Ilicka odpad!

Tak tohle bolelo, Magnusek jako osamělý mstitel :D Je třeba mimo smíchu vyjádřit i znepokojení, že se tento "film" dostal do kin. A ještě větší nad tím, že byly natočeny dva sequely, které šly rovněž (!!!) do kin. ()

ARI50

Pro mě film plny blbé srandy kde čmoudi myslí že jsou nejlepši a tak jsme slušně koulel očima a dost se nasmál a taky příběh pomsty dost dobrý. ()

Bauer

Důvodem proč jsem chtěl tento film vidět byl Patrik Vrbovský alias Rytmus. To jsem však netušil, že v Bastardech bude pouhých 15 vteřin. No nic moc. Bastardi jsou rozdělení na dvě části. Ta první je dramatická a ta druhá je komediální. Některé hlášky od romských dětí mě opravdu pobavili a to i přesto, že jsou poměrně vulgární. Kdyby se tvůrci raději drželi té komediální části udělali by lépe, protože ta fungovala vážně skvěle. Dětští herci jsou velmi přirození a dá se jim všechno věřit. Na zahnání extremní nudy to bylo poměrně příjemné zpestření nedělního odpoledne. Nic víc bych v tom ale nehledal. Jít na to do kina, tak bych byl naštvaný, že jsem za to vyhodil tolik peněz. A to, že bude dvojka? Tak to nechci snad radši ani vidět, jak to dopadne. ()

MáŠa

nevím, jestli by něco takovýho bylo možné. připadá mi to, jak kdyby si autoři všechny možné české reálie trošku přičernili ()

Beastmaster4

Film, který by klidně mohl sloužit jako náborové video pro učitele. Velmi trefně ukazuje problém naší doby, kdy negramotní grázlové mají ve škole větší práva než učitelé, kterým jsou svázány ruce a musí trpět výlevy takových individuí. Film možná přehnaně líčí jednu takovou školu, i když ono přehnaně.....kdo dneska může vědět krom učitelů, co se ve třídách podobného typu děje. Vynikající herecké výkony studentů jsou naprosto reálné, stejně jako výkony jednotlivých učitelů. Film tak vypadá jak dokument a získává punc skutečnosti. I když to nebyl film pro mě, jelikož při podobných scénách, které v něm byly, se mi ježí chlupy po celém těle a zatínají pěsti. I tak nemohu upřít pěknou dávku skutečného vcítění se do role učitele. Možná by Bastardy měli pouštět také vládním činitelům, aby viděli, jak se plýtvá penězi a snahou na podobné grázly. Film bych nedoporučil někomu, komu není víc jak 18 let, protože 100% vím, že by se spíše smáli jednotlivým situacím, než aby je brali takové, jak byly natočeny. Nejde rozhodně o komedii, i když v očích NĚKTERÝCH by se tak mohla jevit. Bastardi ukazují na problém, který se týká nás všech, problém, který by se měl řešit. Konec filmu nám řešení nabízí.......a i tvůrci si sami přiznali, že právo a spravedlnost by někdy měla stát nad zákonem. Na závěr bych rád podotknul, že nejsem učitel :-) ()

Genero

Jsem v šoku! Za mých mladých let ještě mělo slovo autorita jistou váhu a nikdy by mě ani nenapadlo pedagogovi tykat. V těch dobách, kdy byl pojem "rasyzmuz, more" v plenkách, jsem cítil povinnost chovat se uctivě a třídní učitel trval na tom, abych s ním hovořil s patřičným respektem plynoucím z jeho postavení: VY zasranej buzerante, vykuřTE mi čuráka more, a aby VAŠI starou tripl sežral! Zároveň jsem dobře věděl, že je nutné dodržovat školní řád, který hovoří zcela striktně a za zbití tělocvikáře do bezvědomí mě čeká poznámka v žákovské a důsledkem análního znásilnění učitelky v parku bude dokonce nekompromisní ředitelská důtka! Pokud nad vámi visí takový Damoklův meč, to už si dvakrát rozmyslíte provádět lotroviny. Jsem opravdu rád, že mi pan Magnusek ukázal realitu a pokud se v jeho osobě, jak vidno, krásně snoubí scénáristická impotence s hereckým antitalentem, nezbývá než tleskat jeho odvaze. Věřím, že když si přes svůj obří břich přehodí periskop, aby dohlédl, spatří, že se mu tužby naplnily a po natočení tohoto asociálního skvostu jeho penis opravdu povyrostl! ()

Tommassi3

"Tak vám už se to taky doneslo ?? Jsem vám pro legraci, viďte ?!" - "Určitě to byl originální nápad, bylo to veselé !! Připomínáte mi vaši sestru !!" No, ono se taky není čemu divit, i když s krásnou Kristýnou Leichtovou, která zde hraje právě tu jeho zmiňovanou sestru, toho moc společného nemá, jedině dík svým pověstným trojkám - Tady mu nebude konkurovat ani Zdenda Pohlreich.. - k nimž se mistr bizarních filmových patvarů Tomáš Magnusek prožral, zřejmě se po večerech dojídal svými scénáři, ale že by šlo o zrovna veselé pokoukání, to se zrovna říct nedá.. Nicméně vnímat Bastardy jako seriózní drama s nějakým společensko-kritickým poselstvím, byť přesně takto se ho sami tvůrci i média, respektive bulvár, vlastně snaží celou dobu naprosto cíleně prezentovat se zřejmou motivací oslovit většinového diváka, se mi však paradoxně nakonec jeví jako zásadní kámen úrazu a pomýlenost, díky čemuž se vlastně ani nelze divit takto logicky nízkému, nicméně naprosto neoprávněnému, hodnocení a vlastně i těm silně negativním ohlasům nejen zdejší uživatelské šlechty.. Prvními Bastardy totiž vepřový diletant Magnusek daroval tuzemské exploataci dokonalý klenot.. ()

moviesfan

Nemyslím si, že by se jednalo o vyloženě špatný film, ale mohl jít více do hloubky daného problému. Docela se mi líbily některé hlášky. ()

evilmind

Celkem nechápu tu averzi proti Magnuskovi - nebo vlastně, možná chápu... Osobně bych raději viděl, kdyby v tom on sám nehrál (nebo alespoň ne hlavní roli), a trochu dopiloval tu exploatační část, která zdaleka nefunguje jako ta komediální, nicméně jako výpověď o věcech, kterým se ostatní filmoví tvůrci zbaběle či pokrytecky vyhýbají, je to prostě vynikající. ()

Skrk odpad!

Snad nejhorší český film, který jsem kdy viděl. Nereálný, amatérský, stupidní a nechtěně vtipný. Na tolik nesympatických neherců jsem ve filmu nikdy nenarazil, scénář psal nějaký ochlasta v hospodě a nejlepší perličkou byl POMO v roli zdravotníka, který rád kritizuje dobré filmy, ale nedělá mu problém zahrát si ve sračce. Palec dolů! ()

Expendable

Už dlouho jsem neviděl tak dementní a amatérsky natočený film. Když pominu hvězdné obsazení, není tu nic, co by člověka mohlo zaujmout. Příběh chybí, herci hrajou, ale melou kraviny, přišlo mi, jako bych viděl Vorlův Gympl. Ale Bastradi ty jsou mnohme, mnohem horší. Je v tom takový chaos, nikdo tu není takový, že by dokázal zaujmout, tlustý učitel, který postrádá respekt u žáků, nebo banda mladých romů, které sebrali někde ze zvlášní. Vulgarismy by nebyly naškodu, kdyby tu ty děti nemlely naprostý nesmysly. Něco podobnýho sme s klukama točili když nám bylo 14, tenkrát bych se tomuhle snímku určitě zasmál, ale upřímně tohle je urážka dobrých českých herců. ()

TheSame

Myslím, že když by jste pocházeli přímo z místa kde se děj filmu odehrával, tak jako já, tak pochopíte... Klášterní zahrada, třída Osvobození, Kaštanová alej a zvlášťe pak Soukenická... Pokud se dokážete vcítit do atmosféry tohoto s prominutím "cikány přeplněného" města, dokážete odpustit snad poněkud slabší herecké výkony i rezervy ve scénáři... Kritika Tomáše, rodáka z Náchoda, dle mého není na místě, naopak si myslím, že vzhledem k rozpočtu i hereckému obsazení celkem věrohodně dokázal přiblížit tvrdou realitu soužití nás a našich menšinových spoluobčanů v jednom městě na Broumovsku/Náchodsku, což si myslím bylo hlavním motivem a cílem... Dle mého tedy - Cíl splněn! ()

ConanVJ

Film, kterej mě spíš naštval než abych ho bral na odreagování. Jak se tam ty parchanti chovaj, tak to je fakt humus. Bohužel v některých místech krutá realita. Za mě 50% :) ()

Marsik

Téměř 3 roky jsem odolával a kdybych odolával i nadále, tak bych o nic nepřišel a rozhodně ničeho nelitoval. Nebudeme si nic nalhávat, ale všechno působí trochu přehnaně a tím pádem alespoň pro mě lacině. Mluva žáků, šikana spolužáků, šikana učitelů, atd. Není mi jasné, jak to, že mohou být v jedné škole problémoví žáci s normálními. Potměšil to na začátku říkal, že jsou tu ti slušní a ti grázlové. Vždyť ti bastardi by měli být ve zvláštních školách se zvláštním režimem a ne aby na klasické ZŠ dělali takový bordel. Oceňuji však snahu vystihnout tuto problematiku a neříkám, že mě nezajímá. Je to atraktivní téma a pokud by se přidalo více hereckého umění a propracovanosti, mělo by to zajímavě našlápnuto. Jinak postava mladého Dostála byla dobře vyobrazena-takovej úlisnej hajzl, kterému kouká kriminál z očí. 65% ()

Una111

Kdyby se v tomhle filmu vypípávala všechna sprostá slova, bylo by to jako na drůbeží farmě, kde se právě vylíhlo dvacet tisíc kuřátek... Nemám ráda vulgarity, nemám ráda rap a leccos dalšího v tomto filmu není zrovna mým šálkem čaje. Přesto všechna čest a chvála, že se někdo v českém prostředí odvážil sáhnout do vosího hnízda českého školství, už dlouhodobě nemocného a neustále zraňovaného nesmyslnými, zlovolnými zásahy shora! A co nás čeká v nejbližší budoucnosti? Raději nemluvit! Vím o tom, že už v 90. letech naprosto nezvládaly učitelky na zvláštní škole některé žáky!! Od té doby se i na "normálních" základních a středních školách prudce zhoršilo chování a stoupla agresivita. Vím také o tom, že mnohý učitel či spíše učitelka odchází ze třídy s utajovaným, přemáhaným pláčem! I v českém prostředí máme bohužel své četné případy fyzického napadení učitelů a je jen s podivem, že jich není víc s tragickým koncem jako byl případ ubodaného učitele ze Svitav. A do této situace přichází INKLUZE problematických žáků ze zvláštních škol! Potěš nás Pán Bůh! - - - Myslím, že film si celé 4* nezaslouží, ale ten chybějící kousek ráda dám Tomáši Magnuskovi, který byl skvělý! ()

Kryton odpad!

Televizní film, který si určitě rádo pouští na setkání dělnická strana, aby měla co do svého pseudoprogramu. Jako film je to natočeno amatérsky a sám nevím, co tam někteří herci dělají. ()

hous.enka

Ad absurdum? Možná. Částečně. Obsah převýšil formu, proto nakonec Bastardi nevyzněli tak, jak vyznívají zahraniční filmy s podobnou tematikou (gang, dětská šikana). U nás ale tenhle žánr není příliš často k vidění, takže oceňuji zejména odvahu tvůrců, že do téhle problematiky šli. Což nakonec ocenili zřejmě i herci - proto má film poměrně dobré obsazení. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová