Určitě jeden z (nej)lepších filmů, co jsem na tohle téma viděl. Není to žádná, americká slátanina typu Útěku z vězení, ale naprosto věrohodný popis míst, kam by se určitě nikdo z nás nechtěl dostat. Kde nevládne žádný civilizovaný řád, ale pouze právo silnějšího, kde není místo pro chlapy, co na to nemají koule a kde se zrada či „bonzáctví“ trestá často velmi krutým způsobem. Buď na to máš, vybojuješ si vlastní místo a pokud ne, děláš jen poskoka a holku pro všechno. V tom lepším případě. V tom horším se tvůj už tak posraný život může obrátit vzhůru nohama i tady, na místě, které je určeno opravdu jen pro ty nejsilnější …..(11.10.2015)

Mladší a méně známější klon Michaela Shannona budující si karmu v dánském vězení, které působí poměrně nezvykle a žije si vlastním životem. Celkem mě zaskočilo, že se vězni mohou volně pohybovat po celém areálu. Panuje zde společenská hierarchie, kterou si vězni utváří sami. A jelikož zde panuje společenská hierarchie, tak se každý člověk musí někam začlenit. Jak vysoko se začleníte se odvíjí od toho, jak velká špína jste. Nechci do toho Dánům kecat, ale tento vězeňský systém se mi nezdá být prostředím, kde by existovala alespoň nepatrná naděje, že se z trestanců stane po uplynutí trestu lepší člověk. Slabší kusy vězení neopustí a ty silnější kusy budou po odpykání trestu ještě větší špíny. Dozorci zde plní funkci srovnatelnou se slečnami, které dohlížejí na děti v mateřské školce. Když se něco semele, tak obvykle nestihnou udělat nic víc, než odklidit mrtvolu. Dost se mi líbila forma zpracování. Celé to působilo velmi autenticky. Před zhlédnutím jsem byl zbytečně skeptický. Snímku se podařilo mi na 90 minut přidělit jednu z cel. Kvalitní záležitost. Slabší 4 hvězdy.(29.1.2017)

Prosté, avšak poučné vyprávění o tom, jak poloblondýn skoro štěstí našel, s kamarádem Rašídem se skoro stal úspěšným, než ho černá huba, jak je již podstatou křivých zkurvených povah těch musulmzmrdů, zradila, a jak nakonec ostatní opičáci a plešatý buzny zapíchli jeho a v černé kávě uvařili prozřevšího a práskajícího Rašída. To vše se stalo v dánském vězení, kde má každý mukl jednolůžák, za vraždu se tam sedí dva roky a vězni jsou podle zájmů a sympatií rozděleni do oddělení a pater, aby se navzájem nerušili. Ta sprostá a nenávistná slova jsem převzal z filmu, který nakonec ukázal, že je úplně jedno, kdo jste, co jste, v lapáku jste prostě hovno.(13.12.2011)

Pokud mě ze současné evropské tvorby nějáké země zajímají, pak je to Británie, Španělsko a Dánsko. Právě Dánsko je skvělým příkladem jak natočit filmy, které baví i za hranicemi (my točíme filmy pro tuzemské maloměšťáky). Už jen když porovnám toto syrové drama s českým "superfilmem" Kajínkem, seru smíchy. Ten rozdíl je neuvěřitelný, ať výběrem herců (kdo by se strachy neposral, kdyby skončil na patře s touto partou nácků, u nás roli tvrďáka dostane Noid Bárta). Češi neumí točit filmy ani pro vlastní obyvatelstvo, natož pro cizí za hranicemi. Sere mě to, koho ne, neboť zázemí i profesionály na to máme, ale serme na to, TV Nova nám příští rok zaprodukuje další sračku, která si převezme Lva a za hranicemi se z ní poserou nudou. Pojďme cestou Dánů, kteří mají stejně holou prdel, ale jejich filmy mají koule a rozměr. My máme plno hoven narvaných do romantický pseudodramat s tradiční nudnou českou "hořkostí". Nasrat... 70% 21.01. 2011(22.1.2011)

S dánama poslední dobou zažívám spoustu krásných chvilek (nevim jak se dělá srdíčko).Teda když zrovna fon Depka nevyšle kolizním kurzem planetu Nuda,jejíž drtivý dopad má navíc za následek explozi tak hnusného pozérství,že to nemá obdoby.Po třech PusheRech je tu další (ne)příjemný filmový zážitek se spoustou užitečných rad pro dráhu mukla.Sice sem čuráčtější název na hledání snad v životě neviděl,ale stojí to za to.Kafe sem stihnul dopít ještě ve sladké nevědomosti.(2.5.2012)

• - Väznica, v ktorej bol film natáčaný, nesie názov Fonden Fængslet a nachádza sa v dánskom meste Horsens. (Jello Biafra)

• - Vo filme môžeme počuť dánsky a arabský jazyk. (Inspector)