Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

PauloZ

Tohle není špatná filmařina. Lokace, kamera, herci a efekty naprosto v pořádku. Navíc to celé působí velice reálně. Na film se vlastně dobře dívá, bohužel v první půli se prostě vůbec nic neděje, pouze sledujeme přesun hereckého dua do infikované oblasti. Dle mého měl být scénář napínavější, první polovina prostě hodně strádala na napětí a na čemkoliv, co by diváka trošku znejistilo, upoutalo apod. Za shlédnutí to ale určitě stojí. ()

Ten Druhy

Prechod zónou infikovanou mimozemskými bytosťami, teda severom Mexika späť do USA sľuboval, že to bude riskantná cesta plná nástrah, akcie a nebezpečenstva. Nebola. Zopár pazvukov z lesa, záberov na fosfekujúce chápadlá e. t. chobotnice, či pohľadov na zrúcaniny nevytvorilo ani atmosféru ani napätie. Chabý náznak akcie a prezentácia monštier v plnej kráse, ktoré prišli na záver, Monsters už z priemernosti nevytrhli. Hneď som vedel, že ten senzáciechtivý fotograf (S. McNairy), ktorý mal dostať dcéru milionára (W. Able) do bezpečia, nebude žiadny akčný hrdina - osloboditeľ. Napokon typovo sa na to veľmi nehodil. ()

F.man

Pomalé sci-fi založené na atmosféře? Proč ne. Nicméně asi ne takhle. Nepopírám, že nějaké záchvěvy sem tam vyvolalo, ale ne na to, aby to utáhlo celou hodinu a půl. A jinak, jinak je to docela prázdné, s naprosto oslnivým WTF koncem. Navíc děsně neosobní a povrchní. Přesto jsem na Godzillu zvědavý. Se solidním rozpočtem by Edwards nějaké to zůžo ukázat mohl. I'm going to be a meteorologist, because it's the only job where I can be wrong every day, and not get fired. ()

yakoob

Tento druh filmů mám rád...I když mimozemská forma života nehraje první housle, dotvářejí lidem tajuplnou atmosféru. Moc dobrý nápad... ()

ledzepfan

Mě se to líbilo... Nepotřebuju drsnou akci, jsem stalkerovské dítě, takže potřebuju hlavně atmosféru a tu tenhle film má. Je to takové postapo-nepostapo s povědomě vypadajícími světelkujícími mimozemšťany a dvěma lidma putujícíma odněkud někam. Jediné co filmu škodí je ta povinná romantická linka. Kdyby to vše zůstalo jen na úrovni přátelství, bylo by to fajn a podpořilo by to ten pach reality-Ale NÉ oni se prostě musí do sebe pohádkově zamilovat :D......................Doporučuju všem kteří mají rádi pomalu vyprávěné příběhy bez divokých akcí....Ostatním poradím radši ten Cloverfield :) -----70% ()

hous.enka

Sci-fi? Horor? Romantika? Slátanina?!! Nemám ráda tenhle typ road movie, kdy je třeba uniknout před chobotnicema, který se vznášej ve vzduchu a vyjídaj místní Mexičany. A to se projeví na mém hodnocení. Děj mi přišel takový nijaký, hlavní hrdina je nesympatický (jak já rozumím té blondýně, že mu nedala :D), postrádám nějakou myšlenku (btw: ten konec??). Líbilo se mi jen mexické prostředí a amosféra zakázané zóny.Hodně slabý sci-fi drama. ()

RasputincZ

Nejvíc filmu hodnocení sráží právě jeho jméno. Ten film totiž vůbec o příšerách ( chodící chobotnice) není. Je to osobitý pohled na zpustošenou krajinu a osudy lidí, kteří se v ní ocitli a snaží se přežít. První třetina je celkem zajímavá a já si pomalu začínal myslet, že by mohlo jít o slušnou post-apokalyptickou drámu s řádnou dávkou deprese, ale to jsem ještě nevěděl, co mě čeká. Po pár náhodných nehodách samozřejmě dochází k tomu, co divák očekává a hl. hrdina bude muset s dcerou jeho šéfa přejít přes infikovanou plochu. Příběh se změní do klasického road movie s vedlejší romancí, která mi byla ovšem celý film úplně ukradená. Jednu hvězdu dávám za herecké duo, které bylo celkem snesitelné, ale jinak převládá zklamání. Ty "námluvy" růžových chobotnic si vážně mohli nechat. ()

MartinezZ

26.12.2010 ~ Nízkorozpočtové sci-fi o monstrech bez monster. Teda skoro. Spíš jde o atmosférický thriller, jež je sci-fi jen trochu šmrncnutý. ~ Jednoho dne se vrací z vesmíru sonda se vzorky odněkud. Jenže se nad Mexikem rozpadne a zanedlouho se na tamním území začnou vyvíjet nové formy života. Mexická a americká armáda klíčovou zamořenou oblast ohradí a stane se z ní země nikoho. ~ Nu a nedaleko tohohle území je mladinká blondýnka, dcera mediálního magnáta, která sem utekla před svatbou. Čirou náhodou je tady taky jakýsi mladý novinář, který proti své vůli dostane za úkol dovézt ji do bezpečí. Tihle dva tak spolu chvíli putují k pobřeží, aby chytli loď do států. Situaci na území ale mění přítomnost "monster". Všelijakých životních forem od vajíček ve stromech po gigantické vznášející se "mnohopody" (tripod má jen tři nožičky, tohle je spíše taková velká malá chobotnička nebo co). Jenže chybou reportéra dvojice přichází o peníze a na loď se tak nedostanou. Jedinou šancí pro ně je přejít infekční zónu po svých až na druhou stranu. Cesta je to nejednoduchá a náročná. Nikdo totiž pořádně neví, jak moc jsou monstra "monstrózní" a jak moc jim lidé chutnají. ~ Mají sice své ozbrojené průvodce džunglí, ti ale poměrně rychle sejdou ze scény a dvojice se musí proplést vším sama. Mají dost času a tak v sobě nachází i zalíbení a posléze i blízké setkání několika druhů. Tak jaká že to tedy ta monstra jsou? ~ Poslední dobou se objevilo poměrně hodně nízkorozpočtových sci-fi "za pár dolarů". A takřka všechna doplácela právě na omezený rozpočet. Kde byl dobrý nápad, chybělo víc peněz na efekty. Kde byly skvělé efekty, chyběly peníze na alespoň průměrného scénáristu a režiséra. Tady byl dobrý nápad, díky malému rozpočtu se hrálo s hodně málo efekty (ovšem to neznamená, že by tu emzáci nebyli, jen je během setkání kamera buďto hodně cukavá a nebo je hluboká noc). Příběh o cestě a poznávání se není taky zas tak špatný, jen je dost roztahaný a dokumentárně vyhlížející složka nijak záživná. Ve výsledku se tak dostanete k filmu, kde čekáte nějaké sci-fi a když nepřichází, čas od času lehce přeskočíte v ději někam, kde se něco děje. ~ Jednoduše ucházející amatérský snímek. Amatéřina to není špatná, samozřejmě s hollywoodskými snímky se to srovnávat nemůže ani omylem (i když s takovou 'Válkou světů' se to srovnávat klidně může a bitva to bude přinejmenším rovná). ()

Praxis

Nevím proč se to jmenovalo Monsters, když z těch monster jsme tam viděli asi tak dvě minuty, z toho jednu celou minutu zabíralo páření :-)) Ovšem jako drama to obstojí více než slušně. Oba dva představitelé jsou sympatičtí převelice a jejich strastiplné putování domů mě docela chytilo. Vize tak trošku jinak katastrofického světa je zpracovaná skvěle a i když trikově neobstojí - pohltí solidně. Pro mě milé překvápko. 75% ()

Popluh

Celkem slušně natočený a vzhledem k nízkému rozpočtu i trikově zvládnutý "national geographic" dokument z oblasti infikované mimozemskými bytostmi, jehož nejlepší nápad spočívá v bezútěšném konci, který si ale budete muset složit z úplného začátku. Za tuhle hudebně-scenáristickou perličku jednoznačně bod nahoru, jinak to ale přeci jen místy bylo až moc nezáživné. 70 % ()

Riddick77

Poměrně nudné a zdlouhavé, nicméně jisté kouzlo to má. O monstra nejde, jde o vztah dvou lidí a jejich vlastní "monstra", která si s sebou berou v hlavě na jejich cestě zpět do civilizace. Trailer opravdu nevypovídá o tom, o čem je film. Whitney Able to opravdu sekne! 4/10! ()

Džejkop

Nastražte uši, zhasněte světla a buďte potichu, na scénu přicházejí chobotnice, nikoliv ty z druhého patra, ale chobotničky z vesmíru. Jsou vysoce adaptabilní, velké a zvědavé. Devět z deseti příslušníků americké armády tyto příšerky nedoporučuje za domácí mazlíčky. Raději si pořiďte tarantuli nebo mambu. Přestože tato monstra obsadila rozlehlé území severního Mexika, dá se i nadále předpokládat, že tato nová rasa bude nadále expandovat. Návštevníci z vesmíru jsou totiž velice ambiciózní. Přestože si novodobí dobyvatelé získali značný respekt, na jejich území neustále vstupují cizinci. Mezi ně patří také naši dva hlavní hrdinové, kteří se místo chlastačky na trajektu budou muset spokojit s táborákem v hlubokém lese. Zapeklitá situace je donutí absolvovat dobrodružný a nebezpečný výlet napříč infikovanou zónou. Nutno dodat, že po cestě mnoho chobotnic nepotkají, nicméně i tak z filmu dýchá tísnivá atmosféra. Opuštěná krajina, trosky lodí, letadel, zničená města. Na pozadí mimozemské invaze, kdesi poblíž hranic USA, se postupně zbližují dva lidé. Škoda, že dialogy občas nudí a celkově se toho ve filmu moc neděje. ()

Freemind

Dvě hvězdičky za sympatickou iniciativu, alternativní přístup a civilní pojetí. Jako mnoho jiných podobných projektů to bohužel skončilo nešťastným rozkročením mezi indie-thrillerem a pokusem o akci v blockbusterovém stylu. Jinými slovy - tvůrci by udělali mnohem lépe, kdyby zůstali až do konce u náznaků a úryvků, polopatičnost, doslovnost a CGI typu "můj-švagr-dělá-na-kompu-fajn-3D-animace" bohužel celou tu srandu totálně degraduje. ()

vorheese

District 9 dostal na konci pocit, že dluží divákům spoustu zběsilé akce a musí ten dluh chtě nechtě splatit. Monsters se naštěstí nesnaží zavděčit za každou cenu všem a zůstane (pro mě naštěstí) u neklidně poklidné atmosféry až do konce. Jen škoda, že ústřední dvojice je nezajímavá a okolní dění se jí jakoby vůbec netýká. Kdyby mě tou zakázanou zónou provedli Wall-E s Forrestem Gumpem, ani bych nepoznal rozdíl. ()

Kaluž

Lidé, kteří v extázi požírají popcorn při sledování tvorby Rolanda Emmericha a Michaela Baye by se tomuto snímku měli zdaleka vyhnout. Jejich komentáře většinou postrádají smysl. ()

movieband

Nová Godzilla je v dobrých rukou. Edwards dokáže navodit tísnivou atmosféru hlavně díky hudbě. Co se děje týče, tak ten je z první poloviny moc natáhlý, za to druhá půlka, která se odehrává v Zóně je perfektní. Zpracování monster je vcelku povedené. Jedna scéna mě dost připomínala závěr Mlhy, kdy ta skupinka lidí seděla v autě a v Mlze šlo vidět obrovské monstrum, které mělo X chapadel. Stejně je tomu i tady. Jen ten konec je mnohem lepší. 70% ()

slunicko2

Ve srovnání s běžnou produkcí - špica. Ve srovnání se špičkami žánru - slabé. 1) Prvotina velmi slibného 35letého režiséra Garetha Edwardse (scénář, režie. kamera, vedoucí výpravy, visuální efekty) s hudbou 31letého Jona Hopkinse (rovněž první celovečerní film) má po většinu doby áčkové parametry, pozoruhodnou kameru, zajímavou hudbu, velmi příjemného představitele hlavní role, 33letého Scoota McNairyho i jeho partnerku ve filmu i v životě, 28letou Whitney Able, a poklidné tempo s vymazlenými detaily a působivou atmosférou._____ 2) Spoiler. Na okolnost, že celé putování hlavní dvojice zakázánou zónou je flashbackem a předchází úvodním scénám snímku, mě upozornily až komentáře na IMDb. Mea culpa, mám být pozornější._____ 3) Spoiler. Film kritickým okem hledí na Spojené státy i lidskou povahu. Po celou dobu jsem čekal, zdali dojde ke kontaktu s "monsters", k dorozumění. Zobrazené, byť působivé, setkání však na další vývoj událostí nemělo pražádný dopad. Scénárista věděl, co chce, a nějakými emzáky se evidentně nechtěl zdržovat na své cestě k "šokujícímu" finále._____ 4) Vlastně to na mě působilo jako pilotní film k seriálu. Téma bylo otevřeno a příběh může začít._____ 5) Pobavila mě pyramida s výhledem na Rio Bravo. I'm going to be a meteorologist, because it's the only job where I can be wrong every day, and not get fired._____ 6) K nesmyslným fámám o 15tisícovém rozpočtu (v dolarech) uvádím slova režiséra: "... they asked us what the equipment we made it with was -- like the computer and the camera, et cetera -- and they added it up to $15,000. But that obviously wasn't the budget. There's office costs, and we've had flights and hotels and stuff. So it adds up to more than that, but it's still what you'd call, I guess, microbudget... I'd feel very comfortable saying way under $500,000." ()

Thomassi

Příběh o dvou mladých lidech, kteří se vydavájí na cestu z Mexika do Spojených států přes infikovanou zónu, která je výsledkem mimozemské aktivity. Je to něco mezi Districtem 9 a Válkou světů, ale rozhodně v tomto případě nenalznete žádnou akci ani super vizuální efekty. Prostě se musíte vcítit do těch postav, protože je to především o nich. I když samotný vizuál vypadá velice pěkně a já si ty pohledy na dobře udělané zříceniny budov a bojovou techniku a mimozemšťany užíval. I za málo peněz se dá vyrobit celkem dobře vypadající film. Jinak ale má film víc hluchých míst než je závhodno. A právě to srází hodnocení nehorázným způsobem dolů. Přiznám se, čekal jsem více, ale myslím si, že příběh zase tak hrozný není a film není tak špatný. Jen si myslím, že je to přesně ten typ filmu, který se bude jedné straně líbit, ale ta druhá to bude odsuzovat. ()

Vampireman

Monsters bez monster, s jiným pohledem na celou věc (byť místy držící se klišé), s potěšitelně detailní režií a vtipným scénářem a Whitney Ableovou. Za mě plus. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V