolí, což nelibě nesou její pěstouni, kteří si ji vzali z dětského domova. Přitáhla pozornost i bohatého podnikatele Erica Carradina, který plánuje v kraji velké investice. Juliette překročí únosnou míru a její rodina ji chce dát zpátky do útulku pro sirotky, kde bude muset zůstat, než dosáhne plnoletosti... Filmem A Bůh... stvořil ženu zajistil režisér a spoluscenárista Roger Vadim své tehdejší partnerce a později manželce Brigitte Bardotové velkolepý úspěch a popularitu. Saint-Tropez, kde se film natáčel, zůstane navždy spojen s tímto filmem. A byla to právě sláva BB, která se usídlila blízko tohoto malebného jihofrancouzského přístavu a „objevila" ho celému světu. (Česká televize)

otík

Drama o krásné ženě (mladičká a svůdná Brigitt Bardot), která dokáže pořádně zamotat hlavu nejednomu muži a o tom, jaký pohled měli filmaři na ženu v padesátých letech (ukaž sílu a žena se podvolí). Nikterak zajímavý snímek trpí pomalým tempem, neboť téměř nemá co vyprávět a jen Brigitte Bardot udržuje stálou divákovu pozornost. ()

dr.fish

Na rozdíl od jiných intelektuálních výronů zde nemám naprosto problém se srozumitelností díla. Vynikající film o tom, jak některé ženské hýbou světem aniž by chtěly a ještě se tomu diví. Všichni jí chtěj do postele a nikdo pro život, jelikož tyhle holky se k životu nehodí. Je to prokletí a zároveň motor lidstva. Chlapi jsou jí posedlí a zároveň se jí bojí. Ona ví, že je tak trochu děvka, ale sní o tom, že se stane světicí. Zcela současný námět, nadčasové. Nádhera. 90% ()

andrii

...ženu, o které každý mluví. Ženu oděnou do šatů z nitek pokušení. Zkrocení nezbedné uličnice. Letní drink nezávislosti, skotačivosti, rozvernosti a dívčího bouřliváctví, okrášlen přednostmi slavné pusinky v nedbalkách smělých krůčků k dospělosti. Svůdný půvab, smyslná promenáda Brigitte Bardot a zamilovaný Jean-Louis Trintignant, který k jejím nohám skládá kouzlo lásky a obyčejného štěstí. ()

Pavlínka9

Ten film je 66le starý..skoro stejně starý jako moji rodiče :D Pro nás je teď až úsměvný, ale tehdy to bylo něco! To byl tak nemravný film, který si dovoloval tolik, že to nebylo až možné! Bardot, která je kost a co si budeme povídat - i ti 3 bratři stáli za pohled ;) Film je plný sexu, i když není vidět, ale dýchá to na vás v každém záběru s Bardot a je to krásná ukázka toho, jak to s vámi do 20ti (nejčastěji) cloumá :D Za mě skvělá ukázka "rebelie" ve filmovém průmyslu, ale také i určitého posunu, za což mají můj obrovský obdiv... ()

brando

Minimálně svým přístupem a pojetím vytvořila BB nový filmový charakter (i když o charakter samotný jde až ve druhé řadě), jenž je středobodem vyprávění a spolu se specifickými scenériemi Saint Tropez a plynně představenými charaktery vytváří malý evropský kult 50.let. Film, jenž byl v mnohém průkopníkem. PS: Plážová scéna připomněla Odtud až na věčnost. ()

lucascus

BB je opravdu božská, a navíc v sytých barvách let padesátých. V šedesátkách už to byl sexsymbol, zde prozatím nevinně vypadající dívka, ovšem se silně vyvinutým smyslem pro dráždění mužského oka. Samotný příběh je naivní, ale BB nepotřebuje silné scénáře (ikdyž v několika filmech později ukázala, že hrát umí), ji stačí vlnit se v rytmu samby, vlnit se v bocích a úspěch je zaručen. Prostě paráda... ()

kornflakeska

Asi jsem se před zhlédnutím filmu neměla učit feministické filmové teorie, protože pak to dopadá tahle - zděšení, zděšení a jediné, co zbylo, je fascinace krásou Brigitte Bardot. ()

Autogram

Príbeh je dosť slabý, prirovnal by som ho až k dnešným argentínskym telenovelám. Majú to zachrániť zábery na krivky BB, ktoré mali byť kontroverzné, ale v päťdesiatych rokoch boli kritéria na nahotu celkom odlišné. Tú tretiu hviezdu tak pridávam len za záver so skutočne vzrušujúcim tanečným číslom, ktoré musí poblázniť hormóny a oprávnene vyvolalo búrlivý záver filmu. Láska BB k zvieratkám je priamo vo filme, ktovie, či to bolo v originálnom scenári, alebo sa to pridalo na jej požiadanie. –––– Budoucnost! To je ten vynález, co kazí přítomnost. ()

MI-380

Takhle svižně a poutavě natočit jednoduchý příběh dokázali kdysi snad jen Francouzi. Je tu skvěle vystižené kouzlo poválečného neturistického Saint Tropez a nostalgické připomenutí pomíjivé krásy, BB byla před 60 lety opravdová kráska. Barevný širokoúhlý formát je technicky dokonalý, a to se psal rok 1956: 90% (jsem 859 hodnotící, průměr je nezasloužených 66%). ()

misstake

Film zcela jednoznačně zaměřený na detailní záběry částí těla (vše ale v rámci jakš-takš dobrých mravů). Taky důkaz, že filmy které jsou jen o lásce jsou pořád stejné, i přes padesátiletou propast. Ty dvě hvězdičky jsou jen za tu BB. ()

xaver

Dílo, které stvořilo novou hvězdu a nový fenomén zvaný BB. Samotné natáčení pak změnilo poklidnou rybářskou vesnici nebo chcete-li městečko, kterým Saint Tropez do té doby bylo. Předtím učarovalo akorát několika slavným malířům, který v Provence nacházeli spoustu námětů pro svoji tvorbu. Saint Tropez se stalo oblíbeným letoviskem a určitým fenoménem na francouzské riviéře právě díky tomuto filmu (městečko pak dále proslavila série komedií o četnících) a ne jak se někteří domnívají a uvádějí, že film je zajímavý kvůli Saint Tropez. BB je ve filmu skutečně úchvatná a stejně tak je vynikající J.L.Trintignant, se kterým pak měla BB taky románek. S BB film stojí i padá a proto je jakékoli další hodnocení námětu, režie, kamery apod. pouze mlácením prázdné slámy. A právě kvůli BB dávám 5*. I když mě později zklamala svým životním postojem, když nedokázala před kamerou stárnout a předčasně (ve věku 40 let) opustila svět filmu. ()

cab

I po predlouhych padesati letech ma tento prelomovy snimek svoje kouzlo, ktere je hnacim motorem a nestarnouci znackou francouzskeho filmu minuleho stoleti. BB by stala bez debat za hrych. 60% ()

showxman

Ne Marilyn, ale Brigitte byla božská! Musím říct, že mi dělalo poměrně potíže stíhat vnímat anglické titulky, když Brigitte prakticky nezmizí z plátna. Nicméně bylo to příjemné:) ()

peetriss

Docela by mě zajímalo, jak by si tento film vedl, bez nesporných půvabů Brigitte Bardot, protože jen na nich je postaven. Okruh mužů, se kterými si umně a sobecky pohrává, sehrává pouze podřízenou roli, přesto film jakž takž funkční je. Skrz extrasexy Brigitte se navíc může pyšnit puncem jakéhosi, řekněme, kultu. ()

Alf

připadá mi, že tak jako si okolí nevědělo rady s hlavní hrdinkou, tak tady si nevěděl s filmem rady sám režisér, což mě u Vadima na druhou stranu ani nepřekvapuje, co se v podání jiného reřiséra mohlo stát generačním filmem, zůstalo jen filmem, kde se objevily hned dvě filmové hvězdy, i když každá zcela jiná a vlastně i na jiném nebi. ()

aLPaC

BB překoná svou krásou i své dobové konkurentky CC, GL či SL. Tenhle film je prostě jen o její fyzické kráse a přitažlivosti. A ani po těch 60 letech neztrácí kouzlo. Kdyby však vznikl tak o 12, 13 let později, mohli si už tvůrci dovolit ukázat víc erotiky. Takhle jí moc nedostaneme, přesto však BB dokáže muže navnadit jako málokterá herečka ať už ze současnosti či z minulosti. ()

gumolit

Bardotka to bola kosť sakra!Toľko sex apealu som ešte nevidel ani u dnešných hereckých celebrít určite jej krivky držia celý film pokope inak príbeh je nudnejsi ()

Greg25

Fajn, muži jsou unešeni ladností křivek Bridget Bardot, ale na co má koukat zbylá část publika totiž ta ženská, to evidentně režisérovi a scénaristovi uniklo. ()