Ahoj sídliště (TV film)

Rodinný

Československo, 1986, 3x27 min

• IvcaSammet

Na Ahoj sídliště jsem se podívala jenom proto, abych si doplnila folmografii Ivana Trojana. Toho jsem ale nakonec ve filmu vlasntě vůbec nenašla. Netuším, jestli to bylo tím, že tam ani nehraje, a nebo tím, že jsem nebyla schopná věnovat filmu všechnu svou pozornost. Dětské herecké výkony mě nijak neoslnily a "dospělácké" už vůbec ne. Velmi špatný scénář, zvláštní rozuzlení celého příběhu, snad kromě nadějného námětu mě na filmu nezaujalo vůbec nic. Přimhouřím ale oko, protože se jedná o rodinný film a třeba se dětem líbit může, proto dvě hvězdičky.(26.3.2017)

Předně podotýkám, že knižní předlohu neznám a nikdy jsem ji nečetl. Přesto mi tato třídílná minisérie zas až tak špatná, jak tu ostatní prezentují nepřipadá. Pravda, na polovinu 80. let je to trochu slabší a spíš bych to hádal na začátek devadesátek, kdy už se kvalita filmů pro děti a mládež začala zhoršovat, ale i tak se na to dá bez problémů dívat. Herecké výkony jsou podle mě celkem v normě. Jak stopáží, tak detektivní zápletkou to dost připomíná podobné počiny jako Ohrožené prázdniny či Podezřelé prázdniny. Zdá se, že z komentujících uděluji doposud nejvyšší hodnocení, třebaže jen slabý průměr 3 * a 50%.(7.6.2019)

• Paity

Ahoj sídliště je obhužel naprosto přesným produktem své úděsné doby, ve které vznikal. Je to naprostá nuda k ukousání a hloubka příběhu se vejde na čajovou lžičku.(12.6.2013)

• lubospoti

Mám pocit, že námět měl daleko větší potenciál. Herecké výkony jsou takové jalové, P. Zedníček se snaží, ale jeho snaha je křečovitá a ve výsledku moc nezapadá do vyznění příběhu. I když o vyznění příběhu se dá hodně těžko mluvit, protože snímek je takový žánrově nevyhraněný.(12.5.2020)

• Crocuta

Budoucí Mažňák všech Mažňáků Kehár a budoucí představitel všemožných drsných fízlů Blažek si v klukovských letech zahráli v televizní slátanině, kterou podle své knihy sice napsal sám Vojtěch Steklač, ale která bez Aleše, Mirka a hlavně Bohouška za literární předlohou zaostává o celé míle, nejen pro tu snůšku pitomostí, kterých je v příběhu nemálo, ale především díky bídné režii a mizerným výkonům celé řady jindy slušných herců, kteří si tu evidentně vybrali svoji slabší chvilku. Ale ono není divu, když nemáte co hrát, dialogy jsou přiblblé, chování postav jakbysmet a vyprávění nedrží pohromadě...(16.7.2016)