Ahoj sídliště (TV film)

Rodinný

Československo, 1986, 3x27 min

• Paity

Ahoj sídliště je obhužel naprosto přesným produktem své úděsné doby, ve které vznikal. Je to naprostá nuda k ukousání a hloubka příběhu se vejde na čajovou lžičku.(12.6.2013)

• darthhokro

Knížky s Boříkama od Steklače, jsem jako malej fakan děsně hltal, al tohle je děsná pochvovina.(6.3.2016)

• IvcaSammet

Na Ahoj sídliště jsem se podívala jenom proto, abych si doplnila folmografii Ivana Trojana. Toho jsem ale nakonec ve filmu vlasntě vůbec nenašla. Netuším, jestli to bylo tím, že tam ani nehraje, a nebo tím, že jsem nebyla schopná věnovat filmu všechnu svou pozornost. Dětské herecké výkony mě nijak neoslnily a "dospělácké" už vůbec ne. Velmi špatný scénář, zvláštní rozuzlení celého příběhu, snad kromě nadějného námětu mě na filmu nezaujalo vůbec nic. Přimhouřím ale oko, protože se jedná o rodinný film a třeba se dětem líbit může, proto dvě hvězdičky.(26.3.2017)

• Severus007

Znám důvěrně Steklačovy příběhy o Boříkovi. Tohle je naprosto příšerně zfušované televizní ztvárnění. Příběh na nic, herci taky. A příběh přitom v sobě skýtá tolik možností realizace.(14.8.2012)

• Crocuta

Budoucí Mažňák všech Mažňáků Kehár a budoucí představitel všemožných drsných fízlů Blažek si v klukovských letech zahráli v televizní slátanině, kterou podle své knihy sice napsal sám Vojtěch Steklač, ale která bez Aleše, Mirka a hlavně Bohouška za literární předlohou zaostává o celé míle, nejen pro tu snůšku pitomostí, kterých je v příběhu nemálo, ale především díky bídné režii a mizerným výkonům celé řady jindy slušných herců, kteří si tu evidentně vybrali svoji slabší chvilku. Ale ono není divu, když nemáte co hrát, dialogy jsou přiblblé, chování postav jakbysmet a vyprávění nedrží pohromadě...(16.7.2016)