Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

janisska

Nesourodý, neopodstatněný a v důsledku nesmyslný mišmaš tužeb romantického idiota, který se ocitne ve fantazii - vybrané společnosti svých intelektuálních idolů - jen proto, aby si v jejich přítomnosti mohl vylévat srdéčko a ukájet se stejnými banalitami jako v realitě. ()

MaaaR@

... Je to mylná představa o tom, že jiné období je lepší než to současné. Možná právě v tom spočívá kouzlo tohoto filmu, kolik lidí se v něm, ať už víc čí míň, dokáže najít. Pro mě je celý snímek dokonalým zrcadlem mých pocitů. ()

J.Bourne

Musím se přiznát, že vždy, když čtu v popisu filmu slovíčko romantický, mě lehoulince napadá milion jinejch filmů na který kouknout. Jednou z mála vyjímek, která mě bavila bylo Love Actually. Říkal sem si, lepší romantickej film pro mně nebude. ALE omyl. Půlnoc v Paříži laťku nastavenou Love Actually přeskakuje s prstem v nose a vrtulí v pr.. Bože jak mě to chytlo, jak sem toužil po procházce v dešti malebnýma francouzkýma uličkama, jak moc sem se těšil, koho Owen ještě potká. Ztvarnění historických postav jako Hemingway, Picasso, Dalí taky fenomenální. Tenhle film je vůbec jeden z nejlepších, co se týče podání atmosféry. Owen Willson hrozně moc překvapuje v né tak úplně komický roli. Hudba od Stephane Wrembela snad ani nemůže být lepší. Děj byť lehce jednoduchej mě ani vteřinku nenudil. A závěrečná myšlenka, že byť sebehezčí současnost pro nás po chvíli ztrácí kouzlo a stává se nudnou, vše krásně vystihuje. No prostě Woody smekám klobouk, i když ho nemám. A jasnejch pět hvězd. ()

CarlosX

Jakkoli se může zdát Woodyho svět přitažlivý v porovnáním s realitou, kde má hlavní slovo jedna nemožná ženská a vousatá chodící encyklopedie, tak mě Woody tentokrát nepřesvědčil a zdaleka nezískal na svoji stranu. Filmařina kvalitní s příjemným hudebním podkresem, to bez debat, ale jinak jen nuda bez emocí.... celé to cestování v čase, setkání s Hamingwayem nebo Picassem, milostné splanutí s tou Picassovou buchtou, hrozně neosobní, nicneříkající, nudné......prostě mi to nesedlo ani zdaleka tak, jako Whatever Works, Vicky nebo Matchpoint.... navíc si myslím, že Woody musel byl pod vlivem, když obsadil to hlavní role Owena Wilsona. Od té doby, co jsem ho viděl ve filmu Zoolender ho mám herecky na stejné úrovni jako stevna seagala:) Ten jeho úsměv nemůžu vystát, mám pocit, že umí hrát jen role, ve kterých o nic nejde, ala Nesvadbovi. Ty klasické případy, kdy tě na prvním rande posere pes, a ty se jen blbě usmíváš. To není ale zdaleka případ filmů Woodyho Allena, kde to chce něco navíc. Takže se ptám, proč on ve Woodyho filmu? Neříkám, že to je zlé, to určitě ne, ale mě to celé jaksi obešlo... 60% ()

Stružák

Woody Allen cestuje časem a daří se mu to na výbornou! Opět brilantní režie, kde je Allenův rukopis patrný od prvních scén až po samotný závěr. Výtečná hra barev, zvolená hudba i herci (nečekal bych, že Woodyho v hlavní roli někdo zastoupí tak dobře jako se to podařilo Owenu Wilsonovi) fantasticky vykreslují atmosféru města. A jako bývá u Woodyho zvykem, zase se dočkáme skvělých dialogů. Film, který bude zrát jako víno při dalším a dalším shlédnutí. ()

Belatris

Čtyři hvězdy jen a pouze za plejádu úžasných osobností, se kterými se Owen zahazuje každou noc. Fascinující. Ovšem současnost mi přišla zlehka odfláknutá, až banální. Dalí. Dalí! DALÍ!!! ()

kedl

Nostalgické putování Paříží..hledání vlastní svobody a touhy. Owen Willson se do své role opravdu vžil, na rozdíl od Rachel McAdams, která my přišla tak trochu pošetilá a nesvá ,ale přesto musím dát 4*. ()

Giggs

Čim novšia "Allanovina", tym ukecanejšie. To by nebol problem, keby tymi kecami aj niečo dokazal povedať. S Woodym to ide dole z kopca. ()

Krabak

Klady? Asi žádné. Tenhle film mě absolutně nebavil. Nejvíc na tom měl podíl asi Wilson, který pro ně je totálně nesympatický herec. Když k tomu přidám totálně nudný děj a konec, z kterého jsem blil duhu, tak můžu s klidem říct, že ten film je utrpení. Věřím, že lidem, kteří mají rádi autory 20.století, tak na ně film zapůsobí. Co se týče mě, hrozná nuda --->25% ()

Eamby

K umění mám vřelý vztah a už jen díky tomuto mne tento film obohatil hodně silným filmovým zážitkem. Umění zveličeno poměrně ve všech podobách, které existuje. Nikdy jsem nepodlehla kouzlu filmu od Woodyho Allena, ale po tomto zhlédnutí získal všechnu moji pozornost. Dokonce Owen Wilson- jako hlavní postava byla vybrána bez jediné chyby ( a to bych opravdu nečekala, že v tomto filmovém kousku bude tak nenahraditelný) . ()

farfalla

'Půlnoc v Paříži' mě velmi mile překvapila. Nedávno jsem viděla 'Do Říma s láskou', a tak jsem čekala podobný vývar teď však francouzských filmů. Ale tentokrát jsem takový pocit neměla. Dokonce jsem zase zaslechla Woody Allena mluvit ústy hlavního hrdiny. Režisér vytvořil atmosféru Paříže tak, že se zdá uvěřitelné, že tam člověk může i cestovat v čase. Moc se mi líbili Adrien Brody jako Dali a Kathy Bates jako Gertrude Stein. Malé role, ale milé. Úžasná myšlenka, že lidé, které obdivujete a vážíte si jejich názory, si s vámi rádi popovídají a nejsou to žádní náfukové. Kéž by každý měl takovou možnost setkání se svými idoly. ()

Michalechal

Dlouho jsem nebyl z filmu tak konsternovanej! Je to můj první film od Woodyho Allena co jsem videl. A laťka je nasazená hodně vysoko. Owen zažívá v Paříži něco, co byl vždycky můj sen a vlastně jsem mu celou dobu jenom záviděl. Potkávat osobnosti 20. let minulého století, to by si přál snad každej, kdo žije minulostí jako já :-) Po shlédnutí tohodle filmu jsem vlastně poprvé v životě měl chuť navštívit Paříž :-) ()

tom.nosek

I když se nepovažuju za fanouška Woodyho Allena a vždycky jsem se k jeho filmům stavěl zdrženlivě, v poslední době mě překvapuje a musím říct, že Midnight in Paris je opravdu velice dobrý film a celé jsem mu to sežral i s navijiákem... Všechny osobnosti byly zahrané opravdu úžasně (ale přiznávám, že ne všechny jsem znal) a celý ten svět fungoval, a to jak ten reálný, tak ten "snový". ()

lukasch

Pokud se na to chcete jako já dívat kvůli Rachel McAdams, tak to vzdejte. Je tady za nesnesitelnou kravku. Ale zase mě to přivedlo k Allenovi, kterého jsem nikdy nemusel. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem