Žánrovo brilantný film, ktorý neprináša nič nové, napriek tomu je ale strhujúci a výnimočný vo svojej jednoduchosti. Absencia akéhokoľvek (predpokladaného) sexuálneho násilia a minimálna hudobná zložka (až v úplnom závere) dávajú filmu väčšiu autenticitu, čím ho v rámci limitov a obmedzení svojho žánru posúvajú v mojich očiach o level vyššie (tesne za Parkerov Polnočný express a McQueenov Hlad).(6.7.2010)

,,Radši bys měl něco vymyslet, protože jestli ne, vymyslí něco někdo jinej“ .... Tak to prostě chodí. Všude, nejen v Dánsku. Jen ti seveřani tomu vyprávění dávají to svoje chladný tempo a úplně jinou filmařinu, než chlapci (a holky) z USA. Příběh o klukovi, kterej se snaží přežít a nebejt za ,,malou buznu“, si rozhodně svoje místo mezi vězeňskými intelektuály najde. Jen je třeba vzít v potaz, že není tak líbivě uhlazenej, ale syrovější a jednoduše míří přímo ,,na komoru“. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dostal jsem za domácí úkol vymlátit chlápkovi přední zuby. 2.) Chci vidět hrát andulky fotbal. 3.) Přemýšlím, čím začít trénovat ,,konečník“. 4.) Vzrušoujou mě pokérovaní chlapi. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(28.1.2011)

Nejsyrovejsi snimek z vezeni kterej sem kdy videl, urcite ve mne zanechal vice dojmu nez francouzky http://www.csfd.cz/film/259482-prorok/ , nese zpravu - neprizpusobis se chcipnes, nejde mrdat s nejlepsimi samci, organizovany zlocin je nad zakon, bachari davaji oci pryc , jen aby meli mene prace.A stejne, muzes poslouchat, byt jejich poskok a tvuj osud bude i tak nejisty, nikdy nevis kdy mas sve dny secteny, nikdy nevis od koho to muzes cekat.Hudebne je to zvladle genialne, u brutalnich zcen podkresleni je jen huceni, ktere zanecha traumatizujici odkaz ve vasich myslich.(7.1.2011)

Zajímavě podané vězeňské drama. Nedělo se tam nic abnormálního na film z tohoto prostředí, jen jsme nahlédli trochu blíže k pašování drog uvnitř věznice a také jsme byli o trochu blíže hl. hrdinovi, díky jehož osudu je tento film také trochu jiným, než většina filmů, ale to už by byl spoiler. Jinak mě osobně překvapilo, pokud to takto skutečně chodí v Dánských věznicích, jakou bezpečnostní prověrku tam oproti filmům z Ameriky mají. Vím, že americká produkci má ve zvyku přehánět, aby tomu dodala kýčovitost a coolovost, ale na druhou stranu mi nepřijde adekvátní platit mimo jiné svými daněmi těmhle sráčům skoro by až člověk řekl rekreační středisko. No nic to jsem se nechal unést. Film to byl velice dobrý.(14.10.2012)

Depresivní a temné vězeňské drama, ve kterém olej a cukr nabývají nových rozměrů. Film má v podstatě dva hlavní hrdiny, i když většinou sleduje právě Runea. Po uzavřené kapitole jednoho z nich však příběh kupodivu nekončí a dále se rozvíjí z pohledu toho "dalšího v řadě". Hudební doprovod je tu nahrazen zvuky řinčících mříží a ambientními doplňky. Po technické stránce je film na vysoké úrovni, herecké výkony jsou přesvědčivé a zoufalství našich hrdinů je doprovází na každém jejich kroku. R je na rozdíl od nedávného snímku A Prophet úplně jiným příběhem, přesto se však odehrává ve stejném prostředí drsného režimu věznice. (7/10) [MFFKV 2010](12.7.2010)

• - Väznica, v ktorej bol film natáčaný, nesie názov Fonden Fængslet a nachádza sa v dánskom meste Horsens. (Jello Biafra)

• - Vo filme môžeme počuť dánsky a arabský jazyk. (Crybaby)