Russell Brand vytvořil po svém postavu roztomilého miliardáře Arthura Bacha, nezodpovědného sympaťáka, který celý život spoléhá na to, že ho z maléru vždycky dostanou dvě věci: jeho obrovské bohatství a celoživotní chůva Hobsonová (nositelka Oscara ®* Helen Mirren). Teď ho ale čeká osudová výzva: musí si vybrat mezi domluveným manželstvím s ambiciózní manažerkou Susan (Jennifer Garner), které by mu pojistilo jeho luxusní životní styl, a nejistou budoucností s tím, co se za peníze koupit nedá - jeho pravou láskou Naomi (Greta Gerwig). S nekonvenční pomocí Hobsonové podstoupí Arthur nejdražší riziko svého života a v nové verzi oscarové®* romantické komedie se naučí, co znamená být mužem. (oficiální text distributora)

Fary

Je to povedená komedie s (jak už tu bylo zmíněno) návalem emocí a několika desítkami vtipných hlášek. :) Russell Brand i Helen Mirren jsou ve svých rolích takřka dokonalí. Vřele doporučuji jako film na odreagování. Škoda jen toho konce - ten to trochu kazí. ()

noby

Průměr. S těžce omletou zápletkou, ale i pár světlými momenty zásluhou hlavní postavy. Takže pořád průměr. ()

Tessie

Tak v téhle bláznivé komedii jsem našla další oblíbenou herečku. Helen Mirren byla naprosto dokonalá a nebýt jí, film by měl o hvězdu méně. Russel Brand ztvárnil podivína alkoholika s neskutečným smyslem pro humor. Jo, tohle se mi opravdu líbilo. I když to časem spadne do romanťárny jak blázen, pořád se to liší od těch ostatních svým milým a originálním způsobem. ()

Kamiiik

Tohle není komedie jako každá jiná. Ze začátku jsem si říkala, že je to blbost, teď už si nemyslím, že až tak velká. Výborné hlášky a scény, dojemný příběh, Russell Brand mě opravdu začíná bavit. Též mě zaujalo, že to nemělo stejný průběh, jako každá jiná romantická komedie s postavami dva + jedna. Opustili zde od trapného a opakovatelného "nech mě to vysvětlit" a "ty to nechápeš", jakmile se ta třetí osoba dozví o té druhé, nemám ráda to zbytečné obcházení, kdy postavy místo toho, aby vysvětlovali, tak prosí, aby to mohli vysvětlit. Velice chválím tuto komedii. Sice předvídatelný konec, ale jakmile by to neskončilo, tak jak každý očekává, a vzal by si tu furii, každý by řekl, že to teda skončilo trapně. ()

Hanys_

Brand jako trošku jiná verze Bruce Wayna je celkem kupodivu snesitelný, ale Arthur prostě není moc vtipný. Navíc fakt, že jsem si na něj vzpoměl až po dvou týdnech, taky plusové body nepřidává. 4.5/10 ()

EKLEKTIK

"Arthure, nebude to dlouhé, pak si pustíme grotesky." Opakovaný vtip není vtipem, ale pouhou, ne o moc větší blbostí, než originál této neromantické nekomedie, která se diváka snaží zaujmout pouze automobily z filmů o Batmanovi a z Návratů do budoucnosti. ()

seth82

Nie som typickým fanúšikom komédií, na tento film som v kine natrafil celkom náhodou. Hoci šlo o pomerne gýčovitú komédiu, počas ktorej ma sprevádzal neustály pocit, že podobný námet som už niekde videl, vďaka skvelému Russelovi Brandovi som sa na niektorých scénach celkom pobavil. Romantická komédia, ktorá sa ale podľa môjho skromného názoru nechytá na veci typu Serendipity s Johnom Cusackom a Kate Beckinsale, pretože jej chýba isté čaro. Ale ako príjemné pobavenie na víkendové poobedie celkom postačila. ()

ThomasCrown

Slabší odvar Kopačiek a rozhodne veľmi slabý odvar Get Him to the Greek. Russell Brand je stále fajn, aj keď už to nie je ten uletený rocker, ženskú krásu zastupuje Jennifer Garner, no Arthur nie je film, ktorý by som si pozrel znova. Za každú cenu sa zviesť na minulej sláve nie je väčšinou dobrý nápad. Za zmienku však stojí jeho vozový park, najmä Batmobil. ()

Prochy38

Velmi milá, sympatická a příjemná komedie. Sice začíná jako asi všechny "Brand-ovky", ale na škodu to není. Výborná H. Mirren, kočka J. Garner i milá G. Gerwig. A samože parádní R. Brand. Jak je škaredej, tak je výbornej herec. Originálně pojato, hezky zamotáno a fakt jako mile podáno. Líbilo a ne málo. A to jsem na to koukal sám... ()

Teabag

Russela Branda prostě žeru. Arthur je co do příběhu naprosto přitroublý a přímočarý, ale i tak jsem se u spousty hlášek skvěle bavil. Za mě palec nahoru. 7/10. ()

peetriss

První třetina se jeví jako přihlouplá komedie odpadního formátu, další průběh se však začne překlápět v poměrně sympatickou romanci, stále však míchanou duchem zmíněné hloupé komedie. Nakonec jsem přes prvotní obavy žádné trauma neutrpěl, dá se to dokoukat do konce, na čemž má zásluhu především kouzelná Greta Gerwig, stále sexy Jennifer Garner a milá Helen Mirren. Russell Brand nesympatický. Fungující romance, nefungující hloupá komedie. ()

rossi001

velice jednoducha romanticka komedie,ktera me velice prekvapila. Parkrat jsem se dost nasmal a po romanticke strance citove silne a jako odpurce romantickych komedii tahle me prekvapila a potesila 78% ()

dressic odpad!

Herecký um RB otřešný, aktuálně ho pasuji na nejhoršího herce z těch celosvětově známých, hned tak někdo ho v mých očích nepřekoná. RB + příběh filmu = odpad, nešlo to jinak. HM má sakra na víc. ()

kritiklon

Arthur Bach je prazvláštní postavička a je nutno si přiznat, že tuhle šíleně hloupoučkou pitomůstku táhne v podstatě jen jeho postava v podání Rusella Branda. Je to opravdu zvláštní charakter jehož nevyzpytatelné chování, hlášky a grimasy jsou neopakovatelné a nevím k jaké komediální postavě či alespoň jiné komedii by se dala přirovnat jeho postava či tento film. Marně pátrám! Snad možná kdybyste zkřížili Jima Carreyho a Johnnyho Deppa a výsledný hybrid velmi silně praštili po hlavě. Na to že to je taková volovina jsem se nadmíru bavil. 3,5* za 72% ()

filipvrbik

Nic moc, nudné, nevtipné a průhledné. Artur je nesympatický fracek, Susan jsme mu přál - protože si nic víc nezasloužil...40% ()

Lachvos

Herec Russel Brand, který je v tomto snímku obsazen v hlavní roli, se ze škatulky "excentrický sukničkář a bezstarostný pařmen" už asi nikdy nedostane, ale co je třeba podotknout, před tímto filmem jsem ho ani za to rád neměl. Až nyní uznávám, že v něm je herecký, i když spíše komediální, talent. A to je hlavní plus tohoto snímku...humor, který je v sarkastických dialozích zakomponován až mistrně. Hlavní hrdina bez příchutě ironie prakticky nic nevypustí z pusy, samozřejmě krom vážných debat či chvil, bez kterých by žádný film neměl dovoleno vyjít na veřejnost. Gerwig je neuvěřitelně milá a sympatická, Mirren se z "vážně britské dámy" až chameleonsky přiblížila své roli, a i její hlášky nepostrádají šťávu. Zbytek osazenstva je tak trochu do počtu, což mě zvláště u trojice Garner, Nolte, Guzmán mrzí, nu což. Prostě film sršící vtipem na míle daleko, tak jen s chutí do toho ;) ()

Illy

Další komedie s (pro mě) odporným Brandem, tentokrát mi ale přišel snesitelný. Jinak čistý standart a průměr. ()

Eterninox

Vzhledem k ne příliš originální zápletce a značně tuctové příběhové kostře stojí Arthur z větší části na hercích, kteří naštěstí film většinu času opravdu nesou na ramenou. Určitě největší podíl na tom mají Russel Brand a Helen Mirren jako rozmařilý milionářský synek a jeho chůva. Oba herci sice hrají své zaběhnuté archetypy (tedy ulítlého potřeštěnce a distinguovanou dámu), ale jejich kontrasty a konfrontace dodávají říz i těm nešablonovitějším situacím. Herecky nezaostává ani obsazení vedlejších rolí. Jennifer Garner je velice přesvědčivá jako zlatokopecká mrcha a Nick Nolte jako její militantní otec, a Luis Guzmán už roli směšného poskoka snad natrénovanější mít nemůže. Naopak Greta Gerwig zapůsobila spíše osobní sympatičností než hereckým umem, ale i tak funguje její postava "hrdinovy vyvolené" vcelku dobře. Škoda jen, že s takovýmhle "materiálem" nenatočili třeba nějakého Shakespeara… 60% ()

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

Ben Stiller zdraví ze záhrobí

16.10.2011

To není bizarní forma nekrologu. Jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti je pořád mezi námi. Horší to bude s jeho postavou v mírně hororové komedii Rentaghost, kterou Tom Lennon a Robert Garant … (více)