Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Třídílná série příběhů pro mládež podle románů o Boříkově partě. Bořík (J. Kehár) se dozví, že se celá rodina bude stěhovat ze starých Holešovic, určených k demolici, na sídliště. Bořík nechce opustit domov, a proto si vymyslí ztřeštěný plán. Napadne ho, že ve sklepích starého domu se mohou nacházet archeologické památky. Spolu se svým kamarádem Čendou (F. Blažek) namluví dvěma pochybným individuím, že se ve sklepě skrývá poklad… Navedeni Boříkem se dva zloději vloupají do sklepa souseda Gabriela a najdou tam bedny plné hodinek. K Boříkově údivu však soused Gabriel (O. Vlach) popře, že by se mu cokoliv ztratilo. Zatím zlodějíčky přepadne banda neznámých pachatelů. Bořík s Čendou se rozhodnou tuto bandu vypátrat, v čemž jim pomáhají dva detektivové ve výslužbě – bratři Lorenzové (J. Lír a J. Hálek)... Bořík s Čendou pokračují v pátrání, které se soustřeďuje kolem hostince U námořníka. Podezřelý je tamní hostinský (B. Poloczek). Po mnoha dějových peripetiích a napínavých okamžicích, kdy jsou Bořík s Čendou zajati a zase osvobozeni, poznávají pravého pachatele a zloděje hodinek… (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

sator 

všechny recenze uživatele

To nevadí že nám zbourají v domky v kterých žili generace našich předků a bylo nám tam dobře, na sídlišti je to přeci tak skvělý...Jinak děs... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

O tomhle jsem neměl ani tušení, že to někdo natočil. Knížku jsem jako kluk četl, ale téměř nic si z toho nepamatuji. A tohle mě to hned připomnělo. Dobře natočené a hlavně herecké výkony dospělých herců jsou dobré a i ty dva kluci působí přirozeně. Jasně že vše se do seriálu nedostalo, ale to nevadí. Za mě spokojenost. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Budoucí Mažňák všech Mažňáků Kehár a budoucí představitel všemožných drsných fízlů Blažek si v klukovských letech zahráli v televizní slátanině, kterou podle své knihy sice napsal sám Vojtěch Steklač, ale která bez Aleše, Mirka a hlavně Bohouška za literární předlohou zaostává o celé míle, nejen pro tu snůšku pitomostí, kterých je v příběhu nemálo, ale především díky bídné režii a mizerným výkonům celé řady jindy slušných herců, kteří si tu evidentně vybrali svoji slabší chvilku. Ale ono není divu, když nemáte co hrát, dialogy jsou přiblblé, chování postav jakbysmet a vyprávění nedrží pohromadě... ()

Kri-kri 

všechny recenze uživatele

Předně podotýkám, že knižní předlohu neznám a nikdy jsem ji nečetl. Přesto mi tato třídílná minisérie zas až tak špatná, jak tu ostatní prezentují nepřipadá. Pravda, na polovinu 80. let je to trochu slabší a spíš bych to hádal na začátek devadesátek, kdy už se kvalita filmů pro děti a mládež začala zhoršovat, ale i tak se na to dá bez problémů dívat. Herecké výkony jsou podle mě celkem v normě. Jak stopáží, tak detektivní zápletkou to dost připomíná podobné počiny jako Ohrožené prázdniny či Podezřelé prázdniny. Zdá se, že z komentujících uděluji doposud nejvyšší hodnocení, třebaže jen slabý průměr 3 * a 50%. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele

Na Ahoj sídliště jsem se podívala jenom proto, abych si doplnila folmografii Ivana Trojana. Toho jsem ale nakonec ve filmu vlasntě vůbec nenašla. Netuším, jestli to bylo tím, že tam ani nehraje, a nebo tím, že jsem nebyla schopná věnovat filmu všechnu svou pozornost. Dětské herecké výkony mě nijak neoslnily a "dospělácké" už vůbec ne. Velmi špatný scénář, zvláštní rozuzlení celého příběhu, snad kromě nadějného námětu mě na filmu nezaujalo vůbec nic. Přimhouřím ale oko, protože se jedná o rodinný film a třeba se dětem líbit může, proto dvě hvězdičky. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama