Je jich pět sester, všechny jsou krásné, něžné a nevinné a všechny umí velmi rychle tasit kolty. Při přepadení vlaku se zmocní kupní smlouvy na ropné naleziště na ranči Little Peak. Mapa naleziště se však ocitne v rukou sourozeneckého klanu Sarrazinových, čtyřem bratrům velí neústupná Marie. Když Louisa odmítne Marii prodat ranč prodat, stojí proti sobě dvě tvrdohlavé ženy. Marie sice drží své bratry zkrátka, ale přesto se jí nepodaří zabránit tomu, aby se nezakoukali do Louisiných sester. Jen obě velitelky si musí zachovat chladnou hlavu, protože o svá práva se hlásí právoplatný majitel. Přichází celý v černém a říká: „Král je vždycky jenom jeden, takže když dva najdou ložiska nafty, jeden má vždy rychlejší kolty.“ Westernová komedie známého francouzského režiséra Christiana-Jaquea (Fanfán Tulipán) stojí na dvou světových hereckých hvězdách Brigitte Bardotové a Claudii Cardinaleové, které jsou zde v nejlepší formě. (Česká televize)

bangee

Příjemná "westernová" podívaná umocněná sedmi vnadnými herečkami a občasnými vtipy, nicméně je to oddychová záležitost, nijak těžké sousto. Čvrtá hvězdička za hudbu a - nemužu si pomoci - za závěrečný souboj hlavních představitelek. ()

sadlokan

Francouzi si dávají v ,hej,jak se řekne francouzsky v "saloonnu"místo piva do pullitrů červený víno a místo whiskey absinth.A místo frajerů jsou tam B.B.a místo frajerek C.C.Každá za jednu dvojkozu hvězdu navíc! ()

Wolvie

Jak někdo může dát špatné hodnocení filmu,kde hrají dvě největší kočky minulého století,to prostě nikdy nepochopím. ()

dakarin

Komedie ve stylu "Bud Spencer a Terence Hill", akorád místo nich BB+CC, v čase vzniku nejspíš úspěšná komedie pro mládež ... ()

waska

Kdo by se rád nepodíval na krásné BB a CC, zvlášť, když se spolu poperou? Jinak ale spíše podprůměrný western. ()

bearmeedek

Oddychová komedie, která se bude dějem líbit spíš ženám. A hlavní dvě postavy, které se budou líbit určitě mužům. Co se týká hvězd BB a CC, tak ve filmu znatelně jako herečka vítězí CC. ()

Inozuka

Hrozný šrot, který staví pouze na půvabech dvou sex bomb své doby. Chatrný scénář, vtipy, co nejsou vtipné a veskrze připitomnělé nastavení filmu. Jediné, proč lze ten film alespoň trochu na milost, jsou právě Brigitte Bardot a Claudia Cardinale, přičemž zejména kvůli druhé zmiňované, je člověk ochoten dát o jednu hvězdu navíc ... ()

Clark_Kent

Výtečná westernovka s okouzlující Brigitte a Claudiou. Takový kočky z divokého západu, dokázali vlít novou krev do žil. ()

Rattlehead

Pohodová atmosféra a dvě hlavní hvězdy jsou velkými klady tohoto jinak průměrného filmu. Oceňuji, že pejska, kterého na začátku vyhodí z vlaku, scénárista vrátil do děje a ukázal nám, že to ve zdraví přežil. ()

mikhail

Výborne to v komentári vystihol "choze". Film okrem krások BB a CC očaruje aj príjemnou westernovou muzikou. Hodnotenie 50%. ()

ostravak30

První film, ve kterém jsem měl příležitost vidět slavnou a hříšně nádhernou Brigitte Bardot. A teprve můj třetí s Claudií Cardinale. Právě na nich stojí vskutku jednoduchý příběh, kdy jedna byla pasována do role paničky a druhá kovbojky. Časem divák ovšem přijde na to, že jsou obě řádné drsňačky vládnoucí koltem. Jedna má sestry, druhá bratry, co se stane před koncem dojde snad i průměrně inteligentnímu divákovi. A tak jsou nám předkládány hlavně slovní, většinou docela vtipné, přestřelky a sem tam i nějaký ten vtípek. Základní stavební kámen ovšem lpí na kráse obou hlavních představitelek. A že to tak je, o tom svědčí oblečky obou, jejich časté odhalování nebo dekolty, kterých se mnohým mužům orosí čelo ještě dnes. Objektivně řečeno přiznávám, že jsem se párkrát zasmál a že na tyto dvě nádherné ženy rozhodně stojí za to se podívat, nebyly to jen krásky, ale samozřejmě i skvělé herečky. Nicméně příběh je strašně slabý a nic moc ho zrovna kupředu netáhne, děj se posouvá jen malinko. ()

subic

Jak už jsem uvedl mnohokrát, westerny nejsou můj šálek. Tohle je taková westernová komedie nebo spíš pohádka s 5 nevěstami v černém a 5 ženichy v bílém. Prostě taková blbost, příběh je fakt celkem nuda, ale na ty holky se dá koukat a hlavně hlavně Claudia Cardinale ve svých 32 letech je stále naprosto skvostná. ()

Saros

Kromě CC a BB v jednom filmu to jinak nestálo za nic.Konec jsem dokonce zaspal.Podle někoho možná odlehčená rajcovačka,ale já mám asi holt radši „ty drsné“ westerny a nebo pro pobavení Budovo „kladivo“ a „záhlavec“. ()

elanista1

Komedia a western to k sebe nepasuje, ale toto je natocene decentne a vzhladom na moznosti scenara to bolo asi maximum co sa dalo z toho vytazit. Skvele herecke/zenske/ obsadenie sposobilo ze som hltal kazdu scenku akoby to bol velkofilm. ()

arpage

Tak blbý film jsem už dlouho neviděla - Je to tak strašné až je to dobré, musíte se u něj stále smát. Feministky ho musí zbožňovat. Petrolejářky by si zasloužili odpad, ale 2* je za 94minut stálého záchvatu smíchu. ()

Lostris...

Je mi úplně jedno, že to není extra filmový výkvět... 60. a 70. léta nabídly nádherný ženský... Claudia Cardinale a Bridgite Bardot - co víc chtít? Případnou trojku by ještě mohla doplňovat naše čeká Olga Schoberová a bylo by to dokonalé. Kam se některé dnešní "krásky" hrabou, tohle byla krása se vším všudy... ()

Dixie_Cara

Kromě Claudie, která zuby nehty držela úroveň filmu nad hladinou mě nejvíce zaujalo, že verze kterou jsem sledoval byla namluvena simultánně ve třech jazycích. ()

Peabody

Dvě krásné ženské, nesporně ano, ale jinak to nestojí podle mne za nic, westernové cítění tam není (a přitom CC ho v Tenkrát na Západě ukázala měrou vrchovatou). Takže pro měn je problémem slabý scénář a slabá režie, navíc to vypadá, že herce to nebaví a radši už by byli zase někde v klimatizovaných prostorách (což je zčásti zase problém režijní). Slaboučký pokus, ty hvězdy jsou za ty dvě dámy. Teď si vlastně uvědomuji, že Italové westerny uměli, ale na nějaký francouzský si nemohu momentálně vzpomenout, kromě jednoho artového s J P Leaudem, který se nedá brát vážně. ()