Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

DR.SZ

První část byla strhující a kdyby byl hlavní hrdina nechal toho stíhání německého nacisty, vzdal se a poté se s tím vypořádal, mohlo by mě to příjemně překvapit. Jenomže jelikož se poté autoři snažili o road movie, veškerý pocit z nostalgie a úžasná depresivní atmosféra z toho vyprchaly. Druhá polovina filmu byla nudná a zdlouhavá. Skoro všechny postavy, které hlavní hrdina potkal, byly zbytečné. Za ohromný výkon Seana Penna - 68%! ()

azhar

velká nádhera... už podruhé, Nechápala jsem proč bych měla nechápat. Možná proto, že rocker rockerovi rozumí, nebo taky jednou možná dospěju ()

lobo87

Bizarný príbeh, ktorý držal nad vodou fantastický výkon Seana Penna. Inak ma film nedokázal až tak zaujať (viackrát som pri ňom zaspal). Možno na druhý pokus to bude lepšie... 60% ()

papuchalk

Na první pohled jakoby si Sorentino vybral až příliš témat k rozpracování (jako ve Velké nádheře). Hlavní postava mi po většinu filmu připadala jako až příliš okatá parodie na Ozzyho Osbourna a tak mu budu po zbytek recenze říkat zkráceně Ozzy, mimochodem krásně zahraná role od Seana ale nemyslím si že je vůbec těžké takovýho člověka zahrát (Oscar ne). Když se pak film změní v road movie, kdekdo se asi ptá co je sakra zajímavýho na Ozzym hledajícího velitele z nacistického tábora, protože to je fakt uplně nesmyslná kombinace. Ale to by nebyl Sorentino, aby vás nedostal několika velice pěkně provedenými propojeními oněch zdánlivě nesourodých témat. Mě třeba přesvědčila scéna, když Ozzy nakonci strčí foťák tomu nacistovi přímo do ksichtu a vyfotí si ho dokonce s bleskem.. (zvuk blesku jakoby byl výstřel z pistole) to přesně zažíval on, když si ho fotili fanoušci v dobách jeho největší slávy, nakonec to je i jedna z úvodních scén filmu. Takový propojení hlavního záporáka s hlavní postavou, to umí jen Sorentino. Kdo je větší darebák, ten nacista co ponižoval vězně v Osvětimi ale pravděpodobně nikoho z nich nezabil, nebo Ozzy, kvuli kterýmu se zabilo pár puberťáků v depresi. Ikdyž jsem uvažoval i o třech hvězdách, nakonec je to docela podnětný film s mnoha tématy/náznaky k přemýšlení. ()

solisoli

Satirická Road movie s výborným Sean Pennom . Trochu sa to vlieklo, ale nie tak, aby to pôsobilo nudne. Nie moc psychologické, už vôbec nie dramatické, skôr prostoduché s dobrou hudbou, výbornými nápadmi a myšlienkami. Dej úplne uliaty Pennovi, ktorý v takýchto pózach je, ako doma. Navyše skvelý casting, aj u ďalších postáv. Pre uvoľnenie priam, ako liek. ()

Rampa Mc Kvak

Vážně lidi ? Mám se tvářit jako inteligent a dávat takovýmto filmům plné hodnocení ? Co se mi na tom mělo líbit ? Čemu sem se měl zasmát ? Domestikovanému, němému, stopujícímu indiánovi ? Lekci pin-pongu ? A to co ostatní asi hodnotí tak vysoko - art spirit.. Co na tom ale mělo být jedinečného ? Expozice kamery do krajiny ? Střih ? Scény jako ta s bizonem ? Nacistův monolog ? Zvláštní artikulace a celkový projev Seana ? Netvrdím - dozajista skvělý herecký výkon, ale stavět výhradně na tomto rádoby unikátně vystavěném charakteru bez jakéhokoliv sidekicka dvě hodiny ? Do půl roku, až se k tomu dostane tupá masa jako já, nebude mít film ani 60 % (v době psaní komentáře 77%). Když už chcete točit umělecky hodnotný film u kterého se zasmějete, podívejte se na Trainspotting a vemte si z toho ždibíček. PS : Chtěl bych mít schopnosti člověka, který na tohle sehnal prachy.. ()

BarVo

nno, zas to netreba preháňať s tým hodnotením. Možno som ešte intelektuálne nedozrela, ale mne sa to videlo ako taký pomalý, od polovice už aj príjemný film s prapodivno-úchvatným Seanom Pennom. Hviezda dole pretože sa to hralo na niečo, čím to nie je. ()

neurvalec

pět hvězd za neskutečného nového hrdinu, za absolutního seana penna, za frances mcdormand, za davida byrna, za hlášky, za téma, za zpracování.. a přestože mám pocit, že filmu něco chybělo, nemohu přes oslnivé světlo cheyenna zaostřit.... (febiofest 012) ()

metztlimoon

No, komédia inak vyzerá. Toto bola len bohapustá nuda. Dávam dve Seanovi za to, že tú jeho postavu som mu naozaj uverila. Je to herec. ()

Grim

...nepripadá mi to také svetoborné, ako mnohí tvrdili...samozrejme, nájde sa pár pekných momentov, ale viac prevládajú nelogické situácie...skôr oceňujem maličkosti v dejovej línii, ako dej ako celok...ako celok je to "Piece of Shit"... ()

dadule777

Tohle dílo.. bylo něco tak podivného a tak zajímavého...zprvu jsem z toho nebyla příliž nadšená, ale jak píší i ostatní, nejde to vyhnat z hlavy... zalezlo mi to pod kůži a skoro se divím tomu že si říkám, že bych se na to časem ráda znovu podívala. A Sean Penn je zde opravdu výborný.. nezbývá mi než dát **** ()

kverula

Rozhodně zajímavý počin. Sean Penn je herec mnoha tváří. Zde, v roli rockové hvězdy á la Ozzy Osbourne, která už neví coby. Tak, jak mě postava Cheyenne nudila na začátku, postupem času si mě svými moudrými "monology" získávala až jsem si jí zamilovala úplně. Za Francis McDormand přidávám na hodnocení. ()

Marchellonzo

Z mírně depresivního začátku, přes vcelku nezajímavý road-trip, až po nechutný konec. This must be the place z mého pohledu není povedeným filmem. Průběh příběhu, ale zřetelně vynáší nahoru výkon Sean Penna, dobrá hudba a šikovná kamera. Těchto pár silných stránek si ty tři hvězdy zaslouží. Jinak se na film budu snažit zapomenout, což nebude nijak těžké. ()

mouzi

Hodne zvlastni snimek s vtipnymi momenty. Celkove trochu postrada integritu a provazanost, ale to zrejme patri k zanru road movie. Sean Penn je fantasticky :-) ()

jessic

Trochu bizarní film stojící na výkonu Seana Penna, který hraje absolutně pasivního, depresivního nerda. Skvělá kamera, dobře zvolená hudba (David Byrne z Talking Heads), díky „moudrům“ hlavního hrdiny dokonce i přes pomalejší tempo zábavné až do konce. Ale pro mě moc podivné. Ta podivnost mi připadala trochu samoúčelná a bylo jí moc. Alespoň už vím, jak docílit toho, aby rtěnka vydržela celý den. ()

Shelby14

Hodně divnej film, dlouho se mi nestalo abych si neudělal nějakej názor hned po konci a nemám ho ani ted´ po dvou měsících, co jsem tenhle snímek viděl ... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz