Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

Thomick

"What if there are just no wrong numbers?" --- Ubohých 60 % tomuhle skromnýmu dílku ne(pří)sluší. Segel zde všem předvádí, že je rozhodně kompletnim hercem (daleko daleko za HIMYM standardem), když svou navýsost komplikovanou postavu uchopil až s neuvěřitelnym citem - už jen to by se mělo náležitě ocenit. A i jako celek mě tahle mozaika tří vztahů, kde se v jednom kuse ať už jednostranně, nebo oboustranně doufá, nečekaně intenzivně bavila a nebejt toho superhrdinskýho konce šel bych snad klidně až na 5*. ()

SLOTH

příjemně "jiný" film o hledání smyslu života, ale také o hledání svého místa ve společnosti. tři bloudící postavy bojující se svými těžkostmy . dobře obsazený film který ma bohužel pár hluchých míst. jako celek ale funguje obstojně a tak si zaslouží pozornost. ()

MonaSax

Něco tak krasného, kouzelného a uslzeného jsem opravdu nečekala. Jason Segel je můj oblíbenec a tahle role mu neskutečně sedla, vzpomněla jsem si na jisté období a trochu jsem se v něm i shlédla. ()

maseer2

upřímný a moc příjemný malý film o životě, obyčejných lidech a jednom chlápkovi, který věří v osud a v to, že všechno má svůj smysl.. You ever feel like you're waiting forever to figure out what your destiny is, and then when you do it's not really that exciting? ()

bouncer

Malý milý film, o kterém se vlastně nedá říct nic špatného. Na druhou stranu ale ani nic dobrého. Prostě nezávislý americký film od Duplassů... ()

JohnCZ

Malý indie snímek, který si na nic nehraje a přitom dokáže pobavit a díky neutuchající pozitivní atmosféře přinese dobrou náladu. Solidně zahrané a v závěru až nečekaně promyšlené. Dodal bych pouze jedno - rozhodně to není komedie. Spíše takové pozitivně laděné drama s občasným jemným humorem. ()

Zeebonk

V posledních letech se stává trendem, že hlavní hrdinové veleúspěšných fekálkomedií zavítají do vod nezávislé produkce doufajíce, že je na pár hodin budeme brát vážně, ba o nich dokonce začneme smýšlet jako o kvalitních hercích. Problém tkví v nevyhnutelné skutečnosti, že to nezávislé drama pokaždé končí jako uondaná vykalkulovaná slzopudná sračka a to se pak nemůžou divit, že je rovnou se zdviženým prostředníčkem posílám do kouta. Jenom pro pořádek, části, kdy si bratr s bratrem vyměňují psí pohledy a předhání se v srdceryvných prdellízačských projevech, balancují na hraně snesitelnosti, ale jakmile přijde na scénu Susan Sarandon se svou negroidní lesbickou obdivovatelkou a rozhodne se diváky utopit v patosu, tak už jednomu od příšerné noční můry neuleví ani mlácení tupým předmětem do oblasti spánku, věřte mi, zkoušel jsem to. Celý žvanec se navíc nachází ve zběsilé změti příšerného střihu a otravného zoomování, tak prokažte sami sobě laskavost a neprodávejte prdel tak lacino. ()

EastWicka

Příjemný komorní film fesťákového typu. Svérázný rodinný výlet poťouchlého samotáře Jeffa, jeho zdánlivě zodpovědnějšího bráchy Pata a životem znavené maminky. Jak já už se těším do Varů! ()

kaylin

Mám své oblíbené herce. Kdo je nemá? V poslední době jsou to dva - Tom Hardy, který se skvěle předvedl ve výše recenzovaném, a Jason Segel, kterého považuji nejen za skvělého herce, ale především pak i za skvělého scénáristu. Mluvím o žánru komedie. V případě filmu "Jeff, který žije s mámou" poznáváme pouze jeho herecké kvality, které rozhodně jsou na úrovni. S filmem je jeden drobný problém. Rozhodně to není třeskutá komedie a Jeff, i když je v názvu filmu, není tak úplně hlavní postavou, ale určitým katalyzátorem, který výrazně ovlivňuje události, které se dějí jeho matce a jeho staršímu bratrovi. Susan Sarandon je záruka jistoty, což platí i v tomhle případě, Ed Helms je místy stejně otravný jako v sérii "Pařeb". Co se dá film vytknout, to je jeho prázdnota. Chvílemi, jako kdyby se skutečně vůbec nic nedělo, jako kdyby loď scénáristů najela na pevninu a oni nevěděli, jak s ní pohnout. Pomalé tempo je snad v souladu s Jeffovým životem. Jeff je flákač, který nemá pořádnou práci, je pořád zhulený a snaží se žít podle "Znamení". Ano, mluvím o tom filmu od M. Night Shyamalana, který Jeffa ovlivnil. V celém svém životě se snaží vidět znamení, která ho někam dovedou. Dostáváme se tedy na klasiku, že hrdina se na konci polepší, stan se lepším. Ta cesta není nezajímavá, ale jak říkám, je trochu nudná. Finále pak nějak nezapadá a na úplném konci přichází trochu zklamání. Bez dobrých herců by se film nikam nedostal. Za Susan a Jasona palec nahoru, ale jinak nic, co vás donutí k slzám nebo smíchu. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

Makky

Jednoduchý americký nezávislák s prekvapujúcim obsadením, z ktorého vyčnievajú Segel so Sarandonkou. Komplikovaného ústredného hrdinu uchopil Segel úplne fantasticky a jeho správanie skvele zapadá do úsmevného feelingu filmu. Bez akýchkoľvek ambícií... vtipenejšie, než som čakal. ()

runner85 odpad!

Dvaja trafení bratia sa stretnú a riešia ako spraviť ovsenú kašu za pomoci banánov a riedidla. Akurát neviem kto to bude jesť ale predpokladám, že minimálne réžia a scenáristi si pochutia. Predstavte si tu srandu, v časoch keď na Slovensku ešte Slovenské telekomunikácie masovo zavádzali pevné linky, tak sme si jednu zaobstarali aj my. Ráno, ešte predtým ako som mal vstať do školy ma zobudilo zvonenie telefónu, rozospato som prišiel k nemu, zdvihol som sluchátko a povedal prosím. Ozvalo sa, potraviny Trebatice?, máte teplé rožky? Ja, že nie, ale môžete priniesť, mám chuť :D. Ale nenapadlo ma prenasledovať ani zdroj telefonátu, ani potraviny Trebatice, ba dokonca ani pekárne. Som ja ale idiot! Koľko dojemných, krásnych a úsmevných situácií som mohol zažiť. Kedže som nezažil, nemohol som oceniť tento film ... ()

TominoLa

Už jsem věděl ve Varech do čeho jdu a tenhle příběh mámi a dvou synů se mi vryl pod kůži tak, že jsem přihodil i tu pátou hvězdu a moc rád si ho dám i potřetí. 9/10 - 47. MFF KV ()

GOtoUCSC

Film o hledání a naplnění smyslu života, smyslu všeho, který je provázen příjemnou divností a naivitou. Příběh matky hledající svou spřízněnou duši a jejich dvou synech - naivním Jeffovi a jeho namyšleném a nevyrovnaném bratrovi mě donutil dodívat se až do konce a zjisti, kdo je sakra Kevin. ()

Beagle

Je to podivné, lidské a indie sympatické, a to je přesně ten druh filmů, které mám ráda. A ta scéna s polibkem pod vodopádem...:) ()

M.i.k.e

přes vlažný začátek nakonec velmi příjemný kousek o hledání sebe sama a o hledání smyslu,mnohdy i tam,kde žádný není,ale pokud člověk chce,jde opravdu všechno.Největší devízou pak standartně vynikající looserovský Segel...70% ()

Jufonka

Tak já nevím. Tenhle film jsem chtěla vidět ve Varech, ale nějak jsem se k tomu nedostala, tak jsem si ho pustila po příjezdu domů. Vzhledem k tomu, že se promítal i jako závěrečný snímek v letním kině poslední večer festivalu, tak jsem čekala něco skvělýho a hlavně aspoň vtipnýho. Většina postav mi byla vyloženě nesympatickejch, a to bohužel zejména dva hlavní hrdinové - bratři. Chápu, jaká měla bejt pointa snímku, ale nějak s takovym pojetim světa asi ani moc nesouhlasim. Jediný, co mi celkem přišlo zajímavý (a možná by to stálo za samotnej film). byla postava Susan Sarandon a její neznámý ctitel, resp. ctitelka... Přece jen z její strany asi chtělo velkou odvahu vyjít si se svou kolegyní (ač to nakonec skončilo jen na mostě), když očividně na ženy nebyla. Navíc se mi vůbec nelíbí točení filmů roztřesenou kamerou bez stativu. Vim, že to je teď populární, ale mně je to při sledování filmu nepříjemný. Nevim, jestli jsem se vůbec někdy u tohodle filmu zasmála. Možná jednou dvakrát? Snad ano... Ale to je na komedii dost málo. Suma sumárum mě tenhle snímek ničim nezaujal a znova bych si ho rozhodně nepustila. ()

Gee.Rocks

Tohle je opravdu spíše festivalový snímek. Rozhodně bych jej neoznačila za čistou komedii, spíš říznutou dávkou psychologického dramatu,... jako v životě. Velké masy ho rozhodně hltat nebudou. Z mého pohledu se jedna o velmi pěkný počin, na který musíte být v rozpoložení svobodné mysli a přijmout jednoho snílka, jednoho pesimistu a vzteklouna, jednu starostlivou matku, která bojuje sama se sebou a taky pár scén, které by mnozí z nás řešili v životě jinak. Nicméně každý člověk na tomto světě se může stát hrdinou. Snímek je o učení se z životních situací a od jiných lidí, toleranci, morálních hodnotách, znovunacházení i objevování a o hledání, o naplnění smyslu života. Všude jsou znamení. ()

Aljak

Nebolo to zlé, no na to že v hlavných rolách sa predstavili Jason Segel a Ed Helms som čakal, že to bude viac komediálne a menej dramatické. Ale popravde, podľa popisu filmu som nevedel čo od tohto vlastne očakávať. Napokon celkom dobre - Jeff žije v domnení, že nič nie je náhoda a všetko čo sa stane musí mať nejaký dôvod a o všetkom rozhoduje osud. Všetko to začne jedným telefonátom na zlé číslo, no Jeff neverí že by to bola náhoda... A tak sa rozbehne séria na seba nadväzujúcich osudových situácií, na ktorých Jeffa prevádza aj jeho brat Pat. Veľkým plus tohto filmu bolo hlavne to, že po celú dobu sa prakticky niečo dialo a ani jedna z dejových línií tak nebola ani raz výrazne oslabená. Ale aj tak tam chýbalo trošku viac tej komediálnej vložky. ()