Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Puerdraco

Najmrazivejší pocit som zacítil v momente keď som si uvedomil, že niečo také sa skutočne deje a že snuff snímky existujú nielen simulované, hrané, ale aj reálne. Rozhodne odmietam tvrdenie, že by bol tento film prvoplánovite vyrábaný len s cieľom šokovať, na to je príliš dokonalý. ()

Jacques-ds

Kdybych měl tenhle film ohodnotit jediným slovem, tak nejlepší volbou by bylo slovo nuda. První půlku nuda, druhou půlku nuda. Dialogy naprosto dementní, nic neříkající a nudné. Postavy ploché, neosobní (až na hlavního hrdinu) a nudné. Příběh rádoby zajímavý, ale ve skutečnosti prostý a nudný. Tohle všechno bych ale dokázal odpustit, pokud bych se alespoň bál nebo se zhnusil. Nic z toho, všechno přebila nuda. Rada na konec: Nekoukejte na to, je to nuda. ()

tom912

Komentář obsahuje SPOILER!!! Oproti tomuto filmu jsou moje sexuální úchylky balada na nebi, opravdu nevím co si mám o tom myslet, jako erotický horor to kupodivu je zahrané výborně, scény nechutné, nepochopitelné, diskutabilní, opravdu by mě zajímalo když to točily jaká byla atmosféra na place, protože jestli si někdo myslí, že to je umění natočit opíchání čerstvě narozeného dítěte tak už opravdu nevím co je tohle za svět a to nemluvím o tom pokud to někoho vzrušuje. Dal bych za pět, ale to by si o mě někdo mohl pomyslet, že na tom ujíždím a že mě takové věci mohou vzrušovat, tudíž jen za tři za kameru, věrohodnost herců a za to, že to ikdyž nepochopitelně se odvážil natočit. 65%. ()

Polnoch

Pomerne kontroverzný a pikantný film, ktorý si ale drží úroveň! Určite to nie je to len nejaká úchylná blbosť. Taký lepší priemer. ()

psychoza

Film naozaj ťažký nie len na žalúdok, ale nepochybujem, že aj horšie veci sa dejú... Niekedy som si skutočne musela zakrývať oči a na dlhšiu dobu mi takejto tematiky stačí - film splnil svoj cieľ! ()

prasokote

Nechala jsem si pár dnů odstup k tomu, abych tohle nějak ohodnotila. Jelikož to zde mnozí porovnávali s 8MM, tak jsem si den po Srbském filmu pustila i 8mm. Nicméně já musím říct, že se mi Srbský film líbil mnohem více než 8MM. I když líbil je v tomhle případě trošku závádějící slovo. Mnozí zde odsuzují ony zhovadilosti, ukázány naprosto otevřeně a s detaily. Ale já právě v tomto vidím sílu toho snímku. Srbský film vnímám jako poukázání na určité věci, které se reálně doopravdy dějí. Poukazuje na to, že lidi jsou nejhorší tvor, schopný čehokoli. Za peníze lze v této době koupit cokoli. Kdosi tu napsal jednou větou komentář, kterým vystihl vše: O tom, jak si bohatí lidi zaplatili film. A tím je řečeno skoro vše. Lidí je plno, a ročně zmizí tisíce beze stopy, nemám iluze o tom, co se s nimi stalo. Sbalit do auta někoho na ulici a odvézt ho k rozřezání na "náhradní díly" pro nějakého zbohatlíka je v podstatě jednoduchá věc. Nebo si někdo natočí takový fajný film na doma a pro své úchylné přátele. Pár scén bylo opravdu krutých, ale přiznám se, že po všech těch komentářích tady, jsem čekala ještě něco horšího. Nebo mám možná jen více posunuty hranice odpornosti. Ale spíš to bylo tak, že jsem se dokázala odosobnit a koukat na to jako na film, než vnímat pouze prásárny v něm. 8MM mi příliš zaváněl Hollywoodem, vadila mi předvítatelnost děje a taky spousta moralistických keců. Srbský film byl prostý, temný syrový, strašlivě reálný a konec...Ten jsem nečekala. PS: jistá scéna s okem mne skoro rozesmála. ()

Alexandre

Jak někdo může takové šílené a zvrácené úchylárny točit, to mi zůstane snad navždy záhadou. Každopádně svůj účel to plní dokonale. Úplně mě to zhnusilo a ty pocity, co to ve mně vyvolalo, jen tak nějaký film nedokáže. Mimochodem ke konci napětí prudce stupňuje, až jsem měl chvílema nervy napnuté k prasknutí. No a konec jsem po dokoukání ještě pár minut musel rozdýchávat. Po zhlédnutí I Spit on Your Grave (2010) jsem si myslel, že nic zvrácenějšího už neudivím, ale po Srbském filmu zjišťuji, že jsem se pěkně mýlil. Dal bych tomu i plný počet, ale za scénu s novorozencem to udělat nemohu. To už na mě bylo moc přehnané. ()

Jenislávek

Myslel sem si, že nikdy neuvidim nic odpornějšího než Lidskou stonožku, ale Srpski film je silná konkurence minimálně na stejnym levelu. Má to hlavu aji patu, když pominu, že to je vpodstatě thriller-porno. Přesto si myslím, že takovyhle filmy nemusí spatřit světlo světa. Vygradovalo to v chuťovku obracející vnitřnosti naruby. ()

markotter

Ty vole, to byl nářez. V mnoha ohledech. Maje přečtená hodnocení oscilující od odpadu do 100, maje zkouknuté Maŕtyrs, Lidskou stonožku, Grotesque, Taťku a Mamku apod., obrnil jsem se nejvyšší měrou statečností, zatnul zuby a s pocitem "Vždycky to můžeš vypnout", dal jsem se do toho. A neočekávané skutečně přišlo - ale jinak než jsem čekal. Prvních 50 minut se vlastně nic moc neděje, jen sledujeme hlavního hrdinu, jak se pomalu zamotává do osidel intelektuálního producenta "porno" filmů. Přesto je i tahle část hodně zajímavá, je z toho cítit napětí, tíseň. Pak film nabírá na tempu, z náznaků se vyklube snuff jak řemen (doufám jen, že ne doopravdy..) a tempo graduje, graduje až k hrůznému konci a když si myslíte, že už je fakt konec, tak dostanete ještě přidáno. Je to hnusné, ne všechno je však vidět a režisér zapojuje Vaší fantazii. Film má navíc solidní scénář, vše dává smysl a svým způsobem je to také velmi povedený psychothriller. Takže spokojenost. Škoda jen, že jsem potom nemohl asi do 3 do rána usnout... ()

GTS_PUNK

Ťažko hodnotiť toto dielo novodobej srbskej kinematografie. Srdan Spasojevic sa tu snaží zachytiť obraz rozvrátenej (nielen) srbskej spoločnosti, prehnitej až do morku kostí, morálne skazenej a zúfalo volajúcej po uspokojení prirodzených pudov, že siaha až na tie najextrémnejšie možnosti, aké dokáže ľudská myseľ pomyslieť. Teda, myseľ niekoho, koho snáď ani za ľudskú bytosť nemožno označiť. Snaha nahliadnuť do hláv sexuálnych deviantov, sa však otočila proti režisérovi, o ktorom si teraz celý svet myslí, že má takéto chúťky aj on. Môj osobný názor je ten, že to nie je pravda, a že jediné, čo sa snažil ukázať bolo to, čo si tieňovo objednáva špeciálna klientela po celom svete a niečo, čo sa vyskytuje snáď len na najtemnejších zákutiach dark webu. Aj keď sa vraj jedná o "najodpornejší film všetkých čias", musím oponovať. Výkony hercov boli veľmi slabé, srbčina počas celého filmu znela veľmi monotónne, dej sa rozbiehal pomalšie ako slovenský rýchlik a keď už sa ako-tak rozbehol, opäť ho niečo pribrzdilo. Takisto veľmi slabé gore prvky. Od nich som očakával, že mi príde zle, ale nič. Niekedy je človeku na zvracanie z prepracovanej psychológie omnoho viac ako z litrov krvi a odseknutých hláv, ale ani náznaku toho, aby divák myslel, sa tu nedočkáte. Časť deja bola po istej chvíli predvídateľná dopredu a snáď jediný moment, ktorý prekvapil, bol absolútny záver. Vtedy som si pomyslel, prečo takto nemohol prekvapovať celý dej. Srpski film - "To je film." Veru, pre niekoho hnus a výlev mozgovej stoky Srdana Spasojevica, pre iných zasa drsnejšie porno okorenené príchuťou dark webu. Slabá záležitosť, nešokovala, no ani neurazila. Zachraňuje to viacero kvalitne napísaných výstupov Vukmira so zaujímavými vyslovenými myšlienkami. ()

retrogirl2

Nedokážu zatím ohodnotit. Je mi špatně z námětu, scénáře a hlavně ze mě, že jsem film dokoukala. Je to jízda, ze který nejde vystoupit, ale zavíráte oči a říkáte si - nee tohle se nemůže stát - a ono jo, je to tam. Ufff... Naprosto souhlasím s plným hodnocením i s odpadem. Nevím prostě, to se musí buď strávit, nebo vyzvracet. Účel snímku zřejmě splněn. Hlavně nikomu nedoporučovat :) Už nikdy více... ()

Petulka88 odpad!

Totální odpad, který nemá nejmenší právo na existenci. Nevadí mi násilí a erotika ve filmech. Právě naopak! Ale nemám potřebu sledovat znásilnění čerstvě narozeného dítěte nebo to jak zfetovanej fotr przní svoje sedmiletý dítě. První scéna je ve filmu úplně zbytečná a ta druhá mohla vypadat úplně jinak, aniž by tvůrci museli tak brutálně překročit hranice. Jenže to by pak film nebyl dostatečně kontroverzní, že? Snaze šokovat je tady totiž podřízeno naprosto vše. Nestačí Vám znásilňování dětí? V pohodě, máme tady chlápka, kterej šuká ženskou s čerstvě useknutou hlavou! Pořád málo? OK, taky je tady týpek, kterej svým pérem vypíchne oko jinýmu borcovi. Ta poslední scéna mohla možná fungovat, kdyby se film nebral tak strašně vážně. Srbský (praso)film totiž postrádá jakoukoliv nadsázku nebo humor. Snaží se být temným hororem/thrillerem, který asi měl diváka přinutit k zamyšlení (i když netuším nad čím). Samozřejmě se to nedaří. Jak můžu brát vážně film, jehož hlavní hrdina je vysloužilý pornoherec s uměleckým jménem Milosh? Jediné pozitivum je, že se tvůrcům podařilo na konkurzu sehnat vcelku koukatelný ženský, který vědí jak se používá žiletka. Kdybych totiž k tomu všemu musel ještě čumět na bobry, už bych to vážně nedal. Zbytek nestojí za zmínku. Dialogy strašný, děj trapný, herci přehrávají... Tohle není dobrý ani pro nenapravitelné masturbátory, kteří pravidelně pindí honíka nad svou oblíbenou beauty vlogerkou. Je to čistý hnus, o jehož autory bych si neotřel ani botu. ()

humblebumble

Tohle je ten Srbský film, o kterém mi všichni se zatajeným dechem říkali? Really? ______ V mém zklamání hraje určitě roli to, jak se o něm všude říká, že je to nejvíc fucked up film všech dob, že v kinech omdlévali diváci a herci byli traumatizováni. Pokud má film takovou pověst, tak musím předpokládat, že je opravdu, ale opravdu ZVRHLEJ, a že je ve svý zvrhlosti kreativnější než má historie vyhledávání na pornhubu. Dobře, je tam TEN JEDEN ZÁBĚR, kvůli kterému byl film zakázaný v několika zemích, fajn, uznávám, ovšem zbytek filmu je (až na pár výjimek) docela nuda (zachránilo mě jen to, že mám humor osmiletého fakana, takže mě pobaví půlmetrové péro hlavního hrdiny)._______ Highlight tohoto filmu bylo (krom TAMTÉ SCÉNY) znásilnění oční jamky bodyguarda, ale jinak nic, co by mě překvapilo. ()

andrew88 odpad!

Film nemá hlavu ani patu, je předvídatelný až hrůza. Snaží se šokovat nechutností, ale vůbec mu to nevychází. Scény vyšumí do trapnosti. Nedoporučuji v žádném případě. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?