Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

minee

Hrůza!!! Všechno co dělalo PAST PASTÍ je pryč. Ani závěrečná hláška 'Yippie-Kai-Yay Mother F*cker" není! Jak se k tomuto mohl upsat Willis je mi záhadou. 30% a nekoukat znovu, ani na to nemyslet, že to patří do jedné z nejlepších akčních sérií! ()

RedRose

Opravdu je mi to velice lito... ...ale osobne od Die Hard cekam neco uplne jineho a mnohem lepsiho... Willis na to urcite jeste ma a nebyt ve filmu jmeno McClane a nejmenovat se to Die Hard tak bych mozna dal o neco vic... Ale takhle opravdu ne! ()

Zombiepod

Brať tento film ako pokračovanie kultovej akčnej série trochu zabolí - nenechajte sa však príliš ovplyvniť. Päťka je priemerný, letný akčňák s nesmrteľným Willisom, kde je behom prvej polhodiny zdemolovaná takmer celá Moskva a scenárom tak nehorázne pritiahnutým za vlasy, až nad tým rozum zastane. Vzťah otca a syna jedno veľké a zbytočné klišé, ktoré v takomto filme nemá čo hľadať. Nevadí. Ja som sa bavil slušne, hlášky a vtipné situácie rozosmiali, ale sklamal ma tento raz maximálne nevýrazný nepriateľ. Chýbala tomu akási iskra, ale brutálne nereálny záver s vrtuľníkom dokonalo ukojil moje Die Hard chute. Moore sa ale veľmi na takýto film režisérsky nechytá. ()

beso74

Pokiaľ v poslednom Indym sa spojenie otec a syn vydarilo aj po druhý krát, akurát, že Indy mladší sa stal Indym starším, podobný pokus u McClana šľapol poriadne vedľa a to i napriek tomu, že to takmer nesmrteľný detektív skúšal v minulej časti trošku aj so svojou dcérou. Ostáva len dúfať, že viac potomkov už na plátne s Johnom neuvidíme, pretože predstava Bruca ako pobehuje s vnúčatami a strieľa darebákov je mi nepríjemnejšia ako tá, že je pondelok ráno. Málo humoru predovšetkým McClanovských hlášok, veľa pyrotechniky a streľby. V situáciach, kde by len prúd vystrelených prázdnych nábojníc zasypal priemerne basketbalové družstvo minimálne po uši, sa nezničiteľný John Rambo, pardon John McClaine, prediera ako nôž maslom, kosí nepriateľov a rieši problém vzťahov so svojim synáčikom a k tomu ešte stíha spoločníkov a aj publikum ohromovať svojou dedukciou ala Sherlock Holmes. A mne by úplne stačilo, aby to bol starý dobrý John McClaine snažiaci sa iba prežiť.... ()

Looka

60% akční video béčko - ok. Název Smrtonosná past byl ovšem vpašován jedině za účelem zvýšení tržeb. ()

kyLuke

Nová Smrtonosná past je jiná než ostatní a soudím , že určitě i nejhorší ... Je asi nejhůře natočená ze všech ( já ani nechápu , jak mohli producenti Johnu Moorovi po jeho propadácích vůbec věřit ) a má nejhorší scénář . Takže ty skutečně slabé momenty musí zachraňovat jen výborný Willis a pěkná muzika . Možná že pátá Smrtonosná past vůbec nemusela vzniknout ..... U předchozího dílu jsem navíc vyčítal to , že už je to něco jiného tak , až to škodí , ale po zhlédnutí tohohle už to tak netvrdím . Tomuhle se už skoro vůbec nedá říkat John McClane , protože to mohl být samostatný film . Jako by to nemělo s touto legendou nic společného ! No prostě krátce - John Moore asi opět zklamal a nová Smrtonosná past není moc dobrým filmem , jen tak 50% . ()

dannyd14

Lepší odvar podobných filmov, svižné efekty, famózny Černobyľ ubíjajú suché a plytké dialógy, plné klišé a niektoré nelogické momenty. V porovnaní so svojimi mladšími súrodencami, je to veľký odklon, drsný otec Bruce a jeho spoločník a syn bojujú proti nebezpečnému, teroristickému magnátovi a jeho sexi dcére. ()

Rastabilly

Už z trailerů to vypadalo na průser, a proto jsem snížil očekávání na minimum s nadějí možného překvapení. To se ale nedostavilo. McClayne byl už ve čtyřce lehce vyměklý, ale pořád v pohodě. Místo toho aby se pokusil vrátit aspoň na podobnou úroveň, mi tu přijde jako nějaký nezúčastněný „skoroDůchodce“, kterému sem tam spadne do ruky kvér.Filmu úplně chybí ta pravá atmosféra, ten šmrnc proč si film pamatovat nebo ho chtít vidět znovu. První polovina filmu je největší zklamání. To si budete často říkat „Ale to snad ne!“. Honička Moskvou je taková nemastná neslaná. Místy jakoby se kameramanovi zbláznilo tlačítko Zoomu. Necharizmatický záporák se jménem Alik (Really ?). Druhá polovina je už zajímavější, ale pořád se nezbavíte pocitu oné … vykastrovanosti, plochosti. Akční scény s vrtulníky, zvláště ta druhá, vypadají dobře. Jinak film sbírá bonusové body spíš na drobnostech. Vrátil se Rkový rating, ne Rkový McClayne. ()

playboy_05

Poctivý béčko, který bych jako normální akčňák v klidu přijal a dobře se pobavil, ovšem jako film s nálepkou Die Hard fakt ne. Přitom ta hi-tech čtyřka se vážně povedla, nevím...trochu se té šestky už bojím ()

Lilien

Ďalší s typu filmov ktorí zabil celú sériu. Prehnané akčný,ani tá Moskva filmu nepomohla, scenáristi taktiež strácajú dych a na cool hlášky tiež pozabudli ()

LakiyL

Skvelo som sa pobavil, výplach ako sa patrí. Prehnané nereálne načachrané explóziami a akciou. Vážnejší tón prvých dielov zmizol tak rýchlo ako sa v úvodnej pol hodine ničili autá (btw krásna reklama na Mercedes). Bez hlavy a päty? Trápne? Smiešne? Tentokrát mi to nevadí, zasmial som sa a užil si obyčajný deň :D zo života Johna McClana. ()

vZeč

Film, co nevzbudí žádné emoce. Člověk ani neni smutnej z toho, kam to Willis s touhle postavou dopracoval. Je úplně fuk, že tu Willis nahradil Seagala a do rozpočtu přiteklo trochu víc peněz na víc zničených aut a nějaký blbnutí s jednim universálnim béčkovym záporáckym vrtulníkem. Vlastně je to člověku celý u řitě, nanejvýš může zakroutit hlavou, proč něco takového už neběží na nově po desátý večer místo nějakého toho obtloustlého Páně Seagala. Značka je na dně. ()

Don82

I přes všeobecnou silnou kritiku tohoto pokračování Die Hard, si říkám "Proč ne? Ale..." Režisér John Moore šel evidentně po novém konceptu této klasiky a musím říct, že balancuje někde mezi nehoráznou ostudou pro klasiku 80. let a moderním pojetí postavy McClaneina, které je bohužel mírně řečeno nedotažené. První půlhodina byla fakt špatná, naprosto tuctové demoliční derby. Nicméně, postupně se film dostane na jednoduchou dějovou linku a divák se může uklidnit, protože alespoň celkem jasné vymezení policajtů a padouchů zde zůstalo. Zde se bohužel vsadilo na přílišnou "modernu" tedy, sice Willis hraje pořád toho stejného (i když už staršího) naštvaného odpadlíka a i nějaká ta hláška ukápne, ale jinak je ve filmu hodně věcí jinak, mimo "koncept" Die Hard. Např.: proč děj v Rusku s nezajímavými a tuctovými padouchy a děj bez špetky nadhledu a sebeironie. Světlejší stránkou věci, jsou slušně zvládnuté triky a celková dynamika všemožných výbuchů a destrukcí mi přišla hodně zábavná. Závěrečná scéna s únikem před vrtulníkem je rozhodně nejvtipnějším momentem filmu. A mít jako parťáka vlastního syna je v jistém směru dalším zdrojem osvěžením série. Když se podívám zpětně, na 4. pokračování z roku 2007 je to jako nebe a dudy. Toto, tedy 5. pokračování má bohužel jen nálepku Die Hard a dost ji zneužívá. Doufám, že se další díl polepší a vsadí na klasické prvky a promyšlenější scénář. ()

Inkunabule

Černobyl? Vážně? Pátý díl má se svou sérií společnou pouze tvář Bruce Willise. John McClane ztratil veškerý smysl pro humor a začal řešit problematický vztah se svým synem. Příběh není špatný jenom v porovnání s předchozími díly, ale je špatný a hloupý v porovnání s akčními filmy vůbec. Člověk by očekával alespoň pořádnou akci. Kam se podělo vtipné a originální likvidování nepřátel, nad jejichž těly John prohazoval vtipné hlášky? Akční scény jsou neuvěřitelně nepřehledné, a když už nějaký ten padouch zahyne, tak způsobem, který jste mohli vidět už stokrát. Film absolutně nechápe zavedenou značku Smrtonosné pasti a dost se bojím, jaké dobrodružství zažije John McClane příště. ()

TommyDiamond

John McClaine pomalu stárne a tak za něho někdo musí převzít pomyslné žezlo. Asi těžko by se hledal někdo lepší než jeho vlastní syn….. Myslím, že tento díl je možná trochu zbytečný. Zas je to pouze snaha namastit si kapsu na slavné sérii. Když budu ,,narychlo,, porovnávat, tak čtvrtý díl byl o dost lepší. Smrtonosná past pět nabízí nezajímavý příběh (koho zajímá, že nějakej blbec potřebuje obohacenej uran, je to pořád dokola) a přihlouplé dialogy (nejvíc mě žralo McClainovo- Jsem na dovolený a jeho rozhovory se synem).... Co mě ale zaručeně nenudilo byli gigantické akční scény, které měli opravdu šťávu. Hlavně pak honička po útěku ze soudu. Připomínalo to šílenou destruktion derby v ruských ulicích a dálnicích. Ani závěr s vrtulníkem mě nenudil, spíš naopak... Víc než tři hvězdy nedám a doufám, že nebude šestka. ()

Colchack

Hlášky vtipné, akcie až priveľa, McClane proste nesmrteľný :D. Stačí vypnúť zdravý rozum a povoliť uzdu fantázie do inej dimenzie a budete sa baviť. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014