Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Holina

Kate je zpátky, hurá. Jinak tedy tento extrémně krátký kousek není uplně špatně. Prkticky celou stopáž akce, akce a akce. Dějová zápletka zbytečná ()

Michalechal

Zklamání. Zřejmě nejslabší díl série ... zkrátka v nejlepším se má přestat. Nic z historie, mytologie - nevím proč, ale viděl jsem před sebou něco jako nepovedený Resident Evil (a ten se teda povedl) ... ()

POciSEM odpad!

Po otresnym prvnim dilu prisel jeste otresnejsi druhy dil. Na trojku sem nenasel odvahu se ani podivat a ted tu mame uz ctvrty kousek na kterej sem koukal jenom protoze to chtel videt bratr. Jelikoz miluju oldschoolovy vlkodlaci a upiri horory tak nemuzu dat nic jinyho nez odpad. To si snad delaj legraci aby se vlkodlaci chovaly tak jak se chovaj tady. Vzdycky platilo vlkodlak te vidi,nic z tebe nezbude ale temhle trapakum kazdej nabije drzku nebo jim utece. Kde jsou ty casy kdy specialni komando psich vojaku hlaskovalo a chcipalo jako mouchy. Kde jsou ty casy kdy emerickej vlkodlak masakroval v londyne zvirata v zoo a kydlil v kine jednoho filmovyho fandu za druhym. Dokonce i ten fraternik co si na blatech pomahal baseballovou palkou a nakonec ho zastavila az ta stribrna kulka mi docela prirostl k srdci. Pratele ty casy jsou nenavratne v prdeli a nezachrani to ani snaha Benicia del Tora. Upiri se zmenily v emodementy se zalibou v latexu a matrixu a vlkodlaci skoncily jako gumaci kterym pri skoku musi pomahat pocitac ze silicon graphic. Chapu ze mladsim rocnikum se to libi pac je to asi hrozne cool ale co takhle natocit taky neco pro pravyho hororovyho fanatika aby nemusel porad koukat na tyhle sracky ()

Ilhan

Už trochu ztrácí oproti prvním dvou dílům, všechno ostatní funguje na jedničku. Je vidět, že Wiseman držel ruku nad režiséry a uhlídal, aby se film ubíral přesně tím směrem, jakým se ubíraly první dva díly. A Kate v černém latexu se prostě nikdy neomrzí. ()

Jierl

Dle mého názoru nejlepší Underworld, na druhou stranu i poté se mé hodnocení zastavilo na 3 hvězdičkách. Nedá se čekat žádná intelektuální zábava plná novinek, na druhou stranu krev stříká poctivě po celou dobu filmu a přiznejme si, to je to, proč se na Underworld a další vyvražďovačky koukáme. ()

Yangus

Opět dobré. Tady jsou aspoň řádní vlkodlaci ne jako ve Svítání. Akce nezklamala, parádní jako vždy. Příště bych uvítal opět něco z historie. ()

Krabak

Bál jsem se, že tato serie se bude vyvíjet podobně jako serie Resident Evil. Tedy od dobrého filmu k totálnímu odpadu. Naštěstí to takové není. Sice oproti předchozím dílům je tady děj nulový, ale vynahrazuje ho akce a pro mě vážně překvapení...fakt obrovská dávka krve, což jsem upřímně nečekal. Je to jedna velká zabíječka v čele s úžasnou a skoro nestárnoucí Kate. Sice mi trochu vadilo, že jsou tam hlavní postavy už více méně nesmrtelné, ale na druhou stranu bych asi vyhodil PC z okna, kdyby tam nějákou z nich zabili. Co se týče mě, tak Underworld si drží pořád tu stejně danou laťku a pevně doufám v další díly. Mé hodnocení je možná nadprůměrné, ale upíry vs vlkodlaky prostě miluju. A závěrečný titulky v podání kvalitních reproduktorů s basama na max? Jooo to jsou orgie! --->80% ()

Ripley

Co může vzniknou,když film,který má stopáž 75 minut(bez závěrečných titulků),potřebuje čtyři scénáristy a dva režiséry-Vikingy?Tohle je pohřbení série. ()

seth82

Holt, dúfal som, že návrat "tej pravej" Selene dopadne dobre, bohužiaľ, opak je pravdou. Mårlind & Stein s kvartetom scenáristov to pekne pokašľali, až sa mi nechce veriť, že na scenári sa podieľal aj Len Wiseman. Nechcem rozoberať detaily a hromadu nelogických čŕt, ale nedá mi nespomenúť, že dialógy sú v t Awakening infantílnejšie, ako v niektorých rozprávkach pre deti. Zlý príbeh, zlý scenár, 89 minút nie je dosť, jediným pozitívom je prítomnosť (pozor, nie herectvo) Kate Beckinsale a priemerná dávka akcie. Tretí rozmer som si v tomto 3D filme nejako nevšimol. Moju návštevu kina považujem za stratu času a peňazí. ()

Harapes

Ultrakráska v latexu Kate Beckinsale nezachrání zbytečný díl ze série Underworld,kde dialogy jsou o ničem,taktéž příběh a zbytečné 3D.Jenom samá akce a ohlušující výbuchy. ()

Sufferer

Označenie výplach je viac ako výstižné. Bezprostredne po vpadnutí na filmové plátno sa ide na plné obrátky. Dvojica švédskych režisérov do diváka páli atrakciu za atrakciou a len zriedka sa v komore ich najväčšej, respektíve jedinej zbrane filmu namiesto strieborných nábojov ocitá informácia nastieňujúca povinný dej. Akcia odohrávajúca sa na hororovom pozadí (obraz odetý do odtieňov čiernej, anglické počasie, žiara bleskov či blikajúce svetlo žiaroviek) má solídne tempo a je prehľadná. Ergo, vždy je jasne vidieť, kto komu dáva po papuli. A naviac – Kate Beckinsale v priliehavom latexe je späť. Čo viac, krucinál, chcete. (Kino 3D) ()

Bathoryčka

PLUSY FILMU: Lykani vzhledově vyvedenější než v předchozích dílech, Selene opět kočka v přiléhavém latexovém oblečku, skvělé bojové scény. MÍNUSY FILMU: Ze začátku to vypadalo, že 3D budou pouze titulky. Průměrná podívaná, trailler vypadal však o malinko zajímvěji. Spousta děje, nahuštěného do krátkého času a točícího se kolem Selene, která se snaží ubránit dceru před lykany. Ostatní postavy spíše jen dokreslovali celý film, než že by byly kdovíjak důležité...Podle konce se dá očekávat, že bude natočeno ještě pokračování - no, jestli tomu tak bude, bude to snad už poslední, protože to stejně nebude nikdy o ničem jiném než doposud, i když na scénu tímto snímkem vstoupila Selenina dvanáctiletá hybridní upíro-lykanská dcera... ()

Prochy38

Samozřejmě to prvního dílo kvalitou nedostálo, ale pořád je to ten dobrej Underworld. Upíři dobří, "lykani" skvělí a atmosféra přecejen trochu pozdější doby opravdu zdařilá. K. Beckinsale je pořád neskutečně krásná a tato roli je pro ni jako ušitá! A v tom plášti je ohromující! Příběh dobrý, sic nijak originální, akce výborná, dokonce hudba moc dobrá! Hodně mě zaujala scéna, kdy na Selene padá výtah. Parádní!!! Co mi ale přišlo zase hodně slabé, což je zarážející, protože jde o nejdražší díl série, byly efekty!! Místy mi to přišlo jako z hodně špatného B filmu. Škoda, ne vždy je dobré vše točit v digi. Ale spokojený jsem těžce. Jen to mohlo být klidně o hodinu delší!! ()

OscarWilde

Imax opět nezklamal, jsem unesen. :-) Kvalita samotného filmu a provedení ve 3D IMAX, asi ta nejlepší kombinace. Vřele všem doporučuji, myslím si, že to opravdu nemá chybu. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)