Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

JohnnyJohnny

Tak to byla jízda. Jsem znechucen, nadšen, ohromen, udiven ... málokterý film se mnou takhle zacloumal. Pokaždý, když po mně někdo chce tip na dobrý horor/thriller, tak nikdy nezapomenu tenhle kousek zmínit (ale vždy předem varuji, že tohle je opravdu extrém). Nespočet explicitních scén, brutalita, sex a dobrý soundtrack - no já se bavil - 80 %. Film pro opravdu okrajovou část publika. ()

AdminkaDF odpad!

Je to můj druhý film, který jsem kvůli nechutnosti, nekomplexnosti, nelogice, nesouhře, neharmonii aninedokoukala (a že snesu hodně) Zamýšlím se nad tím, co vlastně chtěli tvůrci sdělit? Že i pornoherci mají srdce? Chtěli snad divákovi vybarvit, jak se cítí oběť při páchání sexuálního násilí? Nebo je to prostě jenom jeden z debilních filmů bez poselství? ()

jaHanicka

Několik let jsem o tomhle filmu slýchala. Myslela jsem, že ho chci vidět. Už dopředu říkám, že jsem si to jen myslela. Teď už vím. Ne. Nechtěla jsem to vidět. Byla bych asi o dost klidnější, kdybych ho neviděla. Pokud se sem do komentářů zatoulal někdo, kdo to ještě neviděl, můžu poradit - nekoukejte se. Jsem "zvyklá" koukat na kdejaký prasárny, ale tohle je vrchol hnusu, morálně, emočně... Z uměleckýho hlediska asi ok, hercům to věříte, střihy a všechny tyhle krávoviny jsou v cajku, ale ani to nezachrání ten obsah. ()

JaHo odpad!

Před několika lety jsem dal tomuto filmu 5 hvězdiček ale nyní jsem to změnil na odpad! Pokud jste jen trochu normální člověk, tak doporučuji vykašlat se na tento film a kouknout se raději na nějaké to mírumilovné vylodění v Normandii. Pokud už jste mentálně narušení, tak vám tento film snad víc neuškodí a můžete se kouknout. Moct cestovat do minulosti, tak bych si zabránil v tom jej vidět. Nejde to z hlavy. ()

xninjax

Nemuzu dat odpad filmu, ktery ve mne zanechal nejake emoce ci pocity. At jsou jakekoliv. Zacnu klady: audiovizualni stranka je super, obsazeni take (nechtela bych hrat hlavni roli), hudba, kamera...tohle dobry. Zapory: uchylarna a hnus, oproti kteremu jsou Kanibalove nebo treba Lidska stonozka pouze romanticke komedie. Nastesti jsem si o tom neco precetla, takze pro me stravitelne. Spatne, ale stravitelne. Rada: pokud to nekomu doporucite, radeji ho upozornete, slabsi natury se asi zeblejou a mozna zeserou zaroven :-). SPOILER v zaveru jsem si rikala: ,,snad neosuka vlastniho syna”, stalo se. Urcite snimek, ktery si budete pamatovat, i kdyz v tom negativnim slova smyslu.... ()

TheFilmThief odpad!

Tenhle film ukazuje nejzvrhlejší sexuální praktiky míle za hranicí snášenlivosti a samotné lidskosti. Sexualita je zde prezentována jako totální zvrhlost, něco, co by snad nemělo ani patřit na tento svět. Samotný vztah Miloše a jeho manželky je dosti podivný a stojí za přemýšlení. Celá rodina žije z jeho platu z dob, kd pracoval jako pornoherec a nyní nejspíš nepracuje, což naznačuje, že si ani pořádnou práci najít nemůže, protože nemá žádné vzdělání a pornoherce nikdo nechce, a jeho manželce nevadí, co musí udělat, aby zabezpečil rodinu. Dále film má určitou symboliku, které spíše pochopí jen Srbové sami a lidé znalí srbské politické situace. Monolog o umění - samotný film sám o sobě řve: PODÍVEJTE KAM SPĚJE DNEŠNÍ KULTURA, co se dnešním lidem líbí, tohle je přesně co chcete. Symbolicky hodnotím odpadem, protože tenhle film bych nikomu nedoporučovala vidět, nesouhlasím s tímto stylem a žánrem. Přítomnost nezletilých herců v takovýchto filmech by se mělo trestat vězením, pokud chtěl režisér a scénarista v jedné osobě říct, co si myslím že chtěl, mohl na to jít přece úplně jinak a udržet se v určitých mezích. ()

mdf

Pornoprasárna,snuff a trochu gore.Zbytečný film,natočený pro sexuální devianti všeho druhu....možná režisér a scénaristi jsou sami, jedna deviantská skupina. ()

Turon1

Tak, už viem, prečo je tento film taký kontroverzný. Naozaj som si ho nemal púšťať pred spaním. Rozumiem argumentom jednej aj druhej strany a sám neviem, ako by som to ohodnotil. Chcel som hlavne otestovať, čo znesie môj žalúdok, aké scény tam musia byť na to, aby bol tento film naozaj taký nechutný. Takže neviem, či som aj ja naozaj na hlavu, ale okrem tej scény s pôrodom som to celkom zvládol a samotné vyvrcholenie deja som trošku aj očakával. Ale neodporúčam pozerať slabším povahám. ()

Lonelybiker

Tak doufám, že teď už jsem viděl opravdu všechno. Není třeba se pozastavovat nad obsahem nebo dějem této srbské zvrácenosti, protože bych hodnotil odpadem. Já jsem se zaměřil na tvůrčí stránku filmu. Jsem toho názoru, že masky, kameru a herce je potřeba pochválit. Neviděl jsem v tomto směru žádnou slabinu (kromě perforace hlavy pinďourem těsně před koncem filmu, díky které dávám o hvězdu míň - to se fakt nepovedlo). A je také potřeba říct, že třeba takový Lars Trier točí ve srovnání se Spasojevićem severské pohádky na dobrou noc. Do teď jsem ho měl chudáka za nejdivnějšího rejžu filmové historie. Závěrem chci dodat, že se teď musím kouknout třeba na slunce seno, abych vůbec usnul. ()

von.netvor

Ani odpad a ani nic super. Film o bestiích v nás v bestiální době. Hrůza, kterou jsem napoprvé nedokoukal a to se mi stalo poprvé. 50% ()

jethrotull odpad!

Co tym chcel "basnik" povedat ? Totalna dejova somarina s dementnym vyustenim pribehu.Naco ktosi toci taketo hovadiny.Rozhodne nemozem suhlasit s popisom filmu v obsahu kde tvrdia ze film sokuje,ale predovsetkym zneklidnuje. Mna sokuje a zneklidnuje nie film,ale sprostost a tupost filmu a ze na to niekto dal peniaze. ()

MrdDoHrnce

Vy hovada! Proč to má tak málo? Nádherný hovenm prolezlý gejský film i vztyčeném Peru které je namazané olejem. Hnusný nacista Pomo dál odpad - klidně si mě zabanuj drahé) a myslí si jaká je to prdel. Srbska film je totiž tím nejlepší co nám filmy nabízí. Promaštěné postavy s velkými kulemi, lesklé žaludy na stromech. Vagca, kozáci, prdelaci, prostě všechny. Film by měl být podle mě aspoň PG-13 aby si ho užili opravdu všichni. A i když mi bylo líto, jak měly všechny postavy malé péra, nevadilo mě to. Je to fakt mrdka. Absolutně boží. V adzerbaznadu film dostal rating 69 což není tak úplně odvěci. Mrzí mě jen málo gejů,. 69/69 ()

CSGoddess odpad!

Tohle byla ta nejvíc nudná píčovina kterou sem měla tu smůlu vidět a ani těch pár ubohých jakoby šokantních scén na tom nezmění jelikož víc by mě vyšokovalo věčný zdražování jídla a nájmu než tahle kokotina bez děje s hnusnými herci a trapný mi dialogy. Další příklad toho že když někdo neumí točit filmy tak se chytá kdejakých úchyláren které už ale lidi a notabene mládež ničím šokovat nebudou jelikož jsou dneska zvyklý díky netu a médiím na vše, takže dělat kolem toho humbuk na smysl.  Nejlepší bude to ignorovat a radši se podívat na filmy bez extrémů ale se smysluplných dějem a posestvím než ztrácet čas s touhle píkovinou. To i krteček s kalhotami člověku víc sdělí než tohle. ()

Meraxes

Každý kto sa na tomto filme podieľal, od režiséra, cez kameramana, po hercov, rovnako ako každý, kto mu dal 5* je hodný na psychiatriu. Duševne úplne zdravý človek by mu mal dať Odpad!, iné hodnotenie ako tieto dve neprichádza do úvahy. Ale ja si uvedomujem, že úplne duševne zdravý nie som (kto dnes je) a práve preto podľa Hlavy XXII na psychiatriu hodný nie som ;). Srpski film každopádne vyvolal absolútny odpor a hnus, pričom ostáva až rozum stáť nad tým, čo všetko tam vymysleli. Ale ak by som ho mal opísať, prvé slová, ktoré mi napadnú sú ťaživý a depresívny. Tým skutočne je, psychologicky zničujúcim, zostupuje do tých najtemnejších a najúchylnejších zákutí ľudskej mysle a vy nechcete veriť, že tohoto je človek schopný alebo, že bol vôbec schopný niečo také vymyslieť. Pri fyzicky nepríjemnom zážitku, ktorý vyvolal, aj ten z Martyrs trochu bledne. Ten film je hnusný, špinavý, odporný, extrémne násilný a explicitný až príliš, viaceré scény som určite vidieť nechcel. K tomu je v naozaj fantastickej forme, kamera, herci, hudba, proste všetko je na špičkovej úrovni. Srpski film je naozaj perfektný exploitation, ktorý ďaleko prekročil všetky hranice toho, čo je prijateľné a ani tam sa nezastavil a išiel ešte ďalej. Otázne je či tým chcel autor povedať viac, než tým najburanskejším možným spôsobom vyjadriť, že ľudia sú úchylné hovadá. Aj keď nie, účel totálne zhnusiť a zdeptať splnil dokonale. Nie je to zďaleka tak sofistikované ako Martyrs a v niektorých scénach nie sú vizuálne efekty úplne presvedčivé, ale to, že to video pustené pri vysvetľovaní nového žánru nie je úplne presvedčivé, mi bolo úprimne úplne jedno, absolútny odpor to vyvolalo rovnako a ďalšia neprekročiteľná hranica bola pokorená. Drobná výtka ide smerom k dialógom, ktoré mi nie vždy prišli úplne realistické, ale toto nebolo o dialógoch, že. Absolútne nechápem ako mohlo niekomu vôbec napadnúť natočiť niečo také ako Srpski film a naopak chápem každého, kto to nedokázal stráviť a vypol to alebo sem dal odpad. Ale v rámci žánru je to absolútny vrchol, to najlepšie (pre mňa po Martyrs) a najextrémnejšie čo tu máme. 5* 94% ()

Dedincan

Videl som ho už dávnejšie. Pamätám si akurát, že to je film, ku ktorému sa netúžim vrátiť. Pár hviezd za odvahu, ale inak zrejme nič kultúrne obohacujúce. ()

sml41

mozem povedat, že ovela viac sa mi žaludok pretočil pri filme Irreversible kde bola Monika tak brutalne znasilnena, ze som ju az lutoval... nakolko "aspon podla mna" je toto taky poloamatersky počin tie uchylne a zvrhle sceny su vcelku pozeratelne, zaujimavy scenar...a posledna ironicka scena nema chybu :) ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?