Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

Ironsky

Vykreslení hlavní postavy nebylo úplně v pořádku....na mě moc přestřelené.Těžko by se dožil takového věku a kdyby jo,tak neudělá věci co udělá.Čekal jsem kdy se rozpadne:).Vizualně krásné o tom žádná.60% ()

Keytee

Človek môže sám seba hľadať aj celý život. Ale keď sa nájde, zistí to...a konečne vie, že takto to má byť...prichádza šťastie. ()

koksak176

Až na trochu príliš pomalý rozbeh skvelý film. A ten rozbeh je možno tiež v poriadku, ale to človek pochopí až na konci. Rozhodne treba vidieť. ()

stuj

3 hvězdičky, ale hodně slabé. Z úcty k Sorrentinovi a Pennovi. Popis filmu zní mnohem zajímavěji, než je film samotný. Ze začátku zaujme, ale po půl hodině jsem upadal do nudy a zavíraly se mi oči. Postava sice zajímavá je a tu a tam vyvolává pousmání, ale to je tak vše. No, možná stojí za to vypíchnout poslední kec žida o pánu bohu: "V pekle jsme se dívali na druhou stranu ostnatého drátu. Také jsme se dívali na sníh a na boha. Takový je bůh. Infantilní a hloupá podoba. Krásná, líná a bez touhy něco udělat. Jako žena, o které, když jsme byli chlapci, jsme se odvážili jen snít." P.S.: Co to někteří melou o filozofické záležitosti, kterou asi nepochopili? ()

Ganka

Seanne, ty seš chameleon! Pomalý film, který bohužel nedokáže úplně zaujmout. Něco tomu prostě chybí. Ale Sean je fakt skvělej. "Cos dělal kdyžs byl v mém věku?" "Šňupal heroin." "... - ty sis nepíchal?" "Bojím se jehel." Pomalá řeč hlavního protagonisty, který dřív žil hrozně rychle a najednou je celý zpomalený. Světláa zajímavá místa tu jsou, ale občasný záblesk nestačí. ()

Simella

Velice zvláštný film, o kterém nemůžu říct, že by se mi líbil, ale ani, že bych byla naštvaná, že jsem ho dokoukala. Sean Penn hraje celou dobu stále stejnou postavu, která vypadá, že mu konzumace drog opravdu výrazně neprospěla. Mluví stále tichým hlasem s pomalou kadencí slov. Ze začátku mě to trochu obtěžovalo, ale časem jsem si zvykla. Samotné téma filmu není zrovna originální, ale slibovalo určité možnosti, které dle mého názoru nebyly dostatečně využiity, což je vždy škoda. Hlavní hrdina počas cesty pronese nějakou poznámku, o které by se občas dalo říct, že v sobě nese hlubší význam a ambicí zřejmě bylo ukázat, že i takto vybledlá rocková hvězda dokáže příjít na nějaké to životní moudro. A kupodivu to i díky minimalistickému hraní trochu zabírá. Po skončení filmu jsem si ale vlastně nebyla jistá jak na mě zapůsobil. Měla jsem stejné pocity jako počas celého filmu, byla v tom jakási melancholie, smutek, ale závěr jsem vnímala jako otevřený a nedostavil se u mě nějaký finální pocit z filmu jako celku se začátkem, středem a závěrem, který na konci filmu podvědomě tak trochu čekám. Nicméně mi hlavní postava (něco mezi zpěvákem The Cure a Ozzym Osbournem) byla z nějakých neznámých důvodu sympatická, takže proto 2 hvězdičky. Rozhodně to ale není film pro každého a chce to mít tu správnou náladu - trochu melancholie a otevřenou mysl. ()

desod

Hodně originální film , mám moc rád road movie .... tenhle film je divný ale má v sobě zajímavou atmosféru která jako by se sama vynořila nenápadně ani jsem si neuvědomil kdy ...jako chlapa mě to oslovilo. ()

nelja

Tady to musí být“ je výjimečně upřímný snímek. Na nic si nehraje, je přirozeně nezávislý, je z něj cítit ta lehkost, kterou umocňuje i výběr lokací. Natáčelo se v Dublinu a v USA, ty průjezdy americkou planinou, exkurze do zapadlých barů, benzínky vytvářejí unikátní, nostalgickou náladu. Teď si představte, že se do této scenérie objeví Harry Dean Stanton...Výborné na filmu je, že se u něj dá celkem úspěšně i smát, protože nepostrádá celou řadu docela dobrých, situačních fórků, o které se stará nejvíce ústřední pár manželů. Když si k tomu přidáte, že do těchto rolí byly obsazeny takové osobnosti, jako jsou výše jmenovaní, mělo by vás to nejspíš patřičně naladit. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz