Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

pafka

V prvni rade - cesky dabing - pomooooc. To je pekelna audiostopa. Dej vas drzi v pozornosti a v zasade se drzi zabehnuteho schema a nenudi, vy se docela bavite i kdyz nektere sceny jsou trosku zbrkle natocene a dalo by se z nich vydudat jiste vic. Dnes snad poprve lituju, ze jsou mozne digitalni efekty, nebot co tvurci vymysleli za totalni kravinu s tou stihackou, to by jeden neveril. Tam podle skutecnosti snad byl jen katapult. Takze takhle scena lip, kdyby nebyla a ty ostatni se normalne zaradi do hollywoodskych normalu. A Bruce? Priznam se, ten byl opet skvely. ()

dudo24

Ak niekto robí pokračovanie nejakého filmu, tak by sa snáď patrilo mať nejaký slušný scenár. Len to by som chcel asi veľa. Ako je mnoho krát zvykom, pokračovania k dobrým filmom sa začínajú s tým, že máme herca do hlavnej úlohy a názov ktorý pritiahne divákov. A to ostatné je nepodstatné. Neviem si predstaviť, že si producenti tohto filmu po skončení svojej práce povedali: výborne, odviedli sme skvelú robotu. V podstate je to veľmi priemerný akčný film. Je tam akcia, trochu humoru, totálna deštrukcia. Ale tým že tam hrá Bruce Willis a film nesie také meno aké má som čakal oveľa viac. Preto nedám priemerné hodnotenie ale podpriemerné. ()

Simmons odpad!

Tak máme tu pátý zářez Smrtonosné pasti. Jsem fanouškem Bruce Willise a zároveň fanouškem téhle smrtonosné série, takže jsem se na tuhle "akčňárnu" logicky velmi těšil. Ovšem zbytečně....ani jsem to nevydržel dokoukat jakej to byl trapnej SHIT. Hned od začátku se sice režisér snaží nasadit rychlé tempo akční podívané, ale byla to jen zmatená nuda proložená rádoby vtipnejma hláškama Johna McClana, abychom snad nezapomněli, jak umí tenhle drsnej chlapík bejt vtipnej. Ano, v minulých dílech se McClanovi ten jeho suchý humor dařil a prostě to patřilo k charakteru téhle postavy a hrozně mě to na něm bavilo, ale tady v té "pětce" je trapnej až k pláči. Prostě se to Bruceovi nějak poslední dobou nedaří a točí jednu sračku za sračkou. Je to už co říct když i já jsem svého milovaného Bruce nedokoukal. Na druhou stranu musím podotknout, že jsem nedávno zkouknul, podobnou jednoduchou "akčňárnu" The Last Stand ze starým Arnoldem Schwarzeneggerem, kde jsem od toho moc nečekal a tady to prostě klaplo a nakonec z toho byla výborná akční jízda, podívaná jaká má u akčního filmu být. Takže sorry Bruci, ale za mě jasnej ODPAD...nedokoukatelné. :o( ()

7suede7 odpad!

Odpad som musela dat. Prepacte,ale tu jednu hviezdicku neviem za co som mohla dat a tento snimok mi neprisiel ani ako film,neviem,je to proste hruza. Moskva v Budapesti, ruski mafiani - slovenski herci. ()

Lukynekk

Tak celkem to ušlo, musím přiznat, že ty starší díly byly lepší, ale asi je to dobou... Co taky pořád vymýšlet že? Film má hodné akcí, napětí(někdy přehnané), takže se nudit nebudete. ()

Crytic

Jedním slovem katastrofa. Jak se někomu může povést po geniální čtyřce natočit takovouhle ... s prominutím ... sračku? Další vypatlaná pohádka o dvou neohrožených nesmrtelných Američanech, kteří bez jakékoliv pomoci porazí dvě zločinecké organizace, přičemž ruská policie nebo armáda měla tou dobou asi dovolenou. Nepřátelé jsou z amerických hrdinů tak zoufalí, že raději páchají sebevraždu nárazem vrtulníku do budov. Akční scény jsou natočeny kvalitně, i když kdyby nebyly zpomalené film by měl stopáž maximálně 50 minut. Klasické hlášky McClana jsou spíše trapné a v danou situaci nevhodné - v podstatě by se dali shrnout do věty "Chcípněte, já jsem tady na dovolený!". Záverečná zpomalená scéna z letiště ala "Armagedon" byla přímo ke zvracení. ()

semti

Ano, jako v každém druhém americkém filmu. "Dobro" (Amerika) vyhraje nad "zlem." (Rusko) A vyhraje díky předtuše a správným úmyslům. A proč rovnou neodsát radiaci supervysavačem, zhodit hlavního záporáka, který má všechno na svědomí, na vrtulník a jeho dcera, asi jen proto aby pomstila otce, se zabije (podle mě) naprosto nesmyslným způsobem. Zkrátka další z řady akčnáků, ketré jsem si moc nevychutnal. ()

rolly

Takuto cast si die hard seria urcite nezasluzila. Uz to vobec nie je o McClaneovi ako policajtovi, ktory sa ocita v nespravnom case na nespravnom mieste, ale o McClaneovi ako Rambovi, ktory nici vsetko co sa hybe, akurat mu ostala ta jeho povestne zakrvavene tricko... PS: A malo sa to odohravat v Bejrute :) ()

rasto87

I keď miestami trošku viac preexponované, i tak to nebol zabitý čas a určite to stálo za pozretie. Juniora a seniora Mc Clainových nie je pekné nasrať. Niektoré scény boli obstojné a to najmä scéna na diaľnici, tá veru nemala chybu. I keď zoberiem všetky klady filmu, stále mi vychádza iba jedno a to, že Smrtonosnú pascu mali ukončiť štvrtou časťou. V závere si taktiež mohli odpustiť srdečné výlevy otcovskej lásky, ktoré tam veru nepatrili. Priemerná béčková Die Hrad so starnúcim Bruce Wilisom, ktorý dúfam týmto ukončí pôsobenie skvelej série predošlých častí. Hodnotenie dávam slabunké 3 hviezdy, ale keby som to mal vyjadriť v percentách tak potom niečo okolo 45%. ()

Mr.Lojza

Naprosté zničení série. John Moore tímto snímkem jasně ukázal, že prostě není dobrý režisér. Škoda slov na kritiku. Ale jedno určitě povím… Sto dalších režisérů by se pralo o možnost natočit něco tak kultovního jako je Die Hard a John Moore ukázal jen svou nevzdělanost ohledně tohoto námětu a úplnou naivitu. Jestli tento režisér natočí někdy něco, co bych hodnotil alespoň 4* se už nedozvíme, jelikož si už od něj nepustím žádný film… určitě… PS: John Moore je nejhorší režisér všech dob, který by si zasloužil, abychom ho přivázali ke kůlu a lynčovali. ()

PamelaJJK

Dávám plný počet a nestydím se za to. Konečně zase Bruce Willis v akci jak za starých časů. Je to přehnané, občas hapruje logika, ale o tomhle ten film přece není. Je to zběsilá jízda jako úvodní honička po moskevských ulicích. Film má brutální vražedné tempo a drajv. Je to prostě mazec. Pořádná AKCE jaká tu dlouho nebyla. A to nízké hodnocení tady mě už vůbec nepřekvapuje. Je to úděl většiny filmů pro normální lidi. Když k tomu přičtu Willisův skvělý humor plný ironie, vynikající kameru a hudbu, co má koule, tak mi prostě vychází 5 hvězdiček. A na rozdíl od jiných budu za šesté pokračování rád a už teď se těším. Jo, abych nezapoměl - Rytmus tam měl fakt megaroli :-D ()

LordMack

Nejhorší film všech dob. Fuj, ble. Po patnácti minutách jsem zíral do obrazovky s pocitem: what the fuck? Popravdě jsem se řehtal smíchy, když jsem si uvědomil, že vlastně John může za celý děj filmu kvůli tomu, že na svýho synáčka řval na ulici a zápúoráci si jich všimli. Urážka celé sérii, Zasloužili by pár facek. ()

chrustie

Tak debilní a nesmyslný film, sem neviděl už nějaký ten pátek. Zvráštělému Willisovi se z huby šine jedná nahnědlá hláška za druhou, pokud zrovna nehláškuje, tak "něco dělá" (asi hraje?). .. Ne, ne, tohle by nešlo. Čtyřka už byla pěkně nablblá, tohle je už vyložený destilát pro pitomce. ()

CallenG

John Moore musí asi hodně nenávidět svého jmenovce McClanea proč jinak by mu tohle udělal, možná se mu Bruce vyspal se ženou a tohle byl jeho trest, totálně pohřbít slušnou sérií, bohužel ale trpěli všichni nebo spíše větší většina, našli se tací kterým se to svým způsobem líbilo a viděli na tomhle něco dobrého...no najít něco pozitivního mi dělá problém možná tak asi třeba hm no byl tam Bruce Willis proto také ty dvě hvězdy odpad si chlapík nezaslouží. První tři díly jsou klasika, čtvrtý byl důstojným pokračováním, ale tohle opravdu nemnělo vzniknout a prý má být i šestka, ale teď váhám jestli ji chtít nebo ne, přece jen říkám si horší to snad byt ani nemůže a kdyby se povedlo něco jako 4-ka tak by jsme byli spokojeni i když pokud ne nechte tuhle sérií spočinout a už ji nekopejte víc do koulí. ()

Azrael

Nedoufejte v návrat TOHO Johna kterého známe a máme rádi tohle není smrtonosná past.Pokud si to uvědomíte před začátkem můžete se celkem slušně bavit u Bčkového akčního filmu který neurazí.Režijně dobře odvedená práce u které si neřeknete ‘‘Aha tady někdo zkrátil scénu‘‘ nebo ‘‘to se tam mlátí nebo John jen hledá svoji berlu‘‘ tak že v tomto případě krok vedle určitě nová Nesmrtonosná past neudělala.Ovšem kde padá do hlubin hnusu je scénář který né že by Johnovy ubíral drsnost nebo z něho dělal dědu ale postavy jsou nijaké až průhledné a dá se vcelku snadno předpovídat co se bude dít a ani dialogy mezi postavami nejsou kdo ví co. Tak že pokud víte že se nedíváte na smrtonosnou past a odpustíte kolísající scénář možná se můžete bavit...ale nezaručuji to. 2* ()

route60

Mnoho výbuchu pro nic kdyby se film jmenoval třeba spis tak neřeknu ani popel ale Die hard? to je dost špatný vtip jasně když člověk jde na akční film nemůže čekat něco super inteligentního ale John Moore jen potvrdil že je jen podprůměrný filmař s nulovým citem pro děj a vedení herců, Bruce Willis se nudí po celou dobu bez jediné hlášky a Jai Courtney je v roli syna McClanea strašný! jednoduše řečeno nudnější výkon jsem dlouho neviděl a i postava jim ztvárněna je na odstřel hned od začátku, velkou měrou k tomuto přispěl také scénář Skipa Woodse který je děravý jak řešeto ano z Moskvy do Černobylu autem jen o něco málo nežli vrtulníkem? to napadne opravdu jen scenáristické dřevo a v centru Moskvy léta Mi-24 Maďarské armády? to snad ne, atd tak bych mohl v chybách pokračovat zkrátka jsem zklamán a jen doufám že další díl který na 100% vznikne (film si na sebe vydělal) bude mít jiného režiséra a scénáristu. 40% za téměř zničení výborné série. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014